All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Armina Mevlani. Show all posts
Showing posts with label Armina Mevlani. Show all posts

Saturday, 3 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 3 Gusht 2013
Revista Panorama Plus, 3 Gusht 2013
 • Olta Gixhari, pa tabu! Pranon te luaj lesbiken ne filmin e ri te Fatmir Kocit
 • Rike Roci: Pushimet pa te dashurin dhe rikthimi ne ekran si moderatore. Kam qejf te konkurroj ne DSW, deshiroj Leon Cinon per partner
 • Anaidi: E verteta e armes qe gjeti policia ne makinen time
 • Floriana Garo: Si ka ndryshuar jeta ime ne krah te Tedit
 • Elena e BB6, ne plazh me mikesha
 • Pas ndarjes, Mirjeta e BB4 kalon pushimet me nje djale tjeter
 • Armina Mevlani terheq vemendjen me linjat seksi
 • Mihrije Braha, provokuese edhe kete vere
 • Xhensila vizition Monte Karlon
 • Adelina Ismajli, ne koncerte me veshje nga stilistja kosovare Vjollca Llapashtica
 • Landi i WSF, perseri single
 • Nora mbulohet ne xhami, me pas ndryshon look

Sunday, 30 June 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013

Revista PALOMA - 29 Qershor 2013
Revista PALOMA, 29 Qershor 2013
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam romantike, s'e kam mendjen te dasma. Dhunen nga i dashuri s'do ta toleroja
 • Sheila: Ky eshte momenti i duhur! Nje bashkepunim me "Maroon 5" do te me pelqente. Ikonat e mia, Rihanna dhe Madonna
 • Zgjedhjet mbaruan, a do te flas Armina?
 • "Miss Shqiperia 2013", Fiorenza Lekstakaj: Familjaret me thane se cmimet shiten, por nuk rezultoi keshtu!
 • Nora Istrefi - Imazh i pijes "Erotik" - nuk i heq cizmet nga kemba
 • Ardian Bujupi rreh paq nje student, rrezikon burgun
 • Mirela Milori: Kam nisur nje cikel te ri ne jete
 • Ingrid Gjoni, gati kenga e re
 • Martohet cifti i balerineve, me pushime ne Amerike
 • Mamaqi e mban mire me te gjithe: edhe socialist, edhe demokrat!
 • Anjeza ne Azerbejxhan, merre pjese ne "Univision"

Monday, 24 June 2013

Armina shkelqen tek "Harmony" magazine event

Armina Mevlani, 2 vjetori i revistes "Harmony"
Armina shkelqen me dukjen, Jonida shpallet “Personazhi i vitit”

Nuk mund te rrinte jashte vemendjes se “Bluetooth” edhe festa e 2-vjetorit te revistes “Harmony”, ne te cilen ishin te ftuar shume personazhe publike. Drejtoresha kreative e revistes, Armina Mevlani, si mikpritese qe ishte i kishte kushtuar nje vemendje te vecante look-ut, dhe ja tek shfaqet ne keto foto me shkelqyese se kurre. Sikunder edhe Jonida Maliqi, ikona e modes shqiptare, e cila u nderua nga revista me cmimin “Personazhi i vitit”...

Read more at: Bluetooth
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arminia luminous appearance, Jonida declared "Personage of the Year"
I can not stay out of the spotlight of "Bluetooth" and the two-year anniversary celebration of the magazine "Harmony", in which many characters were invited public. The magazine's creative director, Arminia Mevlana, who was welcoming as he paid special attention Regulation look, and here it appears in the picture brighter than ever. As the Jonida Maliqi Albanian fashion icon, who was awarded with prize by the magazine "Personage of the Year" ... ]]

Monday, 17 June 2013

Armina, shume e dashuruar...

Armina Mevlani: Jam shume e dashuruar, Shkelzeni akoma me shume

Armina Mevlani prej disa kohesh eshte e lidhur me djalin e Kryeministrit Sali Berisha, Shkelzenin. E pyetur nga“Shekulli”, ajo nuk pranoi te komentoi gje por nuk e ka mohuar.

“Jo jo, une nuk e mohoj, por thjesht nuk dua te flase ta komentoj per momentin. Nuk di cfare t’ju them! Kjo eshte e gjitha cka mund te shprehem.”

Por si e pershkruan Armina ate qe po kalo me Shkelzen Berishe. Duke mos e identifikuar te dashurin e saj, 22-vjecarja thote se eshte shume e dashuruar. Per me shume ndiqni rrefimin e saj per “Ai Report” ne shkurt 2013.

“Nga 1 deri te 10 jam e dashuruar 8.5. Ai (Shkelzeni) 10”, shprehet Armina.

Monday, 17 December 2012

"Ne boten e Miss-eve tullace", nga Aferdita Paqarada

ne foto: Suada Sherifi dhe Agnesa Vuthaj
Keshtu eshte dukur mbremja e se shtunes me 15 Dhjetor, ku ne nje sfilate te jashtezakonshme, jane paraqitur ish-misset shqiptare ne promovimin e linjes se re te dizejnatores, njeherit miss-it te pare te Kosoves, bukuroshes Aferdita Paqarada.

Aferdita, e cila eshte e diplomuar ne Londer ne degen e dizajnit dhe modes, pas 10 vite pauze, ka sjellur ne Prishtine koleksionin "Miss" pranvere-vere 2012, te prezantuar nen firmen "Aphrodite Couture" me moton "Jeta nuk eshte e mendafshte! Fustanet tona po" si dhe "Mbijeto, Hijshem!"

Ne sfilate moren pjese ish-misset: Agnesa Vuthaj, Armina Mevlani, Aurela Hoxha, Amernis Nokshiqi, Franceska Korance, Diellza Kolgeci, Donella Lena, Njomza Rozhaja dhe Suada Sherifi te cilat kane zbukuruar pisten me veshje elegante e shume komode per gruan bashkekohore.

Ajo me e vecanta e nates ishte paraqitja e misseve pa floke, tullace, qe kishte per qellim sensibilizimin e shoqerise per diagnostifikimin dhe mjekimin ne kohe te kancerit tek femrat, pasi dhe vet Aferdita eshte njera nga ato qe ka mbijetuar kete pervoje te hidhur.

Pas sfilates, te pranishmit, ne mesin e te cileve kishte edhe fytyra publike, si kengetare, politikane, aktore, dizajnere etj., jane argetuar ne nje "After Party" te shoqeruar me muzike dhe vallezim. /Albavipnews/

Monday, 29 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 29 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Rovena Stefa i kunderpergjigjet Florit per reagimin e tij kunder kengeve patriotike: Ti nuk je shqiptar!
 • Flori Mumajesi serish ne nje duet me bullgaren Alisia
 • Hyrje daljet nga "VIP Shpija 3" dhe intervista dhene per Telegrafin e Beogradit, kane bere qe emri i aktorit te mirenjohur Enver Petrovci te lakohet me se shumti kete jave neper media.
 • Alban Skenderaj per here te pare ne Kenga Magjike
 • Vali Corleone lanson kengen "Absolut"
 • Orgesa Zaimi behet nene ne diten e shenjte te Kurban Bajramit. Vjen ne jete Bora
 • Rita Ora publikon videon "Shine Ya Light"

Sunday, 28 October 2012

Olta dhe Armina, dy partneret e Ardit Gjebrese...

Ne konsultime para festivalit
foto: panorama plus
Edicioni i sivjetem i festivalit "Kenga Magjike" do te jete i vecante dhe festiv per nder te 100 vjetorit te Pavaresise.

Ndryshe nga viti i kaluar me Gymyshin, Ardit Gjebrea ka vendosur qe kesaj here te kete partnere dy vajza shqiptare te njohura, qe do ta shoqerojne ate ne tri netet finale me 10, 11 dhe 12 nentor. Behet fjale per aktoren e re dhe tanime te mirenjohur Olta Gixhari dhe miss-in Armina Mevlani qe ne vitin 2009 perfaqesoi Shqiperine ne "Miss World".

Te dyja bukuroshe, njera bionde dhe tjetra brune por me stil te ngjashem, jane shprehur te lumtura qe do jene pjese te nje projekti te madh dhe te rendesishem sic eshte "Kenga Magjike", qe kerkon angazhim dhe pergjegjesi te nivelit te larte.

"U lumturova pa mase, por edhe u 'frikesova' per pergjegjesine qe po me jepej", ka treguar Mevlina per "Bluetooth", dhe ka shtuar "Arditin e kam pasur idhull... e kam dashuruar si figure televizive. Edhe tani qe jam rritur, kam kuptuar qe eshte nje person i vecante i ekranit dhe normal, eshte nje emocion i jashtezakonshem prezantimi perkrah tij".


Saturday, 27 October 2012

Revista BLUETOOTH - 27 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 27 Tetor 2012
 • Armina & Olta: Sfida jone e veshtire ne krah te Gjebreas. Mevlani: "Ruaj ende autografin e tij". Gixhari: "Ky eshte shansi im i dyte"
 • Albana Osmani: Prapaskenat e "VIP Shpija". Nuk bej llogari ne dashuri. Me pelqen realiteti ne te cilin zgjohem
 • Vajza e Mediut fejohet me djalin e kryebashkiakut te Vores
 • Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, "mat" ne palester
 • Seldi: Nuk jam i fejuar!
 • Nora Istrefi kapet "topless"
 • Olta Boka heq dore nga "Kenga Magjike"
 • Agnesa, kjo bukuroshe punetore
 • Urimi i Kastros per te birin...
 • Daffy: Studioja e regjistrimit, shtepia ime e dyte
 • Graciano feston 20 vjetorin
 • Ne ndjekje te "Klanit te te divorcuarave"
 • Finalistet e "Miss Globe" do te vishen nga Ema Savahl
 • "VIP Shpija", del jashte Enver Petrovci. Te hene futet Vali Corleone?

Wednesday, 8 August 2012

Armina Mevlani, shalqi e qershi!...

Armina MevlaniArmina, shalqi e qershi!

Armina Mevlani, raportet e saj me ushqimin. Nuk eshte ende nje amvise e mire, por ato qe gatuan, i qan, dhe jane... makaronat. I pelqejne shume krudot e detit, spagetit dhe konsumon shume... shalqi e qershi. Gjeja qe nuk e ha kurre? Spinaqi!

Kur vendosim bashke, ushqimin dhe nje ikone bukurie duam te dime me shume se si shkojne ne paqe keto te dyja bashke. Armina Mevlani, ish-miss dhe nje nga vajzat me te bukura te Tiranes, tregon sot per fundjaven e “Shekullit”, marredhenien e saj me ate qe e ben me te lumtur, ushqimin.

Sigurisht, nje nga bazat e kultures ne ushqyerjen saj e kane prinderit. Armina nuk ka vetem fatin qe ka babane, njeri te ekranit, Arben Mevlanin, por, nga ana tjeter, ka dhe fatin qe ka nje nene koreografe, Mimozen. Te dy keta kane sjelle ne jete nje vajze qe ka dashuri per televizionin, moden, revistat dhe perkujdesje maksimale per turpin. Sot, ajo na rrefen, marredhenien me ushqyerjen, alkoolin dhe sekretin e te pasurit nje fizik te bukur edhe duke ngrene. Armina ju tregon...


Tuesday, 19 June 2012

Revista PALOMA - 16 Qershor 2012

Revista PALOMA, 16 Qershor 2012
 • Armina Mevlani: Ka nje mashkull ne jeten time, por nuk eshte Dren Abazi
 • Gerta gjuan Erionin...
 • Bertina ne nje lidhje te re?
 • Klajdi Haruni: Femrat shqiptare do te me marrin ne qafe!
 • Liami pa Evelinen, terbohet me femra te tjera
 • Arbri, fituesi i "BB5": Lorik Cana, Blerim Destani, Dafina Zeqiri - vetem disa nga VIP-at qe votuan per mua!
 • Xhesika, vendi i trete ne "X Factor": Me pret nje e ardhme e shkelqyer!
 • Kristo, vendi i dyte ne "X Factor": Kisha punuar shume, me erdhi keq qe s'fitova
 • Vlash Martika ngacmohet seksualisht
 • Beatrix Ramosaj behet maxhorene
 • Martina Ivezaj, shqiptarja qe do perfaqesoj Gjermanine ne "Miss World"

Saturday, 16 June 2012

Dren Abazi: Nuk jam ne lidhje me Armina Mevlanin...

Konfuzion me te dashurat e Dren Abazit

Javen qe kaloi, disa suplemente publikuan nje lidhje dashurie mes miss-it Armina Mevlani dhe kengetarit te njohur, Dren Abazi. Por sic duket, kjo lidhje nuk eshte e vertete, pasi ne nje bisede per ‘’Panorama plus’’ Dreni ka thene se Arminen e ka takuar vetem nje here ne jete edhe ate disa caste para se te shfaqen ne tapetin e kuq te ‘’Top Fest’’. ‘’Ju lutem te mos merremi me kete histori se s’ka kuptim’’, eshte komenti i dhene nga Armina e cila ne njeren ane edhe e ka mohuar lidhjen mes saj dhe Drenit, madje edhe kengetari ne biseden e tij ka qene shume skeptik duke treguar se mes tyre nuk ka ndonje lidhje dashurie. Qe ai dhe Armina nuk jane ne lidhje, e verteton fakti se Dreni ne VideoFest eshte shfaqur me nje tjeter femer e cila eshte e panjohur per publikun, te pakten deri me tani.

Sunday, 10 June 2012

Revista BLUETOOTH - 9 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 9 Qershor 2012
 • Rudina Magjistari nuse. "Ndjesite e fustanit te bardhe"
 • Agron Llakaj, braktis "Klanin" per "Vizionin"
 • Genta Ismajli shfaqet ne festival pa te brendshme?!
 • Zbulohet lidhja e Dren Abazit dhe Armina Mevlanit
 • Ish-i dashuri i Dafines rreh Ledrin, Noizy ironizon ne vargje reperin rival. Krenar Cocaj i ben prite Ledrit, shkaku xhelozia.
 • Vedat Ademi: Kengen ia dedikova gruas, enderroj te behem baba!
 • "Dancing With The Stars", gjysemfinalja i kushtohet 100-vjetorit te Pavaresise, fituesi i ketij edicioni merr nje apartament. Performance surprize e Argjentina Ramosaj. Arjan Konomi dhe Bertina spektaktoret "VIP".Kurioziteti i Elvanes!
 • Ornela Bregu mbledh miqte e "Dancing"
 • Ermal Mamaqi fiton ndeshjen perballe Strakoshes dhe Shaqirit
 • Aurela Gace fiton cmimin e madh te "Neteve te Klipit"

Sunday, 29 May 2011

Armina Mevlani, Intervista Standard - Maj 2011

photo credit: Armand Sallabanda
Armina Mevlani: Nje Miss ne gjueti te “VIP”-ave

Bukuroshja me tipare mesdhetare qe mban emrin e vecante, Armina, eshte vetem 20 vjece, por ka prekur sakaq suksesin, fale zgjedhjeve te mencura qe ka bere ne jete... E bija e nje prej moderatoreve me te njohur ne vend - Arben Mevlanit - eshte zgjedhur ne vitin 2009, jo vetem si perfaqesuesja e Shqiperise ne “Miss World 2009”, por studion per politike dhe nderkohe ka nisur te merret seriozisht me gazetari. Aktualisht, eshte kryeredaktore e revistes se re ne tregun shqiptar, “Harmony”. A thua valle ka hyre ne kete rruge fale inkurajimit, njohjeve dhe mbeshtetjeve te te atit?! “Babai im me ka ndihmuar si keshillues ne punen time, por nuk ka nderhyre ne gjerat qe zgjedh te bej. Ai respekton vendimet e mia. Mamaja dhe babai im qe ne femijeri me kane edukuar me nje dashuri per artin dhe me ambicie per te luftuar per ate qe dua”, - shpjegon ajo, duke na shuar keshtu cdo dyshim.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online