All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arnisa Dervishi. Show all posts
Showing posts with label Arnisa Dervishi. Show all posts

Monday, 21 November 2011

Arnisa Dervishi: Me Pasion dhe Vullnet Gjithcka Arrihet...

Arnisa: “Me pasion dhe vullnet, gjithçka arrihet”

Arnisa Dervishi është një modele e cila ka qenë pjesëmarrëse e shumë sfilatave të njohura të modës në Shqipëri, e cila pretendon më shumë në fushën e modelimit. Arnisa me gjithë angazhimet në modelim, arrin të merret edhe me punë të tjera.

Ndërsa sa i përket lidhjes së dashurisë, ajo këtë verë zyrtarizoi lidhjen e saj me fejesë, ndërsa vitin e ardhshëm pritet të martohet. Më shumë rreth punës dhe më gjerë flet për “Zërin”.

Si ishin fillimet tuaja në modelim?
Hapat e mi të parë kanë qenë pikërisht në vitin 2004, me pjesëmarrjen time në “Miss Shqipëria 2004”, ku u përzgjodha në 10-en më të mirë dhe pozova për kalendarin “Miss Shqipëria 2005”. Kjo ka shërbyer si një trampolinë që më ka hedhur drejt fushës së modës.

Sfilata juaj e parë?
Performanca ime e parë si modele ka qenë në “Super-Model of Albania 2005” që s’e harroj dot.

Sunday, 29 March 2009

Arnisa Dervishi per Big Brother Albania

Flasin Modelet per Big Brother Reality Show: ARNISA DERVISHI

Arnisa Dervishi
/photo gazeta shqip/

Ku e shikoni suksesin e nje “reality show” si “Big Brother” ne Shqiperi?
Mendoj se ky “reality show” eshte nje risi per vendin tone dhe si i tille ka nje sukses te jashtezakonshem. Suksesi mbi kete loje eshte i dukshem, sidomos ne spektaklin e se shtunes, mjaft te shohim audiencen e madhe qe e ndjek nga shtepite, apo baret cdo te shtune ne mbremje.

A do ishit te gatshem ta tregonit veten para kamerave 24 ore non stop?
Po, do te isha e gatshme te tregoja veten time para kamerave pa e pasur problem. Mendoj se kam gjera per te dhene nga vetja dhe ndoshta vitin qe vjen do te jem aty.

A mendoni se te gjithe konkurrentet kane hyre per para?
Nuk mendoj se te gjithe kane primare shperblimin monetar, pasi personazhet aty brenda jane te ndryshem dhe kjo ben te mendosh se qellimi qe i ka mbledhur aty nuk eshte i njejti./shqip/28.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Models Talking about Big Brother Reality Show: ARNISA Dervishi

Where do you see the success of a "reality show" as "Big Brother" in Albania?
I think this "reality show" is a novelty for our country and as such has an extraordinary success. Success on this game is obvious, especially in Saturday's spektaklin, very large audience to see that the following houses or bars every Saturday night.

Do you were ready to show itself before the cameras 24 hours non stop?
Yes, I would be willing to show myself before the camera had no problem. I think that to make things from ourselves and maybe next year I will be there.

Do you think that all have entered the competition for money?
I do not think that everyone has the primary monetary reward, as the characters within it are different and it makes you think that purpose has gathered there is not same.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online