All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arsim Berisha. Show all posts
Showing posts with label Arsim Berisha. Show all posts

Tuesday, 11 June 2013

Revista PALOMA - 8 Qershor 2013

Revista PALOMA, 8 Qershor 2013
 • Anaidi: Kembengula te ndaheshim qe brenda. Prinderit e mi kane pare te kaloj shume femra si Joana.
 • Joana: U lidh per te fituar parate, mjere familja per hipokritin! Orestin e ka perdorur, nuk kujdeset per te!
 • Iliri: Une fituesi i zemrave te shqiptareve, Anaidi - fituesi televiziv! Anisa do te me bej baba te binjakeve!
 • Shpendi dhe Eldora i shprehin dashurine njeri-tjetrit
 • Rama dhe Berisha i thone jo Barbara d'Ursos-s. Ja sa u pagua per ditet ne Tirane!
 • Sinan Hoxha: Ne katundin tim nuk e njohim botoks-in!
 • Ardit Gjebrea: Nuk do largohem nga TV Klan!
 • Transformimi i Big Brother-istave
 • Elhaida Dani dhe Ricardo Cocciante se bashku ne finalen e Top Fest-it
 • Bleona Qereti: Kam qene te shtepia e Leonardo Di Caprios
 • Zana Krasniqi behet nene
 • Soni Malaj dhe Mirko martohen ne publik

Monday, 29 April 2013

Arsimi, pas daljes nga BB punesohet

Historia e tij, e cila ishte keqinterpretuar për shkak se rrinin për dore me Oltën e sapodalë nga reality-shou ‘Big Brother 6’, si duket është sqaruar.

Djaloshi nga Prizreni, Arsim Berisha, ka thënë se ai tashmë e ka në krah një të dashur që e priste jashtë shtëpisë dhe se Oltën e ka mike.

Duket se tashmë e ka marrë veten dhe thotë se është punësuar në një organizatë që kujdeset për punësimin e njerëzve dhe i është shumë falënderues kësaj eksperience të madhe në ‘Big Brother’, ndërsa i kalon ditët më shumë në Shqipëri sesa në Kosovë. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Education, employment after release from WB

His story, which was misinterpreted because of Olten hand were fresh out of reality-show 'Big Brother 6', apparently explained. The boy from Prizren, Education Berisha, said he already has a loving side that waited outside the house and has friendly Olten.

Monday, 8 April 2013

Revista PALOMA - 6 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 6 Prill 2013
 • Andresa, te "E Diela Shqiptare": Vetem ketu s'me kane paragjykuar per ngjyren! Do behem nene!
 • Fituesja e "X Factor", Arilena Ara: "Do te degjoni per mua!"; "Miqesia me Tunen, shekullore"
 • Jonilda BB: Prinderit te zhgenjyer nga une. Me pelqente Iliri, por nuk doja te sakrifikoja fejesen...
 • Zbulohen fotot e Ilirit te Big Brother ne nje site porno
 • Joana e shqetesuar per te dashurin e Elenes: Elena nuk po sillet mire!
 • Arsim Berisha: Nuk e lashe te dashuren per t'u futur ne Big Brother
 • Gredi Leka (vellai i Oltes): Marredhenia me Arsimin do sqarohet kur te dale nga "BB". Nuk nderhyj ne jeten e saj private!
 • Pas Elenes, eshte radha e Joanes te dale pa mbathje
 • Dafina Zeqiri harron se eshte femer

Wednesday, 3 April 2013

Arsim Berisha: “Nuk ben pjese me ne jeten time”

Nuk është “i heshtur” ashtu siç u komentua djaloshi nga Prizreni, Arsim Berisha, i cili përjetoi, siç thotë, një nga eksperiencat më të bukura në “Big Brother Albania 6”.

Megjithëse ai nuk ka ndonjë emër të preferuar nga banorët për ta lakuar si mik të mirë, ai pret që kjo miqësi të shihet jashtë spektaklit.

Por, si e priti Prizreni dhe, sipas syrit të fotografit, cila femër që bashkëjetoi në shtëpinë e BB6 ishte më seksi? Arsimi rrëfehet për “Kosova Sot”.

*Arsim, të mungon shtëpia e “Big Brother”?
Arsim Berisha: Normalisht se më mungon. Ajo shtëpi ofroi për mua një eksperiencë unike, e cila, besoj se nuk të ndodhë shpesh në jetë ta përjetosh.

*Më duket se Prizreni të priti mirë, si fitues?
Arsim Berisha: Qytetarët e Prizrenit gjithmonë kanë treguar respekt, si për mua, ashtu edhe për familjen dhe rrethin tim. Me rastin e daljes time nga shtëpia e BB6, unë u prita në Prizren në sytë e tyre si fitues, për shkak se ajo që tregova brenda shtëpisë ishte e vërteta rreth vetes sime dhe nuk e ndryshova në asnjë moment për të përfituar diçka më shumë.

*Arsim, pse mendon se ish e dashura Elizabeta nuk pranoi të flasë për ty?
Arsim Berisha: E shoh krejt normale që dikush i cili nuk bën më pjesë në jetën time të mos japë deklarata për mua. Është e vërtetë që kemi pasur një histori, e cila tashmë i përket veç të kaluarës, për të cilën nuk parapëlqej të flas.

Friday, 29 March 2013

Arsimin e presin si fitues ne Prizren

E quajtën të heshtur, por edhe që nuk u hap ashtu siç duhej në një realiti-shou siç është “Big Brother”. Ky është Arsimi, fotografi nga Prizreni, i cili fundjavën e kaluar doli nga BB6 dhe, siç e quajti ai këtë dalje ‘me dinjitet’.

Por, mësojmë se pikërisht të martën në mbrëmje, qyteti i tij i lindjes e ka pritur atë si një fitimtar. Madje, ai është kthyer dje dhe menjëherë është organizuar një mbrëmje mirëseardhjeje vetëm për të. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Expect education as the winner in Prizren

Called silent, but even that was not as it should in a step realiti-show like "Big Brother". This is education, files from Prizren, who last weekend came from BB6 and, as he called it this exit 'with dignity'.

But we know exactly on Tuesday night, his native city has hosted him as a winner. Rather, he is back yesterday and immediately organized a welcome evening only. M.Gj

Tuesday, 26 March 2013

Arsimi i BB6: Dola me dinjitet...

BB6, Arsimi: Me vrau ndergjegja per Anaidin

Arsimi, i eliminuari i radhes nga shtepia e Big Brother, theksoi ne studion e emisionit ‘Fan Club’ se e ka vrare ndergjegja per “nominimin e perhershem” te Anaidit, nominim qe e ka bere qe ne javen e pare te spektaklit.

“Misioni qe mu dha ishte shume i veshtire dhe prej atij momenti e deri kur kam dale, me ka vrare ndergjegja. Kane qene vetem 6 dite kohe per te caktuar personin qe do te nominohej perhere dhe nuk mund te vleresohen njerezit per aq pak kohe”, deklaroi 32-vjecari.

Sunday, 24 March 2013

Big Brother: Arsimi eliminohet; Cfare po ndodh mes Anaidit dhe Joanes?

Arsim BerishaDashuri ne “Big Brother”?

Me kalimin e javeve, banoret po njihen me shume me njeri-tjetrin dhe bashke me qendrimin 24 ore, shtohen dhe mosperputhjet e afrimet.

Cfare po ndodh mes Anaidit dhe Joanes? Ende i paqarte raporti mes tyre. Nderkohe qe Anaidi pohon, se nuk eshte me loje, as nuk pranon te perkufizoje kete raport.

Teksa duket i sigurt qe nuk do te kete lidhje pertej miqesise, pranon edhe se ndjenjave nuk u dihet sesi shkojne. E paqarte dhe Joana. Por, pas perballjes se te dyve me studion mbi argumentin, vjen nje perqafim bashkepunues.

Wednesday, 20 March 2013

E motra: Arsimi eshte shume xhentil dhe djal i talentuar...

Flet motra e Arsimit, Arberesha: Ai eshte talent ne gjuhe te huaja dhe shume xhentil

Ne nje rrefim per suplementin tone, kete radhe vjen motra e Arsimit, Arberesha, e cila tregon femijerine dhe adoleshencen e vellait te saj. “Arsimi eshte lindur dhe rritur ne Prizren dhe flet bukur gjuhen shqipe. Gjyshja ime e lindur ne Ulqin, e rritur ne Tirane dhe e martuar ne Kosove, e ruante me xhelozi gjuhen e paster shqipe dhe na mesonte edhe ne niperve dhe mbesave te flitet drejt, paster e mire dhe te tingelloje bukur ashtu si eshte”, thekson Arberesha. “Ne jemi dy motra dhe vella te vetem kemi Arsimin, por asnjehere perkedheljet nuk kane qene te rezervuara vec per te. Po e them pa modesti, babai cdo here na ka privilegjuar ne gocave e vecanerisht mua. Tek Arsimi ama asnjehere nuk kemi verejtur ndonje shenje xhelozie, por kesaj dashurie ia shtonte edhe bukurine me kujdesin dhe gatishmerine qe te ishte ne sherbimin tone. Eshte natyre e bukur dhe i ndjeshem, e kete e ka trashegim nga babai. Qe ne femijeri eshte shquar per urtesi dhe maturi, ne mesime ka qene shembullor.

Sunday, 3 March 2013

Banoret e ‘BB6’, ne syte e miqve


Kanë nisur thashethemet e para për djemtë dhe vajzat, që po e sfidojnë veten në realiti-shoun më të madh shqiptar “Big Brother Albania”.

Por, duhet të themi të vërtetën se edhe ky edicion ka tërhequr vëmendjen, ndërsa pyetjet nuk kanë të sosur nga audienca se cilit i përket ky apo ai sekret.

Kush është modelja Elena, apo çfarë jete bënte para se të hynte në ‘BB6’ djaloshi nga Prizreni, Arsimi. Gazeta ‘Kosova Sot’ kontaktoi me disa miq të banorëve, që jo vetëm mundohen në shumë mënyra sidomos në rrjetet sociale të bëjnë tifo për ta, por edhe rrëfejnë për ne edhe se si po u duken atyre brenda shokët dhe shoqet e tyre.

Arsimi BB6 dhe pasioni per te fotografuar femrat seksi...

Pasion i Arsimit per te fotografuar femrat seksi, flet ish-e dashura

Arsim Berisha punon ne nje produksion muzikor, ndersa si profesion ka edhe fotografine. Sa i perket jetes private, Arsimi ka pasur nje lidhje te gjate dashurie me Elizabeta Krasniqin, nje bukuroshe, e cila me profesion eshte kengetare, por ka pak muaj qe jane ndare, ndersa arsyet e ndarjes per momentin nuk i tregon askush, madje as vete Elizabeta. Fjalet se kane qene te fejuar i mohon kengetarja, duke thene se eshte e vertete qe kane qene ne lidhje, por jo te fejuar. “Po, kemi qene ne lidhje, por tashme jemi ndare”, tregon Krasniqi, ne nje bisede te shkurter per gazeten “Panorama”. “Nuk kemi qene te fejuar, ashtu sic po thuhet”, thote Elizabeta, e cila si duket lidhjen e dashurise me Arsimin deshiron ta mbaje vetem si kujtim. ”Lidhjen e mbaj keshtu per vete, duke mos dashur ta bej te madhe, e mbaj vetem si nje kujtim’”, thote me tej Elizabeta, e cila me kaq edhe mbyll rrefimin me gjithe insistimin tone qe te mesojme dicka me shume rreth jetes se tyre. Disa burime tona nga Prishtina tregojne se Arsimi tashme ka krijuar lidhje te re dashurie, por femra me te cilen i ka ndare ditet e fundit para futjes ne “Big Brother” akoma mbetet mister.


Wednesday, 27 February 2013

Arsimi i BB6, ishte ndare nga kengetarja

Personazhi simpatik, i cili për herë të parë e përfaqëson qytetin e bukur të Prizrenit në “Big Brother”, Arsim Berisha, para se të hynte në këtë ‘reality-show’ ishte ndarë nga e dashura këngëtare, Elizabeta Krasniqi.

Por, shoqja e tij, modelja Gjelbrona Gashi, tregon për gazetën tonë se fotografi ka pasur shumë dëshirë që të hyjë në një garë siç është BB6, ndërsa ajo nuk ka dashur, pasi, sipas saj, nuk i takon të flasë për jetën personale konkurrentit nga Prizreni.

Ndërsa, nga vëllai i madh, Arsimi, është caktuar ta përzgjedhë një konkurrent, të cilin do ta dërgojë automatikisht në nominim të përhershëm. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
BB6 Arsimi, was separated from the singer

Sympathetic character, which represents the first time the beautiful city of Prizren in "Big Brother", Berisha Education, before entering into this 'reality-show' was separated from singer girlfriend, Elizabeth says.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online