All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arsim Salihaj. Show all posts
Showing posts with label Arsim Salihaj. Show all posts

Wednesday, 10 July 2013

Arsim Salihaj, menaxheri koncerteve gjigande ne Diaspore

Të gjithë e njohin, jo vetëm si artist por edhe një menaxher të zoti.

Është fjala për Arsim Salihaj, të cilin thuajse të gjithë artistët e njohin dhe kanë bashkëpunuar me të, duke qenë shpesh herë nën menaxhimin e koncerteve të mëdha që Sima sic e quajnë miqtë e tij, realizon.

Në zvicër Arsimi është një personazh i cili organizon mbrëmjet më të vecantë dhe me artistë të rinj dhe me emër shumë të mirë.

Mësojmë se tashmë ai ka marrë për sezonin që vjen në menaxhim edhe reperin e njohur 2 Ton, këngëtaren Dafina Dauti etj,  si dhe menaxhon ka kohë edhe këngëtarin e talentuar Granit Ahmeti, si dhe ka kontakte edhe me artistë të njohur internacional.

Tuesday, 28 May 2013

Rikthimi ‘Boom’ i Granit Ahmetit

Pasi ka përfunduar ushtrinë në shtetin zviceran, këngëtari i talentuar Granit Ahmeti i është rikthyer shumë fort angazhimeve muzikore, duke qenë njëri prej artistëve më të kërkuar sidomos në diasporë.

Ne mësojmë se kënëgatari, një prej djemve më të bukur të estradës shqiptare tashmë këndon vetëm ‘live’ nëpër mbrëmje të shumta muzikore.

Vetëm pak ditë më parë ai ka qenë i ftuar në një organizim të madh të festivalit ‘Celësi Muzikor’ mbajtur në Rinora 4 në Zvicër, ku shumë fansa kryesisht femra kishin ardhur për të kënduar dhe vallëzuar me zërin e ëmbël të këngëtarit me origjinë nga Gjilani.

22 vjecari për ne ka treguar se janë gati disa projekte shumë të forta muzikore, një me labelin e njohur “Arbasaund” dhe një tjetër me “2Ton”.

Graniti nuk harron kurrë që të falenderoj për karrierën e tij Zotin dhe familjen që janë pranë tij, por edhe menaxherin e tij më të suksesshëm të diasporës Arsim Salihaj, ndërsa tashmë ka gjetur edhe një kombinim të mirë dhe harmonik me muzikantin e tij (Sintashin) të talentuar Florin Hasanaj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online