All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Art Abazi. Show all posts
Showing posts with label Art Abazi. Show all posts

Sunday, 5 August 2012

Revista PALOMA - 4 Gusht 2012

Revista PALOMA, 4 Gusht 2012
  • Zanfina Ismajli, rrefimi kengetares se suksesshme: Armiqte e Adelines me urrejne edhe mua! Dashuria ime, e qendrueshme dhe e forte!
  • Rosela Gjylbegu: Jam e re per politike!
  • Linda Halimi flet per here te pare ekskluzivisht per lidhjen e saj me Big D. S'caj koken per paragjykime, jam e zene duke ndertuar keshtjellen time te lumturise.
  • Elsa Lila prezanton vajzen e saj. Nena ime - engjelli i vajzes time. Ma shpetoi nga vdekja.
  • Sherri. Rrefimi i Emilianos: Genta u fiksua pas meje, me thoshte: "Do t'u shkruaj gazetave se me ke lene shtatzene"... "Me ka kercenuar se kishte pistoleten e Rubensit ne shtepi". Xhani Demika: "Genta i ka telefonuar Rubensit ne syte e mi. Thoshte se vetem ai e donte dhe e kuptonte".
  • Dy velina shqiptare ne "Striscia la notizia" kercejne valle popullore
  • Mentor Haziri: Kam pasur endrra erotike me koleget e mia

Sunday, 8 April 2012

Art Abazi: Dreni me mire kendon sesa kercen...

Art Abazi: Dreni, me i mire si kengetar sesa ne kercim!

Ai e shoqeron te vellain me kitare ne ndonje aheng familjar apo shoqeror. Art Abazi eshte vellai i kengetarit te njohur Dren Abazi, i cili te enjten u eliminua nga gara e “Dancing with the Stars”. Arti e shoqeron vellain edhe ne shume koncerte e evente te tjera, ndersa ne kete interviste ai flet per femijerine e te dyve pasi jane ne moshe shume te afert. Lidhur me pritshmerine ndaj te vellait ne kercim, ai eshte shprehur se Dreni eshte me i mire si kengetar, kurse me kercimin i ka punet keq. E ne fakt kete e vertetoi edhe fakti qe ai u eliminua i pari nga DWS bashke me Anjeza Majen.

Si e shihni karrieren e Drenit deri tani?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online