All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arta Bajrami. Show all posts
Showing posts with label Arta Bajrami. Show all posts

Saturday, 20 July 2013

Arta Bajrami, se shpejti me nje "bombe" verore...

Gati Me 'Bomb Shell'

Nje nga kengetaret me te mira shqiptare ne muziken RnB mesojme se ka gati kengen e saj me te re, e cila do te vije ne bashkepunim me vellaun e saj producentin Don Arbas, ku edhe ku i fundit do te kendoje me te.

Video eshte duke u punuar dhe kenga eshte nje "Bombe' ashtu sic edhe mban titullin "Bomb Shell", dhe pritet te jete nje hit i kesaj vere. Dikur nje lajmi i rreme tregonte se Arta Bajrami do ta lere muziken, qe si duket ishte dhene nga dashakeqesit e saj, por prisni tashme nje superhit nga artistja. Si gjithmone kenga eshte krijuar nga Don Arbas, ku e rikthen edhe ate ne skene ne kete duet. /maksim gjokaj/

Wednesday, 19 June 2013

Arten, hakerat e largojne nga muzika

Në fan page e saj në Facebook, shumë fansa e morën si të vërtetë lajmin se këngëtarja Arta Bajrami do të largohet nga muzika, pasi në të ishte ishte shkruar se do ta linte muzikën një herë e përgjigthmonë.

E në fakt ne kontaktuam me producentin dhe vëllanë e saj Don Arbas, ku shpjegoi se ky ishte një mashtrim nga ana e disa hakerave që kishin thyer faqen e saj dhe kishin dhënë këtë lajm të pavërtetë.

Po fansat dhe jo vetëm por edhe të tjerët këtë lajm të rremë e morën si një humbje për muzikën RnB, pasi është e vërtetë që ajo është një nga femrat e para shqiptare që ka sjellë një stil interesant në muzikën RnB, dhe kohë më parë ajo ka premtuar se do ti rikthehet sërisht stilit të saj të parë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arten, hackers remove from music

In its fan page on Facebook, many fans were really like Loco news that the singer will leave the music as it was written on was that they would leave once përgjigthmonë music. And in fact we contacted producer and her brother Don Arbas, which explained that this was a hoax by some hackers who had broken her site and had given this false news.

And in fact, not only fans but also others that false news was taken as a loss for RnB music, because it is true that it is one of the first Albanian women brought an interesting style RnB music, and time previously she promised to return again to her first style. / Maxim Gjokaj /

Saturday, 27 April 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Prill 2013

Revisa BLUETOOTH, 27 Prill 2013
 • Per ke do te votojne VIP-at?! Kush ka bere "like" Berishen dhe kush Ramen?!
 • Eralda Hitaj, ne pritje per t'u bere nene e nje vajze
 • Ami pret djale: Ermali, baba i kujdesshem!
 • Rezarta Shkurta, fotot e para te shtatzenise.
 • Fotot e 1-vjetorit te djalit te Ingrid Gjonit
 • Ciljeta pozon me mamin dhe vallezon me babin
 • Big Brother; Xhimi, 9 vite pa e takuar djalin, tani eshte 20 vjec; Joana kerkon te bej testin e shtatzenise
 • Kur pozon Big Mama
 • Rrefehet Xhimi i "Big Brother": Me gruan e pare, njohja, martesa dhe femija brenda 11 muajve. Kozeta, bashkeshortja e Xhimit: "Une ia plotesova formularin, jam e kenaqur qe mori pjese"
 • Anjeza Shahini, specialiste ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve
 • Klajdi Musabelliun e pushojne nga puna

Monday, 18 March 2013

Arta Bajrami, paralajmeron hitin e radhes...

Familja ne rend te pare

Pas suksesit te kenges “Femer tipike” kengetarja Arta Bajrami ka vendosur qe gjate muajve te ardhshem te sjelle ne treg disa kenge te reja. Fillimisht do te jete nje kenge ritmike te cilen kengetarja thote se do ta sjelle bashke me videoklip.

Punen e projekteve te reja eshte duka e bere vellai i saj, Artani, apo sic e njohin te gjithe Don Arbas, pa te cilin Arta thote se nuk do te kishte mundur te arrije tere kete sukses. Krahas kenges Arta eshte e perkushtuar mjafte shume ndaj familjes, per te cilen thote se eshte gjeja me e shtrenjte ne jeten e saj.

Sunday, 27 January 2013

Arta Bajrami, nje mama tipike

I është përkushtuar me pasion të madh vajzës së saj, Viktorias. Këngëtarja Arta Bajrami kaq shumë është e dashuruar pas së bijës, saqë edhe në bluzën e saj, siç po e shihni, është shkruar emri i vajzës, madje me citatin “I love Victoria”.

Kjo është mami Arta, e cila kohëve të fundit është rikthyer në tregun muzikor me këngën e saj, “Femër tipike”, por nga përkushtimi dhe veshja, ne shohim edhe një ‘mama tipike’. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Arta Bajrami, a typical mum

I was dedicated to the great passion of her daughter, Victoria. Singer Loco is so enamored of his daughter, that even in her coat, as you can see, is the name of the girl, even with the quote "I love Victoria".

This is Mom Maggie, who recently returned to the music market with her song, "Typical Male", but the commitment and coating, we see a 'mama typical'. M.Gj.

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
 • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
 • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
 • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
 • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
 • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.

Saturday, 3 November 2012

Revista BLUETOOTH - 3 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Nentor 2012
 • Jonida Vokshi: Refuzova "VIP Shpija", per shfaqjen e Inis Gjonit. Netet pa gjume me Elvana Gjaten.
 • Blerim Destani: Femra ime duhet te jete sa me origjinale. E verteta e flirtit me Angela Martinin
 • Emina Cunmulaj: Njohja me miliarderin qe me vodhi zemren. Lidhja e modeles shqiptare me Sam Nazarian. Miqesia e vecante me David Beckham.
 • Vajza misterioze ne krahet e Stines
 • Arta Dobroshi: S'ka asgje te keqe se me dolen te pasmet
 • Parada e VIP-ave ne Halloween
 • Bleona Qereti me "Gipsy Kings" ne Olympia Hall - Paris
 • Arta Bajrami: Po realizoj nje hit te rralle
 • Getoari, ne gjurmet e Ledrit
 • Vildane Zeneli, pas te pasmeve, do te publikoje klipin
 • Big Mama rinis dieten
 • Shkendija Mujaj: Jam me seksi se Kim Kardashian
 • Adrola Dushi, "Miss Universe Albania 2012"
 • "Kenga Magjike", ja emrat e gjysmefinalisteve

Thursday, 1 November 2012

Arta Bajrami, nje kenge per gjinine femerore

Arta Bajrami
Kengetarja Arta Bajrami, e cila eshte bere nene para dy vitesh, se shpejti do te sjell nje kenge me nje tematike me ndryshe. Mesiguri, te qenit nene, ka ndikuar edhe tek vet ajo qe te ndjehet me e pjekur dhe me serioze, nje gje qe tani do te reflektohet edhe ne kengen e saj me te re.

"Kenga e cila ben fjale per gjinine femerore, per te drejtat e saj nuk eshte trajtuar deri me tani dhe per here te pare kam menduar qe se bashku me Avniun te realizojme nje kenge me nje tematike me ndryshe.

Andaj kam pershtypjen se kenga do te pelqehet ne publik dhe do te ndikoj mjafte shume tek gjinia femerore. Tani me te degjuar kengen femrat besoj se do te jene me te guximshme per te marre nje vendim te caktuar”, ka thene Arta per "Zeri".

Kenga eshte punuar nga Avni Qahili dhe vellau i saj, Don Arbasi, ndersa videoklipin, Arta e ka menduar ta realizoj ne Shqiperi. /Albavipnews/

Thursday, 8 March 2012

Arta Bajrami, nje surprize per 8 Mars...

Surprize per Arta Bajramin

Surprize eshte pergatitur edhe per kengetaren Arta Bajrami, e cila pervec luleve eshte ne pritje edhe te ndonje dhurate. “Ne cdo vit Xhimi me befason me dicka qofte dhurate apo ndonje ndeje ne mbremje. 8 Marsi eshte nje dite e rendesishme per mua, sepse ka te beje me festen e gruas apo te nenes sic e quajne te gjithe”, eshte shprehur ajo. /zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arta Bajrami surprise for

Surprise is also prepared to singer Arta Bajrami, which besides flowers is also awaiting a gift. "Every year Jimmy surprises me with something if Kosovo bank gift or evening. March 8 is an important day for me, because it has to do with the feast of wife or mother as called by everyone, "she said. / voice / ]]

Thursday, 16 February 2012

Shen Valentini per disa VIP-a jo edhe aq i rendesishem...

Shen Valentini, jo i rendesishem per disa VIP-a

Shen Valentini ka nje te kaluar prej 2000 vjetesh, qe neper shekuj eshte festuar ne tradita te ndryshme. Ndonese kjo feste viteve te fundit ka ngjallur interes te ne shqiptaret e Kosoves, te cilet vite me pare nuk e kemi festuar.

Mirepo, me kalimin e kohes, duke u evropianizuar gradualisht ka lindur deshira dhe simpatia ndaj kesaj feste. Tani per nje pjese te madhe te njerezve dita e Shen Valentinit mbetet si festa me e dashur e sidomos per ata qe jane te dashuruar.

Ndersa sa u perket personaliteteve publike, gjegjesisht vipa-ve tane per dallim nga vitet e kaluara kjo feste kete vit si duket nuk eshte e rendesishme per ta, ndoshta per faktin se vendin e ka kapluar nje situate e veshtire klimatike.

Monday, 16 January 2012

Arta sjell nje hit te ri

Arta Bajrami ka paralajmëruar sjelljen e një hiti për fansat e saj, ndërsa me këtë këngë do të lansohet edhe videoklipi i ri, për të cilin ajo nuk preferon të zbulojë më shumë.“Këngën jemi duke e përgatitur dhe brenda një kohe shumë të shkurtër adhuruesit mund ta shohin.

Këngën jam duke e punuar me Don Arbas, por natyrisht që kënga do të lansohet edhe me videoklip. Kam përshtypjen se kjo këngë do të jetë një hit i radhës, ngase jemi duke e bërë një punë të madhe në të”, ka deklaruar Arta për Zëri.

Duke komentuar konkurrencën në skenën shqipe, këngëtarja thotë se asnjëherë nuk është ndier e frikësuar, “sepse secili këngëtar e ka publikun dhe rrëskun e vet”.“Mua konkurrenca nuk më frikëson por më jep vullnet për të ecur përpara”, ka shtuar ajo./Zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arta brings a new hit

Thursday, 29 December 2011

Arta Bajrami pret Vitin e Ri me familjen

Pavarësisht ftesave që ka pasur për mbrëmje muzikore për Vitin e Ri, Arta Bajrami ka vendosur që 2012-tën ta presë në krah të vajzës së saj.

“Edhe pse kam pasur oferta që natën e Vitit të Ri të këndoj në disa vende, kam refuzuar sepse kam dashur që mbrëmjen deri në orën 12:00 ta shënoj me vajzën dhe familjen time”.

“Andaj deri në ndërrimin e moteve do të jem në shtëpi bashkë me familje, ndërsa pas orës 12:00 do të jem me adhuruesit e mi në Kosovë. Natën e dytë do të jem në Zvicër”, ka thënë ajo për “Zëri”.

Arta planifikon që edhe vitin 2012 ta fillojë mbarë dhe me projekte të reja dhe premton që shumë shpejt adhuruesit e saj do të kenë në duar projektin e radhës./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 11 December 2011

Arta Bajrami ne Pergaditje te Klipit te Ri...

Arta edhe me nje klip te ri

Projekt pas projekti pa u ndalur kengetarja Arta Bajrami vazhdon te jete mjafte aktive ne skenen muzikore. Me gjithe hitet qe ka lansuar ne kete vit, ajo edhe fundin e po ketij viti planifikon ta percjelle me projekte te reja.

Ne fakt behet fjale edhe per nje kenge te re, te titulluar “S’dua tjeter” videoklipi i se ciles do te lansohet shume shpejt.

“Jam ne pergatitje te kenges se re, e cila do te shoqerohet bashke me klip. Kam punuar mjafte shume ne te dhe besoj se adhuruesit do ta pelqejne edhe kete projekt timin”, ka thene ajo per “Zeri”.

Kete kenge Arta e ka pergatitur me Don Arbas dhe videoklipi eshte duke u realizuar me produksionin “Shinex Entertainment”.

Pervec angazhimeve ne kenge Arta nje perkushtim te madh ka edhe ndaj rritjes se vajzes per te cilen thote se cdo gje po shkon per mrekulli. posted at albavipnews.blogspot.com. Ajo uron qe edhe ne vitin 2012 te kete fat ne familje dhe suksese ne kenge. /k.bajrami/zeri/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 27 October 2011

Arta Feston Njevjetorin e Vajzes...

Viktoria e Artes mbushi 1 vit

Me padurim e priste ditelindjen e vajzes Viktorias, te cilen Arta thote se ia festoi shume bukur. Keshtu ka disa jave qe Arta ka nisur pergatitjet per festen e ditelindjes se vajzes, e cila date thote se eshte me e rendesishmja ne jeten e saj.

“Koheve te fundit jam marre me shume rreth organizimit te ditelindjes se Viktorias, me besoni kam pasur shume emocione, per here te pare festova njevjetorin e vajzes qe e prisja me padurim”, ka thene ajo per “Zeri”. Ditelindja e Viktorias ishte madheshtore me shume miq dhe dashamire te familjes Sekiraca.

“Ditelindjen e vajzes e festuam ne shtepi, jemi familje e madhe dhe keshtu qe e pame te arsyeshme qe kjo feste per here te pare te behet ne shtepi. Ishte nje gezim i madh nga e tere familja jone”, shton ajo. Edhe angazhimet ne kenge Arta vazhdon t’i kryeje me mjaft sukses, dhe tani ka nisur pergatitjet e videoklipit me te ri te kenges “E pafat” te realizuar nga produksioni “Urban Grafiks”. “Balada qe do ta lansoj tani kam pershtypjen se do te pelqehet ne publik, sepse eshte punuar mjaft mire si kenga “E pafat” ashtu edhe videoklip”, perfundoi ajo. /k.bajrami/zeri/tetor 2011/

Monday, 10 October 2011

Arta Bajrami, Intervista Zeri - Tetor 2011

Arta nuk i do sponsoret

Jane te njepasnjeshme videoklipet me te cilat Arta Bajrami po e pushton tregun muzikor. Ky vit ka qene nje nder vitet me te suksesshme te saj, sepse pervec albumit “Exotic” qe eshte mirepritur ne publik, edhe turnete e saj ne Evrope te cilat vazhdon akoma t’i mbaje, thote se i kane sjelle mjaft suksese.

Pervec angazhimeve ne kenge, Arta thote qe nje pjese te madhe te kohes ia kushton vajzes Viktorias, e cila ia ka mbushur jeten plot gjalleri. Arta tani keto dite ka lansuar edhe nje videoklip te ri per te cilin ka folur ne kete interviste per “Zerin”.

Kete vit jeni treguar mjaft aktive ne skene, me album dhe nje mori videoklipesh, nga e tere kjo energji?

Friday, 26 March 2010

Arta Bajrami Shtatzene, e Konfirmon Familja!

Arta Bajrami Insomnia Club 27 Shkurt 2010
/photo insomnia club 27.02.2010/

Arta Bajrami eshte shtatzene, thone te afermit e saj

Thashethemet lidhur me shtatzenine e kengetares Arta Bajrami po vertetohen. Ne baze te burimeve te Kosovapress-it brenda familjes, Arta eshte shtatzene qe dy muaj.

Arta e pyetur nga mediat nuk ka mohuar as pohuar nje gje te tille, kurse te afermit thone se ajo eshte shtatzene dhe shume e lumtur.

Kengetarja Arta Bajrami eshte martuar ne muajin gusht te vitit qe shkoi me Xhemajl Sekiracen, i njohur me nofken “Xhimi”, ne nje ceremoni te ngushte familjare. Deshira e Artes duket qe u plotesua, pasi qe kohe me pare pat thene se familja eshte nje enderr e saj qe shpreson te realizohet se shpejti.

Ndersa, pak dite me pare e pyetur nga mediat nuk ka mohuar as pohuar nje gje te tille, te afermit thone se ajo eshte shtatzene dhe ndihet shume e lumtur.

“Po Arta eshte shume e lumtur qe shtatzene, megjithate ajo si cdohere dukej bukur ne koncertin qe u mbajt Gjermani”, thane burimet. /l.gashi/kosovapress/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Arta Bajrami is pregnant, her relatives say

Rumors about the singer Arta Bajrami pregnancy is verified. According to the kosovapress's resources within the family, Arta is two months pregnant.

Arta asked by the media not confirmed nor denied such a thing, but relatives say she is pregnant and very happy.

Arta Bajrami singer is married in August of last year with Xhemajl Sekiracen known nicknamed "Jimmy", a close family ceremony. Artes desire seems that was completed, after which long ago had said the family is a dream that her hopes be realized soon.

Instead, a few days ago and asked the media has not confirmed nor denied such a thing, relatives say that she is pregnant and feels very happy.

"But Arta is very happy that pregnant, however, as every time she looked beautiful in the concert that was held in Germany", sources said.
]]

Thursday, 28 January 2010

Serbet Vjedhin Kengen e Arta Bajramit

Arta Bajrami
/photo public domain/

Grupi serb vjedh kengen ‘E para’ te Arta Bajramit

Se muzika shqiptare ka vlera te mirefillta, deshmon edhe rasti i fundit i vjedhjes se kenges “E para” te Arta Bajramit nga nje grup muzikor serb. Kjo deshmon po ashtu se jo vetem kengetaret tane kopjojne kenget e kengetareve te huaj apo kenge te kengetareve te vendeve ballkanike. Vjedhjen e kesaj kenge e ka bere te ditur vete Arta Bajrami per gazeten “Kosova Sot”, e cila ka thene se para disa javesh ka mesuar se nje grup serb, i quajtur “Funky G” (Pali Andjele), ka vjedhur nje kenge nga albumi i saj i fundit. “Behet fjale per kengen ‘E para’, e cila eshte vjedhur nga ky grup serb. Do te doja qe mediet t’i kushtonin pak me shume rendesi ketij fakti, pasi ky eshte nje grup mjaft i popullarizuar ne gjithe Ballkanin”, ka thene Arta. Sipas saj, vjedhja e kesaj kenge eshte dicka pozitive per muziken shqiptare, pasi kjo deshmon se muzika jone pelqehet edhe jashte trevave shqiptare. “Vjedhja e kenges sime nga ky grup tregon se muzika e kultivuar ne ‘ArbaSound Studio’ pelqehet edhe ne shtetet fqinje, gje qe na bene te ndihemi krenare dhe te kemi ambicie per te vazhduar me punen tone kualitative e pse jo edhe te pushojme tregun ballkanik”, eshte shprehur Arta. /kosova sot/28.01.2010/

Shiko krahasimin


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Serbian group steals the song 'The first' of Arta Bajrami

Albanian music that has genuine value, proven by the recent case of theft that song "First" of Arta Bajrami by a group of Serbian music. This also testifies that not only our singers singers copying foreign songs or song to singers of the Balkan countries. Theft of this song has made itself known Arta Bajrami newspaper "Kosova Sot", which said that the past few weeks has learned that a Serbian group called "Funky G" (Paul Andjele), has stolen a song from Her last album. "It is about the song 'First', which is stolen by the Serbian group. I would like the media to cost a little more important this fact, because this is a very popular group in the entire Balkans, "said Arta. According to her, theft of this song is something positive for Albanian music, because it proves that our music liked even outside the Albanian area. "Stealing of my songs from this group shows that the cultivated music in 'Arbasound Studio' favor even in neighboring states, which made us feel proud and have ambitions to continue with our work quality and why not stop the Balkan market ", is expressed Arta.
]]

Saturday, 20 June 2009

Arta Bajrami e Hidheruar ne Organizatorin e "Kosova Fest"

Arta Bajrami
/photo public domain/

Kengetarja Arta BajramI flet per mospjesemarrjen ne “Kosova Fest”
‘Do ta padis ne gjyq Valdet Sopjanin’

“Valdet Sopjani, organizator i festivalit “Kosova Fest”, e ka perdorur emrin tim dhe foton ne postera neper te gjitha qytetet e Kosoves pa me pyetur mua fare. Une kam vendosur qe ta padis ne gjyq Valdetin dhe te me paguaje demshperblim per kete akt”, ka thene Arta

Kengetarja Arta Bajrami se fundi ka pasur nje problem me Valdet Sopjanin, organizatorin e festivalit “Kosova Fest”, ku ai ka perdorur fotografine e Artes neper reklamat, duke e paralajmeruar ne opinion si mysafire speciale e ketij festivali. Valdeti nepermjet nje mesazhi ne telefon e kishte ftuar Arten te jete mysafire speciale, mirepo Arta nuk ia kishte kthyer mesazhin, ngase nuk kishte deshiruar te marre pjese ne “Kosova Fest”. Mirepo Valdeti, edhe pse Arta nuk ia ktheu mesazhin, kishte vazhduar qe Arten ta lajmeroje ne publik si mysafire speciale. Arta eshte ndjere shume e zhgenjyer dhe e tensionuar nga ky fakt, keshtu qe kete dukuri te Valdetit ajo e kishte derguar deri ne organet e rendit. Pra, kete rast Arta thote se do ta zgjedhe me procedure gjyqesore. Per me shume rreth ketij problemi flet Arta per ‘Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Se fundi keni pasur nje problem me organizatorin e festivalit “Kosova Fest”, per cfare behet fjale konkretisht?
Arta Bajrami: Valdet Sopjani, organizator i festivalit “Kosova Fest”, e ka perdorur emrin tim dhe foton ne postera neper te gjitha qytetet e Kosoves pa me pyetur mua fare.

Refuzova ftesen

“Kosova Sot”: Ju keni qene e ftuar si mysafire per te qene e pranishme ne ate festival, por, megjithekete e keni refuzuar ftesen, cila eshte arsyeja?
Arta Bajrami: Une nuk e kam refuzuar ftesen, por s’i kam dhene kurrfare pergjigje ne sms qe me ka derguar ne telefonin tim. Ai kinse me tha ne telefon qe me ka derguar mesazh per ftesen si mysafire ne ate festival, por une nuk iu kam pergjigjur atij me sms asaj ftese, qe domethene se nuk kam dashur te shkoj ne ate festival, sepse nuk kam qene e interesuar. Dhe ai pa dijen time dhe pa aprovimin tim e ka perdorur emrin dhe foton time ne postera dhe ne televizionin e tij privat, ‘MTV Kosova’, ku fotoja ime figuronte e para dhe e madhe.

“Kosova Sot”: Perse mendoni se Valdeti jua ka bere kete pa deshiren tuaj?
Arta Bajrami: Mendoj dhe eshte e qarte se kete e ka bere per qellim te mbledhjes se publikut.

“Kosova Sot”: Perse nuk keni pasur deshire te jeni mysafire e festivalit “Kosova Fest”?
Arta Bajrami: Ai festival eshte i rangut te ulet per mendimin tim dhe une nuk marr pjese aty, sikur qe nuk kam marr pjese edhe ne shume festivale te tjera, madje shume me te privilegjuara jo per te konkurruar, por madje as si mysafire. Arsyeja tjeter e mospjesemarrjes eshte edhe kufizimi i kohes, sepse jam shume e zene dhe nuk kam kohe.

Tash eshte vone

“Kosova Sot”: Tani cfare do te vendosni?
Arta Bajrami: Une kam vendosur qe ta padis ne gjyq Valdetin dhe te me paguaje demshperblim per kete akt, perdorimin e emrit tim per qellimet e tij ose interesat ne menyre qe t’i mbushet salla.

“Kosova Sot”: Keni biseduar ju me Valdetin pas kesaj?
Arta Bajrami: Po, me heret kam biseduar dhe i tregova qe do ta padis ne gjyq. Ai tha se do ta heqe reklamen, por tash eshte vone sepse ai e ka kryer ate akt, keshtu qe ai eshte dashur te me pyes mua. /k.bajrami/kosova sot/20.06.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Arta Bajrami singer speaks for nonparticipation in Kosovo Fest "
'I'll sue in court Valdet Sopjanin'

"Valdet Sopjani, organizer of the festival" Fest Kosovo ", has used my name and picture on billboards throughout the cities of Kosovo without asking me at all. I have decided to sue in court and Valdetin to pay compensation for this act, "said Arta

Arta Bajrami the singer recently had a problem with Valdet Sopjanin, organizer of the festival "Kosova Fest", where he has used the picture Artes through advertising, and warned the outlook as special guest of the festival. Valdeti through a phone message in the Arts was invited to be special guests, but Arta had not returned the message, because they had not desired to participate in the "Kosova Fest." However Valdeti, although Arta message not returned, had continued to announce that Arts in public as special guests. Gold is very disappointed and felt tense from this fact, so that this phenomenon of Valdetit she had sent to the order. Therefore, this case Arta says it will choose the court proceedings. For more about this problem talking to Arta 'Kosova Sot ".

"Kosova Sot": Finally you have a problem with the organizer of the festival "Kosova Fest", for what it specifically?
Arta Bajrami: Valdet Sopjani, organizer of the festival "Fest Kosovo", has used my name and picture on billboards throughout the cities of Kosovo without asking me at all.

Refused invitation

"Kosova Sot": You have been invited as guests to be present at that festival, but, Yet you have refused the invitation, which is the reason?
Arta Bajrami: I have not refused the invitation, but I have no answer s'i in the SMS that is sent to my phone. He allegedly said in the phone that sent the message on the invitation as a guest in the festival, but I do not have responded to him with the invitation SMS, which means that I do not want to go in the festival because I was not interested. And without my knowledge and without my approval has used my name and picture on billboards and television in his private, 'MTV Kosovo', where my Photo figuronte the first and largest.

"Kosova Sot": Why do you think that Valdeti jua has done this without your desire?
Arta Bajrami: and I think it is clear that this has done for the purpose of collecting public.

"Kosova Sot": Did you like you are a guest of the festival "Kosova Fest"?
Arta Bajrami: It is the festival's low ranking for my opinion and I did not take part there, that if I do not take part in many other festivals, even more privileged than to compete, but even as a guest. The boycott is another reason the time limit, because I am very busy and do not have time.

Now is too late

"Kosova Sot": Now what will decide?
Arta Bajrami: I have decided to sue in court and Valdetin to pay compensation for this act, the use of my name or for the purposes of his interests in a way that filled the hall.

"Kosova Sot": Have you talked with Valdetin after this?
Arta Bajrami: Yes, I talked with the early and tregova who will sue in court. He said he would remove advertising, but now is late because he has done that act, so he had to ask me to.
]]

Friday, 8 May 2009

Flash News 8 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 8 Maj 2009

Eliza Dushku, E Treta Me Seksi
Njera prej revistave te njohura ne Amerike, “TV Guide” ka renditur aktoren shqiptaro – amerikane, Eliza Dushku si njeren prej personazheve me seksi ne televizion. Nga kjo liste, Eliza renditet e treta, menjehere pas aktores Eva Longoria. I pari ne liste eshte aktori australian Simon Baker. Nderkaq, seriali ne te cilin Eliza u be e famshme, ai “Dollhouse” do te filloje me nje sezone te re e cila do te transmetohet ne televizionin “Fox TV”. Xhirimet e ketij seriali do te fillojne gjate kesaj jave. /express online/

Te Dielen Finalja e "Top Fest 6"
Te dielen me 10 maj ne Pallatin e Sporteve “Asllan Rusi“ ne Tirane, do te zhvillohet nata finale e edicionit te gjashte te festivalit te muzikes moderne shqiptare "Top Fest". Gjate tete javeve konkurruese, 269 grupe dhe kengetare moren pjese ne kete edicion, ku 63 prej tyre jane kandiduar ne 11 kategori per cmime si: "Artisti i ri me i mire", "Artisti me i mire mashkull/femer", "Kenga me e mire hip-hop", "Kenga me e mire R&B", "Kenga me e mire pop dhe rock", "Interpretuesi me i mire", "Videoja me e mire", "Kenga me e mire alternative", "Grupi me i mire" dhe "Kenga me e mire dance". Cmime te vecanta do te jene edhe ato te dhena nga DigitAlb e Top Albania Radio, ndersa publiku do te vendose per cmimin e internetit, por edhe nepermjet sms-ve per cmimin e madh prej dhjete mije eurosh ku votat e publikut do te bashkohen me vleresimin e nje jurie prestigjioze. /tch/telegrafi/

Kledi Kadiu, Per Here Te Pare Ne Publik Me Giorgia Surina
Balerini shqiptar Kledi Kadiu del per here te pare ne publik me te dashuren e tij Giorgia Surina, duke u dhene fund zerave te ndryshem per historite e tij private. “Nuk me duket e drejte te cilesohemi si cifti i vitit”, shprehet ish fituesi i “Amici” ne nje interviste per revisten “Vero”. Ne vijim te bisedes ai ka shtuar se para se te lidhen bashke, dy njerez kane nevoje te frekuentohen per t’u njohur me mire. /top channel/08.05.09/

Arta Bajrami, Shtyhet Dalja e Albumit Te Ri
“Per shkak te nje aksidenti qe ka pesuar ne kembe duke luajtur futboll vellai im
Don Arbas, albumi im qe pritej te dale ne qershor do te shtyhet per pak kohe”, -
sqaron per Infopress”, vete kengetarja Arta Bajrami. Megjithate, ajo ben me dije se singli dhe klipi i ri se shpejti do te realizohen. “E di qe fansat e mi mezi presin albumin tim, por iu premtoj se nuk do te vonohet shume dhe se ja vlen te presin sepse do t’iu sjell hite”, - perfundon kengetarja. /infopress/

Loreta Berbatovci, Modelja Qe Synon Pistat e Parisit e Milanos
“Bukuria eshte dicka qe e ke dhurate nga Zoti. Nese me cilesojne si te bukur ky fakt me ben te ndihem mire dhe e lumtur”, - shprehet gjate nje bisede per “Infopress”, modelja 16-vjecare nga Prishtina, Loreta Berbatovci duke shtuar se i pelqen gjithcka tek vetja. “Kam marre pjese ne shume sfilita ne Shqiperi te organizuara nga agjensioni i modes “Ashley & Holdings”, gjithashtu vazhdon kontrata ime me agjensionin e modes ne Shkup “Makmodels”. Ne Kosove modeloj per agjencionin “Kiki Models”, nderkohe qe keto dite jam ne negociata per te modeluar edhe per agjensionin “Gecian Group”. Pervec pjesemarrjes ne konkurse bukurie Loreta ka realizuar fotografi profesionale te fotografi me fame boterore Fadil Berisha. Aq i madh eshte pretendimi i saj ne kete drejtim, sa qe modelja enderron qe te sfiloje edhe ne pistat me te medha ne bote si ne Paris, Milano, Londer etj. /infopress/

Blerta Syla Ne Krahet e Veton Surroit
Perflitej prej kohesh se aktorja Blerta Syla eshte ne lidhje dashurie me politikanin Veton Surroi, mirepo deri para te merkures mbrema ky lajm konsiderohej thjesht nje spekulim. Porse, cifti i shumeperfolur kane vendosur te shfaqen publikisht, pikerisht ne premieren e filmit “Heshtja e Lornes” i cili u dha te merkuren mbrema ne “Kino ABC” ne Prishtine. Me kete rast Blerta dhe Vetoni jane shfaqur te kapur dore per dore. Derisa e para eshte nje aktore e re, i dyti eshte politikan i divorcuar nga gruaja me te cilen ka dy vajza. /infopress/

Presidenti Bamir Topi "Sulmohet" Ne Internet
Nje grup hakeresh i kompjutereve, te marten ka sulmuar faqen e Presidentit te Shqiperise z. Bamir Topi, ku me kete rast kane nderhyre dhe kane vendosur foto te ndryshme. Sic ben te ditur agjencia INA, grupi i ashtuquajtur “Macedonian Dark Security” ka sulmuar faqen, duke njoftuar se kjo ishte nje hakmarrje, pasi qe, dite me pare hakeret shqiptare te njohur si grupi “KHG” kishin sulmuar faqen e internetit te presidentit maqedonas Branko Cervenkovski. “Mos luani me ne” dhe disa foto dhe harta maqedonase kane qene pjese te vendosura ne faqen e presidentit Topi. Sherbimet e kabinetit te presidentit pas disa oreve kane intervenuar duke e kthyer faqen ne gjendjen normale. Sipas thashethemeve qe burojne nga interneti, pritet nje “kundersulm” nga ana e hakereve te KHG-se. /infopress/

Arta Dobroshi, Aktorja e Pazevendesueshme
Filmi ‘Heshtja e Lornes’ i regjisoreve belge Jean-Pierre dhe Luc Dardenne, eshte mirepritur ne Prishtine. Pervec qe eshte film qe ka marre cmime nderkombetar, Lorna dhe Sokoli, dy nga personazhet kryesore ne film luhen nga aktoret nga Kosova, Arta Dobroshi dhe Alban Ukaj. Regjisoret kane thene se e kane perzgjedhur Arten pasi qe per kete rol ishte pazevendesueshme. /infopress/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Eliza Dushku, third sexiest
One of the popular magazines in America, "TV Guide" has listed Actress Albanian - American, Eliza Dushku as one of the most sex on television. From this list, Eliza ranked third, immediately after the actress Eva Longoria. First on the list is Australian actor Simon Baker. Meanwhile, Eliza seriali in which it became famous, he "Dollhouse" will begin with a new seasons that will be broadcast on television, "Fox TV". Filming of this seriali will begin this week. / Express online /

Sunday the finals of "Top Fest 6"
Sunday May 10 at the Palace of Sports "Asllan Russia" in Tirana, will be held the final night of the sixth edition of modern Albanian music festival "Top Fest." During eight weeks competing, songstress and 269 groups took part in the edition, where 63 of them are running for awards in 11 categories such as "New Artist of the best", "best male artist / female", "with the song the best hip-hop, "" The song with the best R & B, "" the best pop song and rock "," best performers "," video with the best "," song the best alternative, "" group with better "and" the best dance song. " Special prices will be those provided by DigitAlb of Top Albania Radio, while the public will decide on pricing on the Internet, but also through SMS-ve for the Grand Prix of ten thousand euro where the votes of the public will join the assessment A jury of prestigious. / tch / telegraph /

Kledi Kadiu for the first time in public Giorgia Surina
Balerini Albanian Kledi del Kadiu for the first time in public with his girlfriend Giorgia Surina, ending speculation the different histories for his privacy. "There seems to be right as cilesohemi couple of the year," says former winner of the "amici" Magazine in an interview for "Vero". Following the meeting he added that before connected together, two people need to be frequented to be better known. / top channel/08.05.09 /

Arta Bajrami, delayed emergence of new album
"Due to an accident who has suffered Walking in my brother playing football
Don Arbas, my album that was issued in June will be delayed a short time ", --
clarifies for Infopress, Arta Bajrami own singer. However, it suggests that singli and klipi new will soon be realized. "I know that my fans are anxious for my album, but they promise it will not be delayed and more than worthwhile to wait because they will be bringing hits" - ends singer. / Infopress /

Loreta Berbatovci, models aimed at the Paris track of Milan
"Beauty is something that you have gifts from God. If the name of the beautiful as this fact makes me feel good and happy, "- said during a conversation to" Infopress ", 16-year model from Pristina, adding that Loreta Berbatovci likes everything to ourselves. "I participated in many sfilita in Albania organized by the agency of the modes" Ashley & Holdings, also continuing my contract with the agency in Skopje modes "Makmodels. Model for the Agency in Kosovo "Kiki Models", while these days I'm in negotiations to shape the agency for "Gecian Group. Besides participating in beauty competitions Loreta has conducted professional photographs of world-famous photographs Fadil Berisha. So great is its claim in this direction, as the model of dreaming that we track sfiloje largest in the world as in Paris, Milan, London etc.. / Infopress /

Blerta Syla We wings of Veton Surroi
Perflitej long Blerta Syla actress that is in love with about politician Veton Surroi, but until Wednesday evening the news was considered just a speculation. But, shumeperfolur the couple have decided to appear publicly in the premiere of the movie "Silence of Lornes" which was given Wednesday evening in the ABC film "in Pristina. In this case Blerta Vetoni and are shown to capture hand in hand. While the first is a new starlet, the second politician is divorced from the wife which has two daughters. / Infopress /

President Bamir Topi "attacked" in the Internet
A group of computer hackers on Tuesday attacking site of President of Albania Mr. Bamir Topi, where they interfere with this case and have established different picture. As Unveils agency INA, the group called "Macedonian Security Dark" has attacked the site, announcing that this was a revenge after that, days before hackers Albanian group known as "KHG" had attacked the website of the Macedonian President Branko Crvenkovski. "Do not play with us and some photos and maps have been part of the Macedonian located at the site of President Topi. Services to the President of the cabinet after a few hours have intervened to turn the page in a normal situation. According to rumors stemming from the Internet, is a "counterattack" by hackers to KHG-that. / Infopress /

Arta Dobroshi, actress indispensable
The film 'Silence of Lornes' of the Belgian director Jean-Pierre and Luc Dardenne, is welcomed in Pristina. Besides that is the film that has received international award, and Lorna Sokoli, two main figures in the movie played by actors from Kosovo, and Alban Ukaj Dobroshi Arta. Director said that the Arts are selecting for this role because that was irreplaceable. / Infopress /
]]

Thursday, 7 May 2009

Flash News 7 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News, 7 Maj 2009

Bubulina Krasniqi Ne Realizim Te Videoklipit Te Ri
“Besoj qe shpejt do te lansohet kenga, meqe puna ne te eshte perfunduar dhe tash pritet vetem titulli i kenges, prandaj do te nis menjehere xhirimin e videoklipit”, ka thene Bubulina. Tekstin e kenges e ka bere vet Bubulina ndersa kenga eshte komponuar nga Wirusi. /kosova sot/

Edita Sopjani Me Balade Te Re
Kengetarja Edita Sopjani para fansave te saj se shpejti do te jete me baladen “Tjeter kush”, te ciles shume shpejt do t’i realizoje edhe videoklipin. Pas videoklipit “Nuk me meriton”, Edita ka realizuar nje kenge te re, nje balade qe shume shpejt do te jete edhe me videoklip. Kenga titullohet “Tjeter kush”, muziken e se ciles e ka bere Valdet Sopjani, tekstin Arsim Bunjaku dhe eshte orkestruar nga Artan Kastrati. Edita, gjithashtu, beri te ditur se pas disa muajve do te kete edhe nje kenge tjeter, per te cilen shprehet se mendon qe do te kete shume sukses.

Halil Gashi Behet Pjesetar i Trupes "Cirque Du Soleil"
Halil Gashi eshte pjestari me i ri i trupes se njohur te "Cirque Du Soleil". Ai eshte nga Kosova dhe prej vitesh kercen me trupa te ndryshme ne Europe si dhe ka marre pjese ne shume reklama te firmave europiane si dhe ka qene nje prej modeleve ne reklamen e MTV per Euron, ku gjate kercimit ka formuar dhe simbolin e njohur shqiptar shqiponjen. /albaniac/

Kejsi Tola Kryen Me Sukses Proven e Pare Ne Eurovision 2009
Kejsi Tola kendoi dje per here te pare "Carry me in your dreams", ne skenen "Olimpiysky Arena" te Moskes. Ishte prova e pare zyrtare edhe per Sllovenine, Hungarine, Danimarken, Greqine, Moldavine, Ukrainen, Lituanine, Estonine dhe Holanden. Pas proves ka vijuar konferenca per shtyp, ku sipas faqes elektronike te "Eurovision Song Contest", ka qene kengetarja 17-vjecare ajo qe mbajti peshen e gjithe konferences se realizuar ne gjuhen angleze. Ne performacen e kenges shqiptare terheqin vemendjen gjerat e jashtme, takat e larta dhe akrobacite. /shekulli/

Arta Bajrami Dritherohet Kur Degjon Kenget e Saj
Arta Bajrami i degjon me shume emocione kenget e saj. Ajo tregon se si dritherohet kur degjon tingujt e muzikes se saj. Per te suksesi eshte nje nderthurje fati, aftesish dhe vullneti. Gjithmone me koken perpara dhe e nesermja per te eshte objektiv qe s'duhet te reshte kurre. E shkuara, per te, u perket diteve tashme te perfunduara. Fale talentit dhe vullnetit te madh per t'u marre me pasionin e saj me te madh ne jete, qe eshte muzika,ajo ka filluar tashme te jete nder emrat me te lakuar te skenes muzikore shqiptare. Por, Arta tregon se ka pasur ndihmen dhe vendosmerine e nje grupi te vogel shokesh, te cilet po ashtu kishin te njejten enderr. Dalja e saj e pare ne nje skene profesionale eshte shenuar ne skenen e Festivalit ne RTSH. E panjohur per shumicen e opinionit, pasi, pervec kengeve qe u shperblyen, te tjerat s'u emituan kurre dhe u harruan. Ajo, se bashku me grupin e saj, te quajtur ''Koha'', per here te pare qendruan para publikut shqiptar. Me heret kishte pasur ca paraqitje ne disa skena te vogla ne Kosove dhe kishte bere pak pervoje, por gjithsesi nuk kishin efektin e asaj ne kete festival. Kujton anen emocionale, mirepo duke qene grup, peshen e kritikes e bartnin prape si grup, pavaresisht per te mire apo per te keq. Nderkaq, tani per te eshte krejtesisht ndryshe. Barren e pergjegjesise e mban vete ajo, sikur shijon po vete suksesin e kengeve te saj. Ajo konsiderohet si nismetare e zhanrit R’n’B, pavaresisht se kohet e fundit po eksperimenton edhe me rryma te tjera muzikore. /bota sot/

Amarda Toska Dhe Shija e Saj Per Veshjen
Prezantuesja e njohur Amarda Toska, veshjes i kushton nje rendesi te vecante, jo vetem ne ekran, por edhe ne perditshmeri. Ka nje stil te saj te ndertuar dhe nuk preferon te eksperimentoje qe te dale jashte vetes, sepse “nuk do te isha une”, thote ajo. “Veshja perfaqeson individualitetin e njeriut, pjese nga karakteri i tij. Ne disa raste, ate pjese te karakterit qe shkon kunder asaj qe thote apo ben nje njeri, por veshja eshte me e drejtperdrejte dhe flet me shume”, shprehet ajo. Per sa u perket daljeve ne ekran, ajo i zgjedh veshjet bashke me kostumografen. Mendon qe duhet te jepet vleresimi nga te dyja palet, sepse shija e rafinuar artistike dhe te qenit komode ne skene, duhet te shkojne gjithmone se bashku. Ajo per cdo te diel eshte ikone e ekranit televiziv, pasi prezanton shoun humoristik “Portokalli”. /bota sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

BUBULINA realization KRASNIQI IN TO THE NEW VIDEOKLIP
"I believe that soon will launch the song, since the work is completed and is now only the title of the song, so will be immediately starts shooting videoklipit," said Bubulina. Text of the song has made its Bubulina while song is composed from Wirusi. / Kosova Sot /

Edit SOPJANI saga WITH NEW
Singer Edita Sopjani before its fans that will soon be baladen "Who Next", which will more quickly realize the videoklipin. After videoklipit "It deserves to," Edita has implemented a new songs, a saga that will be very soon with video clip. The song is titled "Who Next", whose music has made Valdet Sopjani, text Bunjaku Education and is orchestrated by Artan Kastrati. Edita also announced that after several months there will be a song and another, which says it believes that there will be more successful.

Halil Gashi is a member of TRUPES "CIRQUE DU SOLEIL"
Halil Gashi is the new member trupes recognize that the "Cirque Du Soleil." He is from Kosovo and leaping for years with various bodies in Europe and has participated in many European firms to advertising and was one of the models in advertising for MTV Euro, where the dance has formed and recognized symbol of Albanian shqiponjen . / albaniac /

Casey TOLA DOING Successfully testing the first Eurovision 2009
Tola Casey sang yesterday for the first time "to carry in your Dreams" scene in "Olimpiysky Arena" to Moscow. It was the first formal evidence for Slovenia, Hungary, Denmark, Greece, Moldova, Ukraine, Lithuania, Estonia and Holanden. After the test has attended press conference, where, according to the electronic page of "Eurovision Song Contest," singer was 17-years it was held that the weight of all the conference conducted in English. We Albanian song performacen attract the attention of foreign things, Taka and akrobacite high. / century /

Arta Bajrami DRITHEROHET When she hears Her song
Arta Bajrami listens more emotion Her song. It shows how dritherohet when he hears the sound of her music. For success is a combination of luck, skills and willingness. Always face forward and to morrow is s'duhet objective was to reshte ever. The past, for, in terms of days already completed. Thanks to great talent and will to deal with the passion of her life in the great, which is music, it has already begun to be honor with names lakuar to Albanian music scene. But Arta shows that there was help and determination of a small group of friends, who also had the same dream. Its first appearance in a scene is recorded in the professional scene in RTSH Festival. The unknown for the majority opinion, as, except that the songs were shperblyen, other s'u emituan ever and forgot. She, along with its group, called''Time''for the first time the public stood in Albanian. Earlier there had been some presentations in several small venues in Kosovo and had little experience, but had no effect on that at this festival. Annen recalls emotional, but was in a group, carry the weight of criticism back as a group, for whatever good or for bad. Meanwhile, for now is totally different. Burden of responsibility she holds them, are themselves as relishes the success of its songs. It is regarded as the initiator zhanrit R'n'B, despite the recently eksperimenton are also other electric musical. / world today /

Toska and AMARDA taste for clothes
Presenter known Amarda Toska clothing devotes a special importance, not only in screen, but we perditshmeri. There is a style of its building and prefers not to experiment that out yourself, because "I will not I," she says. "Clothes individualitetin represents the human part of his character. In some cases, that part of the character that goes against what a person says or does, but wearing it is speaking directly and more, "she says. Regarding the exit for the screen, she chooses clothes together with kostumografen. Thinks that should be given to evaluation by both sides, because the refined artistic taste, and being comfortable on stage, must always go together. It is for every day of the icon screen television, as presents comic show "orange". / world today /
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online