All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arta Dobroshi. Show all posts
Showing posts with label Arta Dobroshi. Show all posts

Sunday, 31 March 2013

Arta Dobroshi, nje "Superwoman" shqiptare...

Arta Dobroshi
Arta Dobroshi: Kontrata e radhes ne Los Angeles

Performanca e aktores kosovare ne filmin “Heshtja e Lornes”, ne vitin 2008, ka qene e nominuar duke fituar keshtu 3 cmime ne kategorine “Aktorja me e mire” ne rang nderkombetar. 32-vjecarja me origjine nga Prishtina sapo eshte kthyer nga Los Angeles, ku eshte nderuar si “Aktorja me e mire” ne garen internacionale te filmit dhe televizionit per rolin e saj te fundit. Arta dite me pare ka qene pjesemarrese ne festivalin e filmit ‘’Magritte Awards”, ne Belgjike ku njekohesisht ka prezantuar edhe bashkeshortin e saj, regjisorin e njohur Daniel Mulloy. Ne kete interviste, ajo flet per revisten e njohur franceze ”Cafebabel”, ku na ndihmon edhe ne, lexuesit shqiptare, qe ta njohim me mire…

Arta, cilat jane ndjesite tuaja mbi pjesemarrjen ne “Shooting stars” ne Berlinale?

Vendi im nuk mund te me nominoje mua per “Heshtjen e Lornes”, sepse ende nuk jemi anetare te rrjetit per promovimin e filmit ne Europe. Ne ate kohe ne fakt ne nuk ishim shtet, une nuk e kam besuar se Belgjika do me nominoje ne kete rast. Nuk e dija ne fakt se si funksionojne keto gjera dhe kam qene e privilegjuar qe kam fituar. Ne Berlinale cmimet ndahen qe nga viti 1998, ndersa ne 2003 une kam qene vetem si publik dhe me kujtohet se kam marre katalogun dhe broshurat ne fund. Nuk ka rendesi kjo, mbi te gjitha eshte hera e pare qe une nga Kosova arrij kete sukses. Ne kishim nje lufte dhe shpesh keto ndjenja jane shume te dhimbshme, kam qare kur kam degjuar emrin tim, teksa thoshin qe jam nga Republika e Kosoves.

Saturday, 30 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 30 Mars 2013

Suplementi Panorama PlusRevista PANORAMA PLUS, 30 Mars 2013
 • Intervistat: Bertina Mehmeti, Genta Gjalpi. Sherri per te dashurin e Gentes, rrefejne ngjarjen!Bertina: Nuk kam ngelur t'i marre te dashurin Gentes! Genta e BB: Ate qe e beri Bertina me Gesin, une s'do e beja me te dashurin e dikujt
 • Elena harron te dashurin, skena te nxehta ne krevat me Viganin. Motra e Elenes: Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin! I dashuri nuk pranon te flase.
 • Paparazzi; Argita Berisha ben hunden operacion, fotot para dhe pas
 • Big Brother; Plasin skenat lesbike mes Jonildes, Elones dhe Joanes. Festa e beqarise e organizuar nga "Vellai i Madh" ndez fantazine erotike te vajzave
 • Iliri fle me Olten dhe i flet per te dashuren: Unazen do ia blej 2 milione euro
 • Shpendi: Nuk me duket e sinqerte Eldora
 • Banoret: Nuk do pranonim te shkonim me Brad Pitt apo Megan Fox

Monday, 18 March 2013

Arta Dobroshi, proteston kunder qeverise "Thaci"...

Arta Dobroshi del hapur kunder qeverise “Thaci”. E akuzon per korrupsion

Aktorja e njohur kosovare, tashme e afirmuar edhe ne shume vende te botes, Arta Dobroshi, pasi ka fituar disa cmime neper festivale nderkombetare te filmit, eshte kthyer ne Kosove dhe menjehere eshte aktivizuar neper disa organizime te qytetareve, te cilet shprehin hapur mllefin e tyre kunder qeverise aktuale. Ndal korrupsionit shkruhet ne pankartat e qytetareve, ndersa ne krah tyre shihet edhe aktorja e njohur, e cila muaj me pare ne menyre direkte, ne nje interviste ne te perditshmen “Zeri” ne Kosove, doli hapur kunder qeverise “Thaci”, duke pohuar se kjo qeveri duhet rrezuar shume shpejt. Megjithate deri me tani nuk ka pasur ndonje opinion kunder aktores, e cila eshte kthyer ne vendlindje per te shprehur fjalen e lire dhe mendimin e saj.

Sunday, 17 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 16 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 16 Mars 2013
 • DJ Blunt ndahet nga e dashura. Shkak behet xhelozia per Sheilen, fituesen e "X Factor"
 • Rrefen e ema e kengetares: Si na e vodhi Eda Zari gjithe pasurine! Zhane Zari akuzon te bijen per falsifikim dokumentesh ne marrjen e pronave te familjes, ku pjesetare jane edhe femijet e tjere.
 • Qetsori per "BB6": Si i shoh banoret, biseksualja dhe fituesi sipas meje. Ish-fituesi i "BB" i hyn televizionit: Do jem moderator i nje programi mengjesi, me ofruan page te majme. Marselini me duket thjesht i keq, Anaidi e ha buken kot aty.
 • Paparazzi; 8 Marsi i shfrenuar i femrave ne Tirane, fotot komplet nudo
 • Ergysi i BB4: Me shkodranen qe merret me politike, Anaidi sillej si i fejuar. Ish-konkurrent ne "BB4" dhe mik i Anaidit, ai rrefen se si e njeh ate. Ergysi: Si e kam pare une Anaidin ne marredhenie me femra
 • Flet motra e Arsimit, Arberesha: Ai eshte talent ne gjuhe te huaja dhe shume xhentil
 • Iliri, djali i fiksuar pas biondeve

Tuesday, 12 February 2013

Arta Dobroshi ne Berlinale, merr cmimin "Shooting Star"

Arta DobroshiArta merr trofeun “Shooting Stars”

Arta Dobroshi eshte bere aktorja e pare kosovare e cila eshte nderuar me cmimin “Shooting Stars”, nje cmim qe ndahet per aktoret e rinj me te mire ne Evrope.

Ne ceremonine e ndarjes se cmimeve per aktoret e rinj me te mire ne Evrope, te cilat i ndan “European Film Promotion”, qe u mbajt te henen ne mbremje ne kuader te “Berlinales”, aktorja shqiptare ka arritur ta coje ne shtepi mbase cmimin me te rendesishem te karrieres.

Aktori i vetem shqiptar qe e ka fituar kete cmim me heret ka qene aktori Nik Xhelilaj qe ne vitin 2011 kishte ishte nderuar me kete cmim per rolin e tij ne filmin “Shqiptari” nen regji te Johannes Naber.

Ne fakt, jo vetem aktoret shqiptare, por edhe ata te rajonit nuk kane pervoje te mire ne “Shooting Stars”, nje cmim qe ndahet prej vitit 1998. Nje tjeter aktore nga rajoni, perkatesisht nga Maqedonia, qe e ka fituar kete cmim eshte Natasha Petroviq, ndersa Serbia ende nuk ka fitues.

Thursday, 13 December 2012

Arta Dobroshi merr cmimin "Shooting Star 2013"

photo: l.bejta
Edhe nje cmim i rendesishem per aktoren kosovare Arta Dobroshi, e cila eshte renditur nga organizata EFP (European Film Promotion) mes 10 aktoreve me te mire te rinj te Evropes.

Fale antaresimit ne EFP te Qendres Kinematografike te Kosoves me drejtor Fatos Berishen, eshte bere e mundur edhe nominimi i aktores, per rolin e saj ne filmat "Three Worlds" (France 2012), "Baby" (UK 2012), "Lorna's Silence" (France 2008) etj.

"Ne Tri Botet, aktorja tregon nje pasuri te ngrohtesise dhe humanitetit. Ndjeshmeria e saj dhe zgjuarsia thjeshte pushtojne ekranin e madh ne momentin qe ajo shfaqet. Nje performance e madhe! ", ka qene komenti i jurise per aktoren shqiptare.

Ceremonia e ndarjes se cmimeve do te behet ne kuader te Festivalit Nderkombetar te Filmit ne Berlin njohur si "Berlinale" me datat 9 deri 11 Shkurt 2013.

"Po ndihem teper e nderuar per kete cmim, eshte moment madheshtor per mua dhe per vendin tim, Kosoven. E kam pasur enderr te jem “Shooting Star”, por per shkak se nuk kemi qene shtet dhe anetare te European Film Promotion, nuk kemi pasur mundesi te jemi te nominuar...”, eshte prononcuar aktorja Arta Dobroshi ne nje konference per shtyp organizuar nga QKK.

Ju kujtojme, dy vite me pare, aktori i talentuar shqiptar nga Tirana, Nik Xhelilaj, eshte vleresuar me po te njejtin cmim "Shooting Star 2011". /Albavipnews/

Sunday, 2 December 2012

Arta Dobroshi shperblehet ne Los Angeles

Arta Dobroshi ne filmin "Trois Mondes"
Fondacioni WIFTS ka ndare cmimin "Barbara Tipple Best Actress" aktores shqiptare Arta Dobroshi per rolin e saj ne filmin "Trois Mondes" (Three Worlds), nje film francez me regji te Catherine Corsinit.

Ceremonia e ndarjes se cmimeve, ne edicionin e saj te 5-te, eshte mbajtur me 1 Dhjetor ne Los Angeles ne kinemane e Quentin Tarantinos “New Beverly Cinema”.

WIFTS eshte nje fondacion internacional qe promovon grate e suksesshme ne boten e filmit dhe televizionit.

Arta mori fame nderkombetare me rolin e saj ne filmin "Heshtja e Lornes" ndersa eshte kandidate serioze per te fituar "Best New Comer" ne Oskarin francez, ceremonia gala e te cilit do te mbahet me 22 shkurt 2012 ne Paris. /Albavipnews/

Monday, 26 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 26 Nentor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Aktorja Yllka Gashi behet nene. Vjen ne jete Nina!
 • Unikkatili ne pergaditje te kenges se re
 • Bleona Qereti shkelqen ne tapetin e kuq ne "American Music Awards". Flet per Rita Oren ne nje interviste per televizionin amerikan.
 • Arta Dobroshi e nominuar ne kategorine "Best Newcomer" ne "Cesar Awards" te Frances, qe eshte ekuivalent i Oskarit amerikan. Ceremonia e ndarjes me 22 Shkurt 2013, ne Paris.
 • Leonora Jakupi ne lidhje me nje turk? Lajmi ka qarkulluar mediat ne Kosove dhe Tirane, ndersa vet ajo eshte prononcuar duke thene: Jam shqiptare, nuk perzihem me turq! Poashtu, ne programin "1001 Pse" dhe "Prive", Leonora ka konfirmuar se eshte ende single.
 • Flori Mumajesi reagon ne Facebook pas deshtimit te duetit mes Argjentina Ramosaj dhe Vedat Ademi. Thuhet ne media se dueti deshtoi per arsye se Vedati kishte kerkuar Argjentinen te paguaj 50% te harxhimeve, nje gje qe ajo e refuzoi.

Tuesday, 20 November 2012

Arta Dobroshi e nominuar ne "Oskarin" francez

Arta Dobroshi ne "Trois Mondes" (2012)
Kinematografia franceze pas atij amerikane konsiderohet te jete nje nder me te fortat ne bote dhe eshte e ditur qe shpesh filmat e njohur francez jane perkthyer ne filma te hollivudit.

Njelloj sikurse ne Amerike, edhe Franca ka "Oskarin" e vet, nje ceremoni ku jepen shperblimet vjetore per te arriturat ne fushen e kinematografise, i njohur si "Cesar Awards" e qe daton qysh nga viti 1976.

Dje eshte bere zyrtarisht e ditur lista e aktoreve femra dhe meshkuj qe hyn ne kategorine "Revelations 2013", qe ka kuptimin e aktoreve te rinj qe premtojne me se shumti apo "Best Newcomer", nje kategori qe nuk ekziston ne Oskarin amerikan.

Ne listen e femrave aktore, eshte e renditur edhe Arta Dobroshi per rolin e saj ne filmin "Trois Mondes" (Tre Botet) ndersa kritiket e vleresojne si kandidate te forte per te fituar pasi eshte bere e njohur me rolin e saj te fuqishem ne "Heshtjen e Lornes".

"Cezar Awards" eshte nje proces i vleresimit dhe prezantimit qe zgjate me muaj ndersa ceremonia gala e ndarjes se cmimeve per edicionin e 38-te do te mbahet me date 22 Shkurt te vitit 2013, ne "Theatre du Chatelet" ne Paris, me transmetim direkt nga televizioni nacional francez. /Albavipnews/

Sunday, 4 November 2012

Arta Bobroshi flet per incidentit me “te pasmet ne fushe”

Thuhet se ajo është aktorja e parë shqiptare që ka shkelur në tapetin e kuq të festivalit të Filmit në Kanë, është kjo Arta Dobroshi ka qenë në Tiranë në një program televiziv ku ka rrëfyer dashurinë e saj të madhe pas aktrimit.

Por Arta ka treguar edhe për incidentin me foton që bëri xhiron e botës, ku të pasmet e saj u duken tepër gjatë parakalimit po në Festivalin e Filmit në Kanë, dhe sipas saj faji ka qenë i erës, dhe nuk është fundi i botës, këto janë gjëra që ndodhin, por aktorja ka treguar se nuk e ka bërë me dashje sic është thënë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arta Bobroshi talks about the incident with the "rear area"

Said that it is the first Albanian actress who has stepped on the red carpet at Cannes Film Festival, is this Arta Dobroshi was in Tirana in a television program where large confessing her love after acting.

But Maggie has also been shown that photo incident made ​​the rounds of the world, where her rear look too long overtaking Cannes Film Festival, and as it was the fault of the wind, and not the end of the world, these are things that happen, but the actress has shown that it has deliberately as is thënë./Albavipnews/

Saturday, 3 November 2012

Revista BLUETOOTH - 3 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Nentor 2012
 • Jonida Vokshi: Refuzova "VIP Shpija", per shfaqjen e Inis Gjonit. Netet pa gjume me Elvana Gjaten.
 • Blerim Destani: Femra ime duhet te jete sa me origjinale. E verteta e flirtit me Angela Martinin
 • Emina Cunmulaj: Njohja me miliarderin qe me vodhi zemren. Lidhja e modeles shqiptare me Sam Nazarian. Miqesia e vecante me David Beckham.
 • Vajza misterioze ne krahet e Stines
 • Arta Dobroshi: S'ka asgje te keqe se me dolen te pasmet
 • Parada e VIP-ave ne Halloween
 • Bleona Qereti me "Gipsy Kings" ne Olympia Hall - Paris
 • Arta Bajrami: Po realizoj nje hit te rralle
 • Getoari, ne gjurmet e Ledrit
 • Vildane Zeneli, pas te pasmeve, do te publikoje klipin
 • Big Mama rinis dieten
 • Shkendija Mujaj: Jam me seksi se Kim Kardashian
 • Adrola Dushi, "Miss Universe Albania 2012"
 • "Kenga Magjike", ja emrat e gjysmefinalisteve

Wednesday, 3 October 2012

Vajzat me te pasme seksi

Jemi mësuar me bukuroshet e pasarelave që të duken me vithe shumë seksi, jemi mësuar edhe me botën e shoubizit të bëhen krahasime se cila nga artistet i ka të pasmet më seksi.

Por, nëse mendoni se në botën shqiptare nuk ka Kajli Minog, Xhenifer Lopes, apo Kim Kardashian e keni gabim. Ne kemi renditur vetëm disa prej vipave shqiptare, të cilat shumica prej tyre duken se vetë na kanë ofruar të shohim reklamën e fund-shpinës së tyre se çfarë formë ka.

E para, e cila është lakuar aq shumë, është  këngëtarja Shkëndije Mujaj, që megjithëse thuhet se ka ndërhyrje, ajo potencon gjithmonë se është vetëm dora e nënës natyrë për të pasmet e saj kaq të rrumbullakëta.

Edhe këngëtarja Adelina Berisha shpeshherë na sjell reklamën e fund-shpinës së saj, që kohët e fundit është bërë objekt i madh diskutimi, ndërsa në bazë të informacione të sigurta ajo i ka origjinale.

Aktorja e famshme shqiptare, Arta Dobroshi, erdhi kohë më parë në kronikën rozë me reklamimin, që, sipas zërave, thuhet se e ka tradhtuar fustani dhe era që frynte në Kanë, ndërsa kalonte në tepihun e kuq. Kaq shumë u lakua me zbulimin e vitheve ajo, saqë fama e saj si aktore u harrua për një kohë.

Sunday, 27 May 2012

Arta Dobroshi tregon vithet si dikur Anxhela

Do të thoni ju se çfarë kanë të përbashkët aktorja shqiptare Arta Dobroshi me modelen e njohur shqiptare Anxhela Martini.

Ja, incidentin dhe zhveshjen e tyre. Aktorja kosovare, Arta Dobroshi, si duket do t’i vijë shumë keq kur t’i shohë këto foto, të cilat ishin bërë temë e diskutimeve në shumë portale shqiptare dhe të huaja.

Në fakt, kur ajo ishte në Festivalin e Kanës pak ditë më parë, fustani i saj i dizajnuar nga Krenare Rugova, e ka tradhtuar duke ia ngritur era lart dhe asaj i janë dukur vithet.

Sigurisht, fotoreporterët e huaj kanë qenë më fatlumët aty dhe më të shkathëtit për ta filmuar aktoren shqiptare. Megjithëse sërish është Anxhela ajo që mban vendin e parë, për arsye se modeles i është dukur gjëja më intime e saj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arta Dobroshi bottom shows once as Angela

Will tell you what they have in common with Albanian actress Arta Dobroshi of known model Angela Martini. Here, the incident and stripping them. Kosovar actress Arta Dobroshi, would seem to come much worse when you see these pictures, which were made the subject of discussion in many Albanian and foreign portals.

Saturday, 26 May 2012

Revista BLUETOOTH - 26 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 26 Maj 2012
 • Big Brother; Rubensi: Genta la porosi t'ia nxirrnin fotot. Nuk kthehem me te as per 1 miliard, pishman qe se pshtyva... eshte e semure per fame; Erioni: U ktheva tek ish-e dashura; Klaudja: Jam e lumtur ne lidhjen time; Arbri, Qetsori, Ermela: Kush triumfon sipas nesh; Bastet: Liami, favoriti kryesor, Genta dhe Franceska te fundit. Sot finalja, ja surprizat e show-t. Babai i Franceskes stampon mbi makine slogane per te bijen.
 • Ronela Hajati: Ne "Top Fest" cmimet te blera; E lane jashte finales se "Top Fest", kengetarja nxjerr te palarat: S'me shkoi mendja te gjeja mik , ose te paguaj para. Me thane "ruaje performancen per ne finale", cmimet jane caktuar qe tani.
 • Ciljeta Xhilaga: Do iki ne Meksike, ja pse e lashe finalen e "Top Fest"
 • Arta Dobroshi "shokon" Kanen, ne tapetin e kuq pa te brendshme
 • 100 Police arrestojne Sinan Hoxhen. "Cmendet" kengetari, investon 20 mije euro per nje klip.
 • Aferdita Dreshaj, Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra rikthehen ne "Dancing"

Friday, 25 May 2012

Arta Dobroshi si Marylin Monroe ne Kane, zbulon vithet!

Arta Dobroshi
photo: getty images
Arta Dobroshi shfaq vithet ne Kane

Do te duhej te ishte dita e saj e madhe per te shkelqyer, perderisa ajo iu bashkua pjeses tjeter te yjeve hollywoodiane ne festivalin e filmit ne Kane, por ne fakt per aktoren kosovare dita shkoi neper ballinat e mediave nderkombetare.

Fatkeqesisht aktorja kosovare Arta Dobroshi perfundoi e skuqur, pasi ne menyre aksidentale u tregoi fotografeve me shume se qe mund te kete dashur.

Ylli shqiptar promovoi gjate te premtes filmin Trois Mondes (Tri Botera), se bashku me koleget e saj Raphael Personnaz dhe Clotilde Hesme.

Sunday, 20 May 2012

"Tri Botet" me Arta Dobroshin, premiere ne Cannes...

“Tri botet” me Arta Dobroshin - premiere ne Cannes

Festivali prestigjioz i filmit, qe bene bashke ne Cannes, yjet e kinematografise boterore, per te dyten here do te jete “stacion” i aktores kosovare me fame boterore, Arta Dobroshi.

Pikerisht ne diten e pare te festivalit, filmi ku Dobroshi luan njerin nga rolet kryesore, ka pushtuar ekranin e madh. “Trois Mondes” eshte titulli i filmit, te realizuar nen regji te Catherine Corsini.

Sipas nje njoftimi nga ekipi i aktores kosovare, qe e kishte lansuar ne prill, Arta do ta prezantoje filmin ne Cannes bashke me regjisoren Catherine Corsini nga Franca dhe dy aktoret e tjere kryesore te filmit, Raphael Personnaz dhe Clotilde Hesme.

Premiera do te shfaqet ne seleksionin "Un certain Regard". Me skenar te Corsini dhe Benoît Graffin ne bashkepunim me Lise Macheboeuf dhe Antoine Jaccoud, “Tri botet” perqendrohet ne teresi te tre personazhet kryesore, rruget e te cileve kurre nuk duhej te ishin kryqezuar.

Friday, 27 April 2012

Arta Dobroshi prape drejt Kanes...

Arta Dobroshi edhe nje here drejt Kanes

Filmi i ri i Arta Dobroshit, “Trois Mondes”, eshte pranuar ne edicionin e 65-te te Festivalit te Filmit te Kanes.

Aktorja kosovare do ta prezantoje filmin ne Kane se bashku me regjisoren Catherine Corsini nga Franca dhe dy aktoret tjere te filmit Raphael Personnaz dhe Clotilde Hesme.

Premiera e filmit do te shfaqet ne seleksionin “Un certain Regard”.

Arta edhe me heret kishte qene pjese e njerit prej festivaleve me te medha te filmit me filmin “Heshtja e Lornes”, film i cili fitoi cmimin “Skenari me i Mire” ne edicionin e vitit 2008 te ketij festivali.

Monday, 2 January 2012

Arta e të gjithëve

Arta Dobroshi, njëra prej aktoreve më të mëdha kosovare, tregon për rrugën që e ka dërguar drejt famës botërore.

Loja e saj në film ka bërë që ajo të shkelë tapetin e kuq të Cannes, derisa Arta meritat e veta ua lë filmave të shkurtër studentorë.

Ndërsa në jetën private lidhja me një të huaj i duket fare e natyrshme…, por vitin që po e lëmë ka pasur edhe dikça të veçantë për të…

Si e filluat karrierën prej aktorjeje?
Kur kam qenë e vogël më kujtohet gjyshja më thërriste me emrin Shirley Temble. Ndoshta për arsye se i kam pasur flokët kaçurrela, ose ndoshta edhe e ka ditur se çfarë do të bëhem në të ardhmen. Në moshën 15-vjeçare kur isha në Amerikë kam vijuar mësimet në një klasë të dramës, gjë e cila më ka bërë të ndihem shumë mirë. Kështu që nga fjalët e gjyshës, pastaj në Amerikë dhe më pas edhe vazhdimi i mësimeve në Kosovë, kështu edhe e fillova karrierën.

Thursday, 29 December 2011

Arta Dobroshi aktorja që synon Hollywood-in


Suksesi i aktores kosovare, Arta Dobroshi pritet që vitin e ardhshëm t’i thyej kufijtë evropian të famës së saj në ekranin e madh.

Një listë e publikuar së fundmi në sajtin më të njohur që njihet si “çerdhja” e kinematografisë botërore, IMDB (The Internet Movie Database) e nxjerr aktoren kosovare si një nga 21 aktorët e rinj, të cilët gjithsesi duhet t’i prezantohen audiencës amerikane.

Arta e cila viteve të fundit njihet për rolet e saj në filmin “Heshtja e Lornës” dhe “Baby” në listën e titulluar “Most Beatiful and Talented Actors That Need To Be Introduced to American Audicences” (Aktorët më të bukur dhe të talentuara që duhet të prezantohen tek audienca amerikane) zë vendin e katërt.

Ka qenë pikërisht roli i saj në filmin “Heshtja e Lornës” që e ka bërë Artën të njohur në gjithë Evropën. Modeli dhe aktori Jon Kortajarena, aktori Elodie Young, pastaj aktori Sam Mounier e Aure Atika përbëjnë top 5-shen e aktorëve më të mirë.

Tuesday, 27 December 2011

Arta Dobroshi Synon Hollywood-in...

Arta Dobroshi aktorja qe synon Hollywood-in

Suksesi i aktores kosovare, Arta Dobroshi pritet qe vitin e ardhshem t’i thyej kufijte evropian te fames se saj ne ekranin e madh. Nje liste e publikuar se fundmi ne sajtin me te njohur qe njihet si “cerdhja” e kinematografise boterore, IMDB (The Internet Movie Database) e nxjerr aktoren kosovare si nje nga 21 aktoret e rinj, te cilet gjithsesi duhet t’i prezantohen audiences amerikane.

Arta e cila viteve te fundit njihet per rolet e saj ne filmin “Heshtja e Lornes” dhe “Baby” ne listen e titulluar “Most Beatiful and Talented Actors That Need To Be Introduced to American Audicences” (Aktoret me te bukur dhe te talentuara qe duhet te prezantohen tek audienca amerikane) ze vendin e katert.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online