All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arta Halili. Show all posts
Showing posts with label Arta Halili. Show all posts

Wednesday, 6 June 2012

5 shqiptare ne “Miss World Sweden 2012”

Si duket bukuroshet shqiptare tashmë mund të konkurrojnë kudo nëpër evenimente të bukurisë ku ato këndojnë.

Mësuam se këto pesë vajza që shihni në foto kanë kaluar nga dy raundet e para dhe tashmë do të jenë në raundin e tretë për më të bukurën në “Miss World Sweden 2012”.

Vajzat me emrat: , kanë ecur mirë deri më tash, ndërsa sipas forumit në internet vajza e parë është favorite kryesore për ta fituar çmimin e madh.

Janë gjithsej 32 konkurrente, të cilat pas raundit të tretë do të shkojnë në të katërtin, ku më të mirat do të jenë vetëm 16 për në finale më 28 qershor.

Spektakli do të mbahet në “Grand Hotel” në Stokholm, ndërsa vajza më e bukur që urojmë të jetë shqiptare, do ta përfaqësojë Suedinë në “Miss World 2012”, i cili do të mbahet në Ordos të Kinës  më 18 gusht./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
5 Albanian "Miss World Sweden 2012"

Thursday, 22 March 2012

Arta Halili ne Suedi, garon ne konkursin "Miss Bota 2012"

Arta Halili
Arta Halili garon ne Suedi per Miss Bota 2012

Arta Halili nga Ferizaj , eshte duke garuar ne Suedi per te fituar mundesine qe ta perfaqesoj vendin ne ‘Miss Bota 2012’.

Arta momentalisht eshte ne rruge te mire per te fituar, pasi tani eshte ne vendin e peste derisa ne ate te parin eshte nje vajze tjeter nga Bosnja.

Bukuroshja kosovare Arta kerkon ndihmen e te gjitheve per ta mbeshtetur ate ne kete gare.

Mjafton te klikoni ketu dhe t'i beni 'Like' bukuroshes Arta Halili. /telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Halili Arta in Sweden competing for Miss World 2012

Ferizaj gold Halili, is competing in Sweden to win the opportunity to represent the country in 'Miss World 2012'.Arta is currently the best way to win, because now is in fifth place until the first one is another girl from Bosnia.Golden Beauty Kosovo requires the help of everyone to support him in this race.

Just click here and do 'Like' Beauty Arta Halili. / telegraph / ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online