All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arta Kamberi. Show all posts
Showing posts with label Arta Kamberi. Show all posts

Saturday, 1 June 2013

Benet Kaci rikthehet, ne Videofest i shoqeruar nga kater prezantuese seksi...

Pese prezantues ne Videofestin e ketij viti

Videofesti muzikor 2013, qe eshte ngjarja me e madhe e vitit per yjet muzikore shqiptare, kete vit po vjen me ndryshime te medha, qe pritet te befasojne publikun.

Pas darkes se mbajtur pak dite me pare me gazetaret, qe do te percjellin minute pas minuti ngjarjen me te madhe te vitit ne shoubizin vendor, eshte Telegrafi qe ka mesuar per disa prej ndryshimeve qe do te jene kete vit.

Ne edicionin e 10-te te tij, Videofesti do te kete ne skene plot pese prezantues. Kater femra dhe nje mashkull. Kater bukuroshe dhe nje prej ikonave te moderimit ne median shqiptare.

Sunday, 9 August 2009

Arta Kamberi vs Kim Smith

Arta Kamberi huazon foto te Kim Smith?

Ne numrin e fundit te "Panorama Plus" eshte shkruar nje artikull qe vie ne pah nje ngjashmeri ne mes fotos se Arta Kamberit dhe Kim Smith. Aty akuzohet fotografi kosovar qe ka kopjuar pothuajse te gjitha elementet e fotos. Dhe me te vertete duket e pabesueshme si ka arritur te rikrijoj nje ambient pothuajse 100% te njejte. Nese i krahasojme keto dy foto me kujdes do te verejme se edhe hijet jane 100% te njejta. Dhe kjo mund te spjegohet vetem ne nje menyre. Fotoja origjinale e Kim Smith eshte riperpunuar ne "Photoshop". Thjeshte, fotografi kosovar, ka manipuluar me kompjuter dhe vetem ka nderruar fytyrat dhe ndoshta ka prekur aty ketu ne trupin e modeles. Prandaj, aty ne foto eshte fytyra e Arta Kamberit, ndersa trupi i Kim Smith. He he, nese mund te thuhet huazim, atehere Arta ne kete rast ka "huazuar" trupin e Kim Smith.

Arta Kamberi
Arta Kamberi

Kim Smith (origjinali)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

TEXT ]]

Saturday, 10 January 2009

Arta Kamberi Interviste per "VIP Press"

Arta Kamberi
/photo public domain/

E bukur ne shume menyra

Thjesht te jesh e bukur nuk mjafton per te prekur suksesin. E megjithate, te jesh nje vajze e bukur ka sigurisht pluset e veta. Nese kesaj i shton nje vullnet te celikte, atehere po, qe ke ne dore celesat e duhur per te arritur suksesin e deshiruar. Kete leksion e ka kuptuar me kohe bukuroshja preshevare Arta Kamberi, e cila radhitet nder bukuroshet me te kerkuara shqiptare. Per t’u perballuar pak nga pak me kureshtjen, vemendjen, sfidat, se fundmi edhe me kete bisede, qe ploteson teresisht detajet e nje jete prej protagonisteje ne qender te vemendjes.

E keni nisur me fitoren e nje kurore miss-i... Je zgjedhur percjellesja e pare e "Miss Shqiperia 2008" ne Tirane, ne nje konkurrence te madhe ne mesin e 31 konkurrueseve nga trojet shqiptare... Ne spektaklin ‘Miss Globe 2008’ je nderuar me cmimin “Miss Cosmopolitan”...
Ishte kembengulja qe me shtyri te merrja pjese ne konkurse bukurie. “Miss Presheva” ka qene nje kurore qe me sherbeu shume dhe me hapi disa dyer.

A ke marre pjese edhe ne ndonje konkurs tjeter bukurie apo mode?
Po, ne “Miss Kosova 2007”, ndersa ne vitin 2008 ne “Miss Shqipria”, “Miss Europa junior”, “Miss globe” dhe ne te gjitha jam shperblyer.

Sa e rendesishme eshte bukuria per nje miss?
Nuk mendoj se eshte e rendesishme vetem bukuria. Mendoj se cdo femer ka vecantine e vet. Eshte mendja e femres, inteligjenca, besimi ne vetvete, menyra se si prezanton klasin e saj qe kane rendesi. Mendoj se Miss-i eshte nje femer kompletuar ne te gjitha aspektet. Mund te jesh e bukur ne shume menyra...

Arta Kamberi

Si nje vajze e bukur, sa e vlereson pamjen e jashtme?
E vleresoj pamjen e jashtme, eshte dicka qe me terheq, por pastertia eshte primare.

Mund te thuhet per ty se je nje vajze me karakter te forte?
Po. Shpresoj te thuhet. (Qesh)

Vuan nga ndonje kompleks?
Se, jam e bukur... hahaha. E kam sa t’i njoh njerezit e te krijoj nje pershtypje per ta.

Ne murin e dhomes tende, ke ngjitur fotot e tua?
Po kam, nganjehere mbetem duke i shikuar (qesh).

Arta Kamberi

Cfare natyre eshte Arta?
Jam natyre e qete dhe vezhguese. Mund te jesh e bukur ne shume menyra…

Te pelqen te ndjesh te gjitha veshtrimet drejtuar mbi ty?
Ne rastet kur duhet te ndjehen, atehere po, ama jo gjithmone duhet.

Dicka per jeten tende private...Sa e hapur je te flasesh?
Se pari, jam maturante dhe po pergatitem per obligimet qe do t’i kem. Jam shume e hapur, ndoshta edhe nga fakti, qe nuk jam e lidhur, sepse kam qene shume e impenjuar gjate gjithe kohes, ndoshta edhe nuk e kam takuar personin e duhur.

Per ty, eshte me i rendesishem: Gezimi, fati apo dashuria?
Mendoj se duhet te kesh fat qe te kesh gezim dhe dashuri. Jane te lidhura me njera-tjetren.

Beson ne dashurine me shikim te pare?
Po jam me dy mendje, s’e kam shijuar dashurine ende.

Cfare cilesish duhet te kete nje person, qe te jete i duhuri per Arten?
Upsss, i pashem, i gjithanshem, etj.

Arta Kamberi

Konkretisht cili do te jete profesioni juaj me te cilin do te merreni ne te ardhmen?
Mjeke apo aktore. Shpresoj qe ne momentin e duhur te me qartesohen idete.

Momentalisht me cfare po merret Arta?
Me reklama te kalendareve, reklama ne pergjithesi.

Me sa para dole sot nga shtepia?
Prit sa te shoh portofolin…(Qesh)

Me shume per Arten

Ditelindja: 19.04.1990
Shenja e horoskopit: Dash
Hobi: Noti
Familja: Babai gjinekolog, mami infermiere, 2 motrat e medha, mjeke te diplomuara, motra e trete studente e mjekesise, po ashtu edhe vellai student i mjekesise, e une Miss... hahhaha... pres qe edhe une te behem studente
/gazmend kajtazi/vip press/telegrafi/10.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Sunday, 16 November 2008

Arta Kamberi - Ne Kerkim Te Dashurise

Arta Kamberi
/photo public domain/

Arta: Nuk e kam shijuar dashurine

Percjellsja e pare e ‘Miss Shqiperia 2008’ dhe fituesja e cmimit ‘Miss Cosmopolitan’ ne spektaklin ‘Miss Globe 2008’, Arta Kamberi, gjate nje interviste per revisten “VIP Press”, ka njoftuar se ajo ende nuk e ka shijuar dashurine dhe se kjo eshte per arsye se ende nuk e ka takuar personin e duhur.

“Jam shume e hapur, ndoshta edhe nga fakti, qe nuk jam e lidhur, sepse kam qene shume e impenjuar gjate gjithe kohes, ndoshta edhe nuk e kam takuar personin e duhur”, eshte shprehur Arta per “VIP Press”, ndersa pyetjes se a beson ne dashurine ne shikim te pare i eshte pergjigjur: “Po jam me dy mendje, s’e kam shijuar dashurine ende”.

Cilesite e mashkullit qe Arta pelqen jane “i pashem, i gjithanshem, etj.”, ndersa per te pasur sukses ne nje lidhje “duhet te kesh fat qe te kesh gezim dhe dashuri, sepse keto jane te lidhura me njera-tjetren”. /telegrafi/16.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online