All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arta Lala. Show all posts
Showing posts with label Arta Lala. Show all posts

Monday, 6 February 2012

Arta Lala ne pergaditje te kenges se dyte...

Ndihet mire kur kendon shqip

Edhe pse jeton ne Hamburg te Gjermanise, malli per Kosoven e ka shtyre qe profesionin e kenges ta ushtroje edhe ketu. Kjo edhe pasi qe te kenduarit ne gjuhen shqipe e ben te ndihet mire. Arta Lala qe nga mosha 3-vjecare ka nisur shkollimin per kengen dhe gradualisht karrieren e saj te kenges pretendon ta ushtroje edhe ne Kosove. Per me shume rreth kenges dhe jetes private flet per “Zeri-n”.

Cfare ju shtyri te hyni ne boten e kenges?
- Jam e lindur ne nje familje muzikantesh. Qysh e vogel e kam dashur muziken dhe qe nga mosha 3-vjecare kam nisur te marr mesim per kendim. Thjesht eshte nje profesion qe me pelqen dhe qe s’mund te rri pa te. Eshte pjese e jetes sime me te cilen jam rritur.

Monday, 26 December 2011

Nje Arte e Re po Vjen ne Skene...

Po vjen nje Arte tjeter

Ajo eshte vetem 16 vjece, dhe eshte 1.84 cm e gjate dhe ka nje ze shume melodioz. Kjo eshte kengetarja e re Arta Lala e cila ka qene e ftuar ne programin “Pro shqip” ne Top Kosova Radio ku ka prezantuar veten dhe ka kenduar dhe “live” nje pjese nga kengetarja e saj e preferuar Adele. Ka lindur ne Gjermani dhe jeton atje, ndersa megjithese bukurine qe ka dhe gjatesine, ajo thote se deshiron vetem te kendoje dhe jo te merret me modelizem. Kengetarja e re dhe talenti i saj pretendon te hyje fuqishme ne treg, jo vetem se eshte e bukur, por sepse kendon bukur, ndersa na ka treguar se po bashkepunon me nje produksion turk ne Gjermani ku se shpejti do te sjelle nje hit ne stilin ballkanik, ne gjuhen shqipe. posted at albavipnews.blogspot.com. Gjatesia e saj kete here ka rene shume ne sy edhe ne mes te kolegeve te saj, saqe vajzat kengetare jane bere pak xheloze per Arten. /maksim gjokaj/kosova sot/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online