All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Artan Imami. Show all posts
Showing posts with label Artan Imami. Show all posts

Sunday, 11 November 2012

Revista PALOMA - 10 Nentor 2012

Revista PALOMA, 10 Nentor 2012
 • Shkendije Mujaj: E vetmja marredhenie qe kam eshte ajo me Allahun! Libri i preferuar: Kurani!
 • Rita Ora dhe Dafina Zeqiri nxjerrin gjoksin... serish!
 • Noizy: Ardit Gjebrea nuk me do, pasi nuk i bej lajka!
 • Argjentina Ramosaj, ne lidhje te re me parukierin nga Kosova?
 • Lisa Kujofsa ne nje rrefim te sinqerte: Kam kater muaj pa ngrene! Tregu eshte shume i ashper, kam presione nga vajzat elegante
 • Oriola Marashi, nje modele e lindur: Gjithmone kam dalluar nga vajzat e tjera!
 • In Love; Julian dhe Armanda Deda: Bashke derisa vdekja te na ndaje!
 • Ema Andrea nderron profesionin, behet Dj
 • Besa Kokedhima behet modele
 • Rrofte dashuria! Xhensila dhe Besi, Ami dhe Ermali
 • Prapaskenat e "Miss & Mister Albania"

Saturday, 28 April 2012

Artan Imami: Pse u largova nga "Dancing With The Stars"...

Artan Imami: Pse u largova nga “Dancing with the Stars”

Artan Imami, aktori i cili u be pjese e “Dancing with the stars”, ne kete interviste te shkurter te bere pas largimit nga gara tregon per ndjesite e gjithe kesaj eksperience. Gjithashtu, ai tregon edhe nje peng qe i ka ngelur nga gara. I pyetur sesi e ndjeu veten mes gjithe atyre te rinjve, Imami eshte pergjigjur se “me i ri jam une sesa ata”, duke shtuar me tej se, nese do te gjej pavaresine dhe martesen bashke, atehere do i jap fund beqarise. Nderkohe, burime afer spektaklit te “Dancing with the stars” tregojne se ne fakt, largimi i aktorit Artan Imami nuk ka te beje me nje problem shendetesor te tij. Me shume se aq, duket se ishte vete zgjedhja e Imamit, i cili nuk e ka pare veten ne lartesine e duhur ne kercim, ndaj ka zgjedhur te ike. Vete Imami ne kete interviste te shkurter per “Mapo”-n sqaron se arsyet kishin te benin me nje problem qe e pengonte ne kercim, ndaj te cilit nuk mund as te kurohej.

Revista BLUETOOTH - 28 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 28 Prill 2012
 • Kodi i Elvana Gjates: Ja pse iu riktheva "dashurise" se vjeter. "Gjykimi i jurise, here i drejte, here i paqarte". "Jam dashuruar ne kete makine, Fiat 500 c, legjendare komode dhe e bukur".
 • Klaudja e BB5: Erioni do sqarohet me mua para se te shkoje ne Greqi
 • Gerta flet per ish te dashurin. Ishte shume xheloz!
 • Linda Halimi zihet me estetisten qe e dobesoi. Anila Kalleshi: Mos perdor emrin tim, me je lutur te te trajtoja falas. Kengetarja: Do ta kaloj!
 • Noizy sherr me "Babastars". Gjate sherrit prezente edhe kengetarja Dafina Zeqiri. Vershojne komentet ne Facebook, konflikti i filmuar nga nga kamerat e sigurise. Rivalet zihen me grushta ne aeroportin e Zurich-ut. Grupi kosovar me gjashte vete, reperi shqiptar vetem me nje shok. Rigels Rajku per "Bluetooth": Femrat nuk i prekem, e nisen vet konfliktin.
 • Digjet Sharmi, "Bluetooth" feston numrin e 300-te.
 • Niada Saliasi: Asnje s'e priste eliminimin tim

Friday, 27 April 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Niada Saliasi Eliminohet!

Perfundon “Dancing” per Niada Saliasin

Largohet vete Artan Imami

Nuk ka mundur t’i shpetoje eliminimit per shkak te votave te publikut, protagonistja e Dancing With the Stars, aktorja Niada Saliasi. Ajo dhe dy personazhet e tjere VIP, Zhaku dhe Seldi ishin te rrezikuarit e puntates qe te enjten e shkuar, mbremje ku nuk pati eliminime. Por edhe pse me performance te dyfishte, dy te enjte radhazi, aktorja u largua nga spektakli. Mbremja e te enjtes ne produksionin e suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, solli edhe nje tjeter largim. Aktori Artan Imami, surprizoi kur braktisi garen per shkak te nje incidenti shendetesor. Pavaresisht emocioneve te largimit, ethet e gares ishin ato qe dominuan edhe kete mbremje te Dancing. Paso Doble, Tango dhe Rumba ishin gjinite e perzgjedhura per kete mbremje, e cila sigurisht nisi me te ftuar special sic ishte performance e grupit Erik Band.

Sunday, 22 April 2012

Revista PALOMA - 21 Prill 2012

Revista Paloma, 21 Prill 2012
 • "Uragani" Zajmina godet serish
 • Albulena: "Babai i Erionit me do shume. Me ka bere dhurata"
 • Ingrit Gjoni, fotot e fundit para lindjes
 • Adrian Gaxha, ne nje lidhje te re dashurie me kengetaren maqedonase
 • Dafina Zeqiri e lidhur me Ledrin para se te ndahej nga Krenari?
 • Genta dhe Franceska puthje lesbike
 • Rona Nishliu admirohet nga konkurrentet e tjere
 • Arita Fejzullahu mohon lidhjen me Canen
 • Greta dhe Eneda i rikthehen tradites
 • Artan Imami: Nuk jam balerin ne "Dancing..." do bej show.
 • Motra e Gertes, Lediana: Ervini do te perballet me pasojat e shpifjeve. Gerta eshte single
 • Meti: Mos me pyesni per Lauren, i perket se shkuares
 • 1 Minute me Persa Beqirin

Sunday, 15 April 2012

Artan Imami: Adoleshenca ime...!

Artan Imami: “Kryetari i komisionit ne provime, me kishte inat se i rraha te birin”

Thone qe njerezit e medhenj, ata qe behen artiste kur rriten, jane te vecante qe te vegjel. Mund te themi qe Artan Imami eshte i tille, sidomos pasi degjuam me vemendje historine e tij te femijerise e te gjimnazit. E takuam pasi doli nga provat e “Dancing With The Stars”... Na ka gezuar pjesemarrja e tij ne kete spektakel sepse me ne fund po e shohim me nga afer, dhe duhet pranuar qe po na kenaq. Ashtu sic di te rrefeje vetem ai, nga kjo histori, ndryshe nga ato qe jemi mesuar te lexojme e te degjojme zakonisht, ne zbuluam qe Tani i vecante, i rrembyer, moskokecares, impulsiv dhe magjepses kishte qene po njesoj edhe kur ishte gjimnazist i Tiranes apo maturant i Korces...

Si ka qene periudha juaj e gjimnazit?
(qesh) Po te te tregoj historine time te gjimnazit, do shkriheni se qeshuri. Une ne kater vite gjimnaz kam nderruar kater shkolla dhe gjithe jeten time 16 te tilla. Ne fund ngeca tek “Akademia e Arteve” sepse nuk kishte tjeter. S’di cfare t’ju tregoj me pare (qesh).

Sunday, 18 March 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Lista e Plote...

Lista e plote e “Dancing with the Stars Albania”

Se shpejti (29 mars e cdo te enjte ne vazhdim) fillon edicioni i trete i “Dancing with the Stars Albania” dhe ne kemi te konfirmuar listen e plote. Ami ne skene dhe Ermali mbrapa, do te prezantojne perpara publikut 14 konkurentet e kesaj gare te cilet jane:

1.Anjeza Maja 2.Seldi 3.Elvana Gjata 4.Dren Abazi 5.Niada Saliasi 6.Vedat Ademi 7.Adelina Tahiri 8.Aferdita Dreshaj 9.Artan Imami 10.Ornela Bregu 11.Xhani Shqerra 12.Inida Gjata - Zhaku 13. Fotaq "Foto" Strakosha & 14.Bujar Kapexhiu.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online