All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Artiola Toska. Show all posts
Showing posts with label Artiola Toska. Show all posts

Monday, 25 June 2012

Artiola Toska, e vogel por e shtrenjte...

Artiola Toska: Hyj tek kengetaret e paguar

Artiola Toska mund te duket si nje vajze e vogel per shkak te trupit imcak, por pas kaq vitesh karriere ajo eshte nje zonje dhe mbi te gjitha nje produkt i shtrenjte ne muziken tone popullore.

“Une hyj tek kengetaret e paguara, por nuk mund te them se ku renditem sepse nuk e di sa marrin koleget. I kam bere hyzmetin kesaj pune dhe me vjen mire qe kam fitime dhe kam ende oferta”, tregon kengetarja tiranase.

Artiola jeton me bashkeshortin ne nje shtepi tiranase te vjeter te ruajtur me fanatizem. Kombinimi eshte i cuditshem: nje model i nje shtepie te vjeter me nje kopsht te shtrenjte te sapokultivuar. Nje makine luksoze, nje oborr i madh, por nje godine e vogel banimi.

Saturday, 21 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 20 Janar 2012

Revista GAME OVER, 20 Janar 2012
  • Vesa Luma: Askush nuk e di cka ka ndodhur me jeten time
  • Frederik Ndoci serish baba; Alisa ne muajin e dyte te shtatzenise
  • Artiola Toska: Jeta ime mes muzikes dhe familjes
  • Rita Ora; Klasifikimi i "4 Music", shqiptarja le pas Beyonce, Usher dhe Jessie J
  • Neda Karafili pjese e Aleances "Kuq e Zi": ne PD nuk gjeta hapesire
  • Emina Cunmulaj: Sam Nazarian ka gjithcka qe nje vajze deshiron
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 20 January 2012

Vesa Luma: Nobody knows what happened to my life
Frederick Ndoci dad again; Alisa second month of pregnancy
Artiola Tosca: My Life between music and family
Rita Ora; classification of "4 Music", Albanian leaves behind Beyonce, Usher and Jessie J
Neda Karafili part of the alliance "Red and Black": I could not find space in PD
Emina Cunmulaj: Sam Nazarian has everything a girl wants ]]

Tuesday, 6 December 2011

Aurela Gace Kendon per Vitin e Ri ne New York (Konfirmuar)

Nje muaj pas lindjes, Aurela i kthehet skenes

Pas lindjes, Aurela i rikthehet serish skenes dhe per festat e fundvitit do te performoje per shqiptaret qe jetojne ne Nju Jork. Mesohet se mamaja e re, e cila rreth nje muaj me pare solli ne jete femijen e saj te pare, nje vogelushe te bukur qe e pagezoi me emrin Grace, do te kendoje ne nje ‘party’ te komunitetit shqiptar ketu, e cila organizohet nga “Dukagjini Production” dhe se bashku me te ne kete feste do te kendoje dhe Artiola Toska. Aurela, ne nje interviste per “standardin” te pak javeve me pare u shpreh se per momentin preokupimi i saj i vetem ishte femija dhe se po e shijonte ne maksimum kohen me te. Por, duket se 36-vjecares labe do t’i jete bere ndonje oferte e pa rezistueshme, perderisa do te udhetoje drejt Amerikes, ku nuk dihet nese do ta marre me vete te bijen apo jo. posted at albavipnews.blogspot.com. Nderkaq, e motra e Aureles, Blerta Gace, e cila eshte nje artiste qe jeton ne Nju Jork, duket t’i jete futur seriozisht muzikes. Ajo ka kenduar dhe me pare ne aktivitetet e komunitetit shqiptar ne Amerike, por kenga e saj e pare solo, e sapolancuar, "Je ti" eshte pritur me shume vonese. Eshte interesant fakti se vokali i saj, gjithashtu shume i bukur, nuk ngjan fare me te Aureles, e per me teper, Blerta ka zgjedhur muziken ‘dance’ me ritme te nderthurura orientale per t’u promovuar. /fjoralba shahaj/standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 15 November 2008

M Club 22 Nentor 2008: Artiola Toska

M Club 22 Nentor 2008 Artiola Toska

TE SHTUNEN ME 22 NENTOR 2008

ARTIOLA TOSKA
DJ Toni (Mix International), DJ Blond (Mix Shqip)

Per anetaret e rregullte HYRJA GRATIS!
Personi i cili e ka ditelindjen gjate jave, te Shtunen e ka hyrjen Gratis plus nje pije Prosecco.

Nga 21:00 deri 05:00

MCLUB DISCOTEKA
Rosenkavalierplatz 12 (Arabella Park U4)
81925 München

Info: 0176 77 05 74 87 (Drenusha)
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 18 October 2008

Alban Skenderaj dhe Miriam Cani Se Bashku Ne Miss Globe 2008

Alban Skenderaj & Miriam Cani

Alban Skenderaj dhe Miriam Cani se bashku te “Miss Globe”

Shume surpriza kane pergatitur organizatoret e “Miss Globe International”, qe per te pestin vit zbret ne Shqiperi. Mbremjen e se dieles ne nje skene te ndertuar enkas ne Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”, me nje dekor bardh e zi dhe tre pasarela qe zbresin deri prane publikut do te parakalojne 37 bukuroshe nga te pese kontinentet e Globit. Nen prezantimin e Hygerta Sakos dhe Piter Bross mbremja e 19 tetorit duket se do te zbuloje shume supriza per publikun shqiptar. Dy studente te Akademise se Arteve, Heroldina Koçillari dhe Edlira Bozo kane punuar pa nderprerje per gjashte dite me radhe per te krijuar maskat qe konkurentet e ketij viti do te mbajne gjate parakalimit para publikut me fustanet e mbremjes. eshte nje risi speciale e ketij viti qe vetem sa do ta shtoje luksin e mbremjes. “Ideja e maskave eshte qe pavaresisht se behet fjale per misse, - per 37 vajza te bukura qe synojne te gjitha kuroren e “Miss Globit”, - perçojne karaktere te ndryshme”, thote Heroldina. Ato do ta shfaqen me te njejten maske te gjitha, por brenda tyre fshihen karaktere kretesisht te ndryshem nga njeri tjetri”. Dhe nuk mbaron me kaq. Sepse mbremjen e se dieles ka akoma shume te ftuar speciale qe do te shtojne ritmin e ketij edicioni te radhes se “Miss Globe”. Do te shfaqen per here te pare se bashku ne skenen shqiptare edhe Alban Skenderaj dhe Miriam Cani. Nje çift qe kohet e fundit ka qene jo pak i pranishem neper kronikat roze te kryeqytetit, per historine e tyre te dashurise. Ne fillim lidhja e tyre qarkulloi vetem si thashethem dhe vetem pak dite me pare ne klipin e tij te ri, Albani u shfaq ne nje bashkepunim te pare me bukuroshen Cani. Me shume detaje rreth tyre, mbase do te zbulohen te dielen, paraditen e se ciles Alban Skenderaj pritet te fluturoje drejt Tiranes. Ne fakt, sipas planeve ai duhej te kishte mberritur qe te shtunen ne Shqiperi, por nje vonese e paparashikuar e ka shtyre udhetimin e tij per paraditen e 19 tetorit. Perveç tyre ne skenen e “Miss Globe” do te performoje edhe Valbona Mema, e cila me aq sa thuhet parashikonte te realizonte nje duet me kengetaren tjeter te njohur te muzikes popullore Artiola Toska. “Produkt 28” dhe “Djemte e detit” gjithashtu premtojne t’i ofrojne publikut nje performance speciale. Sa per jurine? Edhe kesaj here emrat e zgjedhur jane personazhe te spikatur ne fusha te njohura. Perveç drejtoreve nacionale qe çdo vit vizitojne Shqiperine, ne jurine perzgjedhese te ketij viti do te jene edhe Arta Dade, Halim Kosova, Hervin Çuli, drejtori i “Porche” ne Shqiperi, Edit Mihali dhe Rajmonda Bulku. /Panorama Plus, 18.10.2008/

Shikoni performancen ketu Albani dhe Miriami
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online