All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Artnesa Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Artnesa Krasniqi. Show all posts

Sunday, 30 September 2012

Fejohet djaloshi qe fitoi milionat, Arber Zeka

Arbër Zeka, fituesi i BB5, ka treguar në rrjetin e tij facebook se është afër fejesës me zemrën e tij dhe do ti gëzoi edhe prindërit me një nuse.

Mendohet se vajza që është në krah është një modele sic shihet edhe në foto me emrin Artnesa Krasniqi. U cuditëm paksa, pasi Arbri nuk shquhet për ndonjë shtat të lartë në krahasim me një modele që paska për krah.

Herët e fundit Arbri është parë në një mbrëmje të organizuar nga stilisti Armend Ramadani,  pa shoqërinë e saj vetëm më shokë të tij./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Betroth young man who won millions

Arber Zeka, BB5 winner, has shown in his network facebook is close engagement with his heart and will be enjoyed even by parents with a bride. It is thought that the girl who is on the side is a model as seen in the picture with the name Artnesa Krasniqi.

Saturday, 8 November 2008

Artnesa Krasniqi: Ndihesha Si Ne Enderr!

Artnesa Krasniqi
/photo kosova sot/

INTERVISTE: ARTNESA KRASNIQI
Edhe pas fitores ndihesha si ne enderr

Fituesja e “Ford Super Model of the Kosova 2008”, Artnesa Krasniqi, tregon per emocionet dhe lumturine e madhe kur iu komunikua fitorja

Eshte kjo bukuroshja e cila u kurorezua me cmimin e madh ne “Ford Super Model of the Kosova 2008”, qe u mbajt jave me pare ne Gjakove. eshte hera e pare qe Artnesa merr pjese ne kete gare dhe shperblehet me kete cmim. Ajo tani ndjehet shume e kenaqur dhe emocionet e saj do t’i shpalose ne intervisten per “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Kush eshte ne realitet Artnesa Krasniqi?
Artnesa Krasniqi: Jam e lindur ne Biel (Berne) te Zvicres, jemi familje 7 anetaresh, kam dy prinderit, tri motra dhe nje vella. Jetojme ne Gjakove, ne kushte normale te jetes.

“Kosova Sot”: Si ju lindi ideja per te marre pjese ne “Ford Super Model of the Kosova”?
Artnesa Krasniqi: Ne te vertete une nuk doja te merrja pjese fare, sepse e dija qe ka shume vajza te bukura. Kisha frike nga konkurrenca e madhe, sepse kurre nuk kam konkurruar ne ndonje gare te tille. Dy dite para perfundimit te aplikimeve ne shkolle, takova Reshatin, ku ai me propozoi te merrja pjese. Te them te drejten une nuk doja, por ai me dha shume kuraje, duke me thene se nuk do te kem ndonje shans te tille me dhe qe duhet ta provoj fatin. Une nuk e dija se cfare te beja, por kur i pyeta familjen, ata te gjithe me perkrahen, sepse te gjithe kishin deshire qe une te merrja pjese ne kete gare. Te nesermen vendosa qe te marr pjese dhe u klasifikova ne gjysme finale. Nuk e besoja fare, ishte nje moment shume i rendesishem lajmi qe ma dhane.

Artnesa Krasniqi Fituese e Supermodel Kosova 2008

“Kosova Sot”: Ishte veshtire per te depertuar?
Artnesa Krasniqi: Ishte konkurrence e madhe, por kur une u takova me vajza nuk kam mendur me per fitore, sepse aq mire kaluam, nuk me duhej me shume se nje shoqeri e tille. Une i falenderoj vajzat se ato me kane ndihmuar, e sidomos Qendresa, fituesja e dyte, nga Mitrovica. Por, nuk ishte vetem ajo, thuaja ishin te gjitha. Te gjitha jemi munduar te kalojme mire, e jo te konsiderohemi rivale. Prandaj, nuk e kam pasur fare veshtire me ndihmen dhe perkrahjen e te gjithave, sepse te gjitha jemi fituese, pasi kemi arritur ne finale.

“Kosova Sot”: Jeni fituese e “Ford Super Model of the Kosova”, si ndjeheni?
Artnesa Krasniqi: Kam nje ndjenje te jashtezakonshme, sepse vetem kur mendoj se cfare me pret ne jete me kaplon nje ndjenje e papershkrueshme. E them kete sepse sapo fillova me modelimin dhe ndihem e lumtur qe do ta perfaqesoj Kosoven per here te pare si shtet ne “Ford Super Model of the World”. Dhe, do te mundohem te mos e zhgenjej shtetin tone dhe te jap maksimumin tim deri ne fund.

“Kosova Sot”: Emocionet tuaja ne castin kur kuptuat per fitoren?
Artnesa Krasniqi: Ne fillim nuk kisha emocione, sepse nuk e prisja fitoren. Ndihesha sikur ne enderr, nuk e besoja edhe pas fitores. Por, ne momentet kur dola ne skene si fituese, bashke me Qendresen, une u ndjeva njeriu me i lumtur ne bote. Ne ato momente me dukej se e tere bota ishte imja. Une dhe Qendresa ishim shume te emocionuara, sa qe pas skenes ne te dyja dhe vajzat e tjera i kemi ndare emocionet se bashku, te gjitha ishin krenare.

“Kosova Sot”: Eshte hera e pare qe jeni paraqitur ne kete gare bukurie?
Artnesa Krasniqi: Po, eshte hera e pare qe mora pjese ne kete gare bukurie dhe eshte hera qe e pare qe u shperbleva me cmim. Pra, rruga e modelimit nisi me shume sukses.

“Kosova Sot”: Keni fituar te drejten te perfaqesoni Kosoven ne “Ford Super Model of the World”, si e komentoni?
Artnesa Krasniqi: Eshte pergjegjesi shume e madhe per mua, sepse duhet ta perfaqesoj shtetin tone. Por, eshte nje ndjenje e jashtezakonshme, sepse eshte hera e pare per mua, kam emocione, por duhet t’i kthej ne fuqi.

“Kosova Sot”: Mendoni se e merituat kete cmim?
Artnesa Krasniqi: Perderisa juria me ka vleresuar dhe shoqet me kane perkrahur, besoj se e kam merituar.

“Kosova Sot”: Me cfare merreni jashte modelimit?
Artnesa Krasniqi: Jam marre me atletike, edhe pse me pelqejne basketbolli dhe noti nga te gjitha sportet e tjera. Perndryshe, jam nxenese e shkolles se mesme “Hajdar Dushi” ne klasen e 10-te, ne Gjakove.

Artnesa Krasniqi Supermodele

“Kosova Sot”: Si eshte nje dite e zakonshme e Artnesa Krasniqit?
Artnesa Krasniqi: Diten e kaloj me shume ne shkolle, nje dite e rendomte, si e shume bashkemoshatareve te mia.

“Kosova Sot”: Si e kaloni kohen e lire?
Artnesa Krasniqi: Pjesen dermuese te kohes se lire e kaloj te shoqet, ose duke pare filma.

“Kosova Sot”: Pasionet tuaja?
Artnesa Krasniqi: Gjithnje e kam pasur pasion kendimin. Te ju them te verteten, cdo dite ne shtepi degjohet vetem zeri im.

“Kosova Sot”: Do te vazhdoni te merreni me modelim edhe ne te ardhmen?
Artnesa Krasniqi: Me siguri qe do te vazhdoj edhe ne te ardhmen, sepse e dua shume kete fushe arti, dhe do te mundohem qe te vazhdoj deri ku te mundem. /kastriote bajrami/kosova sot/08.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
Artnesa KrasniqiLETERNJOFTIMI
EMRI: Artnesa
MBIEMRI: Krasniqi
DATE E LINDJES: 28.10.1992
PESHA: 50 Kg
GJATESIA: 171 cm
NGJYRA E SYVE: Gjelbert
NGJYRA E FLOKEVE: Kafe
HOROSKOP: Akrepi
HOBI: Atletika
VENDI I PUSHIMEVE: Durresi
MOTOJA: Vetebesimi ta jep fuqine
- - - - - - - - - - - - - - - -
translation by google:
Interview: ARTNESA Krasniqi

Even after winning feeling as we dream

The winner of the "Ford Super Model of the Kosovo 2008", Artnesa Krasniqi, shows the great excitement and happiness when victory was communicated

It is this beauty which was crowned with the grand prize in the "Ford Super Model of the Kosovo 2008", held the first week in Gjakova. is the first time Artnesa participate in this competition and rewarded with this award. It now feels very happy and her emotions will be disclosed in an interview for "Kosova Sot".

"Kosova Sot": Who is in reality Artnesa Krasniqi?

Artnesa Krasniqi: I was born in Biel (Berne), Switzerland, 7 are family members, I have two parents, three sisters and a brother. Live in Gjakova, in normal conditions of life.

"Kosova Sot": How did the idea for you to participate in "Ford Super Model of the Kosovo"?

Artnesa Krasniqi: Actually I did not want to participate at all, because I knew that there are many beautiful girls. I feared the great competition, because I've never competed in any such competition. Two days before the end of school applications, I met Reshatin, where he proposed to attend. To be honest I do not like, but it gave me more courage, saying it will not have any such chance with, and you have to try my luck. I did not know what to do, but when I asked the family, they all supported, because they had all that I desire to participate in this competition. The next day I decided to take part and klasifikova the semi-finals. I do not believe at all, was a very important moment that news gave me.

"Kosova Sot": It was difficult to penetrate?

Artnesa Krasniqi: It was great competition, but when I met the girl I have not Crazy with victory, because we spent so well, I do not need more than one such society. I thank the girls that they have helped, especially the Centre, the second winner, from Mitrovica. But she was not alone, almost all were. All we tried to pass well, not to konsiderohemi rival. Therefore, I have not been quite difficult with the help and support of all, as all are winning because we have reached the finals.

"Kosova Sot": Are you winning the "Ford Super Model of the Kosovo", as you feel?

Artnesa Krasniqi: I have an extraordinary sense, because just when I think of what to expect in life covers an indescribable feeling. I say this because once I started modeling and I feel happy that will represent Kosovo for the first time as a state in "Ford Super Model of the World". And, I will try not to disappoint our country and to give my best until the end.

"Kosova Sot": the moment your emotions when you found out for victory?

Artnesa Krasniqi: At first I had no emotions, because I did not expect victory. I felt as if in a dream, do not believe even after victory. But, in moments when I went on stage as the winner, along with the resistance, I felt the happiest man in the world. In those moments it seemed that the whole world was mine. And the employment I were very excited, as it was after the scene in both girls and other emotions that we shared together, all were proud.

"Kosova Sot": It is the first time are presented in this beauty contest?

Artnesa Krasniqi: Yes, is the first time I took part in this beauty contest and is the first time you were rewarded with the prize. So, the way of modeling began with great success.

"Kosova Sot": You have earned the right to represent Kosovo in "Ford Super Model of the World", what is your comment?

Artnesa Krasniqi: It is very big responsibility for me, because it should represent our country. But it is an awesome feeling, because it is the first time for me, I have emotions, but must return in force.

"Kosova Sot": Think it used to do this price?

Artnesa Krasniqi: While the jury has assessed and friends have supported, I believe that I deserved.

"Kosova Sot": Dealing With what outside modeling?

Artnesa Krasniqi: I received the athletic, although I like basketball and swimming from all other sports. Otherwise, I'm middle school student "Haydar Shower" in the class of 10-to, in Gjakova.

"Kosova Sot": How is a typical day of Artnesa Krasniqi?

Artnesa Krasniqi: Day is spent more in school, an ordinary day, as many of my peers.

"Kosova Sot": How do you spend leisure time?

Artnesa Krasniqi: the majority of leisure time is spent to friends, or watching movies.

"Kosova Sot": your passions?

Artnesa Krasniqi: Always have been passionate singing. To tell you the truth, every day at home just heard my voice.

"Kosova Sot": I'll continue to deal with modeling in the future?

Artnesa Krasniqi: It would probably continue in the future, because I love this field of art, and will try to keep up where I can.

Tuesday, 28 October 2008

Dy Fituese per Ford Super Model of the World - Kosova 2008

Artnesa Krasniqi & Qendresa Haziri ne Ford Super Model of the World - Kosovo 2008
/photo gazeta express/

Dy Fituese

Gjakovarja Artnesa Krasniqi dhe mitrovicasja Qendresa Haziri fituese te "Ford Super Model of the World - Kosova 2008".

Perfaqesues te nje prej agjencive me te njohura ne bote "Ford", znj. Iris Miner, mjeshtri i madh i fotografise Fadil Berisha, pastaj shume mysafire nga mbare Kosova e diaspora dhe te pranishem te tjere, personazhe te modes nga Kosova dhe Amerika ishin mbledhur ne Gjakove /me 26.10.08-avn/, per te zgjedhur "Ford Super Model of the World - Kosova 2008". Ne kete konkurs bukurie moren pjese 18 vajza nga Kosova dhe diaspora te moshes 14- 20 vjecare.

Perndryshe agjencia e modeleve "Ford" eshte nje prej agjencive me te njohura ne bote, e cila organizon nje konkurs te ngjashem ne 50 vende te botes per t'i permbledhur te gjitha modelet fituese ne nje finale e cila titullohet "Ford Super Model Of the World", e cila sivjet do te mbahet ne janar te vitit te ardhshem, jo si zakonisht ne New York por ne Budve te Malit te Zi, e ku ne kete mbremje finale shpallen tri vajza fituese, te cilat kalojne me pas nen kujdestarine e kesaj agjencie dhe vajza fituese do te nenshkruaje nje kontrate prej 250 mije dollaresh prane agjencise “Ford Models”.

Jane dy vajzat, njera nga Gjakova, Artnesa Krasniqi dhe Qendresa Haziri nga Mitrovica, te cilat dolen fituese nga 150 vajza, sa u tha, nga mbare Kosova qe kishin konkurruar per super modelen me te mire te vitit ne Kosove.

Super Model of the World eshte nje ngjarje qe organizohet ne 50 vende te ndryshme te botes. Qellimi i ketij konkursi eshte te gjej vajza qe enderrojne boten e modes si modele, duke iu siguruar kontrata pune me agjencite me prestigjioze te modes ne bote.

Ford Super Models u krijua ne vitin 1946 nga Eileen dhe Jerry Ford, dhe eshte agjencia me e madhe dhe me e njohura e supermodeleve ne bote./gazeta express/28.10.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online