All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Arton Humolli. Show all posts
Showing posts with label Arton Humolli. Show all posts

Tuesday, 27 November 2012

Arton Humolli frymezohet "kuq e zi"

Fotografet me te mire shqiptare kane qene mjaft te angazhuar per kete 100 Vjetor, duke na sjell prurje artistike me karakter kombetar, si kurre me pare.

Keshtu, fotografi i njohur Arton Humolli, prape na befason me nje krijim artistik, dedikuar festes se 100 Vjetorit. Dite me pare, na solli nje kryeveper me modelen Saranda Shala, ndersa sot, sjell edhe nje te tille, me supermodelen Dhurata Lipovica, e veshur si nje shqiponje e zeze me krahet e hapur, ne nje sfond te mjegulluar ne te kuqe, duke krijuar kombinimin perfekt festiv "kuq e zi". Per pamjen e modeles jane perkujdesur ekipa e perbere nga grimerja Sellma, parukieri Kaci dhe stilistja Njomza Luci.

Keto dite ishim poashtu deshmitar te disa kryeveprave mbreselenese artistike te mjeshterve te medhenje te fotografise si Fadil Berisha, Veton Osmani etj. Ne nje atmosfere festive si kjo, krijuesit shqiptare te te gjitha gjinive, kane gjetur frymezimin e duhur per te prezantuar shkathtesite e tyre artistike. /Albavipnews/

Tuesday, 20 November 2012

Modelja Saranda Shala, nudo per 100 Vjetor

Secili ne menyren e vet me ate qe di dhe e ben me se miri, e feston apo uron 100 Vjetorin e Pavaresise.

Keshtu ka bere dhe modelja kosovare Saranda Shala, e cila eshte zhveshur plotesisht nudo, ne emer te pavaresise, para kameres se mjeshtrit te fotografise, Arton Humolli, duke krijuar nje kryeveper artistike ne foto.

"Eshte perfekcionizem...", "Nje art perfekt...", "Me pelqen shume...", ishin disa nga vleresimet qe kjo fotografi mori ne facebook, gjersa fotoja mbante mbishkrimin "Urime shqiptaret e mi, Urime Shqiperi, Happy 100 Years Albania".

Perndryshe, Saranda punon si menaxhere marketingu ne PTK dhe eshte ne lidhje me kengetarin Faton Zejnullahu i njohur me emrin artistik Da Ghost. /Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online