All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Astrit Gruda. Show all posts
Showing posts with label Astrit Gruda. Show all posts

Sunday, 27 May 2012

Nexhat Osmani, nje video me dy repere

 Flitet se ka qenë një ide e reperit që jeton në Zvicër, Astrit Grudës, që këngëtari i muzikës popullore Nexhat Osmani të bashkëpunojë për një këngë pak më ndryshe.

Edhe Eki nga grupi “Klani Shqiptar” ka qenë i gatshëm për këtë bashkëpunim dhe shumë shpejt është planifikuar të vijë edhe video-klipi i kësaj këngë që do të jetë e ndërthurur me rep dhe popullore dhe titullohet “S’dua tjetër”.

Xhirimet e videos janë realizuar në Detin Adriatik në Shqipëri nga produksioni “Pinkmoon”. Sipas djemve që bashkëpunojnë me Nexhat Osmanit, kjo këngë do të jetë shumë ritmike e verore, ndaj presin një sukses./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nexhat Osmani, a video with two milestone

Saturday, 14 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 14 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Prill 2012
  • Motra e Ermalit: Besoj tek dashuria e tij me Francesken. Historine e te dashurit ne burg do ta zgjidh vete ajo.
  • Aferdita Dreshaj: Shpati me kritikon per kercimin
  • Astrit Gruda: Ju tregoj si arrita te takoj Jennifer Lopez
  • "Babastars" mund te hetohen, ne klipin "High" xhiruan mes plantacionesh marijuane ne Lazarat
  • Per nje fizik te mire, Soni Malaj jep keshilla per nenat e reja
  • Adela & Bjordi. Merr fund lidhja 3-vjecare e ciftit te famshem. Ja arsyet qe cuan ne ndarje dy ish-konkurrentet e Big Brother 2. Fillojne dyshimet se ne jeten e Bjordit, ka nje femer tjeter.
  • Lulja shtatzene, Meda per here te dyte baba.
  • Zbulohen personazhet e pare publike qe mbeshtesin kauzen kunder homofobise: Elsa Ballauri, Arian Cani, Mustafa Nano, Fatos Lubonja, Delina Fico, Gezim Tushe etj.
  • Naim Abazi, bashkeshorti i Mihrije Brahes, perplased nga nje makine.

Sunday, 5 February 2012

Astrit Gruda do te sjelle ne vere nje super hit

Një tjetër reper shqiptar, i cili kohët e fundit është duke bërë hite të njëpasnjëshme quhet Astrit Gruda. Ai jeton larg Kosovës, në Zvicër, por vazhdon bashkëpunimin me producentin Genc Prelvukaj, e shumë muzikantë të tjerë. Kënga në bashkëpunim me Mira Janjin me vitin 2010 “Fresh”, ishte dueti që u pëlqye shumë dhe është trasmetuar në kanalet muzikore të Tiranës.

Por këngëtari Gruda kujton edhe bashkëpunimin me artistin e njohur zviceran, Dj Franquess ku me të këndoi këngën “Only You”, këngë e cila u mirëprit dhe është trasmetuar nga televizonet në Kosovë. Por reperi nuk ka pasur të ndalur me bashkëpunimet e tij, sapo ka realizuar klipin e ri me produksionin “Pinkmoon Creative’, këngën ku tregohet një dashuri e destinuar në bashkëupunim me pjesëtarin e grupit Klani Shqiptar, Ekin.

Ndërsa Astriti po mendon të sjellë gjatë verës që vjen një duet me një personazh shumë të njohur të estradës shqiptare, se kush do të jetë ajo, apo ai, duhet të presim verën e 2012-ëst për ta mësuar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Astrit Gruda in the summer will bring a super hit

Another milestone Albanian who was recently doing consecutive hits called Astrit Gruda. He live away from Kosovo in Switzerland, but continues cooperation with producer Genc Prelvukaj and many other musicians. Best song in collaboration with Janjin the year 2010 "Fresh" was the duo who liked it very much and is transmitted in Tirana music channels. But Gruda remembers singer cooperation with renowned Swiss artist, DJ Franquess where it sang the song "Only You", the song which was welcomed and is tarsmetuar from television in Kosovo.

But the rapper did not have to stop with their associates, has just made ​​a new clip with production "Pinkmoon Creative ', indicating a love song destined to bashkëupunim with Albanian clan member group, Ekin. While Astriti is considering bringing over the summer that comes a duet with a very familiar character of Albanian Estrada, who will be it, or he must wait the summer of 2012-est to mësuar./Albavipnews/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online