All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Astrit Mulaj. Show all posts
Showing posts with label Astrit Mulaj. Show all posts

Sunday, 13 October 2013

Nje balade prekese dhe e bukur nga Astrit Mulaj (Video)

Një këngë që të emocionon, por që tregon edhe një realitet vërtetë të dhimshur. Kjo është kënga më e re ardhur me një video të bukur nga këngëtari i njohur Astrit Mulaj.

Kënga mban titullin “Një jetim” dhe po pritet shumë mirë duke u komentuar jo vetëm për tesktin por edhe mënyrën e të kënduarit nga ana e artistit shqiptar.

Teskti dhe muzika e kësaj këngë është krijuar nga kompozitori Ilir Berani, ndërsa video është xhiruar bukur nga produksioni “Max Production”.

Pas super suksesit me baladën e bukur me këngëtaren Gili, tashmë Astriti na ka sjellë këtë këngë që padyshim do të jetë një hit i radhës ku ka nisur të marrë vlerësimet më të mira nga ana e shumë fansave që e duan muzikën e tij./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A touching and beautiful ballad by Astrit Mulaj

A song that excites, but also showing a real reality thee mercy. This is the newest song came with a nice video of celebrity Astrit Mulaj. The song is entitled "An orphan" and I expected a lot better by not only commented text: but the way of singing by Albanian artist.

Sunday, 5 May 2013

Garë duetesh edhe këtë sezon

Si duket, moda e dueteve nuk do të ndalet, madje kanë nisur që edhe këtë fillim-sezoni të jenë në tregun shqiptar.

Po flasim për bashkëpunimet mes dy artistëve, të cilët ishin shumë në trend dhe rezultuan tepër të suksesshëm edhe gjatë verës së 2012-s.

Nuk ka nisur ende vera, megjithëse temperaturat e nxehta kanë trokitur,  por duetet kanë lindur dhe pritet të vijnë të tjera.

Nga momenti që doli kënga “Beso” kënduar nga Elvana Gjata në bashkëpunim me reperin ‘2PO2’ u  kthye në një hit. Jo vetëm kënga si audio, por edhe video tashmë ka fituar sigurinë që besoj se do të jetë edhe e dëgjuara e verës që po vjen, ndërsa këngët e shumta që Elvana nxori javë më parë, kjo i vulosi apo i la në hije.

Gili dhe Astriti sjellin nje super kenge

Nje video mjaft e bukur, por edhe nje kenge ne nje duet fantastik.

Kjo eshte kenga me e re me titull "Shpejt festove", e cila ka ardhur me nje video shume interesante kenduar nga dy artiste te njohur sic eshte Gili dhe Astrit Mulaj.

Kenga si fillim eshte pritur shume mire, dhe duke qene edhe me e postuara ne rrjetet sociale. Sic kemi thene kenga eshte krijuar me muzike dhe tekst nga Ilir Berani dhe orkestrim te Florent Boshnjakut.

Burimi Maksimnews
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gili and bring a super song Astriti

Thursday, 25 April 2013

Astrit Mulaj sjell nje super balade me Gilin

Këngëtari i shumë hiteve shqiptare Astrit Mulaj do të vijë këto ditë me një super këngë të bukur, ku është gati edhe video e saj.

Kjo këngë është në bashkëpunim me këngëtaren e njohur Gili dhe është krijuar nga Ilir Berani, bashkëpunëtori i ngushtë i Astritit.

Kënga mësuam se do të jetë një baladë dhe videoklipi është realizuar në Ulqin. Astriti ka vite që jeton në Zvicër, por është nga Kosova, ndërsa cilësohet si një nga këngëtarët jo vetëm me zërin e ëmbël, por edhe i preferuar apo simpatiku i femrave.

Deri tani këngëtari ka realizuar 14 këngë dhe videoklipi që po vjen do të jetë i gjashti me rradhë. Astriti është një nga këngëtarët më të preferuar, jo vetëm në koncerte por edhe në dasmat shqiptare, ndërsa këngët e tij janë kthyer në hite të bukura shqiptare që i dëgjojnë të gjithë.

Thursday, 2 February 2012

Astrit Mulaj sjell nje mesazh te bukur per jeten (Video)

Nje tjeter hit nga Astrit Mulaj

“Kthehu jetës” kështu titullohet kënga më e re e këngëtarit të njohur kosovar Astrit Mulaj, e cila ka ardhur këto ditë me një video shumë interesante, realizuar në Tiranë nga Max Productions.

Këngëtari sjell me këtë këngë një mesazh të bukur për jetën dhe duke apeluar që ti thonë të rinjtë “stop” fenomeneve negative, sic është droga që e shkatërron njeriun.

Vetë këngëtari në facebookun e tij kishte falenderuar për këtë baladë të bukur, autorin për muzikë dhe tekst që shkonte për Ilir Beranin. Ndërsa videoja sapo është hedhur dhe po komentohet dhe po dëgjohet shumë si këngë./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Astrit Mulaj brings a beautiful message about life

"Back to life" so called on the new song singer known Astrit Mulaj Kosovo, which has come these days with a very interesting video, conducted in Tirana by Max Productions.

Këngëtrai this song brings a beautiful message about life and appeal to young people to say "stop" negative phenomena, such as drugs that destroys man. Singer himself on his Facebook was thanks to this beautiful ballad, author of music and text to go to Ilir Berane.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online