All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Aurela Gace. Show all posts
Showing posts with label Aurela Gace. Show all posts

Monday, 9 September 2013

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Sunday, 1 September 2013

Aurela Gace zevendeson Miriam Canin te “The Voice of Albania”

Kemi degjuar nje thashethem keto dite ne lidhje me dy kengetare shume te talentuara. Thuhet se Aurela Gace do te zevendesoje Miriam Canin ne spektaklin e talenteve “The Voice of Albania”, edicioni i trete, qe nis se shpejti ne Top Channel. Ndersa behen gati per kete spektakel, behet e ditur se nuk do te ndryshoje pjesa tjeter te jurise, pra Elton Deda, Alma Bektashi dhe Sidrit Bejleri. Miriami, e cila per kete projekt u shperngul ne Shqiperi, per hir te se vertetes ka pasur nje gjykim shume objektiv e profesional gjate te gjitha puntatave, duke u bere madje nje nder personazhet me te preferuar te publikut, megjithate keshtu e kane keto pune. Nga ana tjeter, Aurela Gace me siguri do t’i jape nota shume origjinale “The Voice”. Ne jemi perpjekur te komunikojme me te dyja kengetaret, por asnjera prej tyre nuk eshte pergjigjur. Nderkaq, juria do te qendroje si edicionin e kaluar edhe ne spektaklin paralel qe zhvillohet ne Tv Klan, “X Factor Albania”. /paloma/

Revista PALOMA - 31 Gusht 2013

Revista PALOMA, 31 Gusht 2013
 • "Miss Mami" Adrola Dushi: Shtatzenia e papritur me ndali ne kulmin e karrieres!
 • Valbona Mema, tregon linjat seksi me bikini
 • Alban Skenderaj: Ky eshte momenti im me i mire!; Planet per dasmen me Miriam Canin, pushimet dhe krijimtaria produktive e ketij viti
 • Genta Gjalpi: "Oferta nga Dubai qe me tundoi te martohem me sheikun"
 • Jane bashke, s'jane bashke... Shpati dhe Aferdita perdorin lidhjen per te qene ne qender te vemendjes?
 • Bleona nuk vesh rroba pa kristale Swarovski: Une jam Sofia Loren, Merlin Monro dhe Liz Tejlor se bashku
 • Pergjohet Dafina Zeqiri: Tuna nuk di te kendoje! Zanfina Ismajli mosmirenjohese; E vetmja kengetare shqiptare qe dua eshte Aferdita Dreshaj. Asaj i kam mbajtur dhe cantat!
 • Anxhela Martini ne lidhje me burrin e Lepa Brenes?
 • Besa takon idhullin e saj, Imany. Performance e shkelqyer ne Poloni

Monday, 26 August 2013

Aurela Gace, martohet ne shtator!

Aurela Gace
... thyen premtimin, martohet me 15 shtator!

E kemi degjuar te jape publikisht receta per nje marredhenie te shendetshme ne cift, duke u keshilluar vajzave qe te mos martohen nese duan t’i mbajne sa me afer meshkujt e tyre, por ja qe edhe ajo eshte “thyer” para propozimit per martese. Po, kengetarja e Eurosong do te mbledhe te afermit dhe miqte ne ceremonine e dasmes se saj me Skerdin, ndonese pak kohe me pare, ndersa ka qene ne skenen e nje lokali nate ne kryeqytet ku kendon perkrah vellezerve korcare Stefi dhe Endri Prifti, Aurela u eshte drejtuar femrave: Vajza, nese doni qe nje mashkull ta keni gjithmone pas vetes, di une nje sekret dhe po jua them. Nese do me degjoni mua, mos i kerkoni kurre martese, sepse sapo ta beni kete ai do t’ju ike nga duart me vrap! Kete qe po ju them e kam nga eksperienca ime personale dhe e dini pse duhemi une e Skerdi dhe po shijojme lidhjen tone? Vetem per faktin se ia kam bere te qarte qe ne fillim se martese nuk dua. Me besoni qe funksionon ne nje lidhje, ndaj ju sugjeroj ta provoni!.


Sunday, 25 August 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013

Revista PALOMA - 24 Gusht 2013
Revista PALOMA, 24 Gusht 2013
 • Aurela Gace thyen premtimin, martohet me 15 shtator
 • Xhensila Myrtezaj: Nuk jam shtatzene! Ju tregoj pushimet tona si "muaj mjalti"
 • Silva Gunbardhi ne nje lidhje dashurie me kolegun e saj Dafi?
 • Revolt Klan: Si ia dolem te behemi te suksesshem ne te gjithe Europen"
 • Xhesika Polo: Edhe pse e re, perballja me zhgenjimin ka qene e dhimbshme!
 • Almeda Abazi pjese e sezonit te ri te "Sulltani i Madherishem"
 • Flori Mumajesi: Qytetar nderi i Korces duhet bere Mihallaq Andrea, jo nje kitarist i huaj qe nuk i dime emrin.
 • Daniele Meo: Jam djale per shtepi!
 • Zgjidhet "Miss Universe Kosova", por rrezikon garen
 • Albana Osmani nis biznesin e saj
 • Oriela Nebijaj: Nuk do te jem me pjese e "Vila 24"
 • Rudina Magjistari u thote "po" milionave te Lotarise Kombetare
 • Shpetim Saraci, ishemi ne tru

Saturday, 17 August 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013

Revista PANORAMA PLUS - 17 Gusht 2013
Revista PANORAMA PLUS, 17 Gusht 2013
 • Rozana; Jeta e re ne Rome, oferta qe e tundoi
 • Megi Ajtyresa e zhveshur nga kostumi i politikes, fotot seksi ne plazh
 • Ermela e "BB4" joshet nga kinemaja, i ofrohet roli i agjentes ne nje film shqiptaro-amerikan
 • Jolanda Dhamo tenton rikthimin dhe suksesin e viteve '80, foto ne plazh
 • Blendi Klosi pushime pasive ne Lagunen Blu, luan tavell me shoket
 • Kejsi Tola, vetem 20 vjec, dhe problemet me barkun e pengon te ekspozoje linjat
 • Erion Zeqiraj, pas pushimeve ne Vlore, i karikuar per hapjen e pub-it te tij
 • Iliri i "BB6", pushime erotike ne Borsh me Anisen. Eksperienca e pare si moderator i "Miss Bikinit"
 • Festa vazhdon per Anaid Kalotin: Pas pushimeve kam planifikuar 10 dite aventura ne Tajlande
 • Marsela Cibukaj nuk e fsheh dot ne plazh trupin "XXL"

Saturday, 27 July 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 27 Korrik 2013
 • Olta Gixhari, fotot e nxehta te aktores
 • Oriela Nebijaj, 27 vjec, "harbohet" me Dafinen
 • Flori dhe Elvana "djegin" Tiranen
 • Aurela Gace xhiron klipin e ri dhe zbulon dobesine e saj. Fotot "eksluzive", Diva vjen me "look" te ndryshuar
 • Speciale; Fotot e pushimeve te VIP-ave. Borana mbetet nje "miss"; Argjentina Ramosaj zgjedh liqenin; Flaka Krelani, rrokerja seksi; Xhensila dhe Besi, pushime "in love"; Enca, pushime te levizshme; Bleona ne bikini, pushton Italine; Ardit Gjebrea, volejboll ne Lalez; Mami Eneda ne forme per pushime; Jonida ne det, "a lady in red"; Saimir Tahiri dhe Dash Peza, bashke ne Karaburun; 
 • Policia bllokon makinen e Anaidit, gjejne arme pa leje
 • Eni dhe Greta ne palester
 • Fjolla dhe Stresi bejne "tym"
 • Takimi "misterioz" Arvizu - Spahiu ne Tirane
 • Morena Taraku: Ju tregoj ditet e mia te nxehta. Fytyra e re e "DigitAlb" rrefen detaje nga jeta e saj private, humbjet dhe sukseset, dhe planet per te ardhmen

Wednesday, 24 July 2013

Aurela Gace, nuk pritet mire ne Prishtine

Një artist që njihet për një grup të dëgjuar muzikor në Prishtinë mes tjerash kishte shkruar kështu në rrjetin e tij social:"Përderisa Eventet-Koncertet e disa 90% të " Këngëtarëve" (Që këndojnë duke recituar , që bojnë skandale edhe gjithçka tjetër përvec muzikës) sallat janë krejt të mbushura , fatkeqësisht Eventi i një artisteje - Këngëtareje për mua të pakrahasushme në krejt trojet shqiptare , përcillet prej 200 vetave në sallën ku i nxen rreth 3000 veta.

Eshtë për të të ardhur keq se qysh nuk vlerësohet një artiste kaq e madhe një këngëtare me një zë dhe talent të jashtëzakonshëm për me kriju art".

Por për cilën artiste e kishte fjalën? Pikërisht për këngëtaren Aurela Gace e cila në një nga diskot më të mëdha në Prishtinë e hapur këtë verë, që është e këngëtarit Sinan Vllasaliu, pikërisht ku një javë më parë kishte bërë namin reperi amerikan Tugy, artistja shqiptare është pritur keq, madje vetëm 200 vetë kanë qenë në një sallë gjigande, megjithëse ajo ka bërtë shoë si zakonisht. Ndryshe ka ndodhur një natë më vonë ku ka qenë i ftuar Flori dhe Andy DJ, sërisht klubi ka qenë super i mbushur./Maksim Gjokaj/

Burimi:Tekste Shqip
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela Gace, is not well in Pristina

Sunday, 14 July 2013

Nje nuse e palestruar si Aurela Gace...

Stervitje intensive ne palester para se te behet nuse

Dihet qe palestra eshte hobi i saj, por tashme qe po pergatitet per ceremonine e dasmes ne shtator, po punon intensivisht per te arritur linjat ideale ndersa do te veshe fustanin e bardhe. Kengetarja Aurela Gace, e cila u shfaq me vello ne sfilaten e “Geraldina Sposa” disa jave me pare ku performoi nje nga kenget e saj “hit” “Fati yne, shprese dhe marrezi”, ka vendosur te organizoje nje ceremoni dasme per qejf, tashme qe vajza e saj Grace po mbush dy vjec dhe do mund ta shijoje martesen e dy prinderve, Aureles dhe Skerdit. Ajo e pohoi pak kohe me pare se do te deshironte te ishte nusja e pare tullace ne Shqiperi pas ndryshimit te look-ut, gje qe e beri realitet ne sfilate. Nderkohe qe ne presim te shohim se si do te shfaqet ajo ne ceremonine e vertete te dasmes, ku do te kete te ftuar njerezit e saj te zgjedhur. Tashme ajo po kujdeset ne menyre rigoroze per te arritur linjat perfekte, edhe pse format i rifitoi menjehere pas lindjes se vajzes, me heqjen nga trupi te 24 kilogrameve. Keto dite te nxehta ajo vazhdon te kendoje ne “Crazy Calvin Summer”, ku paraditet i kalon ne pishinen e ketij clubi duke marre rreze.

Wednesday, 3 July 2013

Kush deshtoi dhe kush po ben sukses ne SHBA...

Shqiptaret ne Amerike, kush deshtoi dhe kush po ben sukses

"Endrra ime eshte Amerika". Me kete slogan do te paraqesim nje parade te emrave te artisteve, sidomos kengetareve, qe kane synuar famen amerikane gjate ketyre dy dekadave. Per magjine e te quajturit Amerike, raportimet e para nga shqiptaret kane ardhur nga Koli Kristofori, nje djale i ri e i varfer nga fshatrat e Korces, i cili rreth 130 vite me pare mori rrugen e emigracionit, duke qene i pari shqiptar qe shkeli ne "token e premtuar". Por cilet jane personazhet qe kane qene te gatshem te sakrifikojne famen ne vendin e tyre, te lene pas gjithcka, per t'ia nisur nga e para si shqiptare ne nje konkurrence te eger, por qe te shperblen aq shume? Ne kete kontekst nuk do te listojme ne kete shkrim emra si Eliza Dushku, James Belushi apo Kristine Elezaj, qe kane lindur ne SHBA ose jetojne atje prej shume dekadash, sic eshte rasti i Fadil Berishes.

Sunday, 30 June 2013

Juliana & Aurela, si dy mikesha...

Juliana Pasha & Aurela Gace
Juli Pasha dhe Aurela Gace, pushime si mikesha

Zakonisht kengetaret takohen ne koncerte dhe, me shume sesa rivale, shpeshhere shoqerohen si mikesha qe, pervec punes, te ndajne disa momente clodhjeje me njera-tjetren. Juli Pasha dhe Aurela Gace jane fotografuar se bashku me veshje “casual” kete fillim vere, ndryshe nga c’jemi mesuar t’i shohim me veshje skenike.

Aurela ka vendosur kapele, pasi shkurtoi floket dhe u rishfaq per te dyten here ne karrieren e saj si kengetare si tullace, ndersa Juli me e permbajtur ne look-un e saj skenik, ne kete foto e shohim ne stil sportiv, jo si zakonisht. Te dyja artistet jane shume aktive ne lokalet e jetes se nates ne Tirane dhe pritet qe ne vere te kendojne ne ambiente te hapura. Gjithashtu te dyja kane per menaxhere partneret e tyre, Juli bashkeshortin e saj Altinin dhe Aurela, te dashurin Skerdi, me te cilin do lidhe kurore ne shtator.

Wednesday, 19 June 2013

Aurela Gace: Perfundimisht e hengra, do veshem nuse ne shtator...

photo: ok
'Do martohem ne shtator. Ne fushate vetem per Ben Malajn'

Diva e skenes shqiptare, Aurela Gace eshte mysafirja e radhes ne “Summer Pages”. Ne kete interviste te gjate per suplementin veror te “Gazeta Shqiptare”, uragani i skenes sone rrefen shume te pathena... Duke filluar nga angazhimi i perjavshem ne Tirane, tek klientet VIP qe vizituan club-in e saj kete vit. Mrekullia me emrin Grace dhe dasma me Skerdin, qe pritet te mbahet kete shtator. Te rejat qe do te sjelle gjate sezonit veror dhe angazhimi surprize ne fushate… Per cilin kandidat do te kendoje Aurela dhe pse? Lexoni ne vijim intervisten, per te mesuar pergjigjet e ketyre pyetjeve…

Aurela, sapo ke mbyllur sezonin e pare ne “Crazy Calvin”. Cilat jane emocionet qe ke marre nga gjithe ky vit, ku per here te pare ke qene kaq prane publikut kryeqytetas, sepse nuk ke qene kurre kaq intensivisht ne Tirane.

Sunday, 14 April 2013

Aurela Gace, nusja e pare tullace ne Shqiperi?

Aurela ndryshon mendim per martesen: Dua te jem nusja e pare tullace ne Shqiperi

Ata jane nje cift tashme i njohur per faktin se pas imazhit te saj, menaxher eshte Skerdi, dhe ndaj jane te suksesshem ne fundjavat e zhurmshme ne “Crazy Calvin” ne Tirane, ku Aurela Gace kendon. Pas zbulimit te sekretit te saj personal, se me Skerdin kishte nje lidhje te forte edhe per faktin se ajo nuk i kerkon te martohet packa se kane nje vajze bashke, Aurela shfaqet me nje mendim te ri. Pasi ka bere nje qethje zero te flokut, asaj i ka lindur nje deshire ekstravagante, duke e ndare me fansat ne facebook, ndersa shkruan: “I kam thene pronarit te ‘Geraldina Sposa’, Mand Pezes, a ke bere ndonjehere nuse tullace? Jo, me tha. Epo, po m’u mbush mendja te bej dasme, ti i thashe do kesh rastin te veshesh nje nuse tullace. Tashme jam tullace, e per t’u bere nuse, ende po mendohem”, shprehet Aurela.

Saturday, 13 April 2013

Revista PANORAMA PLUS - 13 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 13 Prill 2013
 • Rezarta Shkurta, pas 7 vitesh martese pret femijen e pare. Kengetarja konfirmon lajmin: Me Ermalin po perjetojme nje emocion te vecante
 • Big Brother; Zbulohet Jani, i dashuri i Joanes, shpenzoi mbi 10 mije euro per te, edhe pas skenave intime me Anaidin.
 • Paparazzi; Kledi Kadiu ne Tirane, kapet nga paparaci me nje balerine seksi
 • Merr fund miqesia e Noizy-t me Eni Kocin, nuk i kursejne sharjet dhe fyerjet ne publik
 • Franceska: Ja pse nuk zgjasin lidhjet e "Big Brother". 10 keshillat e Franceskes, per te mos humbur lidhjen.
 • Big Brother; Fansat cuditen pse Xhimi nuk pyeti fare per te birin; Debat i forte per Xhimin: Ai po abuzon me ushqimin tone; Shpendi: Ish-gruaja me tha, nese futesh ne "Big Brother", nuk do ta shohesh me vajzen; Elena dhe Joana te merzitura per faktin se do hyjne vajza seksi ne shtepi; Iliri: Po te doja, do ta beja Olten te binte ne dashuri me mua;

Revista BLUETOOTH - 13 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 13 Prill 2013
 • Politika ne syte e Beses. Kengetarja sjell dy albume te reja dhe nje kenge ne bashkepunim me Mc Kreshen. Rrefimi: Shpresoj te martohem se shpejti. Deshiroj te kem dy femije, edhe pse ndonjehere kam fantazine e "shfrenuar" se mund te ishin kater.
 • Greta Koci emerohet drejtoreshe ne Ministrine e Brendshme
 • Aurela Gace, imiton veten, behet tullace si ne '98: Do jem nusja e pare me koke te rruar!
 • Ulpiana Lama: Aksidentet e mia te perditshme! Cfare do te kete pas "Pasdites", planet per te shkruan nje liber dhe marredhenia me bashkeshortin.
 • Konflikti, mamaja e Enit ofendon rende Noizy-n. Reperi: Ja pse i hoqa kenget ne Youtube!
 • Andresa iken nga "E Diela", e zevendeson Floriana Garo
 • Producenti i famshem Timbaland promovon Bleonen
 • Te rejat e BB6; Shpendi: Me Eldoren vetem shoqeri; Iliri: Elena te dale, i skadoi koha; Banorja e re ne "BB", partnerja e njerit prej djemve; Marselino ne duet me Stinen: "Kengen ia dedikoj nuses"; Iliri dhe Elona: Joana, negative dhe e pafytyre; Joana pas Anaidit ne shtrat me Edberin: "Do kthehem me Janin"; Anaidi: S'kam ndermend te pres Joanen; Vigani-Edberit: Puthe Joanen, qe te bjere ne kurthin qe bene vete.

Monday, 8 April 2013

Revista PALOMA - 6 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 6 Prill 2013
 • Andresa, te "E Diela Shqiptare": Vetem ketu s'me kane paragjykuar per ngjyren! Do behem nene!
 • Fituesja e "X Factor", Arilena Ara: "Do te degjoni per mua!"; "Miqesia me Tunen, shekullore"
 • Jonilda BB: Prinderit te zhgenjyer nga une. Me pelqente Iliri, por nuk doja te sakrifikoja fejesen...
 • Zbulohen fotot e Ilirit te Big Brother ne nje site porno
 • Joana e shqetesuar per te dashurin e Elenes: Elena nuk po sillet mire!
 • Arsim Berisha: Nuk e lashe te dashuren per t'u futur ne Big Brother
 • Gredi Leka (vellai i Oltes): Marredhenia me Arsimin do sqarohet kur te dale nga "BB". Nuk nderhyj ne jeten e saj private!
 • Pas Elenes, eshte radha e Joanes te dale pa mbathje
 • Dafina Zeqiri harron se eshte femer

Friday, 5 April 2013

Aurela “hot” me te bukurit e diaspores

Këngëtarja e njohur shqiptare, Aurela Gaçe, sapo ka lansuar në treg një baladë mjaft të bukur me titull “Shpirt i shpirtit tim”, ku edhe ka realizuar një video vërtet të nxehtë.

Djaloshi në video thuhet se është modeli, apo misteri i përzgjedhur nga Joni Peci gjatë sfilatës së bukurisë në Gjermani në “Miss dhe Mister Diaspora 2012”.

Sabri Nebiju quhet djaloshi sharmant në videoklip, ndërsa ai jeton në Gjermani, por është me origjinë nga Shkupi.

Kënga e Aurelës është pritur shumë mirë, pavarësisht për skenat shumë “hot” për një mama si këngëtarja atraktive./Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela "hot" with the beauties of the Diaspora

Known Albanian singer, Aurela Gace, has just launched a very beautiful ballad titled "Love of my soul", where he performed a really hot video. The boy in the video is said or mystery model selected by Joni Peci during the fashion show beauty in Germany in "Miss and Mister Diaspora 2012".

Monday, 1 April 2013

Aurela Gace sjell nje balade te bukur [VIDEO]

Aurela Gace
“Shpirti i shpirtit tim” kështu quhet kënga e ardhur me video sjellë nga këngëtarja Aurela Gace.

Këtë herë këngëtarja e njohur ka ardhur me një baladë shumë të bukur me kompozim dhe orkestrim të Adrian Hilës me tekst të Rozana Radit dhe video nga “Max Production”.

Ndërsa nuk ka skena shumë të nxehta sa ishin komentuar kohë më parë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela Gace brings a beautiful ballad

"The soul of my soul" so called come with video song brought by the singer Aurela Gace. This time the singer has been recognized with a very beautiful ballad composed and arranged by Adrian Hila, lyrics by Rozana Radi and video of "Max Production". While there were not many hot scenes as they were commenting while ago. / Albavipnews /

Saturday, 30 March 2013

Revista BLUETOOTH - 30 Mars 2013

Revista BluetoothRevista BLUETOOTH, 30 Mars 2013
 • Shpat Kasapi: Nuk i durova dot fotot e Aferdites me Di Caprion. "Nuk flas me te, mosmarreveshjet qe na ndane.". Gjendja shpirterore e Shpat Kasapit pas ndarjes. Planet per te qendruar singell nje kohe te gjate. Xhelozia dhe takime e rralla me Aferditen. Historia e Di Caprios dhe fundi i lidhjes permes nje telefonate...
 • Big Brother; Jeta e shthurur. Fotot skandaloze te Ilirit. I dashuri: Me Elenen do te sqarohem kur te dale.
 • Bleona Qereti, e ftuar ne festivalin e muzikes gay. Te dielen ne "X Factor" prezanton kengen me te re. Elvana Gjata, e ftuara tjeter e nderit.
 • Aurela Gace, sjell nje klip me skena sensuale
 • 30 vjetori i Jonides, detajet e festes VIP
 • Noizy zbulon anen e panjohur te tij, i futet gatimit
 • Nora Istrefi mbush 27 vjec
 • Vali Kuqi: Yllka, keshilltarja ime!

Sunday, 17 February 2013

Revista BLUETOOTH - 16 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Shkurt 2013
 • Ermali iken nga "2XL"-ja. Artisti vendos t'i perkushtohet muzikes, hap studio private
 • Sonila Meco iken nga "ABC"-ja. Gazetarja i rikthehet botes akademike: Kisha nevoje per nje pauze!
 • Ingrit Gjoni percan ciftin Sinan-Seldi
 • Shen Valentin; Puthja e pare e "zjarrte" e Inves dhe Hetemit. Dhurata, meditim falas per te gjithe shqiptaret!
 • Prezantuesja Floriana Garo: Surprizat e formatit tim te ri
 • Jonida Maliqi: Endrra ime?! Te jeme nene e 5 femijeve! Si i humba 20 kilogram pas lindjes!
 • Kryetarja Jozefina, me "Blue Jeans"
 • Aurela Gace Show: E hapa une lojen e tallavase! Imiton Parashqevi Simakun dhe Merita Halilin
 • Vesa Luma & Big Basta, dashuri ne "Facebook"
 • Look-u i ri i Rozit
 • Elhaida Dani provon talentin ne "Voice of Italia"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online