All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Aurela Hoxha. Show all posts
Showing posts with label Aurela Hoxha. Show all posts

Sunday, 30 June 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 29 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 29 Qershor 2013
 • Joana & Meti: Historia jone e bukur! Ish-banorja e "BB6": Eshte i dashur dhe romantik. Anaidin s'dua as ta pershendes. Se shpejti do jem pronare farmacie, parate m'i japin prinderit. Ish -banori i "BB5": Per puthjen tone pyesni Joanen. Me pelqen si vajze, kemi tipa te njejte. Anaidin nuk e njoh, nuk i kam ndjekur fare nga televizori.
 • Nora Istrefi: Puna po me le pa martuar! "Nuk e di se c'kane me mua. S'eshte e vertete qe kam vjedhur"
 • Pushimet e Ardit Gjebreas, Seldi Qalliut dhe Xhesika Berberit
 • Aferdita Dreshaj: Po me vjedhin identitetin! Te henen promovimi i klipit. Kam ftuar edhe Shpatin
 • Arlinda Dudajt i shpohet goma, djemte VIP futen ne pune
 • Aurela Hoxha, si gjithmone seksi!
 • Noizy fut ne kenge momente nga seksi me nje VIP
 • Ardian Bujupi: Nuk jam ne kerkim, po bej pushime
 • Tenisi, pasioni i fshehur i Albanes

Sunday, 23 June 2013

Revista PALOMA - 22 Qershor 2013

Revista PALOMA - 22 QERSHOR 2013
Revista PALOMA, 22 Qershor 2013
 • Aurela Hoxha: Atyre qe me kane inat u them "Paqe njerez!"
 • Ciljeta Xhilaga operon barkun dhe ekspozohet ne plazh
 • Elona Xara: Produksioni nuk me vleresoi, ua di per nder shqiptareve. Do martohem me te parin qe do prezantoj te babi...
 • Noizy: Tuna eshte kurve!; Tuna: Kam zogun me te mire!
 • Vedat Ademi: Dasma me Yllka Kuqin nuk eshte sic duket; Yllka Kuqi: Edhe 10 here te behesha nuse, njesoj do te nuseroja
 • Ilda Bejtulla, modelja qe garon per kuroren e miss-it: Femrat e bukura paragjykohen, per cdo rregull ka perjashtime
 • Varferia, Rita Ora flet per femijerine e veshtire
 • Roza Lati shpreh deshiren per ditelindje: Me ka marre malli te bie ne dashuri!
 • Zbulohet e dashura e re e Ermal Merdanit
 • Aktori komik Giovanni njeh Shqiperine permes ciklizmit
 • Arian Cani, nostalgji per Francen, zgjedh Parisin per pushime

Saturday, 25 May 2013

Revista BLUETOOTH - 25 Maj 2013

Revista BLUETOOTH, 25 Maj 2013
 • "Malagata"; Ronela: Macja e zeze me ka ndjekur gjithe jeten. Ju rrefej amanetin e tim eti; Elgit Doda: Surprizat nuk kane te sosur, se shpejti me nje kenge solo
 • Joana e "BB6": Jani me kerkoi te ktheheshim bashke. Mendimi im per banoret. Anaidi mashkulli qe dua perkrah meje. 
 • Dafina Zeqiri: Kam 23 vjet pa folur me babin; E verteta e fejeses me Dj Blunt. "Videofestin" kete vit do ta ndjek nga New York-u.
 • Aurela Hoxha, josh me linjat
 • Albano Bogdo semure, mungon ne "2XL" prej tri javesh
 • Vigani: Anaidi fitues, Rikja dhe Iliri s'meritojne finale. Ne facebook 4000 kerkesa e 1000 mesazhe brenda ores. S'e kam takuar te dashurin e Elenes, nese do, eshte i mireseardhur.
 • Falemnderit Elhaida!
 • Noizy xhiron klip me Bjordin
 • Perballja e pare mes Rovena Stefes dhe gocave te "Thumb"
 • "Bota jone ti!" - koncepti krijues pas fushates se AMC

Monday, 17 December 2012

"Ne boten e Miss-eve tullace", nga Aferdita Paqarada

ne foto: Suada Sherifi dhe Agnesa Vuthaj
Keshtu eshte dukur mbremja e se shtunes me 15 Dhjetor, ku ne nje sfilate te jashtezakonshme, jane paraqitur ish-misset shqiptare ne promovimin e linjes se re te dizejnatores, njeherit miss-it te pare te Kosoves, bukuroshes Aferdita Paqarada.

Aferdita, e cila eshte e diplomuar ne Londer ne degen e dizajnit dhe modes, pas 10 vite pauze, ka sjellur ne Prishtine koleksionin "Miss" pranvere-vere 2012, te prezantuar nen firmen "Aphrodite Couture" me moton "Jeta nuk eshte e mendafshte! Fustanet tona po" si dhe "Mbijeto, Hijshem!"

Ne sfilate moren pjese ish-misset: Agnesa Vuthaj, Armina Mevlani, Aurela Hoxha, Amernis Nokshiqi, Franceska Korance, Diellza Kolgeci, Donella Lena, Njomza Rozhaja dhe Suada Sherifi te cilat kane zbukuruar pisten me veshje elegante e shume komode per gruan bashkekohore.

Ajo me e vecanta e nates ishte paraqitja e misseve pa floke, tullace, qe kishte per qellim sensibilizimin e shoqerise per diagnostifikimin dhe mjekimin ne kohe te kancerit tek femrat, pasi dhe vet Aferdita eshte njera nga ato qe ka mbijetuar kete pervoje te hidhur.

Pas sfilates, te pranishmit, ne mesin e te cileve kishte edhe fytyra publike, si kengetare, politikane, aktore, dizajnere etj., jane argetuar ne nje "After Party" te shoqeruar me muzike dhe vallezim. /Albavipnews/

Saturday, 15 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 15 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Dhjetor 2012
 • Ervin Sinjari: Ju rrefej pse u nda Ermela nga i dashuri. Ai iku pa i dhene asnje shpjegim! Ermela: Ervinin?! Jo kurre me!
 • Gruaja e re e Ridvan Bodes 4 muajshe shtatzene, cifti ende asnje ceremoni zyrtare martese
 • Elda Koci deshton ne rikthimin te Redoni. Kantautori Makashi: Jam indeferent ndaj atij libri
 • Mediat serbe shohin misin e Shqiperise si favorite te "Miss Universe"
 • Fansat e Berishes ne Facebook, e quajne mbret dhe Skenderbe
 • Shpati i fejuar me Aferditen, por i kendon Adelines
 • Fatos Nano te lokali i ri i Lorikut
 • Pas "Miss World", Martina Ivezaj pozon nudo
 • Adi Krasta merr ne konsiderate hipotezat per fundin e botes
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese ne 12:12
 • Bigu dhe Vesa martohen ne Paris me 12.12.12
 • Genta Ismajli: Sekretet e mia te vogla femerore

Saturday, 10 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 10 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Nentor 2012
 • Te Miss Albania, Aurela pa te brendshme si Angela, Genta e Adelina
 • Gazmend Paja: Duke studiuar per rolin, jam bere profesor seksi
 • Ardit Gjebrea: Ju rrefej pengjet e jetes sime
 • "Kenga Magjike", cmimi i pare mes Skenderajt e Aleksander Gjokes
 • Jehona Sopi "dorezohet", publikon fotot e para te vajzes
 • Ertemiona Mejdani, e perzgjedhura e Bozos per ne Kine
 • Amarda Toska: Ne prezantim ne vitin 2013, angazhimet e reja.
 • Almeda Abazi kapet mat me futbollistin milioner turk, ne fokus te mediave turke
 • Hygerta Sako, partnerja e Krenar Ahmetit ne "Miss Globe"
 • Prapakuintat e "Kenga Magjike"
 • Pas kthimit nga Amerika, Genta Ismajli tregon te brendshmet ne koncert
 • Rita Ora lavderohet edhe nga mediat serbe
 • Jozefina ne "klasik-black"

Revista BLUETOOTH - 10 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 10 nentor 2012
 • Floriana Garo behet drejtoreshe ne Akademine e Shkencave. "Miss Albania 2011": Shqiptarja s'ka shanse te fitoje ne "Miss World". Nga i erdhi propozimi per prezantimin e festivalit te RTSH...
 • Skandali ne skene, Rita Ores i del gjoksi
 • Misse Beqiraj cmend Suedine me fotot nudo
 • Suksesi ndjek Inis Gjonin
 • "Kenga Magjike", sot finalja. Big Bastes, akuza per kenge te vjedhur. Armina dhe Olta priten shume mire nga publiku. 
 • Juliana Pasha ne burg per humanizem. Per fat te mire jam kudo me bashkeshortin tim prane.
 • Rrefehen Miss-et e Veres: Te dashurit na perkrahin
 • "Miss Globe" ne vigjilje te finales. 43 bukuroshe te botes konkurrojne per titullin, ne Vlore. Prezantojne Krenar Ahmeti dhe Hygerta Sako
 • Pushoi shqiptaren nga puna? Lopez: Mendova se me njihnit me mire...

Sunday, 16 September 2012

Revista BLUETOOTH - 15 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 15 Shtator 2012
 • Hygerta Sako i jep fund marteses. Zbardhet vendimi i divorcit, ish-missi merr kujdestarine e vajzes
 • Nadir Murra, aktor ne filmat hard porno
 • Hueyda El Saied: "Po"-ja ne altar, s'eshte garancia e lumturise
 • Sinani dhe Seldi, te lumtur si dikur, se shpejti kenga e re
 • Edhe Edi behet gati per ne shkolle
 • Pushimet singell te Agnesa Vuthajt
 • Artistet e Kosoves edhe kolege, edhe miq
 • Luana shkon ne shkollen naten
 • VIP-at kujtojne femijerine...Filmat e preferuar me kartona
 • Helidon Haliti pushon te Mercedes
 • Besjan Pesha ndryshon zhanrin
 • Bert Budina e Romir Zalla, serish per pune
 • "Baba Stars" ne prag te shperberjes, largohet edhe menaxheri
 • Familjet e Shaqirit e Berhamit, tifozllek per djemte, por jo per Zvicren
 • Aurela Hoxha cudit, e veshur e gjitha ne "Prada"

Sunday, 15 July 2012

Revista PALOMA - 14 Qershor 2012

Revista PALOMA, 14 Qershor 2012
 • Nje vere seksi me Aurela Hoxhen
 • Shota Baraliu: U putha me nje femer. E cfare pastaj? Jam artiste!
 • Ne pazar me Agron Llakaj
 • Lori: I kam hallall leket qe marre!
 • Big Mama aksidentohet me motor, i vdes shoku i ngushte
 • Rozana Radi pergenjeshtron ndarjen me Mc Kreshen: Pse doni te na ndani? Jemi te dashuruar!
 • Fama ne adoleshence, shkaterrim apo privilegj? Flasin: Elia Shena, Laura Nezha, Madalena Xhilaga, Lira Gjika
 • Me ke puthet Ervini?
 • Ori e "Vila 24": Meshkujt tremben nga femrat e bukura dhe inteligjente
 • Ish-burri i Tunes martohet per se dyti... me te njejtin kostum
 • Rita Ora ia merr doren... e nxjerr serish
 • Erleta dhe Nia, dy dashurite e Kastros

Revista BLUETOOTH - 14 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Qershor 2012
 • Shperthejne VIP-at, parada e personazheve publike me bikini. Anjeza Branka: Vera ime spektakolare; Aurela Hoxha ne topforme;
 • Big Basta, prezanton albumin dhe Vesa Lumen si te dashur
 • Bleona Qereti: I genjeva prinderit, te dashur per here te pare kur isha 18 vjec
 • Detajet e spektaklit te Agron Llakajt ne "Vizion Plus"
 • Skandali ne internet. Eni Koci sulmon hajdutet!
 • Percahet "Baba Stars", iken Ledri. Ndahet edhe grupi "Burn"
 • Spartak Ngjela feston ditelindjen me Miss-in
 • Ndahen Rozana dhe Mc Kresha?! Cifti e mohon
 • Seldi rikthehet tek Sinani
 • "Paraprakisht" me Aurela Gacen
 • Ronela Hajati "bashkohet" me Florin
 • Gena me nje model te ri flokesh?!
 • Kur tundet seksi Nora
 • Tuna tymos hashash

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Janar 2012

Revista GAME OVER, 13 Janar 2012

 • Alketa Vejsiu: X FACTOR, le te ndryshojme jetet e atyre qe kane talent
 • Pirro Cako i "kunderpergjigjet" shtatzenise se Inva Mules me fejese?
 • Bertina: Erioni nuk eshte me ne mendjen time
 • Elton Deda: Nuk mund te jetoja nje jete qe nuk me perkiste
 • Aurela Hoxha: Gafa ime? Pjesemarrja ne te njejtin program me personin e gabuar perballe
 • Genta Ismajli: Nuk pi alkool, rrezimi ne skene ishte pjese e performances
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 January 2012

Alketa: X Factor, let's change the lives of those who have talent
Pirro Cako "counterstrikes" the pregnancy of Inva Mules with engagement?
Bertina: Erion is not in my mind
Elton Deda: I can not live a life that did not pertain
Aurela Hoxha: My Gafa? Participation in the same program with the wrong person in front
Genta Ismajli: I do not drink alcohol, collapse on stage was part of the performance
]]

Monday, 9 January 2012

Aurela Hoxha Reagon Pas Sulmit te Joni Pecit ne "Zone e Lire"...

Aurela Hoxha: Ja si kam qene

Kete here, kur te shihni emrin dhe fotot e Aureles nuk do keni kohe te mendoni per operacionet plastike qe ajo ka bere, sepse ne do jua shuajme menjehere kureshtjen. Aurela Hoxha ka qene po kaq e bukur edhe ne moshe fare te re dhe tiparet e trupi i saj duken qarte. Ndoshta shume kritike kane ngaterruar rritjen fizike natyrale, me operacionet plastike. E verteta eshte se vajza bukuroshe nuk do qe njerezit ta njohin dhe ta vleresojne vetem per pamjen e saj...Ajo me te drejte na kujton se do ishte me mire qe te permendeshin punet e rendesishme qe ka bere qe ne moshe te re, si hapja e revistes se pare te modes ne Shqiperi, realizimi i disa spektakleve televizive, etj. Puna e saj me e re do shfaqet shume shpejt ne nje ekran te suksesshem shqiptar dhe me ne fund ajo vete ka vendosur te beje nje here e mire bisturi e plastike per shume VIP-a, por ne rolin e “doktoreshes”.

Saturday, 7 January 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 7 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Janar 2012
 • Inva Mula 5 muajshe shtatzene, ne pritje te vajzes me Hetemin
 • Erioni dhe Bertina pas ndarjes, ndajne edhe "Pasurine"
 • Olta e BB3 per Erionin dhe Bertinen: "S'i njoh fare kush jane"
 • Elvana Gjata kengetarja me e paguar shqiptare
 • Bojken Lako ngushellohet me puthjet e Semit!
 • Sisi, nusja e re ne shtepine Cako!
 • Lind Anna, Vajza e Soni Malaj
 • Aurela Hoxha: Ja si kam qene! Pas sulmit te Joni Pecit ne "Zone e Lire" flet per here te pare bukuroshja.
 • Shperthen Kastro Zizo: Kam shkaterruar dy familje
 • Alketa dhe Arbana "Rivalet" e dashura !
 • Adi Krasta ne kafe me Holta Dulakun
 • Luana dhe Adriani "ngrohin" marredhenien ne deboren e Mavroves
 • Adelina Ismaili: Njeriu te cilit i trembem...
 • Zbulohet i fejuari biznesmen i Olta Gixharit. Fotot e udhetimit ne Paris. Unaza me diamant propozimi per martese?
 • Sinan Hoxha blog autoriteteve serbe, burgoset per 8 ore. Mbrojti flamurin shqiptar dhe ofendoi serbet me "Fuck Serbia", arrestohet ne Presheve

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 16 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 16 Dhjetor 2011
 • Leter Babagjyshit te Krishtlindjeve; Personat publike kthehen ne femije: "Ja cfare dhuratash kerkojme!"
 • Neda dhe Ogreni: "Archea", cdo gje vertitet per pak dashuri...
 • Noizy: Shtatzenia e vajzes nga Prishtina eshte sajese, me kercenoi se do te me prishte karrieren
 • Algen Nikolla ne dhomen e rrefimit
 • Big Brother, Cfare e ben te vecante kete spektakel
Kjo eshte kopertina e nr te ri te Game Over. Kledi Kadiu, Neda & Ogreni, Bertina, Noizy, Algen Nikolla, Alma Alikaj, Era Rusi, Orgesa Zaimi, Aurela Hoxha, Elda Nushi (e sapo shpallur, modelja me e mire ne Belgjike), Silvana Bushati, Erion Korini... jane vetem disa nga personazhet e numrit te sotem te gazetes Game Over, te cilet vijne te ne me te reja mjaft interesante nga jeta e tyre private dhe profesionale. Ne brendesi do mund te lexoni edhe shume artikuj pikante mbi rubrikat e tjera te gazetes. Mos e humbisni GAME OVER-in e kesaj jave, kaq dime t'ju themi :))))) /redaksia/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 16 December 2011

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS, 2 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 2 Dhjetor 2011
 • Bjordi dhe Ciljeta ne rolet e Tomasos dhe Isabel. Si erdhi oferta, subjekti i filmit dhe seti fotografik gjate xhirimeve
 • Dafina Zeqiri: Lidhja ime me Krenarin u zbeh dhe nuk funksiononte
 • Adela, Fillon pune si gazetare ne median e shkruar
 • Linda Halimi: S'na behet vone se flasin njerezit. E verteta e lidhjes me Big D!
 • Femrat VIP: Bjonde apo Brune, Genta Ismajli, Rezarta Shkurta dhe Adelina Ismajli
 • Aurela Hoxha plastifikon VIP-at ne TV Klan
 • Neda & Ogreni: Do shijojme muajin e fundit te 2011-es pasi ky eshte viti yne
 • Cfare po i thote valle Ronela Stines [foto]
 • Pse duhet te jemi krenare qe jemi shqiptare: Albana Osmani, Frederik Ndoci dhe Bleona Qereti
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 2 December 2011

Bjordi and Ciljeta in Tomasos roles and Isabel.
How did the offer, subject of film and camera set during filming
Dafina: My Relationship with Krenar was overshadowed and did not work
Adela, begins work as a journalist in print media
Linda Halimi: do not mind cares if people talk.
The truth of connecting with Big D!
VIP Women: Blonde or Brun, Genta Ismajli, Rezarta Shkurta and Adelina Ismaili
Hoxha Aurela plastifikon VIPs at TV Klan
Neda & Ogreni: I enjoy the last month of 2011-es as this is our year
What is Ronela saying to Stine [photo]
Why should the Albanians be proud: Albana Osmani, Frederick Ndoci and Bleona Qereti
]]

Saturday, 27 February 2010

Enxhi, Kush Eshte Banorja e Infiltruar ne "Big Brother"

Enxhi Kamenica
/photo top channel/

ENXHI, Kush eshte banorja e infiltruar ne "Big Brother"!

AURELA HOXHA / Flet mikesha e Enxhi Kamenices, banores se infiltruar ne "Big Brother 3". Kush eshte modelja qe do te zbuloje "sekretet" e banoreve

Nje vajze ka marre guximin te hyje ne shtepine e "Big Brotherit" vetem per te bere "lemsh" banoret dhe te zbuloje karakteret e tyre pa qene konkurrente. Ajo eshte Enxhi, joshese dhe teper provokuese. Vajza nga Korca ka si pasion moden, si profesion marketingun, ndersa vazhdon studimet per drejtesi. Nje jave me pare, ajo ka marre persiper te hyje ne shtepine me te famshme jo per te fituar, por te beje per vete djemte e shtepise. Ne fakt, modelja eshte zgjedhur nga autoret e programit si nje personazh i infiltruar qe do beje te mundur zbulimin e te fshehtave te banoreve, te karakterit te tyre, sidomos te djemve. Te hyje ne mes te lidhjes se cifteve. Asnje prej banoreve nuk e di rolin e saj te vertete edhe pse here pas here veprimet e saj iu duken te ekzagjeruara. Veshjet jane tejet provokuese, gat-gati ajo rri gjate gjithe kohes gjysme e zhveshur ne shtepi. Per te mesuar dicka me teper per kete vajze ne kemi pyetur mikeshen e saj Aurelen. Gjate kohes qe Enxhi eshte ne pune, ato kalojne pothuajse pjesen me te madhe te dites bashke. Aurela tregon se Enxhi eshte nje vajze qe e terheq rreziku. Dhe mbi te gjitha, ajo eshte nje vajze shume e dashuruar jashte shtepise. I dashuri i saj quhet Dori, i cili e ka mbeshtetur qe ne fillim ne iniciativen e saj per te hyre ne ate shtepi.

Aurela, prej sa kohesh e njihni Enxhin?

Prej 5 vitesh.

Kur ka filluar ajo te punoje tek ju dhe cfare pozicioni ka aty?

Nga momenti i ngritjes se agjencise se modes, e me pas te revistes, ne cdo hap ajo ka qene prezent, roli i saj ne kompani eshte drejtoreshe marketingu dhe pasioni modele.

Cfare tipi eshte Enxhi?

Enxhi eshte e drejtperdrejte, shume e hapur, e zgjuar dhe sigurisht shume e dashur.

Kur e moret vesh qe ajo do te hynte ne "Big Brother"?

Qe ne momentin e pare, eshte e pamundur qe te ndodhte ndryshe, pasi ne jemi gjithe kohes bashke.

Sipas jush, e ben mire Enxhi Rolin e infiltrueses?

Aurela & EnxhiEnxhi ishte nje gjetje per kete format dhe per kete rol qe i kane dhene. Duket qarte se si ajo arriti te ndryshoje atmosferen aty, dhe te nxjerre ne pah tek banoret anet e tyre me te fshehta, ajo di te luaj dhe di te dale nga loja gje qe eshte e veshtire ne nje ambient ku je e survejuar 24 ne 24, plus me nje tension qe ndjehet, pasi xhelozia e madhe e banoreve ndaj lirshmerise se saj eshte e madhe.

Cfare eshte e gatshme te beje, deri ku arrin ambicia e saj?

Enxhi nuk eshte ambicioze, madje do te thoja qe ajo nuk do sakrifikonte as gjumin e mengjesit per asgje, dhe gjithcka qe i ndodh i vjen shume rastesisht. Ndersa ne pune ka arritur te kete kete post, pasi marketingu eshte gjeja qe ajo qe di te beje me mire, edhe pse studion drejtesi.

Ne cfare rastesh mendon se Enxhi do dorezohej perballe veshtiresive?

Nuk dorezohet lehte Enxhi ne asnje situate, ate e terheq rreziku, e vetmja gje qe e mposht Enxhin eshte dashuria.

Ka Enxhi nje te dashur jashte, cili eshte ai?

Enxhi eshte e lidhur prej 3 vitesh me nje djale nga Shkodra, DORI, i cili e mbeshtet dhe e dashuron shume.

Cila eshte pika e forte dhe e dobet e Enxhit?

Pika e saj e dobet jane njerezit qe do, per ata ajo mund te beje gjithcka, ndersa pika te forta realisht ka shume, por duhet te theksoj qe di te jete shume bindese kur do.

Me sa e keni pare brenda ne shtepi, keni ndonje verejtje per te deri me tani?

Absolutisht jo, ishte e perkryer. Aq sa dhe une ndonjehere besoj lojen e saj. /entela resuli/shekulli/shkurt 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Enxhi, who is the resident infiltrated in "Big Brother"!

Aurela Hoxha / friend speaks of Enxhi Kamenica, resident that infiltrated the "Big Brother 3". Who is the model that will reveal the "secrets" of residents

A girl has taken the courage to enter the house of "Big Brotherit" only to make "mess" and residents reveal their characters without being competitive. It is Enxhi, more seductive and provocative. The girl from Korca has a passion mode, as the marketing profession, while continuing studies for justice. A week ago, it has undertaken to enter into the most famous house not to win, but boys do to the house itself. In fact, the model is chosen by the authors of the program as a character infiltrated that will enable the discovery of the secret inhabitants, their character, especially boys. To enter connection between the couples. None of residents do not know its true role, although occasionally her actions seem to be exaggerated. Are extremely provocative clothing, gat-ready at all times she stands half naked at home. To learn more about this girl we asked mikeshen its Aurelen. During Enxhi is working, they spend almost most of the day together. Aurela shows that Enxhi is a girl who attracts danger. And above all, it is a very loving girl outside the home. I love its called Dori, who has supported the initiative that in its beginning to enter into the house.

Aurela, from Engin know how long?

From 5 years.

When she started work on and what position you have there?

From the moment of raising the agency that the modes, and then the magazine, in every step it has been present, its role in the company is marketing director and passion models.

What type is Enxhi?

Enxhi is direct, very open, very smart and certainly loved.

When I learned that it will enter the "Big Brother"?

Since the first moment, it is impossible to happen differently, because we are together all the time.

According to you, makes good Enxhi Role of infiltrueses?

Enxhi was a finding for this format and for this role you have given. It seems clear how it managed to change the atmosphere there, and expose residents to their sides with intelligence, it knows know to play and out of the game which is difficult in an environment where the art of survejuar 24 to 24 , plus a tension that feels as great jealousy of its inhabitants to lirshmerise is great.

What is willing to do, to where reaches its ambition?

Enxhi not ambitious, even I would say that it will not even sleep the morning sacrifice for anything, and everything that happens comes too casually. While we work to have reached this post, because marketing is to find that she knows to do best, even though justice studies.

In what cases will surrender thinks Enxhi facing difficulties?

No easy Enxhi submitted in any situation, that of attracting danger, the only thing that is love conquers Engin.

There Enxhi loved one out, what is it?

Enxhi is about 3 years with a guy from Shkodra, Dori, who supports and loves more.

What is the point of strong and weak of Engin?

Its weak point are the people who will, for those that can do everything, really strong points while there are many, but must stress that I know to be very convincing when.

From what you see inside the house, you have any remarks for so far?

Absolutely not, it was perfect. As far as ever and I believe its the game.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online