All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Aurora. Show all posts
Showing posts with label Aurora. Show all posts

Friday, 25 January 2013

Pyetni grupin Aurora

Grupi “Aurora” vazhdon të jetë aktiv në tregun muzikor shqiptar.

Dy djemtë e këtij grupi, Nazi dhe Ylli, kanë thënë për “Kosova Sot” se e kanë gati klipin e ri, i cili do të vijë shumë shpejt në treg, realizuar me tekst dhe muzikë nga vetë ata, ndërsa për post-produksion është kujdesur DJ. Cimi, dhe video është realizuar në Gjilan nga produksioni ‘Men Media Pictures”.

Kënga do të jetë e rrymës dance dhe do t’i përshtatet shumë verës që vjen, pasi ka shumë ritëm. Ndërsa, edhe këtë herë djemtë do të vijnë shumë të thjeshtë në klip, pasi, sipas tyre, e rëndësishme është kënga dhe jo se si duken. M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ask Aurora Group

Group "Aurora" continues to be active in the Albanian music market. Two boys of this group, the Nazi and the Star, said "Kosova Sot" that have about the new clip, which will come very soon in the market, with the text and the music by themselves, and for post-production is care DJ. Cimi, and video is carried in Gnjilane from production 'Men Media Pictures ".

Friday, 7 September 2012

Kengetaret shqiptare dhe plazhet nudo

Ndërsa këto ditë në të gjitha portalet shqiptare po qarkullojnë disa foto nudo të këngëtares Bleona Qereti, ndoshta si tentativë keqdashëse para koncertit të saj që do të mbahet sot në Prishtinë, besoj se kolegëve të saj kur i kanë parë këto foto u ka ardhur keq dhe janë tronditur duke bërë që të reflektojnë më mirë ata.

Por, jashtë kësaj, ne ditë më parë, gjatë temperaturave të larta të verës, e realizuam një anketë me disa këngëtarë shqiptarë që pranuan të flasin se a u pëlqen atyre që të marrin ngjyrë kudo dhe t’i frekuentojnë plazhet nudo.

Ne kemi dëgjuar se disa artistë shqiptarë i kanë frekuentuar ato, sidomos në Ulqin, por si duket artistët që ne pyetëm nuk i pëlqejnë plazhet e tilla, madje dikush e quan absurde pozimin në plazh nudo, por kishte edhe nga ata që nuk u pengonte. Por, ndërsa në bregdetin shqiptar në Shqipëri një plazh nudistësh ndalohet ende me ligj, çfarë thonë këngëtarët tanë në lidhje me frekuentimin e një plazhi të tillë?

Drenusha Latifi:
- Unë i falënderohem Zotit që më jep mundësinë të shkoj në dete e pishina dhe pak ka rëndësi se nga cilat anë marr ngjyrë, unë edhe kështu nuk jam e bardhë, marr lehtë ngjyrë nuk kam çfarë të ekspozohem shumë.

Friday, 20 July 2012

Bezdia e VIP-ave ne foto me fansat ne plazh

Nuk kanë shumë kohë për të bërë pushime dhe për të marrë rreze, sepse ata punojnë të paktën në ditët më të nxehta të verës.

Por artistët tanë ndonjë ditë para se të këndojnë në mbrëmje në një ambient veror, shfrytëzojnë ndonjë orë për të marrë disa rreze.

Por si reagojnë ata nëse ndonjë fans i tyre i takon afër pishinës apo detit dhe do të ketë një kujtim me artistin e preferuar. A janë këngëtarët tanë të ‘marrueshëm’ kur gjenden përballë fansit me rroba banje dhe u shmangen fotove të tilla? Ne i kemi pyetur disa prej tyre dhe ja se çfarë na tregojnë ata në këtë situatë.

Drenusha Latifi
Zakonisht po i shmangem se edhe munden ta keqpërdorin, unë kam shumë frikë dhe bezdi.

Grupi Aurora
Të jesh njeri i famshëm ngërthen me vete elemente pozitive dhe negative.

Sunday, 24 June 2012

“Aurora” me kengen ‘Mihane’ udhetojne me tutje

Janë të heshtur për të ardhmen, por kanë ditur të kthehen ashtu si duhet pas dy viteve me këngën “Mihane” në tregun muzikor shqiptar.

Janë këta dy djelmoshat e grupit “Aurora”, të cilët tash për tash kanë pushtuar top listat muzikore shqiptare, ashtu si dikur, ata rrëfejnë për gazetën tonë këtë kthim, edhe pse pikërisht me “Mihane”.

Rikthehet “Aurora”, më të fortë se kurrë?
“AURORA”- Ne grupi “Aurora” përpiqemi të jemi stabil në rrugëtimin e muzikës. Prandaj, të them se grupi rikthehet më fort se kurrë. Kam frikë se nuk do isha modest në sensin intelektual, por të them se grupi “Aurora” në arsenalin artistik që posedon troket në forcën dhe fuqinë e artit muzikor do isha i tepërt. Prandaj, më lejoni të them se grupi “Aurora” përpiqet të jetë stabil në rrugëtimin e muzikës dhe kjo ka rëndësi në fushën e artit.

Pse “Mihane”?
“AURORA” -Sepse është mirë të takohesh me pyetjen PSE? ( hahata!... )

Tuesday, 5 June 2012

Aurora, se shpejti lanson klipin e 17-te me radhe, "Mihane"

Grupi Aurora se shpejti me "Mihane"

Grupi i njohur nga Prishtina, “Aurora”, se shpejti do te vije me klipin me te ri, “Mihane'.

Anetaret e grupit shpresojne se ky klip, i shtatembedhjeti me radhe, do te zgjoje interesim dhe te kete nje sukses te plote.

Tekstin dhe muziken i ka bere vete grupi, kurse postproduksionin DJ Cimi.

Kjo eshte nje kenge ritmike, e cila shenon nje hap tjeter te suksesshem te ketij grupi. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurora Group soon with "Mihane"
Group known from Pristina, "Aurora", will soon come with the new clip, "Mihane '. Group members hope that this clip, the seventeenth, will awaken interest and be a complete success. Text and music has made the band, and postproduction by DJ CIMI. This is a rhythmic song, which marks another successful step of this group. / Telegraph / ]]

Sunday, 5 June 2011

Aurora Se Shpejti Me Kenge Te Reja

Grupi ‘Aurora’ ne pergatitje te surprizave

Ka me se nje vit qe grupi ‘Aurora’ nuk eshte dukur me ndonje projekt te ri muzikor, kjo per shkak se te dy anetaret Ylli dhe Nazi kane qene te angazhuar me pune tjera qe kane te bejne me profesionet e tyre jashte kenges. Sipas Yllit, kjo eshte arsyeja e vetme qe ata nuk i kemi pare ne skene prej nje kohe te gjate.

“Ka nje vit qe nuk jemi prezantuar me ndonje projekt te ri muzikor, kemi dashur qe nje kohe t’ua kushtojme profesioneve dytesore qe i kemi. Une jam duke punuar ende ne Ministrine e Administrimit te Pushtetit Lokal, ndersa Nazi eshte duke vijuar studimet pauniversitare”, ka thene ai per gazeten‘Zeri’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online