All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Avni Mula. Show all posts
Showing posts with label Avni Mula. Show all posts

Saturday, 17 November 2012

Revista BLUETOOTH - 17 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 17 Nentor 2012
 • Adelina Ismajli, diva shkelqen ne recitalin e Tiranes. Sjell me klip kryevepren e karrieres se saj, "Skenderbe", kenge e censuruar prej vitesh
 • Zajmina Vasjari: Nuk merrem me pazare, ja pse mbeta jashte finales se "KM"
 • Rikthehen Adriani dhe Luana
 • Rudina Xhunga, 8-muajshe shtatzene, firmos librat ne panair
 • Blerina Braka: Une e ofendova Rozin
 • Avni Mula, ne rradhe per nje autograf te dhendrit
 • Alban Skenderaj: Kenga ime e vjedhur? Nuk e degjoj fare muziken greke!
 • Ermal Mamaqi e rregulloi politiken
 • Guvernatori Fullani, i ftuari special
 • Miriami dhe Albani, DJ ne cift
 • Olta cmend Harisin
 • Sandri zhvesh rrobat e Jonit
 • Renis Gjoka: I njoh armiqte e mi, por nuk do t'i luftoj

Thursday, 3 May 2012

Avni Mula, lot gezimi pas lindjes se Nines...

Avni Mula lot gezimi pas lindjes se Nines

Pas lindjes se vajzes se vogel te Inva Mules nje person i cili eshte eshte gezuar tejmase dhe madje ka derdhur edhe lot gezimi ka qene pikerisht artisti i madh Avni Mula.Ai eshte shprehur se edhe pse ishte larg serish nuk kishte merak per te bijen dhe mbesen e vogel, pasi ishin ne duar te sigurta. Gjithashtu Mula theksoi habine dhe lumturine kur mesoi se vajza e vogel eshte pagezuar me emrin e se shoqes Nina Mula e cila ka disa muaj qe eshte ndare nga jeta. “Nuk e dija qe do i vinin emrin Nina. Kisha degjuar qe kerkonin e flisnin per nje emer, por nuk me kishin thene gje. Kur e mora vesh ndjeva dashuri te madhe”.I pyeta se kujt i ngjet. Ata me thane qe Nina e vogel eshte si Nina e dikurshme. Megjithate, do presim t’a shikojme kur te rritet”,-eshte shprehur Avni Mula. Artisti i madh shqiptar rrefeu se ne qofte se nuk do te vinte Inva se shpejti ne Shqiperi do te shkonte ai vete ne Paris per te pare mbesen e tij te vogel./xh.k/shqiptarja/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online