All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Avni Selmani. Show all posts
Showing posts with label Avni Selmani. Show all posts

Monday, 24 June 2013

Lori, fotosesion hot me Avni Selmanin...[VIDEO]

Lori by Avni Selmani
photo: avni selmani
E embel Dhe Me Stil

Nuk eshte se vajza e kenges shquhet vetem per kenge te cilat sapo dalin kthehen ne nje hit te bukur ne tregun muzikor shqiptar.

E kemi fjalen per Lorin, e cila keto dite pas publikimit te klipit dhe kenges se bukur “Kalle mjeshter”, ka realizuar edhe nje set fotografik nga dora e Avni Selmanit.

Keto foto kane ngjallur shume diskutime pozitive edhe nga fansat e saj madje pervec komplimentave ate e kane krahasuar edhe me diva te botes se modes. E po kjo eshte Lori e cila jo vetem kendon embel, por edhe shquhet per nje stil shume me shije. Ne gjithashtu mesojme se kengetarja e shume hiteve vazhdon te jete nje nga artistet me te kerkuara neper koncertet e dasmat e bukura shqiptare. /maksim gjokaj/

Tuesday, 23 April 2013

“Making off” me Florin, Genen, Andy dhe Avniun (Video)

Ju kemi thënë pak ditë më parë se dy artistët më me emër pasi kanë performuar në disa qytete të Kosovës dhe ku janë pritur për mrekulli, i janë drejtuar studios së fotografit të njohur Avni Selmanit.

Gena dhe Flori së bashku më Andt DJ do të vijnë shumë shpejt me disa superfoto të realizuar nga fotografi, por duket në këtë video ‘Making Off” që djemtë janë argëtuar edhe mjaft, ndërsa mjeshtri Selmani shkrepte aparatin.

Kjo video që shihni është realizuar nga produksioni i njohur kosovar “Vissoundmedia Vsm”, ndërsa disa foto do të mund ti shihni në numrin më të ri të revistën prestigjioze ‘OK’./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Making Off" with Florin, Gene, Andy and Avni

Monday, 22 April 2013

Flori Mumajesi behet fotograf

Pas një natë shumë të zjarrtë, që ka kaluar producenti i njohur shqiptar, Flori Mumajesi, së bashku me këngëtarin Gena në një nga diskot më të njohura në Prishtinë, të nesërmen është dashur të relaksohej pak.

Por, gazeta Kosova Sot sjell këtë foto ekskluzive, ku duket Flori duke bërë rolin e fotografit dhe aparatin e ka drejtuar nga fotografi i njohur Avni Selmani.

Por, Flori në këtë studio ka realizuar një set fotografik me mikun e tij të vjetër fotograf. Më pas, Flori ka vazhduar në natën tjetër në një tjetër disko kosovare./Maksim Gjokaj/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold Mumajesi done photographer

After a very sultry night, having spent producer known Albanian gold Mumajesi, along with Gena singer in one of the most popular discos in Pristina, the next day had to be relaxed a little.

Wednesday, 17 October 2012

Ja fotoja “nudo” artistike e Bleona Qeretit!

Ashtu siç edhe kishte thënë vetë Bleona Qereti, që një artist mund të realizojë foto ‘nudo’ artistike, e kjo është normale, atë edhe e ka realizuar këngëtarja.

Vetëm dy javë më parë një shkrim i gazetës që mori dhenë, fliste për realizimin e këtyre fotove në studion e fotografit të njohur Avni Selmani.

Dhe, e vërteta ja ku është me anë të kësaj fotoje, ka qenë ky fotograf, i cili ka sjellë një prej këtyre fotove artistike, ku Bleona shihet pak a shumë që ka pozuar zhveshur. Ndërsa për detaje të tjera ne vetëm mund të fantazojmë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here is the artistic "nude" picture of Bleona Qereti!

As she said herself Bleona Qereti, a photo artist can realize 'nude' art, this is normal, it has accomplished singer. Just two weeks ago, an editorial that took data, talking about the implementation of these pictures in the studio of renowned photographer Avni Selmani.

Thursday, 28 June 2012

Bukuroshja Albana para kameres se Avni Selmanit

Eventi që u mbajt pak ditë më parë në Neuss të Gjermanisë për më të bukurën e diasporës vazhdon të ketë komente të mira.

Por njerëz të artit të ftuar nga producentja Malbora Gurra kanë qenë të pranishëm në këtë event.

Edhe fotografi më i mirë shqiptar Avni Selmani ka qëndruar me bukuroshet në ‘Miss Diaspora Germany 2012’, ku nën syrin e aparatit të tij ka vënë para pozimit të gjitha konkurentët, sic shihet edhe kjo bukuroshe Albana Guri e cila ishte edhe më e votuara në facebook duke u kurorëzuar si ‘Miss Facebooku’. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albana front of the camera's Beauty Avni Selmani

Tuesday, 26 June 2012

Bukuroshet shqiptare dhe veshjet e tyre çmendin gjermanet

Vajzat e përzgjedhura si më të bukurat në konkursin “Miss Diaspora Germany 2012”, që u mbajt më 23 qershor, kanë pasur edhe një set fotografik duke pozuar para aparatit të fotografit Avni Selmani.

Ndërsa në një park të bukur afër Dyseldorfit vajzat të veshura me fustanet e shtëpisë së modës “Menakon” kanë bërë që të çmendin edhe gjermanët.

Të gjithë pyesnin për bukuroshet shqiptare dhe për veshjet e tyre kaq të bukura të punuara nga disenjatorët shqiptarë. Ne siguruam këtë foto ku shihet vajza që fitoi çmimin “Miss Facebook” Albana Guri dhe mjeshtri Selmani duke e fotografuar.

Spektakli i bukurisë shqiptare, që u mbajt në Duseldorf nga producentja Malbora Gurra, është eventi më i madh dhe më i suksesshëm  jashtë trojeve shqiptare, prandaj ne i dhamë edhe notën “in”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian beauties and their wardrobe insanity Germans

Sunday, 20 May 2012

Mjeshtri Avni Selmani me idete e tij fantastike

Eshtë bërë si e modës sot dhe një biznes i madh fotografia. Por kur flasim për mjeshtrin Avni Selmani kjo është me dëshirën më të madhe për artin e bukur dhe dashurinë e tij për të kapur një emocion të vecantë në një foto.

Fotografi nuk është se e pëlqen që të fotografohet, por që vetëm të fotografojë dhe madje ti japë edhe sic shihet në këtë rast një ndihmë modelës së njohur Diellza Kolgecit. Mësuam se këtë foto një asistent i tij ia ka bërë befas, ndërsa është realizuar në qendër të Prishtinës gjatë mëngjësit të së dielës.

Ndërsa modelja si gjithmonë edhe këtë herë një projekt të sajin që flitet të jetë shumë i madh, ia ka besuar fotografit Avni Selmanit për të realizuar këto fotografi si paralajmërim që do të vijë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Master Avni Selmani with his fantastic ideas

Thursday, 3 May 2012

Avni Selmani rimarton Naimin dhe Mihrien ne nje set fotografik

Duket sikur cifti i show-bizit shqiptar është martuar sërisht, megjithëse  morën vesh se ata sapo e kanë realizuar këtë set fotografik. Ne siguram eksluzivisht këtë foto të bukur ku besoj se po i njihni, është Naim Abazi dhe Mihrie Braha, ku mësuam se fotot janë realizuar nga mjeshtri Avni Selmani.

Cifti duket bukur dhe këto foto i kanë realizuar me rastin e 20 vjetorit të martesës së tyre, por në fakt edhe një cift i ri i sapo martuar do ti kishte zili stilin e ciftit në këtë foto, pasi të dy jetojnë në një harmoni të plotë dhe duket sikur janë njohur sot./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Avni Selmani rimariead Naim and Mihrien  a camera set

The couple seems showdown-Albanian BIZI is married again, though once they found out they have just realized this set of photographs. We exclusively siguram this beautiful picture where I believe I know and is Naim Abbas and Mihrie Braha, where we learned that the pictures were made by master Avni Salman. The couple looks beautiful and these pictures were implemented during the 20th anniversary of their marriage, but in fact a young couple newly married would have envied the style of the couple in this picture, as the two live in harmony and it seems like they are known today./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Tuesday, 24 April 2012

Genta Ismajli, “fashion” dhe “in”

Këngëtarja, e cila kohët e fundit po i kalon shumë orë në fluturime në rrugën Kosova-Amerikë, Genta Ismajli, para udhëtimit të fundit përtej oqeanit e ka realizuar një set fotografik.

E në fakt, siç duket, edhe këtë herë Genta ka shkëlqyer para aparatit të fotografit profesionist Avni Selmani, siç edhe po e shihni në këtë foto. Jo vetëm “in”, por edhe shumë sharmante, ndërsa mësuam nga fotografi se Genta di të dalë në fotografi, pasi përveç bukurisë ajo ka dhe stil dhe jep emocion.

Ndërsa këngëtarja këto ditë kthehet në Kosovë, ku do ta nisë punën në projekte të reja./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Ismajli, "fashion" and "in."

The singer, who recently why he spent many hours in Kosovo-way flights to America,Genta Ismajli , before the last trip overseas has made ​​a set of photographs. And in fact, it seems that this time also has excellent front Genta apparatus Avni Salman professional photographer, as you can see in this picture.

Not just "in", but also very charming, and learned from Genta files that appear in photographs know, because in addition to beauty and style and it gives emotion.While singer these days back in Kosovo, where would you start work on new projects./Maxim Gjokaj /Kosova Sot/

Saturday, 31 March 2012

Avni Selmani, fotograf zyrtar i "Miss Universe Croatia"

Avni Selmani, fotograf zyrtar i “Miss Universe Croatia”

Fotografi kosovar Avni Selmani, do të jetë fotografi zyrtar i spektaklit të bukurisë “Miss Universe Croatia”, prej nga do të përzgjidhet bukuroshja që do ta përfaqësojë këtë shtet në “Miss Universe”

Ai është përzgjedhur nga asociacioni kroat që organizon këtë spektakël.

“Para dy ditësh kam pranuar ftesën”, thotë Selmani për Telegrafi. “Është një ndjenjë e mirë, sepse Kroacia ka traditë në organizimin e spektakleve të bukurisë. Ndërsa, të përzgjedhurat e këtij evenimenti janë pothuajse gjithmonë në mesin e 10 më të bukurave të ‘Miss Universe’”.

Saturday, 11 February 2012

Diellza Kolgeci imazhi i “Gecjan Fashion Group”

Vajza që shihni në këtë foto e shkrepur mjeshtërisht nga fotografi i njohur shqiptar Avni Selmani, besoj se e njihi të gjithë. Ajo në fushën e modelizmit nuk ndalet kurrë. Eshtë kjo Diellza Kolgeci që tashmë në botën e bukurisë ka marrë një tjetër detyrë, do të jetë zyrtarisht imazhi i “Gecjan Fashion Group” dhe njëkohësisht edhe do të jetë modele në javën e modës në “Kosova Fashion Week 2012”.

Diellza sapo ka marrë këtë ofertë nga presidenti i kësaj agjensie dhe e ka pranuar, ndërsa do ta shohim modelen më të njohur shqiptare në javën e modes që do të mbahet në fillim të muajit mars në Prishtinë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diellza Kolgeci image "Gecjan Fashion Group"

The girl you see in this picture neatly worked from photographs of famous Albanian Selmani Avni, I believe that all Know. It modelizmit not in never stops. Is this Diellza Kolgeci already in the world of beauty has got another job, will be officially image "Gecjan Fashion Group" and will also be models in the fashion week in "Kosovo Ëeek Fashion 2012".

Diellza just received this offer from the president of this agency and has accepted, as we will see the most famous Albanian model in fashion week to be held in early March in Pristina./Albavipnews/


Thursday, 5 January 2012

Avni Selmani, fotografi që don të fotografojë Naomi Campbell

Ka rënë në dashuri me të bukurën e artit të fotografisë. Ky është fotografi i njohur kosovar Avni Selmani, i cili me duart e tij ka fotografuar femrat dhe personalitet më të njohura shqiptare.

Por nëse e pyesin se cila nga femrat i është dukur më fotogjenike, apo më e bukur, nuk ka përgjigje. Arsyeja cdo foto dhe cdo person që ka fotografuar aparati i tij ka dicka të bukur dhe nuk don të përmdne emra, por nuk do të harrontë kurrë të mos fliste pak për modelen e njohur shqiptare Diellza Kolgeci, që sipas tij është gjithmonë atraktive dhe me një trup perfekt.

Por kjo nuk do të thotë se nuk do të donte të fotografonte një modele internacionale, sic është Naomi Campbell. Fotografi po përgaditet që këtë vit të jetë sërisht pjesë e “Super Model of Albania”, ndërsa është fotograf zyrtar i shumë spektakleve të bukurisë shqiptare./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Avni Selmani, who wants to photograph pictures Naomi Campbell.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online