All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bamir Topi. Show all posts
Showing posts with label Bamir Topi. Show all posts

Thursday, 29 November 2012

Rovena Stefa me te paret e Shqiperise ne Vlore

27 dhe 28 Nëntori këngëtaren e njohur shqiptare e ka gjetur pikërisht në qytetin e flamurit në Vlorë.

Ajo ka qenë e ftuar speciale për të kënduar për nder të 100-Vjetorit të shtetit shqiptar, ndërsa ka kënduar edhe hitin e saj më të ri kushtuar kësaj feste të madhe shqiptare së bashku me këngëtaren e re, Sala Jashari, me titull ‘Amaneti’.

Ndërsa, siç shihet ajo ka realizuar  edhe fotografi me krerët më të mëdhenj të Shqipërisë, me ish-presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi, dhe kryeministrin  Sali Berisha.  Në sheshin e flamurit në Vlorë ka pasur në këtë koncert afër 100 mijë njerëz. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena Stefa heads of Albania in Vlora

27 and 28 November-known Albanian singer has found exactly the flag in Vlora city. It has been special guest to sing in honor of the 100th anniversary of the Albanian state, while singing her hit new Albanian dedicated to this great celebration together with a new singer, Sala Jashari, entitled 'trust' .

Saturday, 7 April 2012

Vera Grabocka falenderon publikisht bashkeshortin Timo Flloko...[VIDEO]

Vera Grabocka: Sot nuk do isha kjo qe jam pa Timo Fllokon

“Do te doja qe per here te pare ne menyre publike te falenderoj njeriun tim shume te vecante, qe me ka komplimentuar me qindra here dhe une nuk kam pasur asnjehere rast ta falenderoj ne menyre publike. Eshte Timo Flloko, eshte bashkeshorti im, qe me eshte gjendur gjithmone afer. Sot nuk do isha kjo qe jam ne qofte se ai nuk do te me kishte mbeshtetur tere jeten time. Faleminderit Timo!”. Dridhjet e zerit per here te pare “e tradhtuan” regjisoren Vera Grabocka, teksa merrte urdhrin “Mjeshter i Madh” nga Presidenti i Republikes, Bamir Topi. Ne nje ceremoni te vecante presidenti Topi dekoroi me urdhrin “Mjeshter i Madh” dhe tre regjisoret: Vladimir Prifti, Pali Kuke dhe Albert Minga, per kontributin e vecante qe kane dhene ne fushen e krijimtarise kinematografike e televizive shqiptare dhe ne zhvillimin e artit ne vendin tone... /aida tuci/mapo/

Videoja

Friday, 6 April 2012

Balerini Kledi Kadiu dekorohet me Urdherin "Mjeshter i Madh"...

Kledi Kadiu nderohet me titullin “Mjeshter i Madh”

Presidenti i Republikes, Bamir Topi, ka dekoruar me Urdherin “Mjeshter i Madh” balerinin Kledi Kadiu, nje nga balerinet shqiptar me te njohur jashte vendit.

Kadiu eshte dekoruar me motivacionin e balerinit te talentuar, te edukuar ne shkollen shqiptare te artit, qe me interpretimin e tij mjeshteror eshte bere nje nder artistet me ne ze ne Itali, duke luajtur nje rol te rendesishem ne ngritjen e imazhit te Shqiperise jashte vendit.

Thursday, 12 January 2012

Presidenti Bamir Topi i ftuar ne programet me popullore(Video)

Presidenti Republikës Bamir Topi i ftuari i vecantë,  në studion e emisionit “Fiks Fare” në Top Channel, është ndjerë po aq mirë sikurse e kemi parë në studiot e emisioneve politike, duke i dhënë përgjigje pyetjeve ngacmuese të Saimirit dhe  Doktorit.

Pasi ka vlerësuar emisionin Fiks Fare duke e cilësuar si një mekanizëm trasparence të admirueshëm i është përgjigjur pyetjes për ngjarjet e 21 janarit të cilën e ka cilësuar si të hidhur për të cilën fjalën e fundit e kanë organet e drejtësisë.

Presidenti Topi nuk i ka shpëtuar ngacmimit të moderatërorëve të emisionit për momentin kur ai votoi më 8 maj.“Eksperienca ka treguar që vota e presidentit nuk është e fshehtë. Pavarësisht

Për partinë time flasin të gjithë përvec meje. Duhet të vendoset njëherë nëse do të shkohet në atë linjë dhe pastaj të shihet demokracia

Sunday, 1 January 2012

Presidenti Bamir Topi dhe zonja e tij vizitojne beben e pare per 2012

Bebja e pare e ketij viti ka lindur vetem dy minuta pasi ora kishte trokitur 12 ne mesnate, ne maternitetin "Koço Gliozheni" ne kryeqytet, Tirane.

Quhet Roan dhe peshon 3 kilograme e 200 grame. Lindja e tij i ka gezuar shume prinderit e rinj, te cilet nuk reshtnin se kundruari me dashuri krijesen e tyre.

Dhe Presidenti Bamir Topi dhe zonja e tij kane vizituar beben e pare per vitin 2012


Ka qene ky nje moment teper i lumtur edhe per babane e djalit, i cili eshte shprehur se ishte shume i emocionuar nga ardhja ne jete e Roanit./top-channel/

Wednesday, 28 December 2011

Bamir Topi i bukur sa George Clooney...

Bamir Topi, mes 11 lidereve thuajse aq te bukur sa Clooney

Gazeta amerikane San Antonio Express publikoi pak jave me pare nje liste me lideret me te pashem ne bote, qe sipas autores se shkrimit mund te ishin te pershtatshem per rolet kryesore ne filmat me te mire te Hollywood-it. Ne artikullin e titulluar “11 lideret boterore, thuajse aq te bukur sa George Clooney” komentohet edhe presidenti shqiptar Bamir Topi, i cili cilesohet si mjaft i pershtatshem per te luajtur rolin e Colin Firth ne filmin “Fjalimi i Mbretit. Mes 11 lidereve me fotozhenike dhe te pershtatshem per te luajtur rolet e aktoreve te medhenj renditen edhe presidenti serb Tadic, presidenti rus Medvedev, kryeministri francez Fillon etj. /gazeta shqiptare/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bamir Topi, among 11 leaders almost as beautiful as Clooney

Friday, 8 May 2009

Flash News 8 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 8 Maj 2009

Eliza Dushku, E Treta Me Seksi
Njera prej revistave te njohura ne Amerike, “TV Guide” ka renditur aktoren shqiptaro – amerikane, Eliza Dushku si njeren prej personazheve me seksi ne televizion. Nga kjo liste, Eliza renditet e treta, menjehere pas aktores Eva Longoria. I pari ne liste eshte aktori australian Simon Baker. Nderkaq, seriali ne te cilin Eliza u be e famshme, ai “Dollhouse” do te filloje me nje sezone te re e cila do te transmetohet ne televizionin “Fox TV”. Xhirimet e ketij seriali do te fillojne gjate kesaj jave. /express online/

Te Dielen Finalja e "Top Fest 6"
Te dielen me 10 maj ne Pallatin e Sporteve “Asllan Rusi“ ne Tirane, do te zhvillohet nata finale e edicionit te gjashte te festivalit te muzikes moderne shqiptare "Top Fest". Gjate tete javeve konkurruese, 269 grupe dhe kengetare moren pjese ne kete edicion, ku 63 prej tyre jane kandiduar ne 11 kategori per cmime si: "Artisti i ri me i mire", "Artisti me i mire mashkull/femer", "Kenga me e mire hip-hop", "Kenga me e mire R&B", "Kenga me e mire pop dhe rock", "Interpretuesi me i mire", "Videoja me e mire", "Kenga me e mire alternative", "Grupi me i mire" dhe "Kenga me e mire dance". Cmime te vecanta do te jene edhe ato te dhena nga DigitAlb e Top Albania Radio, ndersa publiku do te vendose per cmimin e internetit, por edhe nepermjet sms-ve per cmimin e madh prej dhjete mije eurosh ku votat e publikut do te bashkohen me vleresimin e nje jurie prestigjioze. /tch/telegrafi/

Kledi Kadiu, Per Here Te Pare Ne Publik Me Giorgia Surina
Balerini shqiptar Kledi Kadiu del per here te pare ne publik me te dashuren e tij Giorgia Surina, duke u dhene fund zerave te ndryshem per historite e tij private. “Nuk me duket e drejte te cilesohemi si cifti i vitit”, shprehet ish fituesi i “Amici” ne nje interviste per revisten “Vero”. Ne vijim te bisedes ai ka shtuar se para se te lidhen bashke, dy njerez kane nevoje te frekuentohen per t’u njohur me mire. /top channel/08.05.09/

Arta Bajrami, Shtyhet Dalja e Albumit Te Ri
“Per shkak te nje aksidenti qe ka pesuar ne kembe duke luajtur futboll vellai im
Don Arbas, albumi im qe pritej te dale ne qershor do te shtyhet per pak kohe”, -
sqaron per Infopress”, vete kengetarja Arta Bajrami. Megjithate, ajo ben me dije se singli dhe klipi i ri se shpejti do te realizohen. “E di qe fansat e mi mezi presin albumin tim, por iu premtoj se nuk do te vonohet shume dhe se ja vlen te presin sepse do t’iu sjell hite”, - perfundon kengetarja. /infopress/

Loreta Berbatovci, Modelja Qe Synon Pistat e Parisit e Milanos
“Bukuria eshte dicka qe e ke dhurate nga Zoti. Nese me cilesojne si te bukur ky fakt me ben te ndihem mire dhe e lumtur”, - shprehet gjate nje bisede per “Infopress”, modelja 16-vjecare nga Prishtina, Loreta Berbatovci duke shtuar se i pelqen gjithcka tek vetja. “Kam marre pjese ne shume sfilita ne Shqiperi te organizuara nga agjensioni i modes “Ashley & Holdings”, gjithashtu vazhdon kontrata ime me agjensionin e modes ne Shkup “Makmodels”. Ne Kosove modeloj per agjencionin “Kiki Models”, nderkohe qe keto dite jam ne negociata per te modeluar edhe per agjensionin “Gecian Group”. Pervec pjesemarrjes ne konkurse bukurie Loreta ka realizuar fotografi profesionale te fotografi me fame boterore Fadil Berisha. Aq i madh eshte pretendimi i saj ne kete drejtim, sa qe modelja enderron qe te sfiloje edhe ne pistat me te medha ne bote si ne Paris, Milano, Londer etj. /infopress/

Blerta Syla Ne Krahet e Veton Surroit
Perflitej prej kohesh se aktorja Blerta Syla eshte ne lidhje dashurie me politikanin Veton Surroi, mirepo deri para te merkures mbrema ky lajm konsiderohej thjesht nje spekulim. Porse, cifti i shumeperfolur kane vendosur te shfaqen publikisht, pikerisht ne premieren e filmit “Heshtja e Lornes” i cili u dha te merkuren mbrema ne “Kino ABC” ne Prishtine. Me kete rast Blerta dhe Vetoni jane shfaqur te kapur dore per dore. Derisa e para eshte nje aktore e re, i dyti eshte politikan i divorcuar nga gruaja me te cilen ka dy vajza. /infopress/

Presidenti Bamir Topi "Sulmohet" Ne Internet
Nje grup hakeresh i kompjutereve, te marten ka sulmuar faqen e Presidentit te Shqiperise z. Bamir Topi, ku me kete rast kane nderhyre dhe kane vendosur foto te ndryshme. Sic ben te ditur agjencia INA, grupi i ashtuquajtur “Macedonian Dark Security” ka sulmuar faqen, duke njoftuar se kjo ishte nje hakmarrje, pasi qe, dite me pare hakeret shqiptare te njohur si grupi “KHG” kishin sulmuar faqen e internetit te presidentit maqedonas Branko Cervenkovski. “Mos luani me ne” dhe disa foto dhe harta maqedonase kane qene pjese te vendosura ne faqen e presidentit Topi. Sherbimet e kabinetit te presidentit pas disa oreve kane intervenuar duke e kthyer faqen ne gjendjen normale. Sipas thashethemeve qe burojne nga interneti, pritet nje “kundersulm” nga ana e hakereve te KHG-se. /infopress/

Arta Dobroshi, Aktorja e Pazevendesueshme
Filmi ‘Heshtja e Lornes’ i regjisoreve belge Jean-Pierre dhe Luc Dardenne, eshte mirepritur ne Prishtine. Pervec qe eshte film qe ka marre cmime nderkombetar, Lorna dhe Sokoli, dy nga personazhet kryesore ne film luhen nga aktoret nga Kosova, Arta Dobroshi dhe Alban Ukaj. Regjisoret kane thene se e kane perzgjedhur Arten pasi qe per kete rol ishte pazevendesueshme. /infopress/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Eliza Dushku, third sexiest
One of the popular magazines in America, "TV Guide" has listed Actress Albanian - American, Eliza Dushku as one of the most sex on television. From this list, Eliza ranked third, immediately after the actress Eva Longoria. First on the list is Australian actor Simon Baker. Meanwhile, Eliza seriali in which it became famous, he "Dollhouse" will begin with a new seasons that will be broadcast on television, "Fox TV". Filming of this seriali will begin this week. / Express online /

Sunday the finals of "Top Fest 6"
Sunday May 10 at the Palace of Sports "Asllan Russia" in Tirana, will be held the final night of the sixth edition of modern Albanian music festival "Top Fest." During eight weeks competing, songstress and 269 groups took part in the edition, where 63 of them are running for awards in 11 categories such as "New Artist of the best", "best male artist / female", "with the song the best hip-hop, "" The song with the best R & B, "" the best pop song and rock "," best performers "," video with the best "," song the best alternative, "" group with better "and" the best dance song. " Special prices will be those provided by DigitAlb of Top Albania Radio, while the public will decide on pricing on the Internet, but also through SMS-ve for the Grand Prix of ten thousand euro where the votes of the public will join the assessment A jury of prestigious. / tch / telegraph /

Kledi Kadiu for the first time in public Giorgia Surina
Balerini Albanian Kledi del Kadiu for the first time in public with his girlfriend Giorgia Surina, ending speculation the different histories for his privacy. "There seems to be right as cilesohemi couple of the year," says former winner of the "amici" Magazine in an interview for "Vero". Following the meeting he added that before connected together, two people need to be frequented to be better known. / top channel/08.05.09 /

Arta Bajrami, delayed emergence of new album
"Due to an accident who has suffered Walking in my brother playing football
Don Arbas, my album that was issued in June will be delayed a short time ", --
clarifies for Infopress, Arta Bajrami own singer. However, it suggests that singli and klipi new will soon be realized. "I know that my fans are anxious for my album, but they promise it will not be delayed and more than worthwhile to wait because they will be bringing hits" - ends singer. / Infopress /

Loreta Berbatovci, models aimed at the Paris track of Milan
"Beauty is something that you have gifts from God. If the name of the beautiful as this fact makes me feel good and happy, "- said during a conversation to" Infopress ", 16-year model from Pristina, adding that Loreta Berbatovci likes everything to ourselves. "I participated in many sfilita in Albania organized by the agency of the modes" Ashley & Holdings, also continuing my contract with the agency in Skopje modes "Makmodels. Model for the Agency in Kosovo "Kiki Models", while these days I'm in negotiations to shape the agency for "Gecian Group. Besides participating in beauty competitions Loreta has conducted professional photographs of world-famous photographs Fadil Berisha. So great is its claim in this direction, as the model of dreaming that we track sfiloje largest in the world as in Paris, Milan, London etc.. / Infopress /

Blerta Syla We wings of Veton Surroi
Perflitej long Blerta Syla actress that is in love with about politician Veton Surroi, but until Wednesday evening the news was considered just a speculation. But, shumeperfolur the couple have decided to appear publicly in the premiere of the movie "Silence of Lornes" which was given Wednesday evening in the ABC film "in Pristina. In this case Blerta Vetoni and are shown to capture hand in hand. While the first is a new starlet, the second politician is divorced from the wife which has two daughters. / Infopress /

President Bamir Topi "attacked" in the Internet
A group of computer hackers on Tuesday attacking site of President of Albania Mr. Bamir Topi, where they interfere with this case and have established different picture. As Unveils agency INA, the group called "Macedonian Security Dark" has attacked the site, announcing that this was a revenge after that, days before hackers Albanian group known as "KHG" had attacked the website of the Macedonian President Branko Crvenkovski. "Do not play with us and some photos and maps have been part of the Macedonian located at the site of President Topi. Services to the President of the cabinet after a few hours have intervened to turn the page in a normal situation. According to rumors stemming from the Internet, is a "counterattack" by hackers to KHG-that. / Infopress /

Arta Dobroshi, actress indispensable
The film 'Silence of Lornes' of the Belgian director Jean-Pierre and Luc Dardenne, is welcomed in Pristina. Besides that is the film that has received international award, and Lorna Sokoli, two main figures in the movie played by actors from Kosovo, and Alban Ukaj Dobroshi Arta. Director said that the Arts are selecting for this role because that was irreplaceable. / Infopress /
]]

Sunday, 26 April 2009

Flash News 26 Prill 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 26 Prill 2009

- Geti ne nje bashkepunim te ri. Getoar Selimi do te sjelle per publikun nje kenge te re, e cila do te jete bashkepunim i tij me dy kengetare te tjere. Geti nuk ka zbuluar me shume se kaq per kete bashkepunim dhe kenge, pos qe ka thene se dy emrat me te cilet do te perbejne nje treshe ne kete krijim te ri do te jene nje vajze dhe nje djale. Gjithsesi, sipas Getit, kenga do te jete shume e mire. E albumi i ri i Tingulli-it 3nt? Sipas tij, tek ne vitin 2010, pasi ky grup nxjerr album cdo dy vjet. /rtv21/bota sot/

- Agon Sylejmani kenge me Lyrical Son (Festim Arifi). Ndaras nga Geti do te punoje edhe shoku i tij i grupit, Agoni. Por ky i fundit per dallim nga Geti ka zbuluar emrin e kengetarit me te cilin do te realizojne bashkepunim e ri. Sipas tij, ky do te jete reperi Lyrical Son. Nderkohe qe kenget e reja te te dyve do te vijne gjate kesaj vere, Geti dhe Agoni nuk kane perjashtuar mundesine qe te nxjerrin se bashku nje kenge te re, qe do t’i rikthente ata vetem si “Tingulli 3nt”. /rtv21/bota sot/

- Presidenti i Shqiperise, Bamir Topi, me 24 prill 2009 ka mbushur 52 vjet. Ne emisionin televiziv te mengjesit "Wake Up", me drejtues Eno Popi dhe Ledion Lico, ai ka folur rreth ushqimit, muzikes dhe disa zakoneve te perditshme. Ne kete rrefim ne mes tjerash ai tregoi se pelqen Adriano Celentanon, mengjesin nuk e le kurre pa ngrene, gatuan vete darken dhe kur semuret, i merre leje vetes. /shekulli/

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

- Getty in a new collaboration. Selimi Getoar will bring a song for the new public, which will be his collaboration with two other singer to. Getty has not revealed more than that for this collaboration and kenge, but has said that two names with which would constitute a trio in this new creation will be a girl and a boy. However, according to Getty, songs will be very good. The new album Tingulli 3nt it? According to him, in the year 2010, after the group issued the album every two years. / rtv21/bota today /

- Agon Sylejmani a song with Lyrical Son (jollification Arifi /ha ha sa i mire ky perkthim/teni/). Separately from the Getty will work even fellow group agony. But the latter unlike Getty has revealed the name of the singer which will make the new collaboration. According to him, this will be the benchmark Lyrical Son. While kenge new to both will come during this summer, Getty and agony have not excluded the possibility to draw together a new songs, which they will rikthente only as "Tingulli 3nt. / rtv21/bota today /

- President of Albania, Bamir Topi, 24 April 2009 has filed 52 years. In the morning television show "wake Up", with leading pop and Eno Ledion Lico, he has spoken about food, music and daily habits. In this story among others, he showed that Adriano Celentano am, breakfast not ever let no raise, gatuan and darken them when sick, take leave of yourself. /shekulli/
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online