All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Barbana Dini. Show all posts
Showing posts with label Barbana Dini. Show all posts

Wednesday, 5 September 2012

Barbana Dini, e forte dhe e sigurte ne rrugen e saj...


Barbana Dini: Padrejtesite me kane bere me te forte

Barbana Dini, kengetarja simpatike sapo ka lancuar kengen e saj me te re “Thrret Prizreni, mori Shkoder”, nje kenge e riperpunuar popullore, e cila ka marre shume klikime ne Youtube. Kenga e lancuar per me teper ne kete 100-vjetor te Pavaresise duket se i ka shtuar kengetares me teper fansa. Ajo ndan me lexuesin tone kete sukses, por tregon edhe per padrejtesite qe i jane bere shpesh, te cilat nuk e kane sprapsur, por e kane bere me te forte.

Barbana, sapo keni lancuar kengen e re me motive patriotike. Perse keni bere kete zgjedhje?

Sunday, 26 August 2012

Revista PALOMA - 25 Gusht 2012

Revista PALOMA, 25 Gusht 2012
 • Kaltrina Selimi: Do te vishem me te bardha, sa te heq marakun
 • Anjeza Maja, tashme si prezantuese e emisionit te mengjesit: S'mund te mbetem peng e se shkuares
 • Barbana Dini, tregon pse vendosi te ndryshoje: Nuk kam kohe te martohem, jam e zene duke martuar te tjeret!
 • Ledi Vokshi: Dashuro pak, qe te mos vuash shume!
 • Bledi Strakosha zihet ne publik me fotografin e Joni Pecit
 • Cifti i BB5 vazhdon lidhjen. Franceska: "Nuk shoqerohem me kriminela". I ati i Franceskes: "Nuk lejoj me abuzime ne emer te vajzes sime"
 • Arber Cepani, pushimet ekzotike ne Karaibe
 • Stacionet amerikane dokumentar per Bleonen. Kengetarja vjen ne Shqiperi me avion privat.
 • Nik Xhelilaj, ylli me i ri i serialeve turke
 • Kush e urren aq shume Tunen?
 • Jonida Maliqi, pas pushimeve, gati klipi i ri

Saturday, 18 August 2012

Barbana Dini: C'faj kane gazetaret, kur vete kengetaret kerkojne skupe...


Barbana: Marredhenia me te dashurin e nderhyrjet estetike

Ndoshta eshte hera e pare ne historine e show biz-it shqiptar qe nje kengetare flet qarte e bukur per marredhenien mes personazheve publike dhe gazetareve. Barbana Dini, ne kete interviste per Bluetooth tregon se gazetaret nuk shpifin por jane ne kerkim te titujve sensacionale, ama jane personazhet publike ato qe kerkojne skupe.

Pas pjesemarrjes te "Kenga Magjike", nuk ju kemi pare me ne publik. Keni ndonje projekt ne dore?
Sapo kam perfunduar xhirimet e klipit me te ri, qe besoj shume shpejt do te shfaqet ne televizionet muzikore.

Revista BLUETOOTH - 18 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Gusht 2012
 • "Big Brother 6". Rezart Aga: Sekretet dhe detajet e shtepise.
 • "The Voice". Regjistrime kengesh falas per konkurrentet
 • Lira Burgia, pushime me te dashurin ne Ibiza
 • Gazetaret. Zbulohet foto ne zbor e Fevziut, Bushatit, Selimit e Tershanes
 • Ndarja, Renis Gjoka ndryshon banden, merr Gjergj Kacinarin
 • Angela Martini, nje nga 20 femrat me seksi te "Global Grind"
 • Foto. Zbulohet i dashuri i Lori Hoxhes
 • Ezeli aksidentohet, mjeket: gjendja jo e mire!
 • Kush nga keta ben te njohur TJETRIN: Silvana e Kafazit te Arte, Zogu i Tiranes
 • Marina Vjollca pushime ne Itali
 • Noizy: Nene, ti je mbreteresha ime!
 • Enxhi prokon me bikini dhe me pistolete
 • Rob Kardashian ben tattoo Rita Oren
 • Barbana Dini: Marredhenia me te dashurin dhe nderhyrjet estetike. "C'faj kane gazetaret, kur kengetaret kerkojne skupe?"

Sunday, 17 June 2012

Femrat VIP ne bikini...

Femrat VIP ne bikini

Javen qe kaloi, prezantuam pjesen e pare te femrave VIP te cilat kane filluar te zhvishen pasi e kerkon koha e nxehte. Disa neper koncerte, e disa ne plazh per pushime. Keshtu kengetaret dhe modelet e njohura shqiptare deshirojne te tregojne se kane fizik te bukur per te joshur boten mashkullore. Femrat e njohura te cilat do t’i prezantojme kete jave, jane shume seksi.

E fillojme me nje modele jo shume te njohur, por me nje trup qe secila femer do ia kishte zili. ‘’Jam 20 vjece, studioj Shkenca Politike, viti 2. Para tri vitesh kam filluar me modeling. Ndihesha shume mire me fotot dhe ne pasarele. Fillimet e mia kane qene tek ‘’E diela shqiptare’’ per nje sezon, me pas ne ‘’Fashion party Albania’’, e me tej te disa revista ne aktivitete te ndryshme’’, thekson keshtu modelja nga Tirana, Xhensila Seferi, e cila keto dite po ben plazh neper pishina duke u zhveshur ne bikini.

Wednesday, 21 March 2012

Barbana Dini & Valer Kolnikaj ne versionin hot...

Barbana & Valeri ne versionin hot

Ai eshte model kurse ajo kengetare. Jane bere bashke perseri edhe pse jane miq, por kete radhe ne nje fotosesion te cilin e kane realizuar veren e kaluar, ndersa tani kane vendosur qe ta bejne publik. Valer Kolnikaj dhe Barbana Dini jane shfaqur ne nje version te nxehte e qe te dy fotosesionin e kane pasur me veshje plazhi. E meqe jane miq, nuk e kane pasur problem te pozojne krah njeri-tjetrit ne menyre aq provokative, sepse tashme dihet se Barbana Dini eshte ne lidhje serioze, kurse Valer Kolnikaj eshte i martuar dhe se shpejti pritet te behet baba. Ai, me bashkeshorten e tij Mandalenen, prezantuan Shqiperine ne eventin e bukurise ‘’Best Model of the World’’, qe u mbajt ne Sofje te Bullgarise nje vit me pare. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Barbana & Valeri in hot version

Friday, 27 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 27 Janar 2012

Revista GAME OVER, 27 Janar 2012
 • Tuna: Me shume dashuri per homoseksualet
 • Armand Peza, analist i edicionit te peste te "Big Brother"
 • Barbana Dini: Me pelqen kur me therrasin BARBI
 • Diellza Kolgeci: Dashuria ime me rugovasin ne Bjeshket e Nemuna
 • Shota Baraliu: Frekuentoj sexy shop-et dhe nuk paragjykoj asnjeri
 • Joni Peci: "Super Model" kete vit do te vije ne formen e nje reality show
 • Jeta e aktores dhe modeles turke Cansu Dere. Si u ndalua pjesemarrja ne "Miss Universe" nga qeveria turke
Meqe na kane mberritur shume e-maile, (mesazhe, sugjerime) per te mesuar gjithcka mbi jeten e protagonistes se njeres prej telenovelave me te ndjekura ne Shqiperi (EZEL), kesaj here ne cover shkelqen Cansu Dere, ose sic e njohim ndryshe, EJSHANI. Por pervec jetes dhe karrieres se saj, te cilen do ta lexoni me detaje ne brendesi, te tjere personazhe shqiptare vijne me te rejat me te fundit nga jeta e tyre private dhe profesionale. Doni emrat e tyre? Patjeter:

Friday, 23 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS - 23 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 23 Dhjetor 2011
 • Aurela Gace: Me date 1 Janar do te udhetoj per ne Amerike
 • Bertina: Me ne fund m'u plotesua deshira. Ju uroj te gjitheve Vitin e Ri
 • Manjola Nallbani: Festat do t'i kaloj ne Shkoder dhe Prizren
 • Ardit Gjebrea: Festen do e pres ne transmetim "live"
 • Diellza Kolgeci: Gjerat e fundit qe do te beja nese 2012 do ishte "fundi i botes"
 • Luiz Ejlli: Ku do te festoj? Te dale ku te dale!
 • Rezarta Shkurta "Drogohet"
 • Barbana Dini: Qeni im Bobi na shpetoi nga zjarri
 • Labinot Gashi: Vip-at nuk me zhgenjyen. "Une jam top model" se shpejti hapet konkursi.
 • Albana Osmani: Do festoj me familjen time
 • Sabina Dana: Cfare do bej per festat e fundvitit
 • Te rejat dhe marredheniet mes VIP-ave shqiptare. Te pathenat!
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 27 November 2011

Barbana Dini, Meritoja Me Shume tek "Kenga Magjike"...

Barbana Dini: “Koleget nuk me votuan si duhet, meritoja me shume”

Votat e mia nuk u ndikuan nga askush, pot e shihni renditjen une jam afruar vleresimit te pergjitshem, ne perjashtim te nje kolege nga qyteti im, kenga e saj nuk me bindi aspak

Nje kengetare e re, shume atraktive dhe premtuese ne skenen muzikore. Te gjithe e therasin “barbi” pasi ngjan ne nje barbi kukull por edhe emrin e ka Barbana. E zhgenjyer nga mos kualifikimi ne finale e madhe te “Kenges Magjike”, kengetarja e re tregon se kenga e saj ka merituar nje vleresim me te madh pasi eshte punuar shume mjeshterisht. Ajo vazhdon me punen e saj duke kenduar “live” kurse premton se do te vij se shpejti me nje super bashkepunim…

Je zhgenjyer qe nuk u kualifikove ne finale te “Kenges Magjike”?
Ndiej keqardhje, e synoja finalen.

Votat qe ke dhene tek koleget ishin reale?
Te gjitha votat kane qene reale, po te shihni dhe renditjen i jam afruar vleresimit te pergjithshem, vecanerisht per vendet e para. Ka pasur vetem nje perjashtim te pikeve qe kam dhene kundrejt nje kengetareje me te cilen jemi nga i njejti qytet ndonese kenga e saj nuk me bindte aspak.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online