All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bardhyl Meta. Show all posts
Showing posts with label Bardhyl Meta. Show all posts

Friday, 27 January 2012

Adelina Thaçi behet nene

Ja shfaqja e saj e fundit para se te sjelle ne jete Fionen.

Këngëtarja kosovare, Adelina Thaçi, është emri më i ri në radhën e femrave të famshme në estradën shqipe që është bërë nënë.Njoftohet se krijuesja e hitit “Kontrast” dhe partneri i saj Bardhyl Metaj kanë pritur në jetë një vajzë.

Ndërsa thuhet se çifti e ka pagëzuar vajzën me emrin Fiona. Vetem 4 dite para lindjes ajo ka qene e ftuar ne "Vitin e Ri te Artisteve" sic e shihni ne kete foto./Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Thaci is mother

Kosovar singer, Adelina Thaci, is the newest name in the row of famous women in Albanian Variety has become a mother.Reportedly the hit maker "Contrast" and her partner have been waiting Metaj Bardhyl to be a girl.While the couple has reportedly baptized girl named Fiona. Only 4 days before the birth she has been involved in "New Year of Artists" as you see in this foto./Telegraph/


Tuesday, 22 November 2011

Adelina Thaqi Pret Nje Vajze...

Adelina Thaci do te linde vajze

Kengetarja Adelina Thaci, e cila eshte e martuar me publicistin Bardhyl Meta, pas dy muajsh pret te behet nene per te paren here.

Gjate nje interviste per “Infopress”, Adelina ka treguar se foshnja e ardhshme do te jete nje vogelushe.

“Gjinia e bebit eshte vajze. Deshira ime eshte plotesuar per cfare e falenderoje Zotin. Por, femija pavaresisht gjinise, eshte engjell dhe bekim per ne”, ka thene Adelina.

Kengetarja kosovare gjithashtu ka menduar edhe per emer, por ka hezituar ta tregoje ate publikisht.

“Emrin nuk do te doja ta tregoja deri ne momentin qe femija te kete lind”, ka shtuar ajo. /infopress/telegrafi/nentor 2011/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online