All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Basri Shala. Show all posts
Showing posts with label Basri Shala. Show all posts

Saturday, 15 May 2010

Genta Ismajli Mysafire te Virusi

Genta Ismajli Mysafire tek Virusi ne Emisionin "Kodi", 14.05.2010


+tag: gentiana ismaili basri shala
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
]]

Wednesday, 13 May 2009

Virusi Skeptik Per Lidhjen Bjordi-Adela Jashte BB!

Basri Shala Virusi BB Interviste Shekulli
/virusi gjate bisedes me gazetaren e shekullit, photo shekulli/

Virusi: Adela e Bjordi jashte BB? Mos ndodhte ajo qe mendoj...

Flet opinionisti i BB.

"Big Brother" mundi te fuste mamate e banoreve brenda shtepise. Si e komentoni kete ide?

Te them te verteten, futja e mamave ne shtepine e "Big Brother"-it ka qene njera prej gjerave me interesante qe eshte bere. Dhe e kemi pare qe jo vetem te rinjte dine te sillen mire, ose dine te bashkejetojne mire me njeri-tjetrin, por edhe mamate tona, perkatesisht te banoreve qe jane brenda. Keshtu qe e kam vleresuar si ide shume pozitive dhe mendoj qe kane bere mire.

Banoret jane shprehur te shqetesuar dhe, te gjithe njezeri, ne dhomen e rrefimeve, kane thene se "duam qe t'i nxirrni jashte". Pse, sipas jush?

Ne momentin e pare qe te thashe se ato jane pershtatur shume mire me kamerat dhe kane bashkejetuar shume mire me njera- tjetren, banoret kane filluar te ndiejne konkurrencen mes banoreve te reja, qe me moshe jane me te vjetra se keta. Kete e bera per shaka...Mendimi im i sinqerte per kete eshte sepse aq sa te cmalleshin dhe pastaj ata duhet ta linin shtepine. Kerkesa e tyre ka qene shume e sinqerte, te pakten une keshtu e vleresoj, sepse jane ndier ne siklet, nuk kane pasur mundesi te vazhdonin raportet qe kane pasur, detyrimisht u eshte dashur te zgjedhin nje gjuhe komunikimi mes tyre, sepse ndryshe ne flasim kur jemi une e ti dhe ndryshe do flisnim sikur te ishin edhe mamate tona. Ata jane ndier ne siklet, ose thene ndryshe, atyre nuk u ka shijuar ne momentin qe e kane marre vesh se mamate e tyre do te qendrojne me gjate se nje nate, dhe kane filluar e jane ndiere ne siklet. Do te ishin shume me te kenaqur sikur surpriza te zgjaste vec tre ore, t'u thoshte Vellai i Madh qe mamate do jene brenda per tre ore, ata do e shijonin ne maksimum, do nderronin muhabete, do merrnin vesh si jane raportet jashte, si jane tek shtepia, cfare kane bere, si jane dukur e keshtu me radhe. Po derisa mamate qendrojne aty, raportet e tyre domosdoshmerisht jane ngrire.

Si ju duket sjellja e mamave, na thoni dicka me teper se ato qe thate me lart..

Mamate po sillen ne menyre shume interesante dhe edicioni i trete, une do propozoja qe te behet me mamate e banoreve, te konkurrojne. Pra, banoret t'i fusin vec javen e pare, pastaj t'ua lene mamave dhe t'i nxjerrin banoret. Sepse mamate kane, te pakten, cfare na thone. Ato nuk jane futur aty per cmimin, ato po sillen ne menyre interesante, kane filluar te luajne jashtezakonisht mire, filluan te nominojne njera-tjetren, filluan te shohin dobesite dhe aftesite e njera-tjetres, filluan me pa anen pozitive dhe negative te njera-tjetres, filluan te gjykojne shume mire, filluan te bejne lojera. Ketu vlen per t'u theksuar sjellja shume interesante, ose shume aktive e nenes se Bjordit, zonjes Antoneta, si nje sinjorita e vertete, qe eshte shume e pakompleksuar. Dhe ajo ben cdo nate talk show, i mbledh te gjithe rreth vetes, ngacmon, mbron.

Te flasim pak per nenen e Adeles, si ju duket sjellja e saj brenda?

Per kete doja pikerisht te flisja. Me ne siklet, sic ka qene e pritshme normalisht, ndihet zonja Sanije, qe eshte nena e Adelajdes. Ndoshta dhe e arsyetoj sikletin e saj, sepse futja e Adeles ka shkaktuar turbulenca te medha ne Kavaje dhe ne mentalitetin e Kavajes. Mandej, detyrimisht ajo eshte reflektuar edhe tek e ema, ne e shohim si nje grua te padale, e shohim si nje zonje shume te mire. Ajo mund te jete nene shume e mire ne shtepine e saj, une ju betohem edhe jam shume i sigurt qe, po t'i shkonin per vizite keto mama, ne shtepine e zonjes Sanije, aty do ishte shou. Ndersa ne shtepine e Vellait te Madh, ajo ndihet shume keq, ose po te ishte ndryshe situata, ajo do te ishte me e privilegjuara, sepse prej nenave te vajzave te tjera, vec ajo eshte brenda, vec ajo ka per cfare te mburret, sepse goca e saj u fut per te ndryshuar, e arriti qellimin (sipas saj) u lidh me dike, shihen si nje cift, po ajo ndihet ne siklet, nuk e di perse. Dashte zoti qe futja e saj brenda e ka amortizuar mendimin e keq per ate pjese qe kane menduar keq per Adelen dhe e ka forcuar mendimin e mire, per ata qe kane menduar mire.

Si ju duket sjellja e mamase se Bjordit dhe Adeles karshi njera-tjetres?

Natyra e zonjes Antoneta, te jep mundesi per te qene ne siklet, sepse ajo eshte shume e hapur, ose te pakten behet se eshte shume e hapur. Edhe vete eksperienca e saj jetesore e ka bere te ndihet ashtu, ose te jete e atille, t'i thote gjerat troc. Ajo ka lobuar jashtezakonisht shume per Bjordin, derisa nena e Adeles, une nuk di as kush eshte profesioni i saj, nuk di asnje gje, ndersa per te emen e Bjordit i dime te gjitha. Edhe une, per shaka, ne puntaten e se shtunes thashe se eshte bere nje padrejtesi mes mamave. Thashe duke u nisur prej vetes sime. Arsyeja pse une nuk jam brenda shtepise ka qene sepse une jam i famshem, thashe se ketu u eshte bere padrejtesi mamave te tjera, sepse zonja Antoneta ka me shume minuta televizive se une tek Big-u. Ajo eshte e famshme, domosdoshmerisht ajo reflekton. Por me ka bere shume pershtypje nje bisede qe eshte bere me mamate mes njera-tjetres. Njera nga mamate, nuk e mbaj mend cila, filloi te komplimentonte zonjen Antoneta per sjelljen e nuses dhe dhendrit, perkatesisht Bjordit dhe Adeles. Ajo reagoi ne menyre shume interesante, qe une nuk e mora shume seriozisht dhe nuk di si mund ta sqaroj. Megjithate, m'u duk shume interesante, m'u duk ndryshe prej Antonetes qe ka qene jashte. Ajo, ne dy-tre puntatat e fundit, prej qe kur eshte bere zyrtare lidhja mes Bjordit dhe Adeles, ka luftuar, ka lobuar, ka bere gjithcka qe ajo te konsiderohet si nje lidhje, ndersa kur u fut filloi ta kontestonte. Kur mamate e tjera filluan t'i thoshin nusja keshtu....dhendri keshtu...., ajo reagoi, duke thene mos thoni keshtu, sepse keta jane vetem tani per tani bashke, Bjordi im eshte shume i ri, eshte vetem 21 vjec dhe gjera te tjera si kjo. Tani une po kuptoj dhe banoret qe kane qene brenda, ndryshe jane brenda, ndryshe jane jashte.

Meqe jemi tek lidhja e Bjordit dhe Adeles, mendoni qe do jete aq e forte sa te rezistoje edhe pasi ata te dalin nga shtepia?

Une jo rastesisht e thashe, ose gjeta spunto per mamane e Bjordit, per zonjen Antoneta. Ajo ka pare gjithcka...nuk dua te them ate qe po mendoj, por sido qe te jete, le ta jetojne, qofte edhe dy dite te vetme lidhjen e tyre jashte shtepise.

Basri Shala Virusi
/photo top channel/

Ju keni takuar banoret e eliminuar. Cfare mendoni per ta, eshte e njejte sjellja e tyre jashte me ate qe kane brenda shtepise?

Une i kam takuar te gjithe banoret. Me disa ndaj afersi me shume se me disa te tjere. Ndryshojne, realisht ndryshojne. Tani jane nen ndikimin e fames dhe tani eshte problem te gjykosh. Ndryshimi me i madh qe une kam pare tek banoret eshte naten kur ata kane dale, edhe diten e fundit kur i kam takuar. Kur kane dale, kane ardhur, me kane takuar me sinqeritetin me te madh, edhe perkunder asaj qe une i kam share. Tani, kur i takoj, jane mendjemedhenj, me falni per shprehjen "shesin p...". Por fama prej ketij lloj spektakli, ketij lloj formati, zgjat aq sa zgjat dhe emisioni. Thashe dhe me pare, tani sillen ndryshe, do doja shume, do isha shume i lumtur, sikur nje interviste tjeter ta zhvilloja me juve, pas dy muajve. Ja ta shpjegoj: keta (banoret) kalojne me idene se i njeh dikush, por pas dy muajsh, askush nuk do e permende me emrin e tyre. D.m.th., po te pyesni nje qytetar te thjeshte, te thote shpejt 3 emra te banoreve te "BB 1", ka per te thene: Arbri, Arbri edhe Arbri, sepse eshte fituesi ai. D.m.th., ai ka mundesi te mbahet mend, derisa te dale nje fitues i ketij edicioni.

Disa banore te dale nga shtepia, jane bere ca te veshtire. Kane marre dhe menaxhere, si e komenton Virusi kete?

Te kesh nje menaxher (tani po flas shume profesionalisht), une kam 10 vjet qe bej teater dhe film, ka 10 vjet qe une mundohem te behem i famshem dhe te gjitha punet e mia i bej vete dhe nuk me eshte dashur asnjehere te punesoj nje menaxher. Sepse, thene ndryshe, ti duhet ta paguash menaxherin dhe une shtroj nje pyetje shume banale: ku i gjejne leket keta per te paguar menaxherin?! Mua me duket gjeja me banale qe une kam degjuar ndonjehere. Do doja t'i takoja menaxheret e tyre, do doja shume t'i takoja qe ti pyes se cfare menaxhojne? Per kete jam shume kurioz. Por sido qe te jete, une i pergezoj per "entuziazmin e madh".

Jane eliminuar nga shtepia dy banore: Moza dhe Anjeza. Mendoni se ishte i drejte vendimi i publikut?

Para se te dilnin nga shtepia, une i komentova ne puntaten e fundit, i komentova te gjithe ata qe kishin ardhur deri ne gjysmefinale. Per Anjezen dhe Mozen thashe nje percaktim te perbashket, edhe Anjeza dhe Moza e ndjenin, dhe nese i pyesnin, thoshin: Ok., na ka ardhur koha per te dale jashte. Publiku gjykon shume drejt. Une lojen e banoreve aty brenda e kam pare si telenovele, por telenovelat tradicionale, rolet, perkatesisht personazhet kryesore, i percakton dramaturgu, skenaristi. Ndersa ketu, vete banoret pozicionohen ne role kryesore dhe ne role te dyta. Dhe ashtu sic jane pozicionuar, ashtu i ka kapur dhe publiku dhe i ka vleresuar. Moza dhe Anjeza, me perjashtim te javeve te fundit, nuk kane bere ndonje gje interesante, realisht. Thene ndryshe, ato eshte dashur te dilnin me heret, mirepo si personazhe te roleve te dyta, publiku nuk i ka gjykuar, sepse i eshte dashur te merret me rolet kryesore, sepse ne momentin e pare qe do kishte mundesi per t'i gjykuar, sic pati mundesi keto javet e fundit, kishte per t'i nxjerre nga shtepia. /shekulli/13.05.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Virus: Adel Bjordi outside the BB? Do not think it was happening ...

Speaks opinionisti WB.

"Big Brother" could introduce to the residents within mamate Station. As the comment this idea?

To tell the truth, the introduction of mamave in the home of "Big Brother" it was one of the interesting things that has been made. And we see that not only young people to behave better know, or know co-exist well with each other, but our mamate, ie residents who are within. So I appreciated that as many positive ideas and I think they made good.

Residents have expressed concerns, and all unanimously, in the House of confessions, said that "we want to issue abroad." Why, in your opinion?

When first told that they have adapted very well to the cameras and have bashkejetuar very well with each other, people are starting to feel competition between inhabitants of the new age that are older than these. This made for jokes ... My opinion is sincere about this because as long as the cmalleshin and then they have to leave home. Their application has been very sincere, so I at least the rate, because we have felt confused, have not had the opportunity to continue relationships that have been, was necessarily had to choose a language of communication between them, because we speak differently when we are different and so I would like to talk about were our mamate. They feel we are confused, or otherwise thene, they did not enjoy the moment that we have learned that their mamate will stay longer than one night, and have started and we have felt discomfort. Would be very satisfied if the surprises already lasted three hours, as telling Big Brother that will be within mamate for three hours, they will enjoy the maximum we will change Chats, will find out how the reports are out, as are at home, what have made, as have appeared and so on. But while mamate stay there, their reports were frozen necessarily.

How you conduct mamave, tell us something more than those with dry up ..

Mamate are brought so many interesting and third edition, I will be proposing that the mamate the residents, to compete. So residents to introduce the first week already, then I left to get mamave and residents. Because mamate have, at least, what we say. They are not entered there for the price, they are brought so interesting, are starting to play extremely well, began to nominojne each other, began to see weaknesses and skills of each other, began with Annen without positive and negative of one - others began to try very well, started to make games. Here is to be emphasized more interesting behavior, or more active than the mother Bjordit, Mrs. Antoneta as a sinjorita true, which is very pakompleksuar. And she makes every night talk show, collects all about yourself, worry, protects.

To talk to mothers of little Adeles, as you bring her inside?

For this want to speak precisely. With discomfort, as has been expected normally, feels Ms Sanije, who is mother Adelajdes. Perhaps sikletin and motivate her, because the introduction of Adeles has caused major turbulenca Kavaje and mentality Kavaja. Then it is necessarily reflected in the mother, we see a woman of padale, we see a very good madam. It can be very good articles in her home, you swear I am also very sure, if you go to visit these mama, at the home of Mrs. Sanije, it would show. While at the house of Big brother, she feels very bad, or if the situation was different, it would be privileged because of the mothers of other girls, she is already inside, it already has for whatever boasts, because goca it was introduced to change, reached the purpose (according to her) was linked with someone, seen as a couple, but she feels the discomfort, I do not know why. Dashte neat that its introduction has been overused in the opinion of the worst for that parts that are meant for bad Adelen and has strengthened the opinion of the best, for those who have thought better.

How you conduct mamase that Bjordit and Adeles against each other?

Ms Antoneta nature, provides the opportunity to be in discomfort, because she is very open, or at least done that is very open. Even her own experience of living has made it feel so, or be such, to say things openly. She has lobbied for many extremely Bjordin until Adeles mother, I do not even know who is her profession, I do not know nothing, and for the mother of all Bjordit know. I, for the joke, we puntaten Saturday's told that an injustice is being done between mamave. I given by my own. Why I am not within the Station has been because I'm famous, I was here that injustice is being done mamave other, because the lady has Antoneta minutes more television than I was at Big. She is famous, it necessarily reflects. But the impression one has done much conversation that has been done with mamate between each other. One of mamate not remember which began komplimentonte Lady Antoneta for bringing the bride and SON, respectively Bjordit and Adeles. She reacted in a way more interesting, that I did not very seriously and I do not know how to straighten out. However, I seemed very interesting, I seemed different from Antonetes that was outside. She, in two-three puntatat the last of which is done when the official link between Bjordit and Adeles, has fought, has lobbied, has done everything that it be considered as a connection, whereas when he started to put kontestonte. When mamate other bride began to say so .... SON ...., so she responded, saying do not say so, because these are only currently together, my Bjordi is very new, is only 21 years and other things like this. Now I understand and people who were inside, otherwise it is inside, otherwise it is outside.

Since we link to Bjordit and Adeles, think that would be so strong as to resist even after they emerge from the house?

I no chance of tell, or find spunto for mamane of Bjordit for Lady Antoneta. She has seen everything ... I do not want to say what they are thinking, but anyway, let them live, even if only two days of their connection outdoors.

You meet people and forfeited. What to think, is the same their behavior outside of what they Station within?

I meet all the residents. With close proximity to some than to others. Change, really change. Now are under the influence of fames, and now the judge is wrong. The biggest change I have seen people at night is when they have emerged, including the last day when I met. When released, they have come, have met with the greatest sincerity, despite what I share. Now, when they come, are mendjemedhenj, pardon for the expression "sell p. ..". But the fame of this type spektakli, this type of format, and lasts long enough show. And I said earlier, now behave differently, many would like, I will very happy if the other an interview with you to develop, after two months. Here to explain: these (people) exceed the idea that someone knows, but after two months, nobody will mention their name. Ie. Is to ask a simple citizen, to say the names of early inhabitants of the 3 "BB 1", has to say: Arbri, Arbri also Arbri, because he is the winner. Ie., He can remember, be brought until a winner of this edition.

Some residents emerged from the house, have some difficult. And managers have, as the virus this comment?

Having a manager (now speak more professionally), I have 10 years to do theater and film, has 10 years that I try to become famous and all of my work do not own and never had to hire a manager. Because, otherwise thene, you must pay the manager and I lay a very broad question: where to find these leke paid manager?
I seem to find the garden that I've ever heard. Would like to belong to their managers, would like to belong more to manage what you ask? For this I am very curious. But anyway, I congratulate the "great enthusiasm."

Are eliminated from the house two inhabitants: Moza and Anjeza. Think that was the right decision public?

Before the break the home, I komentova in puntaten recent komentova of all those who had come up in the semifinals. For Anjezen and Moze told a joint determination, even Anjeza and Moza and felt, and if i ask, say: Ok., The time has come for us to out. Public weighs more towards. I play with the residents there have seen as soap, but soap-traditional roles, or main, determines the playwright, skenaristi. While here, people position themselves in key roles and roles in the second. And as are positioned, and also has caught the public and has appreciated. Moza and Anjeza, with the exception of weeks, have not done anything interesting, really. Thene otherwise, they had to leave early with, but as to the roles of secondary characters, the public has not tried, because it has had to deal with the main roles, the first moment because we will have opportunities to judging, as these had the ability in recent weeks, had to bring from home. / shekulli/13.05.09 /
]]

Sunday, 5 April 2009

Virusi, Si Krahasova Adelen me Nene Terezen!

Basri Shala Virusi
/photo top channel/

Virusi: Krahasova Adelen me Nene Terezen se me erdhi ne maje te hundes

Basri Shala, analisti i studios se Big Brother, flet per historine e nofkes Virus qe nga UCK-ja, shkollen e aktrimit, dhe gafen me krahasimin e puthjes Bjordi-Adela me Papa-Nene Tereza

Quhet Basri Shala por te gjithe e njohin me nofken Virusi. Bashke me gazetarin Arjan Konomi, eshte nje nga dy analistet e studios se Big Brother dhe vjen nga Kosova.

E pyesim ne kete interviste jo vetem per disa detaje te jetes se tij, por edhe per nje incident ne studion e se shtunes se kaluar, per te cilin ne redaksi na kane ardhur jo pak ankesa kete jave nga lexuesit. Ka te beje me nje krahasim te puthjes Adela-Bjordi me nje puthje hipotetike Papa-Nene Tereza. Pak e veshtire per tu pertypur ne nje kontekst religjoni.

Basri Shala Virusi1. Cila eshte historia e emrit Virus? Ua kane vene te tjeret, apo e keni zgjedhur vete?

Virus, eshte nofka qe e mbaj nga lufta. Nofkat, zakonisht, vihen per te fshehur identitete, dhe si e tille me ka sherbyer edhe mua. Jam i sigurt se lexuesit tuaj e dine qe luftetaret e UCK-se, ne fillim kane qene te detyruar te fshehin identitetet e tyre, per arsyen e vetme se, duke u zbuluar ata, rrezikoheshin familjet e tyre. Ketu flasim per fillimet e luftes, para daljes publike te UCK-se. Virus me kane emeruar disa bashkeluftetare, qe tani nuk jane me ne mesin tone, i takojne pavdekesise.

2. Cfare profesioni keni?

Kam mbaruar studimet ne Akademine e Arteve te Bukura ne Prishtine, dega Aktrim, ne klasen e Enver Petrovcit, pra profesioni im eshte aktor.

3. Gjate transmetimit te shtunen e kaluar, ke krahasuar puthjen e Bjordit dhe Adeles, duke thene, "e keni bere sikur u puth Papa me Nene Terezen". Ky krahasim i juaji ka sjelle reagime tek lexuesit, kemi patur ankesa ne redaksi. Keni per te sqaruar ndonje gje ne lidhje me kete?

Zakonisht krahasimet behen ne raste te vecanta, dhe per rastin ne fjale une nuk kisha asnje paragjykim kur thashe keshtu. Une e karikaturova (edhe karikatura ka vlera artistike), dhe bera kete krahasim. Nuk besoj se ne kete rast ka vend per reagime te natyres shqiptare (fatkeqesisht vec tek ne reagimi ka konotacion negativ), sepse te dy qe i mora shembull, pervec vlerave njerezore sa jetuan ne kete bote, ata tani jane te shenjte dhe i takojne amshimit. Ky krahasim erdhi si rezultat i ekzagjerimit te nje puthjeje, qe ka ardhur spontanisht dhe nga dy te rinj, por menyra si u prezantua, ku, ne 3 edicione radhazi folem dhe u morem me ta, me erdhi ne maje te hundes. Pra, per rastin qe ne po flasim, ne asnje menyre krahasimi nuk kishte qellim njollosjen e fytyrave te Papes dhe Nenes Tereze. Ne momentin qe po beja krahasimin, ne mendje me erdhen shume emra, por ne te njejten kohe nuk gjeja asnje menyre per t'u krahasuar. Me erdhen emra ministrash, politikanesh, deputete, shkrimtare, etj., dhe te gjitha ata ne po i shohim se puthen, njesoj sikur banoret ne shtepi, dhe po t'i merrja per t'i krahasuar cilindo nga emrat e ketyre, nuk do kishte efektin e te krahasuarit nga natyra reale, por ndoshta nje dite do them, nese perseritet puthja, se keta puthen njesoj sikur x apo y deputeti/e.4. Jeni i martuar, keni te dashur?

Patjeter se po, dhe ate e dua jashte mase. Nena e Alaronit (djalit tim) eshte e dashura ime. Arberie e ka emrin, eshte shqiptare nga Kosova, dhe pervec te tjerash, e kam mikun me te mire ne jete. Fale saj une jam ne BB2.

Basri Shala Virusi5. Shpeshhere jeni shume te ashper me vleresimet qe jepni per banoret, pse?

I ashper?! Me mire do thosha direkt. Ndoshta keni te drejte, sepse duke ndare mendime se bashku me opinionistin tjeter, mikun tim, Arjan Konomi, ndoshta edhe dukem i tille. Ai nga natyra e tij shume pacifiste, mua domosdoshmerisht me ngjall ndjesine e te qenit i ashper.

6. Ke shihni ne finale?

Asnjehere nuk kam luajtur bastore. Kjo te jep te kuptosh se nuk jam parashikues i mire. Per mua finalen e meritojne Qetesori, Bio, Adela.

7. Cfare nuk ju pelqen tek ky edicion i BB-se?

Me vjen shume keq qe nuk jam ne shtepi. Por pas meje, tash po e shoh se shtepise i mungon Zhuljeta. Qofsha une i gabuar, por kam pershtypjen se nga shtepia kane dale ata qe meritonin te ishin aty, dhe brenda ka, pervec te tjereve, nje tufe pensionistesh. /elona demollari/shekulli/04.04.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Virus: Compared Adelen with Mother Teresa because came on top of the nasal

Basri Shala, analyst of the Big Brother studio, history speaks for nofkes Virus from KLA, acting the school, and the slip to compare the kiss Bjordi-Adel-Mother Teresa with Pope

Basri Shala, but called all know nicknamed virus. Together with the journalist Arjan Konomi, is one of the two analysts that the Big Brother studio and coming from Kosovo.

And ask in this interview not only for certain details of his life, but also studying for an incident in Saturday's the last, for which we have come in the newsroom than a few complaints this week from readers. Has to do with a comparison to puthjes Adel-Bjordi a kiss hypothetical Pope-Mother Teresa. Somewhat difficult to pertypur in a context religjoni.

1. What is the history of the name Virus? Others have them, or you choose them?

Virus, who's nickname is the war. Nickname usually made to conceal identities, and as such has served with me as well. I am certain that your readers know that the KLA fighters, at the beginning have been forced to conceal their identities, for that reason alone, they are being uncovered, rrezikoheshin their families. Here we talk about the beginnings of the war, before public release KLA. Virus have been nominated by some comrade, who are not now in our midst, pavdekesise belong.

2. What's your occupation?

I finished studies at the Academy of Fine Arts in Pristina, Aktrim branch, Enver Petrovci in class, so my profession is the actor.

3. During the broadcast last Saturday, have compared puthjen of Bjordit and Adeles, saying, "If you were made to kiss the Pope Mother Teresa." This comparison has brought you to the reader feedback, we have had complaints in the newsroom. You have to explain anything about this?

Comparisons are usually made in exceptional cases, and for the case in question I do not have any prejudice when I said so. I karikaturova (even caricatures have artistic value), and made this comparison. I do not believe that in this case there is room for the reactions of nature Albanian (unfortunately already has to react in a negative connotation), because two of which I instance, besides human values as lived in this world, now they are sacred and belong amshimit . This comparison came as a result of ekzagjerimit a puthjeje, which has come spontaneously, and two new, but how it was introduced, where, in 3 editions row and we talked with them, came on top of the nasal. So, for the case that we are talking, in any way compare no purpose njollosjen the faces of Pope and Mother Teresa. When you are beja comparison, came to mind with many names, but at the same time did not find any way to be compared. Came with names ministers, politicians, MPs, writers, etc.., And all they see that we are puthen, same as people at home, and gets to be compared to any of these names, would not had the effect of krahasuarit real nature, but maybe one day I will, if repeated kiss, that these puthen same as x or y MP / e.

4. Are you married, you should have?

Certainly it is, and what I want out of the measure. Alaronit mother (my son) is my girlfriend. Arberie the name is Albanian from Kosovo, and in addition to others, I am the best friend in life. Thanks to her I am in BB2.

5. Are often very tough to give estimates for the residents, why?

The fierce? With good will say directly. Maybe you have the right, because by sharing thoughts with other opinionistin, my friend, Arjan Konomi, maybe even show such. He his very nature pacifiste, me necessarily to arouse the feeling of being fierce.

6. You see in the finals?

I never played bastore. This provides the understanding that I am not a good predictor. For me the final deserve Qetesori, Bio, Adel.

7. What do not you like this edition of the WB?

Deeply regret that I am not at home. But after me, now we see that Station lacks Zhuljeta. Qofsha I wrong, but I believe they have emerged from the house that were there deserve to, and within there, besides others, a host of retirees.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online