All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Beatrix Ramosaj. Show all posts
Showing posts with label Beatrix Ramosaj. Show all posts

Sunday, 1 September 2013

Revista PALOMA - 31 Gusht 2013

Revista PALOMA, 31 Gusht 2013
 • "Miss Mami" Adrola Dushi: Shtatzenia e papritur me ndali ne kulmin e karrieres!
 • Valbona Mema, tregon linjat seksi me bikini
 • Alban Skenderaj: Ky eshte momenti im me i mire!; Planet per dasmen me Miriam Canin, pushimet dhe krijimtaria produktive e ketij viti
 • Genta Gjalpi: "Oferta nga Dubai qe me tundoi te martohem me sheikun"
 • Jane bashke, s'jane bashke... Shpati dhe Aferdita perdorin lidhjen per te qene ne qender te vemendjes?
 • Bleona nuk vesh rroba pa kristale Swarovski: Une jam Sofia Loren, Merlin Monro dhe Liz Tejlor se bashku
 • Pergjohet Dafina Zeqiri: Tuna nuk di te kendoje! Zanfina Ismajli mosmirenjohese; E vetmja kengetare shqiptare qe dua eshte Aferdita Dreshaj. Asaj i kam mbajtur dhe cantat!
 • Anxhela Martini ne lidhje me burrin e Lepa Brenes?
 • Besa takon idhullin e saj, Imany. Performance e shkelqyer ne Poloni

Tuesday, 18 June 2013

Beatrix me te zeza ne videon me Goldin

Beatrix Ramosaj ne klipin "Sa Vite"
Kënga me titull ‘Sa vite’ kënduar në duet mes reperit Gold Ag dhe këngëtares simpatike Beatrix Ramosaj sapo është xhiruar nga produksioni i njohur i klipeve ‘Max Productions’.

Ka qenë Tirana dhe Durrësi dy vendet ku janë bërë xhirimet më të shumta të kësaj këngë që mendohet se do të jetë një hit i kësaj verë.

Ndërsa ne zbulojmë edhe këtë foto dhe si do te duket Beatrix si një zonjë ‘in Black”. Duke ditur se Goldi ka sjellë shumë bashkëpunime dhe ka pasur mjaft sukses, urojmë që edhe kjo këngë e tyre të jetë ashtu sic fansat po e presin dhe po e komentojnë ardhjen e videos, si një hit që po vjen./Maksim Gjokaj/

Burimi: http://teksteshqip.com/beatrix-ramosaj/lajme_4956.php
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beatrix in black in the video Goldin

The song titled 'How many years' singing in duet with rapper këngëatares Gold Ag and charming Beatrix Ramosaj just shoot by renowned production klipive 'Max Productions'. Tirana and Durres was two places have become more numerous recordings of this song is supposed to be a hit this summer.

Friday, 24 May 2013

Gold AG dhe Beatrix se shpejti me klip

Beatrix ne finalen e "Top Fest 10"

Kenga me titull "Sa vite", do jete bashkepunimi me i ri mes dy artisteve, Gold AG dhe Beatrix Ramosaj, qe se shpejti pritet te lancohet me videoklip. Mesojme se pjese e kenges do te jete edhe Astrit Stafaj me gitare.

Perndryshe, kengetarja e re dhe e bukur, Beatrix Ramosaj, ka treguar ne rrjetin e saj social se eshte teper e lumtur qe kenga e saj "Prekem ndadal" eshte kualifikuar per finalen e "Top Fest 10" qe mbahet me 8 Qershor ne Pallatin e Kongreseve. Ajo ka falenderuar fansat, bashkepunetoret dhe familjen qe e besuan ate te prek finalen.

Fakti qe kjo po ndodh ne vigjilje te ditelindjes se saj me 9 qershor, eshte edhe nje arsye me teper qe kengetarja t'i gezohet ketij lajmi. Interpretimi i saj ne "Top Fest" eshte pelqyer nga fansat dhe urojme Beatrix ta shijoj kete sukses. /Albavipnews/

Wednesday, 17 April 2013

Me te miret ne gjysmefinale te “Top Fest 10”

Sot do të startojë në Top Channel gjysmëfinalja e festivalit të muzikës moderne shqiptare “Top Fest 10”.

Këngëtarët më të mirë, me krijimet e tyre më të pëlqyera, do të përballen me një orkestër “live” dhe do të këndojnë edhe njëherë për t’u dëgjuar edhe vokali i tyre.

Gazeta jonë mëson se disa nga emrat e rinj dhe me karrierë muzikore janë përzgjedhur në këtë gjysmëfinale, mes tyre edhe Albërie Hadërgjonaj, Korab Shaqiri & Arbër Zeka, Orgesa Zaimi, Anjeza Branka & Muharrem Ahmeti, Bruno, Erik Lloshi, Vali Kuqi, Rezarta Smaja, Enca, Betarix, Samanta, B2N e disa të tjerë. M. GJ

Burim Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Best in the semis "Top Fest 10"

Today will start on Top Channel's semi modern Albanian music festival "Top Fest 10". Best singers, with their creations most popular, will face an orchestra "live" and will sing once again for their vocals heard.

Thursday, 21 March 2013

Beatrix, sjell rryme te re ne Top Fest...

Beatrix Ramosaj
Prekja muzikale e Beatrix Ramosaj

Kengetarja Beatrix Ramosaj, e cila u paraqit se pari ne skene ne festivalin "Kenga Magjike 2010", ka vendosur qe serish te jetoje emocionet e nje festivali. Ajo po merr pjese ne “Top Fest”, me kengen e titulluar “Prekem ngadale”.

“Konkurimi im ne Top Fest ishte i rastesishem, sepse nuk kisha gjetur kengen ideale. Me vone mu propozua kenga “PREKEM NGADALE” dhe aty kuptova entuziazmin tim dhe direkt nderrova mendje. Kenga u pelqye nga bashkepunetoret e mi dhe nuk kursyen as ata entuziazmin per te qene pjese ne kete projekt,” ka thene Beatrix per Indeksonline.

Thursday, 14 March 2013

Beatrix Ramosaj, se shpejti me nje surprize te madhe per fansat...

Beatrix Ramosaj
Paralajmeron kthim te fuqishem

Para pak kohesh kengetarja Beatrix Ramosaj paralajmeroi nje pauze te shkurter ne skenen muzikore. Mirepo kjo pauze si duket kengetares nuk do t’i zgjase shume per shkak se ajo po paralajmeron nje befasi te madhe per adhuruesit e saj.

“Pas nje pauze te shkurter kam vendosur te kthehem me nje surprize per publikun tim. Faktikisht jam duke u marre me nje projekt, por qe per momentin mbetet surprize dhe ju beje te ditur qe brenda shume pak koheve do te lansohet. Kete projekt e kam paralajmeruar edhe ne faqet e mia ne Facebook dhe Twitter” ka thene ajo per “Zeri”.

Sunday, 13 January 2013

Kusheriret prezantojne "ABA" babes!

(A)rgjentina, (B)eatrix dhe (A)nxhelina jane prezantuar me nje stil te vecante te flokeve. Secila me e bukur se tjetra, ky afro stil i flokeve ka marre pelqime pozitive nga fansat.

Ne mungese te nje bashkepunimi muzikor, qe fansat kahere jane duke pritur te ndodh, kusheriret jane prezantuar se bashku si nje grup imagjinativ qe per hir te kenaqesise se momentit, do ta mund ta quanim nje "ABA" grup shqiptar.

Ja pra dhe ideja! Keto tri kusherire te bukura duhet te mendojne seriozisht te formojne nje grup muzikor me kete emer, qe jemi te bindur se nuk do t'i mungonte suksesi.

Bashkimi ben fuqine, nuk thuhet dhe kot, apo jo! Gezuar "ABA" babes!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 22 July 2012

Beatrix Ramosaj behet gati per "Kenga Magjike"

Këngëtarja e dashur Beatrix Ramosaj, që në shumë këngë i ka kënduar dashurisë rrëfen se ende nuk e ka takuar dashurinë, por idetë për mashkullin ideal i ka të qarta: T’i ngjajë Drake dhe kurrsesi të mos jetë i papunë.

Beatrix, së fundmi ke publikuar klipin tënd më te ri nën titullin “Dream’s comes true”. Cilat janë komentet që ke marrë për këtë këngë?
Kam marrë shumë komente pozitive. Jam shumë e lumtur që kënga dhe klipi janë pëlqyer shumë.

Cilat janë pritshmëritë e këngëtarit kur realizon një këngë të re dhe cilat ishin të tuat në këtë rast?
Si fillim dua që kënga të pëlqehet dhe unë këtë e vërtetoj teksa shoh që këndohet nga moshatarët e mi.

A ke në plan ndonjë krijim të ri muzikor?
Po, jam duke punuar me disa krijime të reja, për të cilat do të flas më shumë kur të jetë momenti i duhur.
Si do të jetë kjo verë nga ana e organizimit të koncerteve?
Kam planifikuar shumë koncerte, kryesisht vera është stina e koncerteve të cilat zhvendosen në qytetet bregdetare.

Po pas verës ke ndërmend të marrësh pjesë në ndonjë kompeticion muzikor?
Besoj se këtë vit do të marr pjesë në festivalin “Kënga Magjike”, por kjo do të ndodhë vetëm nëse do të kem në dorë vërtet një material të mirë, për të cilin ia vlen të konkurrosh.

Wednesday, 6 June 2012

Alberie me e zhveshur se mbesat

Ka shoqëruar mbesat e saj, sidomos Argjentinën, e cila ishte në natën finale të “Top Fest 9” për të marrë çmimin ‘Best Balada’.

Fjala është për këngëtaren e njohur Albërie Hadërgjonaj, e cila megjithëse nuk kishte ndonjë detyrë për këtë eveniment, ajo ka dashur të jetë e pranishme, dhe nuk ka kaluar pa u vënë re nga fotoreporterët.

Por, si duket në këtë foto, këngëtarja është dukur shumë në formë, dhe madje më e zhveshur se mbesat e saj, të cilat ishin me të./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Oda's most naked of nieces

Has accompanied her nieces, especially Argentina, which was the final night of "Top Fest 9" to get the award 'Best Balada'.

The word is known singer Oda Hadergjonaj, which although it had no duty to the event, she wanted to be present, and has not gone unnoticed by photojournalists. But, as appears in this photo, the singer is seen more in shape, and even more naked than her nieces, who were with him. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Sunday, 3 June 2012

Beatrix Ramosaj lanson klipin e ri ne ditelindjen e saj...

Lanson kenge te re ne ditelindjen e saj

Beatrix Ramosaj ka zgjedhur pikerisht diten e datelindjes se saj per te promovuar kengen dhe videoklipin e ri, te titulluar “Dreams Come True” (Enderrat behen realitet).

Ne kete projekt ajo ka punuar me Enis Presheven, Big Basten dhe Ja’ Shayla, ndersa videoklipi eshte pergatitur nga produksioni “Pulla Pictures”.

“Jam e kenaqur me punen e bere ne kete kenge dhe klip, uroj qe edhe publiku ta pelqeje”, ka thene ajo per “Zeri”.

Klipi i Beatrix do te lansohet me 9 qershor pikerisht ne ditelindjen e saj, kete ide ajo thote se e ka pasur kohe me pare dhe tani po e realizon.

Per kete vit Beatrix paralajmeron edhe disa projekte te radhes te cilat uron qe te pelqehen nga adhuruesit e saj. /zeri/

Monday, 21 May 2012

Beatrix, me mamane e saj per klip te ri

Beatrix me nenen e saj
Artistët të rinj dhe me vite në skenën muzikore shqiptare i janë futur punës për klipe të reja, të cilat do të konkurrojnë në verën e nxehtë që po vjen. Edhe këngëtarja simpatike, Beatrix Ramosaj ka qenë këto ditë në Prishtinë e shoqëruar me mamanë e saj për të xhiruar videon e saj të re.

Do të jetë videoja e saj e dytë, ndërsa xhirimet sapo kanë përfunduar nga produksioni “Pulla Pictures”. Këto momente, si të gëzuara, Beatrix i ka shprehur edhe në profilin e saj, ndërsa nuk e ka lënë pa uruar edhe kushërirën e saj, Argjentinën, për ditëlindjen e saj që e kishte më 21 maj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beatrix, with her mother for the new clip

Young artists and for years the Albanian music scene are working to introduce new clips, which will compete in the hot summer is coming. Even the charming singer, Ramosaj Beatrix was in Pristina these days coupled with her ​​mother to shoot her new video. It will be her second video, and filming has just finished production "Stamps Pictures". These moments, as cheerful, Betarix has also expressed its profile, and has not even left without wishing her cousin, Argentina, for her birthday was on May 21. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Sunday, 18 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA, 17 Mars 2012

Revista PALOMA, 17 Mars 2012
 • Seks ne "Big Brother", Graciano dhe Lorena ndjekin shembullin e Ermalit dhe Franceskes
 • E dashura e Erjonit: Klaudjen e kisha shoqe te ngushte! U fut me rrobat e mia ne Big Brother dhe tani me merr te dashurin!
 • Kaltrina Selimit i hyne ne shtepi me force
 • Vlash, na kthe leket qe na ke borxh!
 • Ndahen Orinda dhe Turi? Orinda kerkon shtepi me qira!
 • Vidhet Flori Mumajesi
 • Ledri dhe Dafina fejohen zyrtarisht
 • Tallavaja "cmend" aktoret e Portokallise
 • Elvana gati per "Dancing with the stars"
 • Simone serish ne "Dancing with the stars"
 • Irgen Cela: Tani te gjithe me therrasin shoku i Cimit
 • Flet Anita, motra e Klaudias: Klaudia eshte me e forta, prandaj e sulmojne te gjithe
 • Elvisi i BB5 dhe e dashura e tij Valbona. Kishim bere nje pakt: brenda shtepise Elvisi mund te lidhej me femra te tjera!

Thursday, 15 March 2012

Beatrix Ramosaj: Nuk ka mashkull per mua...!

Beatrix Ramosaj nuk gjen dot te dashur

Kengetarja Beatrix Ramosaj mesa duket nuk po gjen dot te dashur. Kjo ndoshta se kengetarja ose ka shume kerkesa ndaj mashkullit qe mund ta beje per vete, ose po i pelqen kjo gjendje dhe nuk po mendon per angazhime te tilla vec shkolles dhe muzikes. Edhe pse mjaft simpatike Beatrix kurre nuk ka pasur nje te dashur, te pakten qe te njihet nga publiku. Ne kete aspekt ajo ka qene mjaft e kujdesshme, madje kurre nuk eshte perfolur as per ndonje flirt. Megjithate, kjo nuk do te thote se ajo nuk ushqen simpati per askend. Neve na ka terhequr vemendjen nje status i saj ne Facebook ku ajo shprehet: “I dashuri im eshte si data 30 e shkurtit, nuk ekziston”. Pergjithmone vetem”, – ka shkruar ajo duke shtuar edhe nje buzeqeshje mbrapa. Gjithsesi nuk besojme qe ajo e ka pasur seriozisht faktin qe do jete gjithmone vetem. Sigurisht qe i dashuri i saj ekziston dhe kur te ndodhe, urojme qe Beatrix te na i tregoje. /mapo/

Sunday, 11 March 2012

Vajzat VIP prezantojne mamate per festen e 8 Marsit

Të enjten që kaloi, është festuar dita e nënave. Kjo ditë u dedikohet mbi të gjitha grave të thjeshta, të cilat në sajë të vlerave të tyre ndryshuan ekuilibrat socialë. Kjo ditë u kushtohet grave të cilat për shekuj luftuan për barazinë e tyre në shoqëri.

Festa e 8 Marsit u festua edhe nga VIP-at tanë. Ata kurrë nuk i harrojnë të dashurit e tyre gjatë kësaj feste, andaj as dhuratat nuk munguan. Lule, kompjuter & karafila, ishin disa nga dhuratat të cilat femrat VIP u kanë dhuruar nënave të tyre. Mes shumë dhuratave, ato kanë bërë edhe gjeste të tjera simbolike, për të treguar dashurinë ndaj nënave.

Femrat VIP kanë shfrytëzuar profilet e tyre në facebook për të postuar fotografi me nënat e tyre duke bërë urime nga më të ndryshmet. ‘’E dashur nënë, ti ke qenë personi më me ndikim në jetën time. I vlerësoj pa fund të gjitha sakrificat që ke bërë për të më rritur, edukuar, për të më dhënë një jetë të mirë.

Gjatë jetës sime ti si nënë ke plotësuar disa role, ndonjëherë si infermiere, këshilltare, shoqe, kuzhiniere, prandaj gjithmonë do të jesh nëna ime, më e mira në botë. Mami, unë nuk mund të të falënderoj mjaftueshëm për të gjitha sakrificat që ke bërë per mua. Më ke mbështetur dhe inkurajuar gjatë gjithë jetës sime dhe në çdo hap që kam hedhur.

Monday, 20 February 2012

Beatrix Ramosaj c'mendet pas kengetarit Drake...

Beatrix Ramosaj: Mashkulli qe me cmend!

Beatrix Ramosaj eshte njera nga kengetaret me te reja ne tregun muzikor, por edhe nder me te suksesshmet. Ne kete interviste ajo tregon per here te pare per kengen me dy kusherirat e saj, si dhe bashkepunimin qe ka realizuar me Big Basten.

Beatrix thote qe nuk ka kohe per meshkujt, sepse programi i saj eshte i mbushur me aktivitete te tjera, megjithate ka nje mashkull qe e cmend. Beatrix na ka zbuluar se eshte nje fanse e cmendur e kengetarit Drake dhe kur flitet per te, syte e Beatrixes shkelqejne. Por ne kete interviste ajo na jep edhe disa informacione per vellain e saj, i cili eshte konkurrent te "X Factor", duke besuar shume ne aftesite e vellait te saj dhe duke na siguruar se ai eshte nje talent i vertete. Keto dhe shume te tjera do t'i zbuloni ne intervisten me poshte.

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 18 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 18 Shkurt 2012
 • Arbana Osmani: Adelajda, banorja qe vleresoje me shume! Big Brother 3 personazhet me kot!
 • Luana Vjollca, me e dashuruar se kurre me Adrianin e saj
 • Ciljeta u pergjigjet akuzave, nuk e kemi vjedhur idene e klipit
 • Linda Halimi fejohet me menaxherin e saj
 • Dafina Zeqiri, pas gjarperit e ka radhen zogu
 • Elvana Gjata ne "Dancing With The Stars 3"
 • Genta Ismajli pushton Facebook-un
 • Kush e kercenon Flori Mumajesin?
 • Beatrix Ramosaj: Mashkulli qe me cmend!
 • Lundrimi i "The Voice": Pas spektaklit humba nje njeri te shtrenjte
 • Rimi Beqiri, shqiptari - seks simboli i ardhshem i kinemase italiane
 • Enrika e "The Voice", fenomeni i muzikes shqiptare. "Do ta le Shqiperine. Synoj tregun boteror!"
 • Marsela e "The Voice": Cmimet ne Shqiperi s'ndahen drejte!
 • IN&OUT: Rina Bilurdagu, Rona Nishliu, "Letra Dashurie" nga Elona Varfi (IN); Anakonda, Mihrije Braha, "Opinion" i Blendi Fevziut (OUT).
 • Fame Per Pushtet: Ciljeta Xhilaga, Anila Bisha, Luiza Xhuvani, Greta Koci, Neda Karafili, Rajmonda Bulku

Monday, 13 February 2012

Shën Valentini i vajzave te shou-bizit shqiptar

Janë të bukura dhe mjaft seksi. Secili djalë do të donte t’i kishte në krahë Ditën e të Dashuruarve, por dhe mund të kenë rastin, pasi shumica e tyre janë beqare, të paktën kështu na tregojnë vajzat e skenës dhe bukuroshet shqiptare.

Dikush me shaka, apo me spec na thotë se edhe mund ta pranonin një dhuratë për 14 shkurt nga dikush, megjithëse nuk e njohin, por kujdesuni djem nëse e merrni seriozisht këtë gjest, dikush nga bukuroshet tona edhe mund ta refuzojë dhuratën, duke mos i besuar thënies “Dhuratën e pranon dhe mbreti”, arsyeja pasi është një ditë e veçantë, që e ka emrin Shën Valentin.

Beatrix Ramosaj – këngëtare
“Nuk e di a do ta pranoja, por varet se kush do ishte ai djalë”.

Adelina Emini- këngëtare
“Nuk marr dhuratë prej çfarëdo djali që do ta takoj, sepse në Ditën e të Dashuruarve dhurate duhet të merret vetëm nga i dashuri”.

Sunday, 5 February 2012

Vellezerit ne hapat e motrave ( Video e Alban Ramosaj)

Një nga spektaklet e ndjekura të këtyre ditëve është edhe “X FACTOR ALBANIA”, madje shumë po ndiqet edhe në Kosovë. Ndërsa të gjithë shohin të rinjë dhe të reja, të cilët duan të bëhen të famshëm dhe synojnë të jenë nesër yjet e muzikës shqiptare.

Por këtë herë në audicionin e Tiranës, kishte vërtetë zëra dhe tipa të vecantë, që befasuan shumë dhe jurinë e panelit. Por vumë re gjithashtu se kishte edhe djem vërtetë me zëra dhe performancë fantastike, madje ata ishin vëllezër të vajzave të famshme të skenës shqiptare. Ishte këngëtarja Beatrix Ramosaj, e cila kishte ardhur për ta shoqëruar vëllaun e saj, Albanin, i cili performoi nga “3 Doors Down” këngën “Kryptonite”, ku me zërin e tij ra në sy dhe u vlerësua duke u kualfikuar menjëherë.

Më pas shihet prapa kuintave një tjetër vajzë e skenës, Olta Boka, e cila bënte tifo për vëllaun e saj, Stivin, i cili e kishte lënë fushën e blertë, për të shprehur pasionin tjetër të tij, atë të këngës, ku këndoi një këngë të Enrique Inglesias, të cilën jurinë e la me opinione të mira. Djemtë si duket do të konkurojnë shumë fort dhe motrat e tyre, pasi sa vërejtëm janë pritur shumë mirë dhe nga publiku në sallë, ose do të shkojnë të paktën në hapat e Oltës dhe Beatrixit./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Brothers and sisters in steps

One of the shows these days followed is the "X Factor ALBANIA", and many are attending in Kosovo. While all see the young and new, who want to become famous and tend to be Albanian music stars of tomorrow. But this time in the audition of Tirana, we saw real voices and special types, which surprised many and the jury panel.

But also noted that there were real boys with voices and fantastic performance, even girls they were brothers of famous Albanian stage. Beatrix was Ramosaj singer, who had come to accompany her brother, Alban, who performed the "3 Doors Down" song "Kryptonite", where his voice caught the eye and was evaluated by kualfikuar immediately. Then seen another girl behind the scenes of the scene, Olta Boka, who do cheer for her brother, Steve, who had left the field of green, to express his other passion, that of song, which sang a song Enrique Inglesias to, which left the jury with good opinions.

 Boys seem to compete very strongly and their sisters, because as we saw were extremely well received and the public in the hall, or at least go in steps and Beatrixit Oltes./Maxim Gjokaj/


Monday, 30 January 2012

Beatrix se shpejti me kenge te re

 Nje kenge  e re dhe neser me nje qenush per Beatrixin

Këngëtarja Beatrix Ramosaj, e cila së fundmi realizoj këngën e saj “Dilema” me të cilën ishte pjesëmarrëse edhe në festivalin “Kënga Magjike”, është duke u përgatitur për projektin e saj të ardhshëm muzikor.

Beatrix në rrjetin e saj social Facebook, ka njoftuar se është duke u përgatitur për këngën e saj të re. Ajo nuk ka zbuluar më shumë detaje rreth kësaj kënge duke i lënë befasi adhuruesve të saj.Por dhe se i kane dhuruar nej qenush te bukur dhe po kerkon nje emer per te.

Beatrix është bërë e famshme me këngën e saj “Let me love you”. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beatrix soon with new songs

Beatrix Ramosaj singer, who recently perform her song "Dilemma" with which he was participating in the festival "Song Magic", is preparing for her next project music.

Beatrix in her social network Facebook, has announced it is preparing for her new song. It does not reveal more details about the song, leaving her fans by surprise.Beatrix has become famous with her ​​song "Let me love you"./ Telegraph/

Saturday, 21 January 2012

Alberia nuk e don burrin amerikan per Anxhelinen

Alberia Hadergjonaj ka gati bashkepunimin me vajzen dhe mbesat

Ka qenë e ftuar në programin e paraditës në Vizion Plus këngëtarja Albërie Hadërgjonaj, e cila megjithëse ishte me vajzan e  saj, Anxhelinën dhe dy mbesat këngëtaret Argjentina dhe Beatrix Ramosaj, ajo nuk i ka lënë të flasë shumë ato.

Kështu ka dashur që shpesh herë përgjigjet që duhet ti jepnin vajzat, mundohej ti përgjigjej Albëria, natyrisht duke u munduar që ti nxirrte apo ti mbronte ato. Mes të tjerash, ajo tregoi dhe një dembelim të Anxhelinës, e cila erdhi me vonesë në këtë program direkt e në studio.

Stafi i programit u kishte bërë nga një kronikë bukurosheve, kur mes të tjerash, kishte harruar se thashethemi më i ri për Anxhelinën, nuk është arsyeja pse ka ikur në Amerikë, por sepse ajo është  e lidhur me një djalë bisnezmeni, por dhe këtu ndërhyn Albëria, madje ajo tha se nuk do të donte kurrë që vajza e saj të martohet me të huaj, por vetëm me shqiptar.

Kështu që i bie se ajo është dakort me djalin që figuron me emrin Fatmir në krahë të Anxhëlinës. Ndoshta!

Në fund Albëria duke iu përgjigjur thashethemeve për ndërhyrjet në dukjen e saj ka treguar se së bashku me vajzën dhe dy mbesat sapo kanë përgaditur një këngë, dhe në verë do të jetë me video, dhe ajo do të mundohet të duket më e re se to./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alberie Hadergjonaj did not want American men to Anxhelinën

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online