All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bekim Kumanova. Show all posts
Showing posts with label Bekim Kumanova. Show all posts

Monday, 14 October 2013

Koncert gjigand ne Zvicer per te ndihmuar Rilindin

Janë bashkuar disa nga emrat më të njohur të skenës muzikore shqiptare, të cilët kanë zemër të madhe dhe do të japin kontributin e tyre në këtë koncert humanitar.

Koncerti do të mbahet në Zvicër, konkretisht në Kulturzentrum në Aadorf të kantonit Thurgau dhe paratë e siguruara nga aty do të shkojnë në ndihmë të djaloshit të sëmurë 9 vjecar Rilind Ademaj, i cili vuan nga një sëmundje e rëndë e mushkërive dhe duhen shumë para për ta shëruar jashtë Kosovës.

Sabri Fejazullahu, Adrian Gaxha dhe Floriani, Shkurte Gashi, Mentor Kurtishi, Bekim Kumanova, Labinot Rexha si dhe grupi i humorist G5 janë treguar të gatshëm që të jenë në këtë koncert humanitar me moton “Ta ndihmojmë Rilindin të gjithë së bashku”, e ku mësojmë se Mentori dhe Bekimi kanë dhënë edhe të holla për të ndihmuar djalin.

Dy organizatorët e kësaj mbrëmje janë Avni Selimi dhe Robert Ukaj të cilët kanë marrë këtë inisiativë të ndjeshme njerëzore dhe natyrisht se besojmë me gjithë zemër se shumë shqiptarë do të jenë të pranishëm në pasidtën e 27 tetorit në orën 15:00 për të kontribuar për të shpëtuar një jetë, sic dinë të bëjmë gjithmonë shqiptarët në Diasporë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Concert giant Zvicër to help reborn

Saturday, 10 January 2009

Boleros Club 17 Janar 2009: Bubulina Krasniqi

Boleros Club 17 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 17 JANAR 2009

BUBULINA KRASNIQI
Mimoza Shkodra, Bekim Kumanova, Mentor Kurtishi
DJ Dasul

HYRJA 10sfr

Disco Boleros
Banhofsrt.33 Buchs - dallikon
Tel: 0041 79/ 628 10 67
boleros.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 3 January 2009

Boleros Club 10 Janar 2009: Ryva Kajtazi & Duli

Boleros Club 10 Janar 2009

TE SHTUNEN ME 10 JANAR 2009

RYVA KAJTAZI DHE DULI
Mimoza Shkodra, Bekim Kumanova, Mentor Kurtishi
DJ Dasul

HYRJA 10sfr

Disco Boleros
Banhofsrt.33 Buchs - dallikon
Tel: 0041 79/ 628 10 67
boleros.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 13 December 2008

Macumba Club 19 Dhjetor 2008: Miss Macumba 2008, Agnesa Vuthaj

Macumba Club 19 Dhjetor 2008


TE PREMTEN ME 19 DHJETOR 2008


MISS MACUMBA 2008
Moderatore: Agnesa Vuthaj

Ju argetojne:
Bekim Kumanova & Elmirandi & Valbona & Hevzi Kumanova

MACUMBA CLUB FRIBOURG
MACUMBA CLUB
Rte de Tavel 17
Fribourg
Switzerland

Tel: 079 616 77 43
macumbaclub.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 22 November 2008

Boleros Club 28 & 29 Nentor 2008: Fatmire Breqani

Boleros Club 28 Nentor 2008 Fatmire Brecani

TE PREMTEN DHE TE SHTUNEN, 28 & 29 NENTOR 2008

Per Festen e 28 Nentorit
FATMIRE BREQANI
Bekim Kumanova, Mentor Kurtishi, DJ Dasul

Te Premten Hyrja Gratis
Te Shtunen Hyrja 10 Sfr

Disco Boleros
Banhofsrt.33 Buchs - dallikon
Tel: 0041 79/ 628 10 67
boleros.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: brecani
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Saturday, 15 November 2008

Boleros Club: Tingulli 3nt, Mimoza Shkodra, Bekim Kumanova

Boleros 22 Nentor 2008

TE SHTUNEN ME 22 NENTOR 2008

Tingulli 3nt, Mimoza Shkodra, Bekim Kumanova, DJ Dasul
LIVE 100%

Hyrja 10sfr

Disco Boleros
Banhofsrt.33 Buchs - dallikon
Tel: 0041 79/ 628 10 67
boleros.ch
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Thursday, 30 October 2008

Macumba Club: Antigona Rustolli, Valbona Spahiu, Bekim Kumanova, Hevzi Kumanova

Macumba Club Antigona Rustolli Valbona Spahiu etj
/photo macumba/

Te Shtunen me 1 Nentor 2008
Antigona Rustolli, Valbona Spahiu, Bekim Kumanova dhe Hevzi Kumanova
Hyrja deri ne oren 23:00 per Femra FALAS!

MACUMBA CLUB FRIBOURG
MACUMBA CLUB
Rte de Tavel 17
Fribourg
Switzerland

Tel: 079 616 77 43
+tag: rrustolli
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Wednesday, 22 October 2008

Ulpiana Club: Labinot Tahiri & Rezarta Shkurta

Labinot Tahiri & Rezarta Shkurta

Te shtunen me 25 Tetor 2008

Per here te pare ne UlpianaClub

- Labinot Tahiri - LABI
- Rrezarta Shkurta
- Bekim Kumanova
- Nexhi
- Avnia

HYRJA PER FEMRA DERI NE ORA 23:00 FALAS

Adresa & Info:
autoroute A9
sortie Villeneuve
suivre fléchage Funplanet
Ulpiana club
zone commerciale
1844 Villeneuve

Mobil: 079 331 92 35
Mobil: 079 679 67 70
Mobil: 079 542 19 85
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online