All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Berkan Ahmeti. Show all posts
Showing posts with label Berkan Ahmeti. Show all posts

Wednesday, 27 June 2012

Berkani: Seksi te qeteson...!


Berkani: “Habitem me artistet e kompleksuar”

Berkani mendon se kjo eshte pyetja me e nxehte dhe me e mire qe i eshte bere deri me tani. “Definitivisht pyetjet sa ben dhe si ben seks jane te guximshme, sa here qe flitet per seks te gjithe i hapin syte dhe veshet, me pelqen tema, pse te mos flasim edhe ne per kete ndjesi, sic flasin gjithe bota. Berkani nuk e kupton pse njerezit e skenes sone mundohen qe gjithmone ta evitojne kete pyetje. “E bej per kenaqesine time dhe te partneres sime dhe pas aktit te dy ndihemi te lumtur e te qete. Mendoj se seksi eshte larguesi me i mire i shqetesimeve, anktheve…”. /mapo/

Wednesday, 28 March 2012

Berkani nis punen per studion e tij

Nëse dikush ka menduar se këngëtari shkupjan Berkan Ahmeti po largohet nga muzika, ka gabuar, pasi ai na konfirmon se jo vetëm po merret me këngë, por edhe e ka nisur punën për një studio moderne muzikore. Sipas këngëtarit, arsyeja që po e ndërton studion në shtëpinë  tij është se aty ndihet më rehat.

Djaloshi karizmatik thotë se e ka nisur punën seriozisht, pasi e ka marrë një shtëpi tjetër, ku do të jetojë vetë dhe aty do të ketë edhe kushte komode për studion e tij muzikore, për të krijuar këngë edhe për artistët e tjerë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Berkani went to his studio work

If anyone thought that the singer Ahmad shkupjan Berkan outgoing music, he was wrong, because it confirms that we are dealing with not only songs but also has begun work on a modern music studio. According to the singer, why is building his home studio is that it feels more comfortable. Charismatic young man says he has started work seriously, having taken another house, where people live and there will also be comfortable for his musical studies, to create songs for other artists./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Friday, 2 March 2012

Pse mashkulli qe e mban veten quhet “gay”?

Nuk e di se sa keni dëgjuar për fjalën metroseksual, që i bie të jetë një mashkull që e mban veten. Ndërsa në vendin tonë dhe në hapësirën shqiptare, ky lloj mashkulli po keqkuptohet.

Në reality-shoun më të ndjekur shqiptar ‘Big Brother Albania 5’, hyrja e disa djemve simpatikë dhe që e kurojnë natyrshëm veten e tyre ka sjellë disa paragjykime, madje deri në epitetin “gay”. Por, çfarë mendojmë për këta meshkuj të cilët e mbajnë veten dhe damkën e paragjykimit që po marrin ata, disa prej emrave të njohur të shou-bizit shqiptar?

Valer Kolnikaj, top-model

“Gjithkujt i pëlqen të ndihet mirë me veten, si ai që e mban veten, që vishet me trend, që depilohet etj. Po ashtu, edhe ai që nuk i bën asnjërën nga këto (se ashtu ndihet mirë edhe ky). Është çështje shijeje e dëshire dhe nuk ka asgjë të keqe për aq kohë sa nuk e cenon shijen, apo dëshirën e tjetrit. Në momentin që dikush bezdiset vetë pa arsye dhe paragjykon, atëherë ky person “KA PROBLEME ME VETEN”. Për sa i takon epitetit "gay", është thjesht çështje e të mospasurit njohuri mbi këtë term, pasi s’dua ta përdor termin “INJORANCE”. Ky paragjykim thuhet nga persona që mund të ndihen inferiorë, që kanë probleme me veten.

Saturday, 31 December 2011

Ëndrrat dhe vipat shqiptarë

Gjyste Vulaj fle mbi varrin e Skënderbeut

Artistët turbullohen nganjëherë edhe nga ëndrrat, madje dikush as nuk do ta kujtojë atë pasi nuk iu beson. Ndërsa kush e ka parë në ëndërr Skënderbeun, po gjarpërinjtë, po idhullin e tij? Dikush nga artistët do edhe ta shpjegojë ëndrrën ashtu siç e ka dëgjuar nga të tjerët. Ja cilat ishin ëndrrat e vërteta që kanë parë artistët shqiptarë.

DRENUSHA LATIFI: “Nuk shoh ëndrra  dhe uroj mos të shoh kurrë, sepse nuk ndjehem mirë asnjëherë kur shoh ndonjë ëndërr, por po bëhet kohë që nuk shoh dhe jam rehat.”


GENA LITO: “Eee nuk do të thosha se më ka turbulluar, sesa më ka kënaqur, sepse u ngrita me një humor të mirë pas kësaj ëndrre.....gjithashtu është dhe pak qesharake........atëherë kam ëndërruar sikur isha pjesë e grupit Rrolling Stones dhe po jepnim një koncert në një stadium gjigant që ishte e mbushur me gazetarët më të njohur nga e gjithë bota (ishe dhe ti atje Maksi,hahahaha), kjo ka qenë një ëndërr që më ka turbulluar disi....shpresoj që një ditë ndoshta të bëhet dhe realitet hahahaha.”

Monday, 26 December 2011

Berkan Ahmeti: Kur te Lidhem Seriozisht, Do Fshij Facebook-un...

Berkani kur te lidhet do ta fshije facebookun

Takuam ne facebookun e tij privat kengetarin Berkan Ahmeti dhe e pyetem per marredhenien me kete portal. Ai na tregoi se nuk shkruan asnjehere ne murin e facebookut, vetem per ndonje ndeshje futbolli, apo kur eshte ne Prishtine ai shkrun se ku ndodhet qe te mos e kerkojne ato qe e presin. Natyrisht edhe kengetari e perdor facebookun pasi e ka bashkengjitur me shume njerez. posted at albavipnews.blogspot.com. Por sipas djaloshit karizmatik portali facebook prish nje lidhje dhe ai thote qe ne momentin qe do te kete nje te dashur serioze do e fshije facebookun, sepse ka frike se nuk behet kismet te martohet. /maksim gjokaj/kosova sot/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online