All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bertan Asllani. Show all posts
Showing posts with label Bertan Asllani. Show all posts

Sunday, 24 February 2013

Tamara Todevska: Bertani dhe une jemi bashke, nuk e fshehim me...

Flet e dashura e Bertan Asllanit, Tamara: Ju tregoj sakrificat ne lidhjen tone

”Bertani dhe une jemi perseri bashke dhe nuk e fshehim me nga publiku. Dashuria e sinqerte arriti te munde paragjykimet te cilat i kishim ne fillim. Dashuria e mundi edhe religjionin”, keshtu ka theksuar pop kengetarja Tamara Todevska, ne nje rrefim per mediat maqedonase per lidhjen e saj me kantautorin Bertan Asllani, me te cilin ka nje lidhje prej dy vitesh. ”Si dhurate per te Diten e te dashuruave une kam realizuar edhe nje fotosesion, me te cilin jam munduar te nxjerr sensualitetin tim. Une me stilistin tim me shume kujdes i kam zgjedhur veshjet dhe trendet e modes, isha shperthyese nga dashuria ne fotosesion.


Saturday, 23 February 2013

Revista PANORAMA PLUS - 23 Shkurt 2013

Revista PANORAMA PLUS, 23 Shkurt 2013
 • Big Brother; Sekrete e mistere per audiencen, por edhe per familjaret. Autori Rezart Aga rrefen surprizat e show-t qe nis sonte
 • Ciljeta: Partneri im eshte i lumtur qe bebja i ngjan atij
 • Paparazzi; Tuna kapet mat me te dashurin e ri, reperin kosovar Cozman
 • Personazh; Bleona blen 500 mije "fansa" egjiptiane ne facebook. Nga 60 mije, brenda nje dite behen 500 mije.
 • Franceska i thote Ermalit: Tani puthjet i kam me euro!
 • Sezoni i ri i "Portokalli", nje parodi politike ne prag te fushates. Regjisori Altin Basha rrefen risite, Eneda edhe pse shtatzene vijon prezantimin
 • Dudushi i ben "surprize" Alfred Pezes, i nxjerr kroniken ku shan Edi Ramen
 • Flet producenti Turjan Hyskaj, pas largimit te Mamaqit nga "Ap.2XL": Ermali nuk mund te prodhoje dot humor kur eshte i lodhur!
 • Transformimi befasues i Edit Harxhit

Monday, 7 January 2013

ALBA FLASH NEWS: 7 Janar 2013

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Diellza Kolgeci, vjen me nje kalendar te vecante per vitin 2013 te realizuar ne formatin bardh e zi.
 • Zana Krasniqi raportohet te jete 3 muajshe shtatzene me nje biznesmen nga Londra.
 • Nora paralajmeron, se shpejti videoja e re "Big Love" ne bashkepunim me Vig Poppen, ndersa kenga eshte promovuar ne programet festive per Vitin e Ri
 • Bertan Asllani, shkruajne mediat, do te paraqitet me nje rol ne serialin e famshem turk "Sulltani i Madherishem"? Keto shkrime bazohen ne fotot qe kengetari beri me personazhet kryesore te ketij seriali turk. Mirepo, Bertani ka mohuar keto thashetheme se do jete pjese e serialit turk, duke thene se jane vetem foto dhe kaq.
 • Tuna ne lidhje me reperin e Babastars, Cozman? Sipas Telegrafit, fqinjet e kengetares kane pare reperin disa here duke dalur nga banesa e saj.

Sunday, 6 January 2013

Revista PALOMA - 5 Janar 2013

Revista PALOMA, 5 Janar 2013
 • Alberie Hadergjonaj: "Mos me terboni me! Keni harruar qe jam mami!", "Vajzat me perkedhelin shume"
 • Ofendime mes mamase se Adelina Ismajlit dhe Leonora Jakupit
 • Pas Nik Xhelilajt, Bertan Asllani pjese e telenovelave turke?
 • Franceska dhe Ermali mohojne lajmin: Nuk ka as puthje dhe as lidhje!
 • Ja na erdhi Viti i Ri, VIP-at tane ne arrati...: Rita Ora, Angela Martini, Bleona Qereti, Nora Istrefi, Flaka Krelani, Dren Abazi, Ami dhe Vesa, Valbona Mema, Maya Alickaj, Elton Deda, Eneda Tarifa, Kamela Islamaj, Eugent Bushpepa, Marsela Cibukaj.
 • Marsela Cibukaj: "Jetoj ne vitin e dashurise dhe vendin e cudise..."
 • Rozana Radi tradhton Noizyn per Stresin
 • Oriela Nebijaj: "Po te mos isha e lumtur singell, do te kerkoja te dashur!"
 • Dafina Rexhepi: Pa Blerim Destanin, nuk do kisha bere asgje!

Bertani rikthehet te shqiptaret permes "Sulltanit" shqiptar

Kengetari Bertan Asllani, gati sa u harrua ne tregun shqiptar, pasi ka nje kohe qe eshte perqendruar ne ndjekje te karrieres muzikore ne tregun turk.

Por, keto dite eshte rikthyer me disa foto spektakulare nga sheshxhirimet e serialit me te famshem turk "Sulejmani i Madherishem" (Muhteşem Yüzyıl) qe shikohet jashtezakonisht shume ne televizionet shqiptare. Ndoshta, edhe duke ditur kete fakt, Bertani nuk e ka lene ti ike kjo mundesi per ta sjell veten ne vemendje te mediave shqiptare, hiq me pak se duke bere foto me personazhet kryesore te serialit, Halit Ergenc (Sulltani) dhe Meryem Uzerli (Hyrrem).

Efekti si duket u arrit, pasi mediat filluan thashethemet per nje angazhim kinematografik te Bertanit ne serialin turk, por qe ai i mohoi me vone me nje postim te tij ne Facebook:

"Hah thashetheme plot! Eshte bo keq edhe foto me postu ne FB. Nuk do jem pjese e asnje seriali turk, une vetem kam bere foto, kaq! Nuk ka dicka me shume", ka sqaruar Bertani.

Nuk duhet harruar se aktori turk, Halit Ergenc, para nje kohe ka deklaruar se ka gjak shqiptari nga gjysherit e gjysherve qe kishin ardhur ne Turqi nga trojet shqiptare, nje arsye me shume per Bertanin qe te pozon se bashku me nje "Sulltan" shqiptar. /Albavipnews/

Saturday, 5 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 5 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 5 Janar 2013
 • Blerim Destani, nderron vitet me dy te dashurat ne Dubai
 • Sisi Ujka: Nje femije, dhurata qe deshiroj nga Pirro per 2013. E dashura 27 vite me e re deklaron pasionin per kantautorin Cako: Falemnderit qe ekziston duke me dhuruar vetem lumturi
 • Zhaku vendos te hakmerret. Nxjerr te palarat e personazheve VIP ne autobiografine e saj
 • Personazhi: 12 muajt e Jonida Vokshit ne kalendarin sensual te 2013-s
 • Ciljeta Xhilaga: Pse e mbylla biznesin, ja planet e mia ne SHBA pas lindjes
 • Florian Beqiri, 12 vjec, kendon ne klube si te rriturit
 • Ulpiana Lama, e martuar prej 14 vitesh, demonstron puthje televizive me bashkeshortin per te fituar vemendje
 • Zana Krasniqi tre muaj shtatzene me biznesmenin nga Londra
 • Televizion; 2012-ta, ja VIP-at qe e quajten vit ters pas ndarjes nga bashkeshortet dhe te dashurit: Redon Makashi & Elda Koci, Samanta Karavella & Kreshnik Kasneci, Tuna Sejdiu & Rilind Reka, Dafina Zeqiri & Ledri Vula, Klevis Bega & Erleta Hoti, Rozana Radi & Mc Kresha

Monday, 17 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 17 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Lil Vlora braktise muziken, mbulohet me shami dhe behet besimtare myslimane?
 • Vedat Ademi koncert ne New York me 23 Dhjetor
 • Bertan Asllani me kenge te re "Damla damla"
 • Juria e "X Factor Albania 2" ben perzgjedhjen e 18 finalisteve.
 • Vesa Luma dhe Big Basta ne Paris, festojne 20-vjetorin e Disneyland. Flitet per zyrtarizim te lidhjes, fejese apo martese!
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese me daten 12.12.12
 • Genta Ismajli sjell se shpejti klipin e saj "E kam provuar" ndersa ka deklaruar se ende eshte pa mashkull
 • Rona Nishliu publikon videon e re "Se vetem zemra flet sakte"

Wednesday, 16 May 2012

Bertani rritet dhe thote “Ndoshta” ne turqisht (Audio)

Bertan Asllani do të provojë edhe një herë t’ia thotë këngës në gjuhën turke. Ai sapo ka hedhur në audio një këngë me titull “Belki De” (kliko per video) që në shqip përkthehet “Ndoshta”.

Ndërsa në Twitterin e tij ai thotë qe po realizon edhe videoklipin kësaj këngë, dhe djaloshi nga fotoja tregon se tashmë nuk do të vijë më si një fëmijë adoleshent, por është rritur.

Por a do të pritet mirë kjo këngë në tregun turk, “Ndoshta”, shpresa vdes e fundit, prandaj së bashku me Bertanin le të shpresojmë edhe ne.

Kujtojmë që edhe Big Mama tentoi të hynte në tregun turk, por asgjë nuk arriti. E vetmja shqiptare që jo vetëm ka hyrë në tregun turk, por edhe po i cmend turqit është bukuroshja Almeda Abazi./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 23 February 2012

Bertan Asllani: Tamaren e kam vetem shoqe...

Bertani demanton thashethemet per lidhjen me Tamaren

Koheve te fundit neper media te ndryshme spekulohej qe kengetari i ri dhe njehere mjaft i suksesshem eshte ne lidhje me kengetaren maqedonase Tamara Todevska. Por ato do te ngelin vetem thashetheme pasi qe Bertani Asllani demantoi te gjitha ate duke thene se mes tij dhe Tamares ekziston vetem shoqeri.

“Mes mua dhe Tamares pervec shoqerise nuk ekziston asgje tjeter. Ne kohe te gjate jemi ne bashkepunim dhe gjate viteve kemi krijuar shoqeri mjaft te mire. Ju e dini se me “BMA” produksionin bashkepunojne edhe shume kengetar tjere, si per shembull Toni Zen. Thjesht jemi duke punuar me Tamaren ne projekte te reja, kjo eshte e tera”, deklaroi per “Zhurnal plus” Bertan Asllani.

Nder te tjerash ai zbuloi se eshte duke punuar ne albumin e tij ne gjuhen turke, me cka edhe ndodhet per momentin ne Turqi por duke mos lene anash edhe projektet per kenget ne gjuhen shqipe. /zhurnal/

Tuesday, 21 February 2012

Bertan Asllani e ka vjehrren serbe

Flitet këto ditë se këngëtari nga Maqedonia, Bertan Asllani është në lidhje me këngëtaren maqedonase Tamara. Nëse ju kujtohet vite më parë, kjo këngëtare së bashku me Adrian Gaxhën përfaqësoi Maqedoninë në Festivalin “Eurosong”.

Ndërsa, sipas lajmit ende të pakonfirmuar, Bertani ka kohë që del qafë më qafë me Tamarën. Ndërsa, këngëtarja ka baba maqedonas dhe nënë serbe. Dhe, në këtë llogaritje i bie që këngëtari shqiptar të ketë nesër një vjehërr serbe.

Megjithatë, dyshohet se ky lajm është vetëm për të bërë bujë, duke ditur se këngëtari ka pak kohë që nuk është i përfolur në mediet shqiptare. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bertan Aslani has Serbian mother in law

Talk these days that the singer from Macedonia, Bertan Aslani is about Macedonian singer Tamar. If you remember years ago, the singer along with Adrian Gaxhën represented Macedonia at "Eurovision". While, as yet unconfirmed news, Bertani has long neck collar comes with Tamar.

Monday, 20 February 2012

Bertan Asllani ne lidhje dashurie me kengetaren maqedonase Tamara...

Zbulohet lidhja e Bertanit me kengetaren maqedonase, Tamara Todevska

Edhe pse per shume jane prezantuar vetem si miq dhe bashkepunetore, pop kengetari dhe producenti Bertan Asllani, me ne fund ka bere publike lidhjen e tij me kengetaren maqedonase, Tamara Todevska Ne disa imazhe te publikuara neper profilet e tyre ne facebook, Tamara dhe Bertani shihen te perqafuar prane njeri- tjetrit. Disa nga fotot jane realizuar ne Selanik te Greqise, pas festave te fundvitit. Sipas asaj qe shkruhet ne mediat maqedonase, Tamara koheve te fundit eshte duke publikuar vetem kenge per dashurine, ndersa nje nga me te rejat titullohet “Te falenderoj qe me dashuron”, me komente dhe “like”, ne mesin e te cileve edhe Bertani.

Gjithmone duke u bazuar ne ate qe shkruhet ne shtypin roze ne Maqedoni, kengetarja Todevska nuk eshte pergjigjur ne celularin e saj per te konfirmuar apo pergenjeshtruar lidhjen, ndersa nga produksioni qe menaxhon karrieren e saj “Simply city”, kane thene se ne jeten private nuk i perzihen kengetares. “Shume jam e dashuruar”, ka thene Tamara gjate promovimit te klipit te saj ‘’Nuk deshiroj te jem vetem’’ gjate muajt nentor te vitit te kaluar, por nuk ka dashur te pranoje nese behet fjale per Bertanin.

Tuesday, 31 May 2011

Bertani Lanson Kengen Turke "Imkansiz"

Bertani, futet ne tregun turk

Duket se endrra e tij per t’u futur ne tregun turk po realizohet pak nga pak. Kengetari shqiptar nga Maqedonia, Bertan Asllani, ka nenshkruar se fundmi kontraten me nje produksion te njohur turk dhe vetem 2 dite me pare ka publikuar singllin e pare nen logon e ketij produksioni.

Flitet se Bertani do te realizoje shume shpejt albumin me te ri ne gjuhen turke. Duke qene nje njohes i mire i gjuhes turke, Bertani nuk e ka problem te flase dhe komunikoje e akoma me pak te kendoje, duke ditur qe prej disa vitesh eshte edhe ne tregun shqiptar me hite te shumta./bluetooth/

Degjo kengen "Imkansiz" (Impossible/E Pamundur)

Saturday, 1 May 2010

Stupcat dhe Bertani Fitues te "VIP Shpija"VIP Shpija: Stupcat (Thuprat) dhe Bertan Asllani Fitues!

Stupcat (Vedati, Osmani dhe Mensuri) dhe Bertani me numer te njejte te votave nga publiku, jane fitues te Edicionit 1 te Spektaklit "VIP Shpija". Finalja u mbajt sonte ne sallen "1 Tetori" ne Prishtine. Te pranishem ne finale ishin te gjithe banoret e shtepise pervec Rezartes dhe Vites. Stupcat dhe Bertani pranuan duartrokitje te shumta nga publiku per gjithe ate kenaqesine qe ata i kane ofruar publikut duke qendruar 30 dite brenda nje shtepie te vezhguar 24 ore ne dite. Suma e fituar prej 50,000 eurove, ashtu sic jane deklaruar me pare vipat, do te shkoj drejt ndertimit te nje shtepie per nje familje ne nevoje. Kete radhe fati i ka buzeqeshur familjes Ademi nga Kopiliqi i Ulet i Komunes se Skenderajt, te cilet jetojne ne varferi dhe pa kulm te ngrohte. Organizatoret e spektaklit u kane premtuar qe se shpejti do te fillojne ndertimin e shtepise se tyre te re dhe paralajmeruan qe VIP Shpija do te vazhdoje me projekte te reja me qellime bamiresie.

Ne edicionin 1 te spektaklit "VIP Shpija" kane marre pjese: Stupcat (Mensuri, Vedati dhe Osmani), Fatos Kryeziu, Agim Gerguri, Big Mama, Bertan Asllani, Rezarta Shkurta, Afroviti Goge, Drenusha Latifi, Kastro Zizo dhe Rozana Radi.
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

VIP Shpija: Stupcat and Bertani winner!

Stupcat (Vedati Osman and Mensuri) and Bertani with the same number of votes from public, are winners in edition 1 of spectacle "VIP Shpija". Final was held in the hall one October tonight in Pristina. Present in the final were all residents of the house except Rezartes and Vites. Stupcat and Bertani accepted applause from many audience for all that pleased that they have offered the public by staying inside a house 30 days to monitor 24 hours a day. Suma won 50,000 euros, as stated previously Vipat will go towards building a house for a family in need. This time fate is smiling Ademi family from Kopiliq i Ulet of Skenderaj, who live in poverty and without a warm roof. Spektaklit organizers have promised that they will soon begin building their new house and warned that VIP will continue to lead new projects with the purpose of charity.
]]

Saturday, 24 April 2010

VIP Shpija: FINALISTET!VIP Shpija: Finalistet

Finalistet e VIP Shpija edicioni I (2010) jane:

STUPCAT (THUPRAT) (KODI 01)
FATOS KRYEZIU (KODI 02)
BERTAN ASLLANI (KODI 05)
ROZANA RADI (KODI 10)


Votoni te preferuarin e juaj

Votimi ne Kosove:
sms: Vala 4040 shkruaj XX
sms: Ipko 2020 shkruaj XX
televoting: 0900 81 81 XX

Votimi ne Maqedoni:
sms: 070 141 331 shkruaj XX

Votimi ne Shqiperi:
sms: 15191 shkruaj XX

*XX eshte kodi i banorit

Finalja do te mbahet me 1 Maj 2010, ne Pallatin e Sporteve "1 Tetori" ne Prishtine duke filluar nga ora 20h. Hyrja per vizitore eshte 4 euro dhe rezervimi behet permes numrave 044/049 123 458.
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Finalists of VIP leads edition (2010) are:

Stupcat (THUPRAT) (CODE 01)
Fatos Kryeziu (CODE 02)
Bertan Aslani (CODE 05)
Rozana Radi (CODE 10)

Vote your favorite

Voting in Kosovo:
SMS: 4040 Written Wave XX
SMS: write Ipko 2020 XX
televoting: 0900 81 81 XX

Voting in Macedonia:
sms: 070 141 331 XX type

Voting in Albania:
SMS: 15191 write XX

* XX is the resident code

Final will be held on 1 May 2010, at the Palace of Sports "1 October" in Pristina, starting at 20h. Access to visitors is four euros and reservations made through the number 123 458 044/049.
]]

Wednesday, 21 April 2010

VIP Shpija: NOMINIMET #5, 21 Prill 2010VIP Shpija: Nominimet #5, 21 Prill 2010 (21.04.2010)

Te Nominuarit qe rrezikojne te dalin te shtunden e ardhshme jane:

BERTAN ASLLANI (KODI 05)
DRENUSHA LATIFI (KODI 08)
ROZANA RADI (KODI 10)


Votimi ne Kosove:
sms: Vala 4040 shkruaj XX
sms: Ipko 2020 shkruaj XX
televoting: 0900 81 81 XX

Votimi ne Maqedoni:
sms: 070 141 331 shkruaj XX

Votimi ne Shqiperi:
sms: 15191 shkruaj XX

*XX eshte kodi i banorit

Keni parasysh, duhet te votoni banorin qe ju preferoni te qendroje ne shtepi. Banori qe merre me se paku vota behet i eliminuari i radhes.

Si shkuan nominimet?

Drenusha nominon Rozanen
Bertani nominon Drenushen
Fatosi nominon Bertanin
Thuprat nominojnë Rozanen
Rozana nominon Drenushen

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
The nominees who appear at risk of future shtunden are:

Bertan Aslani (CODE 05)
Hind Latifi (CODE 08)
Rozana Radi (CODE 10)

Voting in Kosovo:
SMS: 4040 Written Wave XX
SMS: write Ipko 2020 XX
televoting: 0900 81 81 XX

Voting in Macedonia:
sms: 070 141 331 XX type

Voting in Albania:
SMS: 15191 write XX

* XX is the resident code

You know, that resident should vote you prefer to stay at home. Resident to take the least votes becomes the next eliminuari.

As nominations went?

Drenusha nominate Rozanen
Bertani nominate Drenusha
Fatosi nominate Bertanin
Thuprat nominate Rozanen
Rozana nominate Drenusha
]]

Saturday, 17 April 2010

VIP Shpija: NOMINIMET #4, 17 Prill 2010VIP Shpija: Nominimet #4, 17 Prill 2010 (17.04.2010)

Te nominuarit qe rrezikojne te dalin te merkuren e ardhshme jane:

THUPRAT (KODI 01)
FATOS KRYEZIU (KODI 02)
BERTAN ASLLANI (KODI 05)
KASTRO ZIZO (KODI 09)
ROZANA RADI (KODI 10)


Votimi ne Kosove:
sms: Vala 4040 shkruaj XX
sms: Ipko 2020 shkruaj XX
televoting: 0900 81 81 XX

Votimi ne Maqedoni:
sms: 070 141 331 shkruaj XX

Votimi ne Shqiperi:
sms: 15191 shkruaj XX

*XX eshte kodi i banorit

Keni parasysh, duhet te votoni banorin qe ju preferoni te qendroje ne shtepi. Banori qe merre me se paku vota behet i eliminuari i radhes.

Si shkuan nominimet?

Rozi nominon Bertanin
- Ne i treguam te fshehtat tona Bertanit, kurse ai nuk na tregoi te fshehtat e tij.

Fatosi nominoi Stupcat
- Se ka humbur shume para me ortakun e biznesit Vedatin (shaka)

Bertani nominon Rozin

Drenusha nominon Kastron
- Ai eshte i merzitur dhe ka nevoje ta shoh djalin e vet. Ai ka deshire te qendroje ne shpi, por nuk ndjehet mire ketu edhe pse nuk e thote ne kamera.

Stupcat nominojnë Fatosin
- Kesaj radhe Mensuri ishte ai qe vendose dhe ishte ne hamendje ne mes te Fatosit dhe Bertanit. Shuki i ndihmoi duke hedh nje short per te zgjedhe te nominuaring. Shorti i ra Fatosit

Kastro nominon Bertanin
- Bertani eshte i lidhur me Bigin, e nominoj me i be sens per me qene prape bashke jashte.

Kesaj radhe Drenusha ishte e vetmja qe mbeti jashte nominimit. Ajo e shprehi gezimin e vet duke kercyer mbi tavoline.

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

You know, that resident should vote you prefer to stay at home. Resident to take the least votes becomes the next eliminuari.

As nominations went?

Rozi nominate Bertanin
- We told our secrets Bertanit, and he showed us his secrets.

Stupcat nominoi Fatosi
- That has lost more money with business partner Vedatin (joke)

Bertani nominate Rozi

Hind nominate Castro
- He is upset and needs to see his son. He wanted to stay in the lead, but it feels good here even though we do not mean camera.

Stupcat nominate Fatosin
- This time he was put Mensuri and was in the middle of conjecture and Bertanit Fatosit. Shuki helped by a short toss to choose the nominuaring. Fatosit struck lottery

Bertanin nominate Castro
- Bertani Bigi is on, and nominate to the EU for the sense of being out together again.
]]

Tuesday, 13 April 2010

Ngjarje Dramatike ne VIP Shpija!VIP Shpija: Drama ne Shtepi, Bigi Eliminohet..., 13 Prill 2010

BIG MAMA ELIMINOHET?

Sot banoret e shtepise jane tronditur me nje komunikim zyrtar qe erdhi nga i Zoti i Shtepise, si vijon:

“Me keqardhje te thelle i zoti i shpise ka marre vendim qe edhe pas verejtjeve dhe denimeve te fundit per shprehje banale dhe mosperfillje te rregullave te parashtruara lidhje me shprehjet verbale te perdorura gjate orarit te dites, te eliminoj automatikisht Bigin nga gara e VIP Shpise. Njekohesisht i zoti i shpise shfrytezon rastin te kerkoj falje nga shikuesit per sjelljet dhe gjuhen e perdorur nga banori i VIP Shpise. Sa i perket banoreve te tjere qe do te vazhdojne qendrimin ne VIP Shpija i zoti i shpise ju lutet qe te keni kujdes shprehjet te cilat i perdorni gjate dites, duke marre parasysh qe ky shou shikohet nga shikuesit e mitur.”

BERTANI LESHON SHTEPINE!

Me i trondituri nga ky lajm ishte Bertani i cili vendosi qe ta leshoj shtepine me deshire pasi nuk mund te jetonte me aty brenda pa shoqen e tij te ngushte Bigin. Bertani dhe Bigi me pas derguan nje leter per banoret e tjere, si vijon:

Bigi: “Te dashur shoket e mi, po me dridhet dora, nuk munda te jap pershendetje, nuk munda t’ju jap perqafimin tamam sic deshta. Mos u merzitni per mua, e vetmja qe me merzit eshte se do t’me mungoni shume, ne vecanti Osmani dhe Rozi. Ju dua, suksese te gjitheve dhe mbajeni harmonine si me qene edhe une atje.”

Bertani: “Osman me fal shume por Bigit i kam shume borxh ne jete, m’falni ju dua t’gjitheve, Bertani.”

BERTANI KTHEHET

Pas nje kohe, Bertani kthehet ne shtepi dhe rrefen se ishte penduar per vendimin e tij kaq te hezituar per te leshuar shtepine, por qe e kishte bere pasi Bigin e ka shoqe te mire. U kritikua nga banoret e tjere te cilet i thane se ata u ndien te ofenduar pasi edhe ata duan qe te jetojne me Bertanin ne shtepi.

BIG MAMA KTHEHET

Pas kerkesave te shumta per tu rikthyer ne Shtepi, Big Mama kthehet ne shtepi prape, e gezuar si gjithmone dhe spjegon se ajo nuk kishte leshuar shtepine ne te vertete, por gjithe kjo kishte qene vetem nje loje. Ece beso! ha ha ha! Dhe ajo kishte sjelle me vete nje torte si dhurate per banoret.

A ishte kjo nje ngjarje e vertete apo jo ne VIP Shpija, nuk po i dihet! Mirepo, nje po dihet se eshte mesuar qe me skandale te ketilla po rritet shikueshmeria e ketij spektakli. Si duket po vertetohet thenia qe vetem lajmi i keq perben lajm. Keto dite kjo u vertetua poashtu pasi mediat treguan interesim te vecante me sherret e krijuara ne VIP Shpija mes Bigi, Rozit e Rezit, e qe me pare ishin mjaft indiferente ndaj ketij spektakli.

Ndiqni kthimin e Bigi-t


- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

BIG MAMA eliminated?

Today the household are thrilled with that came an official communication from the landlord, as follows:

"With deep regret the lord of shpise has taken the decision that after the remarks and the recent convictions and banal expressions of contempt of set about verbal expressions used during the hours of the day, and automatically eliminate the race of VIP Bigi Shpise. Lord of shpise simultaneously using the opportunity to ask forgiveness from viewers about the behavior and language used by a resident of VIP Shpise. Regarding other residents who will continue to stay in the neat rear VIP shpise pray you to note that the terms of use during the day, considering that this show is seen by underage viewers. "

BERTANI leaves home!

With this news was trondituri Bertani who decided to let the house because he can not desire to live with it in without his close friend Bigi. Bertani Bigi and then sent a letter to other people, as follows:

Bigi: "To my dear friends, but with hand shakes, can not give a greeting, I could not give you embrace just as wanted. Merzitni not for me, the only bother is that the t'me will miss much, especially Osmani and Rozi. You love, success to all and keep the harmony as I was there. "

Bertani: "Osman Bigi forgive me but I have very much debt in your life you want t'gjitheve m'falni, Bertani.

ReTurns BERTANI

After a while, Bertani rrefen return home and he was remorseful for his decision so reluctant to issue home, but that he had done after Bigi has good friends. It was criticized by other people who said they felt insulted when the they want to live with Bertanin home.

BIG MAMA Returns

After numerous requests to return to Home, Big Mama back home again, happy as always and explains that she had no home in fact issued, but all this had been only one game. Move trust me! ha ha ha! And she had brought with him a cake as a gift for residents.

Was this a true story or not VIP leads, is not known! However, one is known it is learned that with such scandals is growing viewership of this show. Apparently being told that only confirmed the bad news makes news. These days, it was confirmed as the media also showed interest in particular with the hassle of leads generated in VIP between Bigi, Rozi of Rezi, and who previously were quite indifferent to this spectacle.
]]

Wednesday, 7 April 2010

VIP Shpija: NOMINIMET #1, 7 Prill 2010


/photo public domain/

VIP Shpija: Nominimet #1, 7 Prill 2010

Ne nomimin deri te shtunden jane:

REZARTA SHKURTA
(sms: Vala 40 40 shkruaj 06, televoting: 0900 81 81 06, Maqedoni sms: 070 141 331 shkruaj 06)

KASTRO ZIZO
(sms: Vala 40 40 shkruaj 09, televoting: 0900 81 81 09, Maqedoni sms: 070 141 331 shkruaj 09)

DRENUSHA LATIFI
(sms: Vala 40 40 shkruaj 08, televoting: 0900 81 81 08, Maqedoni sms: 070 141 331 shkruaj 08)

AFROVITI GOGE
(sms: Vala 40 40 shkruaj 07, televoting: 0900 81 81 07, Maqedoni sms: 070 141 331 shkruaj 07)

BERTAN ASLLANI
(sms: Vala 40 40 shkruaj 05, televoting: 0900 81 81 05, Maqedoni sms: 070 141 331 shkruaj 05)

Keni parasysh, ai qe merre me se paku vota, leshon VIP Shtepine, keshtu qe votoni te preferuarin e juaj per te qendruar ne Shtepi.

Kush ke Nominoi:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Agimi nominon Drenushen
Agimi pati shume pak muhabet me Drenushen. Mendon se ishte jo shume aktive, i ka pengu ndonjehere, thjeshte Drenusha eshte pasive sipas Agimit.

Drenusha nominon Rezarten
Sipas Drenushes Rezarta ka qene personi e cila ka shkaktu me se shumti probleme ne shtepi, ka deshiruar te dominoj ne shtepi. Rezarta ka pas nje problem me Drenushen dhe banoret tjere, edhe pse para nominimeve ka kerkuar falje, por prape Drenusha deshiron ta nominoje ate pasi ajo mendon kete permiresim e ka bere vetem sa te kalojne nominimet.

Rozana nominon Viten
Rozana ne te vertete deshironte te nominonte Rezarten por deshiron ta kete ende brenda shtepise, per t’ja treguar fytyren e vertete te saj. Ajo nominon Viten sepse Rezarta gjen mbeshtjetje tek ajo dhe deshiron te shoh Rezin vetem.

Rezarta me veshtiresi nominon Kastro Zizon
Edhe pse vonoi ne nominim, me kembengulje thoshte dua te nominoj veten sepse e kam shume te veshtire t’i nominoje tjeret. Ne fund vendosi te nominoj Kastron per shkak te vesit te tij, te pijes. Sipas Vites, pasi eshte kthyer ne Shpajz ajo ka filluar se qari.

Bertani nominon Rezarten
Per shkak te problemeve te Rezartes qe shkakton me banoret tjere qe ai sheh te padrejte

Vita nominon Bertanin
Pa asnje arsye te qarte por per shkak te lojes nominon Bertanin, edhe pse eshte djale i mire e i sjellshem. Ajo thote se nuk arritur ta njoh si duhet.

Kastro nominon Rezarten
Per arsye se Rezarta e kishte prekur Kastron aty ku nuk duhet, ku nuk shkon me tej. Kastro mendon se Rezarta luan rolin e kukulles: “Nuk e ha peshkun, nuk e ha kete… ate”

Fatosi nominon Viten
“Edhe pse i zoti i shpise na lidhi kembet me zinxhire, prape nuk kemi asgje te perbashket ne mes veti, se paku ndonje fore.”

Stupcat (Thuprat) kane fituar Imunitet
Gjate javes se kaluar eshte votuar per banorin qe do te fitoj imunitet ndaj nominimit. Publiku ka votuar me 44% pikerisht Stupcat dhe ata kesaj radhe nuk ka mundur t'i nominoj askush por edhe vete nuk kane mundur te nominojne askend.

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

You know, the one who gets the least votes, releases VIP House, so vote your favorite to stay at home.

Who you nominoi:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doe nominate Dawn

Dawn was very little conversation with the doe. Do you think it was not very active, has ever pledge, simply doe is passive by dawn.

Hind nominate Rezarten

According Drenushes Rezarta was the person who has caused the most problems at home that has desired to dominate at home. Rezarta had a problem with the doe and other people, even though money has requested nominations for forgiveness, but wants it back doe nominoje that this improvement since it has done just enough to pass nominations.

Rozana nominate Years

Rozana we really wanted to nominonte Rezarten but still want to have the house, the deal showed its true face. It nominate Rezarta years because she finds in favor and only wants to see Rezi.

Rezarta difficulties Zizon nominate Castro

Although delayed the nomination, saying hard I want to nominate myself because of my very difficult to nominoje others. We finally decided to nominate Castro because of his vice, to drink. According Vites, as is currently Shpajz she started crying.

Bertani nominate Rezarten

Because of the problems that causes Rezartes with other people who he sees as unfair

Vita nominate Bertanin

Without any clear reason but due to nominate Bertanin game, even though the boy is good and the polite. She says she does not know how to reach them.

Rezarten nominate Castro

For reasons that had affected Rezarta where Castro should not, not going further. Castro believes that the role Rezarta doll: "I do not eat fish, do not eat this ... it"

Fatosi nominate Vita

"Although the master of us shpise legs tied with chains, again we have nothing in common between themselves, at least any Fore."

Stupcat (Thuprat) have acquired immunity

Last week was voted resident who would win immunity from nomination. The public has voted with 44% exactly Stupcat and they can not nominate anyone but themselves can not nominojne anyone.
]]

Saturday, 3 April 2010

VIP Shpija: Vedati dhe Agimi Kendojne Tallava

VIP Shpija: Vedati dhe Agimi kendojne Tallava dhe kenge tjera, Dita 3

Vedati dhe Agimi nisin kendimin ne Tallava, duke vazhduar te kendojne (tentuar) kenge tjera por heqin dore dhe i dorezojne mikrofonin Bertanit dhe Rozanes te cilet mundohen te komponojne nje kenge te re.- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Agimi and Vedati start singing in Tallava, continuing to sing (attempt) but other songs and submit renounce Bertanit microphone and Rozanes who try to compose a new song. ]]

Tuesday, 24 March 2009

Bertan Asllani ne "Zhurma" Zico TV

Bertan Asllani ne "Zhurma" te Zico TV 22.03.09


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online