All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bertina BB3. Show all posts
Showing posts with label Bertina BB3. Show all posts

Monday, 7 May 2012

Revista PALOMA - 5 Maj 2012

Revista PALOMA, 5 Maj 2012
 • Julka: Per mua je dashuri... e martuar ne fshehtesi!
 • Sheila e X-Factor: Me Noizy-in vetem shoqeri
 • Saimir Cili dhe lidhja e tij me Francesken e "Big Brother": Franceska, shembull qe duhet te ndjeke rinia shqiptare
 • Edgar Cani: Po fitoi Liami,... Shqiperia nuk behet me!
 • Bertina merr seriozisht palestren. Behet gati per stinen e veres!
 • Simone afrohet me Adelina Tahirin
 • Noizy: Getoari dhe shoket e tij jane femra, jo meshkuj!
 • Gerta e BB: Nuk kam punuar asnje dite ne jeten time
 • Cfare cifti i cuditshem, Nora Istrefi dhe Robert Berisha
 • Big Mama i rikthehet muzikes, ne "X Factor"
 • Linda Halimi dasmen ne qershor ne Xhamajka
 • Mihrija dhe Naimi "rimartohen"
 • Dafina dhe Ledri kapen mat
 • Grandiola e BB: Tani e ka radhen "Grande Fratello"... me kane pranuar!
 • "Tirana Street Style" sjell mode ne Shqiperi, nga Niko Komani
 • 1 Minute me Jeta Faqollin
 • Interviste me Kristi Mollaj
 • IN & OUT: Noizy, Inva Mula, Elvana Gjata (IN); Gjyste Vulaj, eliminimi i Ylli Limanit, Klaudia e BB5 (OUT)

Sunday, 30 May 2010

Erion Zeqiraj, Nje Rrefim Post Big Brother!


/photo marsel rexhini/

Erioni: Dashuria me Bertinen dhe zhgenjimi nga Olta e Hakiu

Big Brother e ka marre per mire Erionin. Packa se hyri vetem e doli cift por, edhe nga ana fizike, ndryshe nga te tjeret ai ka dale me disa kile me teper ne peshe. E gjeja me e rendesishme eshte se ai dhe Beritna jane bashke dhe ndihen shume mire me njeri-tjetrin. Ndoshta kishin nevoje per me shume hapesire per te qartesuar ndjenjat e tyre, se per t'i kuptuar i kishin marre vesh qe brenda shtepise se Big Brother.

Fatit nuk mund t'i shpetosh, edhe pse naten e pare te hyrjes ne shtepi, Erioni e shkualifikoi vajzen (shfajesohet se televizori ishte bardhezi) kur ajo u rikthye dicka provoi, dicka qe me pas do te konkretizohej me nje pelqim reciprok. E pas kesaj, gjerat nuk do shkonin dhe aq mire, pasi trysnia e qendrimit 24 ore me te njejtet persona, do shkaktonte krisje ne marredhenien ne cift.

Nje tjeter motiv ishte edhe nje banor tjeter e Big Brother, Olta. Por, per Erionin asgje nuk ka me rendesi tani. Kemi folur me Bertinen thote ai, lojen e lame brenda mureve te shtepise. Tani po jetojme jeten ne realitet dhe ndihemi shume mire bashke. Ndersa Olta? Te shkuara te harruara! Nuk kam me shoqeri midis tyre, ashtu sic ishte dukur, ajo e ka zhgenjyer.

Gjeja qe e bashkon Erionin me Bertinen eshte thjeshtesia. Eshte e pa mundur qe gjate pak metrave rruge qe ecen te mos vesh re sa i flasin dhe e pershendetin. Popullariteti qe ka ftuar eshte me se i dukshem. Erioni synon televizion, dhe shpreson qe te marre nje oferte te tille pune. Tani ka vetem nevoje per ca pushime se bashku me Bertinen. Ne nje interviste per Sh2-in, ai tregon ditet e tij jashte shtepise, dhe si e perjetoi qendrimin brenda Big Brother.

Erion, si po ndiheni pas daljes nga shtepia, u bene dite...?

Nuk po ambientohem dot me orarin ne radhe te pare. Fle me oren qe kam fjetur te Big-u dhe zgjohem po me ate ore. Nga nje qetesi absolute qe ishte brenda ne shtepi, ndersa tani shikon shume njerez qe vijne te takojne, te kerkojne shpjegime me detaje. Shpesh here kam ngelur i habitur, e kishin pare Big-un me aq detaje sa te pyesin, ne filan date, pse ia the kete shprehje ti atij personi, qe edhe ti vete realisht nuk e mban mend se cfare ke bere aty brenda. Eshte nje zhurme aq e bukur, po aq edhe e lodhshme. Kam nevoje per nje qetesi ne keto momente.

Si eshte zgjimi tani qe jeni ne familjen tuaj?

Te them te drejten, jetoj me prinderit po nuk po i takoj fare keto dite. Shkoj vone ne shtepi, ata jane ne gjume, kur une cohem ne mengjes ata kane ikur ne pune dhe me thone ke qene me mire kur ishe brenda se atje te pakten te shikonim kur te donim. Kam dhe shume njerez te tjere qe duhet t'i takoj dhe nuk kam mundur akoma.

E prisnit kete lloj popullariteti qe keni krijuar tashme jashte shtepise?

Te them te verteten, prisja nje lloj popullariteti, po kaq te madh nuk e kisha menduar. Jam habitur nga reagimet. Shume veta thone na jeni bere si femijet e familjes, kemi zgjedhur ndonje personazh aty dhe nuk dukej sikur i kemi femije keta dhe benim tifo ne cdo moment per ju. Eshte gje shume e bukur, mua po me pelqen kjo.

Futja ne Big Brother ishte strategji per te qene ne televizion, duke ditur qe ju keni nje eksperience si gazetar?

Kur jam futur ne Big Brother ka qene nje moment kur kisha 3-4 muaj qe isha shkeputur nga puna ku isha dhe mendova kjo mund te jete nje ure mjaft e mire per tu futur serish ne media pas kesaj pauze. Kjo ka qene nje nga arsyet primare, pastaj rruges nuk e kisha shume kete idene qe do kisha popullaritetin, qellimi im i pare ishte kalimi ne media.

Ju ndihmoi dega qe keni perfunduar, Psikologjia brenda shtepise?

Nuk eshte se e kam perdorur shume rolin e psikologut ne shtepi, pasi me shume jam marre me situatat, jam munduar t'i perballoj sikur isha ne jeten e perditshme. Megjithese psikologjia ne shumicen e rasteve me ka ndihmuar, edhe pse shpesh thosha ee lere kete se jashte mund te jete dhe ndryshe. Sepse nuk mund t'i besosh 100 per qind te gjithe banoreve, pasi te gjithe aty kane ardhur per loje.

Asnjerit nuk e ki besuar?

Te them te verteten, personave qe u kam besuar ka qene Hakiu, Jetmiri dhe Bertina me raste, pasi kur filloi te me fliste dhe kritikonte dhe une perdora ate egon time.

Marredhenia me Hakiun ishte mire, pse ditet e fundit ju nuk kishit te njejtin raport miqesor?

Ne fund me Hakiun u prishem, jo per fajin tim. Ishte nje moment kur une e nominova ate dhe ai kur ka dale jashte e ka pare shume keq ate nominim. Nderkohe qe ai gjate gjithe kohes brenda ne shtepi thoshte; une jam i fort, jam i fort por, duke menduar dhe besuar se ishte i fort nuk kishe pse te prekej kaq shume. Hakiu nuk e ka pranuar asnjehere qe une e kam prishur shoqerine me Erionin vetem pse me ka nominuar por, ka thene qe; ai nuk ka dhene gje ne shtepi, kete jane gjerat e atij dhe mua me duken kot. Ka thene qe Erioni ka dhene ne shtepi lojen me tre gocat, ne qofte se Erioni ka dhene lojen me gocat, Hakiu ka dhene gjumin, oraret e gjumit dhe zgjimin ne mengjes. Mua me vjen keq qe e prisha shoqerine, pasi mendoja qe me ate mund te kisha shoqeri dhe me Jetmirin, por kur nje njeri te flak per nje nominim, nuk ke se cfare shoqerie t'i japesh atij personi. Mendoj qe edhe ne mos'shkuarjen e shume gjerave ne lojen time ka qene edhe ai momenti kur Hakiu ka dale me ate parullen ne dore qe nuk dua ta fitoj ky Big Brotherin se nuk ka dhene gje, ndersa dy dite para, ma ka thene ne qofte se nuk fitoj une, dua ta fitosh ti.

E shijuat ju Erion Big Brotherin?

Po them se perderisa te gjithe jane dobesuar dhe une jam shendoshur, duhet ta kem shijuar shume. Ishte nje eksperience mjaft e mire dhe thjeshte te perballesh me 20 karaktere dhe persona te ndryshem dhe te arrish ne finale eshte goxha mire. Me ka sherbyer edhe per faktin se brenda shtepise me njerezit kam shkuar mire pavaresisht fjaleve qe thone jashte. Kjo tregohet edhe nga fakti qe nuk kam qene ne nominim per nje kohe te gjate. Kjo tregon se ne komunitet di te jetoje di te perballem, di te pershtatem, dhe vete nga natyra keshtu jam. Keshtu qe kjo gje u tregua edhe aty.

Ishte Big Brother nje vend per te krijuar miq?

Nje dy mund t'i kesh miq, po Big Brother eshte nje vend ku ti shkon per te dhene idete e tua, per t'u perplasur me idete e te tjereve dhe per te arritur qellimin final qe eshte cmimi ose per ate qe ti hyn. Me idene qe ti hyne, duhet t'i shkosh deri ne fund asaj. Miqesite ne Big Brother deri diku nuk jane reale.

U krijua ideja qe femrat rrotullohen rreth teje dhe ti aha... nuk ktheje asnje pergjigje...?

Une Oltes i kam thene qe ti per mua je shoqja ime. Dhe kam pas shoqeri dhe respekt per Olten, pasi njihja babane dhe vellane e saj. E shihja ne aspektin shoqeror, por, sic thame, ne Big Brother nuk ka shoqeri. Nuk eshte e lehte qe ne nje ambient ne nje shtepi te jesh gjate gjithe kohes nga dikush i pelqyer.

Bertina ju pelqeu qe ne momentin e pare qe e pate?

Bertinen e kam skualifikuar, por ne momentin qe une kam ikur e kam marre me Xhimin tek zona tunelit, kur ka ardhur, aty jam habitur me ate flokun kacurrela, me ate hunden e vogel, kishte nje shkelqim... me ate pelushin e bardhe, me dukej shume e embel dhe realisht me pelqeu qe ne fillim. Ndoshta disa banore, Jetmiri dhe disa te tjere do ta kene vene re kete pelqimin tim dhe per ditelindje ma bene lojen duke vene Bertiten ta luante rolin e nje femre.

Po me vone gjerat nuk shkuan aq vaj, pse?

Problemi jone eshte se ne te dy duam te jemi protagonist dhe kjo eshte e vertete. Mua nuk me pelqejne shume kerkesat e llogarise. Une realisht me veten time mundohem gjithe kohes te jem ne rregull. Dhe kur nje njeri te thote nje gje, pavaresisht se mund te jete ashtu sic thote ai, ti ke ate kokefortesine tende qe thua, Ok, per inatin tend do ta beje edhe kete. Megjithate, ne shume situata kam gabuar ne shtepi, por perseri ajo eshte loje.

Pas daljes suaj nga shtepia, si vazhdon te jete marredhenia me Bertinen

Vazhdojme te jemi bashke. Dhe i kisha thene dhe brenda qe ne do flasim jashte. Brenda shtepise, situatat jane shume te veshtira per t,u kuptuar dhe per t,u administruar, nderkohe jashte eshte shume me ndryshe. Vete fakti qe atje je 24 ore me nje person, do s'do, do kapesh me nje grimce te vogel, nderkohe jashte ke me shume hapesire per t'u marre me shume gjera. Kem folur me Bertinen, jemi sqaruar dhe kemi thene ajo eshte pjesa e lojes ngelet te loja, jeta jone reale eshte ketu jashte dhe ne jemi bashke e jemi shume mire.

Cfare te perbashketash keni me Bertinen?

Thjeshtesine.

Duket sikur po behet nje "konkurrence" ofertash per banoret. Ju keni pasur ndonje oferte pune?

Mua nuk me ka ardhur asgje akoma. Qejfin e kisha te isha ne media, por e rendesishme eshte te mos jesh pa pune. Edhe me sportin dua te vazhdoj, qe nga java tjeter do filloj te shkoj.

Me Olten keni folur dhe pas Post-Big Brother?

Me Olten folem vetem aty ne studio, mbaroi spektakli une u largova me miqte e mi dhe keshtu qe... nuk jam ulur te sqarohem dhe nuk kam ndonje interes te madh te sqarohem me te. Kur nje person ne nje moment del hedh balt mbi figuren time, nje person qe gjate gjithe kohes ne shtepi eshte munduar te beje loje duke me perdorur mua, pavaresisht se mund te kete rene edhe vete pre e lojes. Mua nuk me pelqejne keto gjera, une nuk do ta beja kurre te dilja jashte dhe te hidhja balt per nje person. Ajo nje dhe Hakiu dy jane dy persona qe kane hedhe balt mbi mua dhe realisht me vjen keq per kete.

Olta e ka quajtur Bertinen provinciale, cfare mendimi keni per pohimin e saj?

Po le te thone, tani une nuk e di ca kuptojne keta me provinciale. Une do te doja t'i pyesja kush eshte ndryshimi midis provincialit dhe qytetarit. Me eshte dukur habi. Si provinciale qe thone, eshte shume e qyteteruar e kulturuar dhe e shkolluar.

Vera po afron, do beni pushime?

Do bej pushime patjeter, se realisht jane shume i lodhur. Kater muaj atje brenda, pavaresisht se shume thone qe jane pushime, po ana psikologjike eshte lodhur. Po te shohim se si do jete edhe Bertina me punen, pasi ka filluar pune dhe mund ta kete kohen e reduktuar. /entela resuli/shekulli/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Erion: Love the Bertinen and disappointment from the Hakiu Olta

Big Brother has taken the best Erion. Pack that came out took only couple but also physically, unlike the others he has come up with some more weight pound. The most important thing is that he and Beritna are together and feel very well with each other. Maybe they need more space to clarify their feelings, to be understood that they had learned that the Big Brother house.

Chance can not save even though the first night entry at home, the shkualifikoi Erion daughter (shfajesohet that television was bardhezi) when it returned something tried, something that will then konkretizohej with mutual consent. And after this, things will not go too well, as pressure stay 24 hours with the same people, the flaw will cause the couple relationship.

Another motive was a resident of another Big Brother, Olta. But for Erion has nothing important now. We spoke with Bertinen says he left the game within the walls of the house. Now we live life in reality and feel very well together. While Olta? The forgotten past! I have with the company between them, as it seemed, she was disappointed.

Erion thing that unites the Bertinen is simplicity. It is impossible that a few meters long road that goes not learned much new and welcomed the talk. The popularity that he is called visible. Erion aimed at television, and hopes to take such a job offer. There are now only need some holidays together with Bertinen. In an interview for Sh2-in, he tells of his days outdoors, and as experienced within the Big Brother attitude.

Erion, as we feel after emerging from the house, became a day ...?

Ambientohem can not schedule in the first place. I watch you sleep with the Big-was sleeping and being awake to that hour. From an absolute tranquility that was inside the house, and now sees many people come to meet, to demand explanations in detail. I'm often surprised, the Big-I had seen with so much detail to ask, in certain date, though we have the expression to that person, even to them that really do not remember what you've done it inside. It is a sound so nice, as well as tedious. I need a rest in these moments.

As it is now that you wake up in your family?

Say the right, but not live with parents are quite meet the following day. I get home later, they are asleep, when I start up in the morning they have gone to work and say you were better when they were in there at least like to see them when. I and many others who need to meet and have not yet possible.

Expect this kind of popularity that you have already created outdoors?

To tell the truth, I expected a kind of popularity, but not so great I thought. I am surprised by the reaction. Many people say we're done as a child of the family, we choose any character and it seemed as if we have children and do these typhus in every moment for you. Which is very nice, me like this.

Introducing Big Brother was the strategy to be on television, knowing that you have experience as a journalist?

When I entered the Big Brother has been a moment when I had 3-4 months off from work that was where I was and thought it might be a very good bridge to be introduced again in the media after this break. This has been a primary reason, then the road had no more idea that I had this popularity, my first goal was the passage in the media.

Branch that have helped you over, Psychology in the house?

It is not that I've used many of the psychologist's role at home, as I received more situations, I tried to stick as if I was in everyday life. Although psychology in most cases has helped, although often say that outside of this leave can be and otherwise. Because you can not trust 100 percent of all residents, after all there has come to play.

Nobody believed ki?

To tell the truth, the people who I believe has been Hakiu, Bertina Jetmiri and occasionally, as when they began to speak and criticize and I use it my egon.

Relationship with Hakiun was good, though the last days you did not have the same friendly relation?

We end with Hakiun was awry, not for my fault. It was a moment when I nominova him and when he has brought out the very worst it has seen the nomination. While he at all times inside the house saying, I am strong, I am hard but, thinking and believing that the church was hard not be affected so much though. Hakiu has not accepted that I've never broken society with Erion just because the nominee but said that he did not give anything at home, this are things he and I look away. Erion said that gave the home game with three goca, if the game has given Erion goca, gave Hakiu sleep, hours of sleep and awakening in the morning. I regret that ruin society, because I thought that with what I can and Jetmirin society, but when a man to throw away for a nomination, you do not what that person providing to society. I think that we mos'shkuarjen many things in my game was also the moment when he has brought with it Hakiu slogan in hand I do not want to win the Big Brotheri that did not give everything, and two days ago, I said we If I did not win, you want to win.

The Big Brotheri shijuat Erion you?

If I say that while all are weakened and I'm shendoshur must have tasted more. It was a very good experience and easy to deal with 20 different characters and people and reach the finals is pretty good. Served with the fact that the house have gone well with people who say whatever words out. This is shown by the fact that I was not in nomination for a long time. This shows that the community knows perballem live to know, know to adjust, and so I am by nature itself. So that this also proved there.

Big Brother was a place to create friends?

One can have two friends, but Big Brother is a place where you go to make your ideas, to be collided with the ideas of others and to achieve the final goal that is or for what price you enter . With the idea that you entered, we should go to end it. Big Brother friendships are not real somehow.

He created the idea that women revolve around you and you ha ... not return any response ... ?

I Oltes I said to me that you're my friend. And I had respect for society and Olten, as his father and brother knew her. The social aspects see, but, as we said, we are not Big Brother society. It is not easy in an environment to be in a house at all times by someone liked.

Bertina like that when you first that you have?

Bertinen've disqualified, but when I have left I received Xhimin to the tunnel area, where he arrived, there I am surprised that curly hair, small nose with it, had a sleek ... with that white plush, with very sweet and seemed to really like the beginning. Maybe some people, Jetmiri and some others would have noticed this consent for my birthday and I did play by play to put shouted a female role.

But later things went not so oily, why?

Our problem is that we both want the protagonist and this is true. I do not like so much demand account. I myself really try at all times to be in order. And when a man says something, whatever that may be as he says, you have to say that your stubbornness, Ok, for your anger will do even this. However, in many situations I wrong at home, but again it is playing.

After your exit from the house, as the relationship remains Bertinen?

We continue to be together. And I said, and within that we will speak out. Inside the house, the situations are very difficult to t, and t was understood, was administered, while the outside is very different. The fact that there are 24 hours with a person, willy-nilly, will kapesh with a small particle, while outside you have more space to deal with many things. I have spoken with Bertinen, we have clarified and said it is part of the game remains the game, our real life is here and we're out together and are very well.

What you have shared with Bertinen?

Simplicity.

It seems as if becoming a "competition" offerings for residents. You have been a job offer?

I do not come with anything yet. I had to please the media, but important is not to be unemployed. Even with the sport want to continue that next week will start to go.

In Olten have spoken and after Post-Big Brother?

Olten talked with there only in the studio, I finished spectacle I left with my friends and so ... I'm not sitting at sqarohem and have not any great interest to sqarohem with. When a person takes a moment out mud on my figure, a person at home at all times tried to make the game by using me, whatever that may have fallen prey to the game itself. I do not like these things, I will not ever go out Beja and thrown clay for one person. It Hakiu one and two are two people who throw the mud on me and really sorry for this.

Olta has called Bertinen provincial, what you thought about her statement?

But let's say, now I do not know some of these provincial understand. I would like to ask who is the difference between the Provincial and citizens. Is seen with astonishment. How provincial to say, is very urbane and cultured and educated.

Summer is coming, will make holiday?

I'll definitely make holidays that really are very tired. Within four months there, despite that many say they are on vacation, but the psychological side is tired. But to see how it will be even Bertina with work, after work has begun and can reduce this time.
]]

Sunday, 11 April 2010

Bertina, Nje Pune si Inxhiniere ne Ministri!


/photo public domain/

Bertina realizon endrren... Nje pune ne Ministri

Nuk e kishte menduar asnjehere keshtu. Per te jeta ka filluar nga e para. Kete gje pohon Bertina Mehmeti, vajza nga Delvina qe do te hapte kaq shume diskutime per lidhjen qe krijoi brenda shtepise se Big Brother 3. Me hyrjen e saj ne shtepi nuk e kishte perjashtuar asnjehere nje lidhje dashurie, por nuk do te donte qe kjo gje te ndodhte me te, por, ja qe ndodhi, e me mire keshtu, sepse kjo gje Bertinen e ka bere te lumtur. Sipas saj, Erioni eshte nje djale me te gjitha te mirat... por, gjerat nuk shkojne dhe kaq vaj. Olta, nje tjeter banore brenda ne shtepi ia ka turbulluar pak ujerat Bretines ne lidhjen e saj. Jo vetem tani qe ajo ka dale, por edhe kur ajo ka qene brenda shtepise, "xhelozia" ndaj Oltes ka qene shqetesuese per te. Shqetesuese gjithashtu duket te jete dhe mosvendosja e Erionit, i cili deri me tani po qendron neutral, duke mos e ndare mendjen dhe duke lene pershtypjen sikur do te jete ne qender te vemendjes. Kete gje e ka fituar, ndersa Bertina uron qe Erioni te qendroje sa me gjate ne shtepi dhe me daljen e tij do kuptohet nese lidhja e tyre do funksionoje apo... E nga ana tjeter, fati ka qene me Bertinen, ajo tashme ka marre disa oferta pune, por ajo qe e ka joshur me shume eshte propozimi i Ministrise e Mbrojtjes ne profesionin e saj si Inxhiniere tek Instituti i Projektimeve Ushtarake.

Bertina, u bene gati dy jave qe ke dale nga shtepia e Big Brother, si ndihesh?

Ndihem shume e emocionuar, nje jete krejt e re. Per mua ka filluar gjithcka nga e para e vetmja gje eshte se une mbaj te njejtin emer. Vetem kjo me ka mbetur, identiteti im, se jeta ime e vertete ka ndryshuar...

Ne c'aspekt ka ndryshuar?

Sigurisht qe ka ndryshuar per mire, te jesh mes njerezve cdo dite, te marresh mendime, opinione, vleresime qe nuk i ke menduar kurre qe mund t'i marresh. Qofte edhe ofertat e punes edhe keto jane nje nisme e re e imja pjese e kesaj jete. Te qenit person i njohur eshte perseri nje gje ndryshe.

E kishe menduar keshtu?

Asnjehere. Impakti i pare me boten jashte shtepise ishte komplet ndryshe.

Pse vendose te marresh pjese ne Big Brother?

Per faktin se doja te kuptoja se kush isha une ne te vertete. Doja te shikoja se sa i qendrueshem dhe i duruar ishte karakteri im. Sa i rezistoja hipokrizise, mashtrimeve, situatave dhe njerezve te "ligj"

Ia dole?

Ne nje fare menyre po. Fakti qe njerezit me vleresojne per kete qe jam, atehere them se ia kam dal.

Big Brother mendon se te ka sherbyer per jeten, cfare te mesoi?

Te them te drejten, keto kane qene eksperienca edhe te jetuara dhe perjetuara me perpara. Gjithmone me sinqeritetin jam lekundur. Nese duhet te isha apo jo kaq e sinqerte me njerezit. Une fal sinqeritet, po a me falin edhe te tjeret njejten gje. Megjithese perhere kam dhene sinqeritet te tepruar, perseri nuk kam hezituar ta jap ate vazhdimisht. Ndihem mire keshtu si jam, edhe pse e sinqerte, edhe pse gaboj, perseri e vleresoj kete pjese timen.

Ne kete pike ndryshonit ju nga banoret e tjere te BB?

Ne nje fare menyre them se po, megjithese nuk do te perjashtoja vetem veten time si person i sinqerte, do te thoja qe edhe Menel eshte shume afer tipit tim ne pjesen se sinqeritetit. Apo Graciela, Pamela, te cilat gjithashtu jane vajza te sinqerta, Rezarta po ashtu. Te gjitha keto qe permenda i kam vleresuar per kete aspekt.

Para se te hyje ne shtepi, mendoje se do te krijoje nje lidhje ne Big Brother?

Nuk e kam perjashtuar edhe kur me eshte bere kjo pyetje. Megjithate, kam tentuar dhe e kam mbajtur veten te mos e krijoja kurre ate lidhje, por ja qe ndodhi. Kur je spontane dhe e leshon veten, gjerat ndodhin.

Ishte nje eksperience e bukur per ty?

Sigurisht qe po, kush do qe do ta provonte ne vendin tim kete eksperience, nuk do te mbetej i zhgenjyer, jam e sigurt qe do ta provonte e riprovonte.

Pse zgjodhe pikerisht Erionin si njeriun e pershtatshem?

Erioni qe ne momentin e pare e ka shprehur afeksionin e tij ndaj meje, ka shprehur sinqeritetin, ngrohtesine dhe mbeshtetjen. Kane qene keto karakteristika te tipit te tij qe mua me kane bere per vete.

Vazhdon te kesh te njejten mendim si ne momentin e pare per Erionin?

Sigurisht qe po, edhe pse, jemi pak te distancuar, ne kuptimin qe nuk jemi me afer njeri-tjetrit, kjo vetem fizikisht po menderisht jemi shume prane, keshtu qe jane te njejtat gjera. Une e kuptoj shume mire sjelljen e Erjonit dhe do te ndodhte e njejta gje sikur une te isha ne vendin e tij.

Shumica e publikut menduan se ti ishe shume agresive me te, eshte e vertete?

Nuk mendoj se kam qene aq agresive sa mendojne te tjeret, kam qene aq sa duhet dhe nese nje femer do te ishte ne vendin tim do me kuptonte dhe nuk do me quante aspak agresive. Kam qene thjeshte e matur dhe kam kerkuar disa gjera, per te cilat mendoj se i meritoj, sikurse une kam dhene te Erioni pretendoj edhe te marr.

Ke besim se kjo lodhje do te zgjase?

Kurre mos thuaj kurre, po them se po, gjithcka do sqarohet dhe do te duket ne vijim. Me mire le te ia leme kohes. Koha sheron dhe koha zgjidh cdo gje.

Me thate pak me lart se keni marre disa oferta pune, per cfare?

Ofertat jane te shumta. Kam marre nga Ministria e Mbrojtjes ne profesionin tim si Inxhiniere tek Instituti i Projektimeve Ushtarake, pedagoge ne nje Fakultet te Kuvendi Popullor.

Cfare mendon se do te zgjedhesh nga keto?

Patjeter qe nuk do te refuzoj, por nuk do te refuzoja as spektaklet. Ndoshta te Ministria e Mbrojtjes ka shume gjasa, pedagoge mund te jete pune e dyte.

Ke thene shpesh ne BB se je perballur gjithmone me femra qe i ke pasur kunder dhe qe kane qene xheloze ndaj teje, eshte e vertete kjo gje?

Them se po, femra ka nje natyre te atille qe ve re nje person qe po i shkojne gjerat mire dhe qe po ecen, ne kete moment femra e ka xhelozi, kush do te donte te shihte me mire se sa vetja.

Me cilin nga banoret mbani kontakte tani qe keni dale jashte?

Me Gracielen qe e kam konsideruar si moter, me Pamelen, Rezin, Edin, Gjimin, Renaton e kam takuar.

Ndryshojne banoret kur dalin jashte shtepise?

Une mendoje qe, gjithsekush tregon se vertete eshte ai qe eshte, pavaresisht se ka disa detaje shtesa apo prapashtesa po ne teresi mendoj se pak a shume jane e njejta gje.

Javen e kaluar ju pohuat ne Big Brother se fjala e Erionit, i cili tha per Aden se do te krijoja me shume afrimitet, ju e quajtet montazh, pse?

Ka qene nje moment i imi, lapsus, nje ekzagjerim, ishte montazh ne kuptimin qe ishte diskutuar nje situate dhe ishin marre pjeset me te vecanta te kesaj situate dhe ishin bashkangjitur me njera-tjetren dhe kjo perbente nje montazh aq me teper qe nuk e degjova mire, kur e ridegjova, kuptova dhe aspektin shoqeror qe Erioni pohon ne lidhje me vajzen qe ishte perball meje, Olten.

Familja juaj si ju priti jashte?

Pa dyshim shume, shume mire. Kjo ka qene deshira ime me e madhe, qe te gjeja mbeshtetjen e familjes kur te dilja, nese kam marre ate kam marre gjithcka.

Ishin te kenaqur nga sjellja juaj?

Absolutisht po, edhe mamase i eshte komplimentuar sikurse me komplimtojne mua cdo dite. Dhe motrat me kane ndjekur dhe me kane mbeshtetur shume.

Po tani e ndjek BB?

Sigurisht, kur kam kohe, po.

Cfare te ben pershtypje tani qe ti nuk je me brenda?

Ndersa mua me duket vetja sikur jam aty brenda, por vetem me ndryshimin qe nuk u flas dot, sepse une edhe pse jam jashte, jam serish pjese e lojes, une luaj edhe jashte.

Cili mendon se do te shkoje ne finale?

Ne finale mendoj se do te shkoje, Miri, Erioni, Kika dhe do te doja Meneli, por ndoshta Domi.

Na thuaj nje perkufizim per secilin nga banoret?

Erioni - Gjithe te mirat qe mund t'i kete nje mashkull i ka Erioni, i sinqerte, i perkushtuar, i dashur, i cilter, i zgjuar.

Jetmiri - Person shume i qendrueshem, teper i zgjuar, besnik.

Domenika - Me duket sikur e mban veten gjithmone personazh dytesor, hedh gurin dhe fsheh doren. Eshte person intrigant, por qe intrigat nuk i nxjerr ne pah. Nuk me ka pelqyer gjithmone roli i gjyqtarit qe ka bere.

Kika - Familjar i mire, person i pjekur, i permbajtur, i dashur.

Seldi - Do ta perkufizoja si te pa pjekur, shakatar pa kripe. Por, ne brendesi eshte shume djale i mire.

Menel - Goce shume e mire, e sinqerte, e shoqerueshme.

Tatiana - Asaj nuk i ndien fare, ben cfare te doja Tatiana, por, dhe ajo, ne nje fare menyre, mendoj se luan.

Olta - S'ka koment.

/shekulli/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Bertina realizes dream ... A job in Minister

There had never thought so. For life has begun from scratch. Bertina asserts this Mehmeti, daughter of Delvina to be open to much discussion about the connection that created the Big Brother 3. Upon entering her home was not exempt never an affair, but we do not want this to happen with, but it has happened, the better so, because this thing has done Bertinen happy. According to her, Erion is a boy with all the best ... But things did not go so much oil. Olta, another resident inside the house has little troubled waters Bretines in its affiliation. Not only now that it has brought, but even when she was inside the house, "jealousy" to Oltes was distressing for him. Also seems to be distressing and mosvendosja of Erion, who until now stays neutral, not separate mind and leaving the impression as if it will be in the spotlight. This has gained, and Bertina Erion congratulates the longer stay at home and with his appearance if he understood their relationship will work correctly or ... And on the other hand, fate has been Bertinen, it has already received several job offers, but it has lured more is the proposal of the Ministry of Defence in her profession as a Design Engineer at the Military Institute.

Bertina, was made almost two weeks which have emerged from the Big Brother, how you feel?

I feel very excited, a whole new life. For me everything started from scratch the only thing is that I keep the same name. Only this has remained, my identity, that my real life has changed ...

We c'aspekt has changed?

Certainly that has changed for the better, to be between people every day, receive opinions, opinions, evaluations do not you ever thought that you can receive. Work even offers the following new initiatives are a part of this mine life. The dog name is something different again.

The church thought so?

Never. The first impact with the world outside the home was completely different.

Why did you decide to participate in Big Brother?

The fact that I wanted to understand who I really was. I wanted to watch how the patient was stable and my character. As hipokrizise resistant, fraud, situations and people "law"

It's Dole?

In a way yes. The fact that people with the value for this that I am, then I say that we have run out.

Big Brother thinks has served for life, whatever they learned?

Say the right, these have been the live experience and experienced before. Truth always am hesitant. Whether or not I should be so honest with people. Forgive me honestly, is there to forgive the others the same. Although I have always given the excessive sincerity, still have not been reluctant to give him constantly. I feel so good as I am, even though sincere, even disappoint, the prize again this part of mine.

At this point you change from other residents of the BB?

In a way I say it is, nonetheless, would not only exclude myself as honest person would say that is very close Menel also type in part of my sincerity. Or Graciela, Pamela, which are also girls frank, pangit as well. All those I mentioned I appreciated about this aspect.

Before you enter the home, think that would create a connection in Big Brother?

I've also excluded when it became this question. However, I tried and I've kept myself to not ever create that connection, but it happened. When you are spontaneous and the issues themselves, things happen.

It was a nice experience for you?

Of course, that is, who wants to try this experience in my country, will not remain disappointed, I am sure he will prove the riprovonte.

Why did you choose exactly how Erion suitable man?

Erion was when first expressed his affection towards me, expressed the sincerity, warmth and support. These features have been his type that I have done for them.

Continues to have the same opinion as to when the first Erion?

Of course, that is, though, are less distance in the sense that we are closer to each other, the only physically but mentally we are very close, so we are the same things. I understand very well the behavior of Erjonit and the same thing happen if I were in his place.

Most of the public thought you were more aggressive with it, is true?

I do not think I was as aggressive as others think, I have enough and if a woman would be my place to understand and will not be called with no aggressive. I was sober and I simply asked some things for which I deserve it, as I have given to Erion even pretend to have.

You have faith that this fatigue will last?

Never say never, but I say that yes, everything will be clarified and will appear in the following. Better let him Leme time. Time and time Sheron solves everything.

With dry slightly above that have received several job offers, for what?

The offers are numerous. I have received from the Ministry of Defence in my profession as a Design Engineer at the Military Institute, a professor in the Faculty of the National Assembly.

What do you think will select from the following?

Definitely will not refuse, but will not override or shows. Perhaps the Ministry of Defence is very likely may be the teacher's second job.

You have said often in the BB that are always faced with women who have been against and who have been jealous to you, this thing is real?

I guess that yes, women have a nature such that overlook a person that is things go well and you are doing, at this moment women are jealous, who would like to see better than ourselves.

Which of the people now that you keep your contacts out?

With Gracielen that I considered as the sister, with Pamelen, Rezi, Edin, Gjimin, Renato've met.

People change when they go outdoors?

I think that, everyone tells is that he really is, despite that there are some additional details or Extension is in general think are more or less the same thing.

Last week the Big Brother you pohuat that word of Erion, who told Aden that will create more afrimitet, you quajtet montage, why?

There was a moment of mine, lapsus, an exaggeration, was a montage in the sense that it was discussing a situation and were taken to separate parts of this situation and were attached to each other and constituted a montage the more that I did not catch well, when ridegjova, and found that the social aspect Erion claims about the girl who had faced me, Olten.

Your family as you received abroad?

No doubt very, very good. This has been my greatest desire, to find support when dilja family, if I got it I got everything.

Were satisfied by your behavior?

Absolutely yes, as komplimentuar mamase has been with me every day komplimtojne. And sisters to have attended and have supported more.

BB is now pursuing?

Of course, when I have time, yes.

What makes the impression now that you're not in?

As for me it seems like I'm there inside, but only change that can not speak, because even though I'm out, I am again part of the game, I play outside.

What do you think will go to the finals?

We think the final will go, Miri, Erion, Kika and would like Meneli, but perhaps Domi.

Tell us a definition for each of the residents?

Erion - all assets that could have a male has Erion, sincere, committed, loving, straightforward, smart.

Jetmiri - very stable person, very smart, loyal.

Domenik - seem to hold themselves always secondary character, throw a stone and hide the hand. It is the designer person, but that intrigues not highlight. There has always favored the role of the judge has made.

Kika - Family good, mature person, is contained, dear.

Seldi - I would define as not mature, playful without salt. But inside is very good boy.

Menel - Goce very good, sincere, sociable.

Tatiana - It does not feel at all, is what to like Tatiana, however, and she, in a way, I think that plays.

Olta - No comment.
]]

Saturday, 10 April 2010

Big Brother Albania 3: TAKIMI BERTINA - ERIONI

Big Brother Albania 3: Spektakli #12, Takimi Bertina - Erioni, 10 Prill 2010 (10.04.2010)

Takimi Bertina – Erioni
Bertina ka mberritur ne shtepine e Big Brother dhe ndodhet ne dhomen e bardhe. Kjo dhome, ne muret e saj eshte e mbushur me citate nga fjalet e Bertines dhe Erionit, dedikuar njeri-tjetrit, fjale te bukura e keshilla. Berina shprehet se po ndjen shume emocione qe ndodhet serish ne shtepi, por i vjen keq qe nuk mund te rrije. Ajo tregon se ka ardhur t’i tregoje dicka Erionit. Ne dhomen e kuqe shkon Erioni i cili ulet ne nje kolltuk perballe nje monitori. Per te dy banoret shfaqet nje klip me momente te ndryshme te debateve te tyre, te bisedes se Bertines me Olten dhe Aden gjate spektaklit te kaluar, bisedat e Erionit me Aden, vendimin e Erionit per t’u ndare me Bertinen etj. Erioni, pas perfundimit te klipit komenton se do donte qe te shihte puthjen e tij me Olten, te cilen ai nuk di qe ta kete bere. Ai shprehet se i ka thene keto gjera Bertines, ka folur me te per qendrimin ndaj shoqeve dhe se i vjen keq qe nuk u kuptua me Bertinen. Arbana i thote Erionit se Bertina ndodhet afer tij e i ndan nje dere, ndaj nese ai do te takohet e te flase me te, mund te shkoje e ta hape ate dere. Erioni niset dhe shkon tek dhoma e bardhe. Sapo futet, ai shikon ndryshimin ne lookun e Bertines. Ajo shkon ta perqafoje, por ai ndersa e perqafon, shikon perreth citatet neper mure. Ata fillojne te diskutojne dhe Erioni i thote qe ne fillim se perse vazhdon me keto akuza. Bertina ia kthen se e ka gabim dhe se duhej ta kishte pyetur Olten per fillimin e ketij raporti. Erioni shprehet se nuk do te merret me me fjale, por do te shohe gjithcka sipas kendveshtrimit te tij, te shohe lojen e vete. Me Bertinen ai thote se do te sqarohet jashte. Bertina i afrohet dhe i thote se e duhet te jete ai qe eshte dhe me pas e puth duke treguar se lidhja e tyre vazhdon ende. Ata ndahen dhe Erioni bashkohet me te tjeret e u tregon se cfare ndodhi. Bertina niset per ne studio. Si Arbana dhe Ariana e komentojne kete takim si dicka qe nuk mendonin se do ecte ashtu dhe prisnin dicka me shume. Ariani shprehet se midis tyre, ka nje problem si ne cdo cift; nje lufte se cili do jete me protagonist, me dominant ne nje lidhje. Sipas tij, kjo lufte vazhdon ende dhe asnje nuk terhiqet. Ai ve ne dukje se i beri pershtypje sjellja e Erionit i cili vetem shikonte muret e jo Bertinen, dicka qe nuk i pelqeu. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Bertina Meeting - Erion
Bertina has arrived in the Big Brother and the room is white. This room, its walls is filled with quotes from the words of Bertines and Erion, dedicated each other, beautiful words of advice. Berina says he feels many emotions are located again at home, but regretted that can not stay. It shows that something has come to show Erion. Red room goes Erion who sits in a chair facing a monitor. For both residents displayed a clip with different moments of their debates, the discussions that Bertines with Olten and Aden during the last spektaklit, conversations with Aden Erion, Erion's decision to split with Bertinen etc.. Erion, after klipit comments that would like to see his kiss with Olten, which he did not know that I have made. He says that he has said these things Bertines, spoke with the attitude towards friends and regretted that turned out not to Bertinen. Arbana Erion says that his Bertina located near a door and the shares, so if he will meet and speak with, can go to the door to open it. Erion leaves and goes to the White House. Once introduced, he sees the change in the Bertines lookun. She goes to embrace, but he perqafon while, looking around the quotations on the walls. They begin to discuss and Erion says that in the beginning why continue with these charges. Bertina turn is wrong and should have asked Olten to start this report. Erion says it will not deal with words, but to see everything according to his view, to see them play. With Bertinen he says he would explain outside. Bertina approaches and says he must be one that is the kiss and then showing that their relationship continues. They split and join with others Erion eu shows what happened. Bertina leave for the studio. How Arbana and Ariana's comment this meeting as something that did not think that will also walked and expected something more. Ariani says that among them, there is a problem as in every couple, a war which will be the protagonist, with a dominant relationship. According to him, this war continues and no draws. He notes that made the impression that the behavior of Erion walls not only look Bertinen, something that does not like.
]]

Saturday, 3 April 2010

Big Brother Albania 3: BERTINA PERBALLET me OLTEN dhe ADEN!

Bertina Olta Ada Big Brother AlbaniaBertina perballet me Aden dhe Olten

Bertina ndodhet ne studion e Big Brother dhe Vellai i Madhi jep mundesine qe ajo te perballet me Aden. Keshtu te dyja vajzat shkojne ne qender te studios dhe fillojne te debatojne e replikojne njera-tjetren dhe arsyeja eshte Erioni dhe ndjenjat per te. bertina shprehet se nuk e dinte se vfare kishte ndodhur, por kur i a pare kur doli, nuk i priste fjalet e Ades te cilat iu duken teper fyese dhe ofenduese, te thena per te. ajo shprehet se ndjehet mire qe nuk e beri shoqe ate. Ne lidhje me Erionin, ajo shprehet se Ada nuk duhet te sillet si adoleshente, por ajo ia kthen se nuk e di se cfare ka kuptuar Bertina, por ajo qe ka thene Ada, ka te beje vec me miqesine mes saj dhe Erionit. Bertines i jepet mundesia qe te flase edhe me Olten. Olta shprehet se me Erionin ka nje miqesi dhe e shikon ate si mik te vertete. per te shfaqet nje klip me momente ku ajo me Erioni qendrojne prane, perkedhelen e puthen ne faqe, ndarja mes Erionit e Bertines pas eleminimit te saj e gjendja e keqe emocionale e tij, apo edhe komentet e gjykimin e Seldit ndaj Oltes per sjelljet e saja. Bertina flet me Olten dhe e pyet nese ndjehet e liruar tashme, por ajo pergjgijet se Erioni ndihet i tille. Bertina e pyet se cfare nenkupton ajo kur perqafon Erionin dhe i shkel syrin grupit te saj per kete veprim, ai i behet nje shoku te ngushte kjo. Olta pergjigjet se ne nje miqesi te sinqerte, behen edhe sjellje te tilla, brenda limiteve. Bertina i thote gjithashtu se lta eshte shprehur se donte ta demaskonte e ta degjeneronte Erionin, por ajo e mohon kete fakt. Olta shprehet se ka patur tendencen qe me sjellejt e saja, te beje Bertinen te pranoje ndjenjat per Erionin, ndersa Erioni qe te shtendosej. Per ta jepet edhe nje klip ku shfaqet Erioni i cili shprehet se nuk do donte te krijonte lidhje, se nje lidhje nuk e ben qe te jete i lirshem dhe se me Aden do donte te kishte afrimitet. Bertina e kundershton kete klip dhe mendon se eshte montazh. Ne dhomen e rrefimit thirret Erioni i cili konfirmon se eshte fjala e tij dhe se do donte qe me shprehejn e fundit, te tregonte se do donte te kishte shoqeri me Aden. Ada mendon se kjo ishte pergjgija me e mire per Bertinen. Bertina kerkon te flase me Erionin, por nuk mundet me te pakten per momentin. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Bertina faces Aden and Olten

Bertina studio is located in the Great Big Brother and it gives the opportunity to face Aden. So both girls go to the center of the studio and begin to debate the replikojne each other and the reason is to Erion and feelings. bertina says vfare did not know had happened, but when when it first came out, do not expect words grandsons that had looked highly offensive and insulting, to say to. she says it feels good friends that did it. In connection with Erion, it says that Ada should not behave like teens, but it turn I do not know what Bertina understand, but she said Ada, deals only with the friendship between her and Erion. Bertines given the opportunity to speak with Olten. Olta Erion says to a friendship there and sees it as a real friend. to show a clip with moments where she stay at Erion, perkedhelen the kiss on the page, the division between the Bertines Erion after its elimination of bad emotional state of his or comments to Oltes Seldit trial for its behavior . Bertina talk to Olten and asks if feels free now, but it feels pergjgijet that such Erion. Bertina and asks what it means when perqafon wink Erion and her group for this action, he becomes a close friend that. Olta replies that in a sincere friendship, and made such behavior, within limits. Bertina lta also says he wants to express is exposed and to degjeneronte Erion, but she denies this fact. Olta says that the trend had its sjellejt, Bertinen do accept feelings for Erion Erion that while shtendosej. For it is also a clip where Erion appears that says it would like to establish connection, a connection that does not to be free and that Aden would like to have afrimitet. Bertina clips rejects this and thinks it is editing. We called Erion room confessions which confirms that it is his word and would like to say that the last, to show that it would like to have company with Aden. Ada thinks it was the best pergjgija Bertinen. Bertina Erion wants to talk, but can not the least for the moment.
]]

Bertina Mehmeti, Vajza Ne Kerkim Te Fames!

Bertina MehmetiBertina: Pse lashe menjane karrieren ne kerkim te fames

Gjashte vite me pare ajo do te merrte vendimin per ta nisur karrieren e saj larg qytetit te lindjes, Delvines.

Bertina ishte 18 vjec kur nisi te projektoje te ardhmen tashme ne nje qytet te madh si Tirana. Ka pak dite qe eshte larguar nga shtepia e Big Brother dhe personit te pare qe i eshte besuar, eshte kusherira Ana. Larg syve kureshtare, dy mikeshat i gjejme mes diskutimeve per ndodhite brenda shtepise.

Bertina nuk eshte nga ato vajza qe nuk krijon miqesi, por ndoshta nuk i ka ngjitur me ndonje nga banoret aty”, shprehet Ana. Ne kete bisede nuk mund te bente perjashtim as lidhja e vajzes nga Delvina me nje nga banoret e shtepise, Erjonin. “Nuk e prita keq. Ndoshta nga natyra jam liberale por me dukej sikur Erioni fshihej pas Bertines, nderkohe kjo ishte nje tabele qitjeje”, shton ajo.

Minutat kalojne dhe pushimi i kafes mbaroi. Bertines i duhet te kthehet ne zyre ku e pret puna e saj e zakonshme si arreduese dhe projektuese. Nuk kemi mbaruar. Ata qe e njohin dhe ne Tirane jane te shumte, thone se shume se qendrimin ne lokal me miqte per Bertinen sportet jane argetimi me i mire. Ne pishine i pelqen te notoje vetem, ndersa ne fushen e basketbollit kundershtari eshte dhe miku i saj i ngushte, Besi. “Ka qene me mire por do permiresohet si me pare”, shprehet ai. /t.ch./prill 2010/

Kronika

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Bertina: Why I left career in search of fame

Six years ago she would take the decision to launch her career away from the city of birth, Delvina.

Bertina was 18 years old when they began to project the future already in a big city like Tirana. There are few days that is removed from the Big Brother and the first person who has faith, is the cousin Ana. Away from inquisitive eyes, the two friends find discussions between the events inside the house.

"Bertina not those girls that does not create friendship, but probably has not adjacent to any of the people there," says Ana. In this conversation can not be made except as Delvina relationship with a girl from the household, Erjonin. "Not bad ambush. Maybe I am liberal by nature but seemed to hide behind Bertines Erion, while it was a clout, "she adds.

Minutes pass and finished off the coffee. Bertines must return to the office where it expects its work as usual and project arreduese. We have not finished. Those who know and Tirana are numerous, many say that we stay friends for Bertinen local sports are the best entertainment. We like the swimming pool only, while in the field of basketball and the opponent is her close friend, Besi. "There has been better but would like to see improved," he says.
]]

Saturday, 27 March 2010

Big Brother Albania 3: BERTINA ELIMINOHET!

Bertina Big Brother Albania 3Big Brother Albania 3: Bertina Eliminohet, Spektakli #10, 27.03.2010

Bertina, banorja e eleminuar e javes

Arbana u kujton banoreve se ka ardhur momenti qe njeri prej banoreve te nominuar te lere shtepine. Ajo u komunikon atyre se dy banoret e pare qe shpetojne jane Hakiu dhe Klodi. Per dy banoret Olten dhe Bertinen, shfaqet nje klip ne te cilin tregohet marredhenia e veshtire e tyre, raportet me banoret e tjere dhe fjalet qe kane thene ata per njeri-tjetrin. Ne perfundim te klipit, Olta e pyet Bertinen se perse eshte shprehur qe kane qene shoqe me pare sepse per te nuk ka qene e tille e mbi te gjitha pse eshte xheloze. Bertina i pergjigjet se e ka konsideruar shoqe tek shtepia e vjeter, pas sjelljes se saj si e tille, por ndoshta Olta e bente se i leverdiste qe njehere afrohej e njehere largohej, sipas saj. Bertina tregon se eshte bere xheloze si rezultat i sjelljeve dhe provokimeve qe Olta i ka bere asaj. Ne fytyrat e vajzave vihet re nje ankth per vendimin e publikut, i cili ka vendosur se banorja qe duhet te lere kete sfide pergjysme, eshte Bertina. Ajo pershendetet me te gjithe banoret e ne fund me Erionin dhe i thote qe te mos e zhgenjeje me. Ai e percjell Bertinen deri tek dhoma e bardhe ku aty e puth dhe e perqafon serish. Ndersa Bertina largohet per ne studio, Erioni kthehet ne dhomen e ndenjjes, ku i merzitur dhe nervoz, hedh nje shishe. Ai nuk pranon qe te tjeret ta ngushellojne.

Bertina Big Brother Albania 3Bertina ne studion e BB

Bertina mirepritet me shume duartrokitje ne studion e BB. Sapo akomodohet, ajo shprehet se u zhgenjye dhe se nuk e priste largimin ne kete faze te qendrimit te saj ne BB. Per pyetjen se perse 33% e publikut e ka votuar qe te dale, ajo mendon se mund te ishte java e veshtire, merzitjet e tepruara te saj, por qe kane treguar realisht se ajo eshte e ndjeshme. Raportin me Erionin ajo e konsideron disi kapricoz, dhe e perkufizon si nje dashuri te sinqerte dhe shton se kane premtuar qe ta presin njeri-tjetrin, por qe me vone do duket se si do vazhdoje. Arbana e pyet se perse nuk pati asnje shoqe dhe ajo shprehet se krijon nje marredhenie te tille vetem kur e ndjen. Per qendrimin e saj ne shtepi, ajo tregon se nuk do bente me shume nga sa ka bere dhe se respekton familjen e saj e kete e ka gjithnje parasysh. Per te shfaqet nje klip me momentet me te bukura dhe thashethemet per te. ajo nuk i komenton ato, por per lidhjen e saj me Erionin, ajo shprehet se ndoshta lidhja e saj eshte konsideruar false nga zenkat e njepasnjeshme. Bertina shprehet se Erioni ka shpirt femije dhe ky mund te jete nje tjeter motiv. Arbana e pyet ne lidhje me informacionin e ri per Aden qe pelqen Erionin. Ajo shprehet se kishte dyshuar qe Ada nuk ishte e sinqerte me te dhe se me pare i ka thene qe te luftonte per Erionin, duke bere qe te mos e kuptoje ate. Ne lidhje me kerkesen e Ades se do te njihet me Erionin ajo shprehet se mund te ndodhe dhe ajo do jete prezente. Opinionisti ka menduar nje pyetje per te ne lidhje me eleminimin fillestar qe i beri Erioni naten e pare te spektaklit dhe perse ajo u lidh me te duke ditur kete fakt. Bertina mendon se Erioni u nis vec nga aparenca atehere, por tani jane njohur mire dhe ajo ka pare tek ai personin me shpirt te mire. /t.ch./
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Bertina, the resident eliminated this week

Arbana reminds residents that the moment has come that one of the nominated residents to leave home. It communicates to them that the first two residents are Hakiu and Klodi escape. For both residents and Bertinen Olten, displayed a clip in which indicated their difficult relationship, relations with other residents and who have said those words to each other. At the end of the clip, Diana asks why is Bertinen have been expressed that the first wife because for such was not the over all though is jealous. Bertina responds that considered old friend at home, after her behavior as such, but perhaps that made Diana leverdiste that once approached the once removed, according to her. Bertina show that has become jealous as a result of behavior and provocations that Diana has done it. The faces of the girls noticed a nightmare for public decision, which has decided that residents who must leave half the challenge is Bertina. It greet with all the inhabitants of the end with Erioni and says not to disappoint me. He followed Bertinen to the white house where there's kiss and embrace again. Bertina As we leave for the studio, back in the room Erioni ndenjjes, where bored and restless, throws a bottle. He refuses to ngushellojne others.

Bertina in studies of BB

Bertina welcomed with applause in the studio more BB. Once akomodohet, she says it was disappointed and expected departure at this stage of her stay in BB. To the question why 33% of the voting public has to come up, she thinks that could be difficult week, its excessive boredom, but who have really shown that it is sensitive. Report considers the Erioni kapricoz somewhat, and defines as a sincere love and adds that they have promised to wait for each other, but that would later appear as will continue. Arbana asks why there was no friend and she says that creates such a relationship only when it feels. For its home, it shows that it will not do more than it has done and respects her family has always considered this. To display a clip with the most beautiful moments and to rumors. it does not comment on them, but for its connection Erioni, she said that perhaps her connection is considered false by consecutive brawl. Bertina says Erioni has spirit children, and this may be another motive. Arbana asks about new information that I like Erioni Aden. She said he had suspected that Ada was not honest with me first and said to fight for Erioni, making not understand it. In connection with the request that will be recognized Ades with Erioni says it can happen and it will be present. Opinionisti thought to a question about who made the initial elimination Erioni the first night of spectacle and why it was connected with knowing this fact. Bertina thinks Erioni Appearance left already by then, but now are well known and she has seen him with the spirit of good person.
]]

Saturday, 20 March 2010

Big Brother Albania 3: NOMINIMET #8, 20 Mars 2010

Big Brother Albania 3 Nominimet 8

Big Brother Albania 3: Nominimet #8, 20 Mars 2010 (20.03.2010)

Te kandiduarit e kesaj jave jane:
BERTINA, HAKIU, KLODI dhe OLTA

- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

]]

Saturday, 13 March 2010

Big Brother Albania 3: NOMINIMET #7, 13 Mars 2010

Big Brother Albania 3 Nominimet 7
Big Brother Albania 3: Nominimet #7, 13.03.2010

BERTINA, DOMENIKA, JETMIRI, KLODI dhe VALONI

Te gjithe banoret japin kandidaturat e kesaj jave. Ne baze te tyre, ne nominim per kete jave shkojne Jetmiri, Domenika, Valoni, Bertina dhe Klodi. Ndersa ora shenon dymbedhjete dhe sot eshte dita e veres, per banoret eshte rezervuar nje surprize e vecante. Ata shkojne ne kopsht ku shohin se eshte organizuar nje feste me balerine braziliane dhe birra. Banoret kenaqen e menjehere bashkohen me balerinet e kercejne me ta. Festa fillon!
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

All residents this week provide nominations. According to them, in nomination for this week go Jetmiri, Domenika, Valoni, Bertina and Klodi. While the twelve hour mark and today is the day of the summer, is reserved for residents and a special surprise. They go to see the garden where a celebration is organized by Brazilian dancer and beer. Residents enjoy the dancer immediately join the jump with them. Celebration starts! ]]

Erioni, Nje Nate Romantike Me Bertinen!

Surpriza per Erionin dhe Bertinen

Javen e kaluar, banoret shkruan ne disa fletpalosje nga nje deshire qe ata kishin. Erioni kishte shkruar se donte te kishte nje nate romantike me Bertinen dhe Vellai i Madh e ka marre kete deshire ne konsiderate duke e realizuar. Arbana fton Bertinen qe te shkoje ne dhomen e bardhe ku ajo shikon se ndodhet nje ambient shume romantik, me krevat dopjo e petale lulesh siper, me shishe shampanje dhe nje dhurate per te. Ajo shprehet se ia merr mendja qe kjo ka qene deshira e Erionit dhe nderkohe ai vjen e bashkohet me te. Bertina e pret e qeshur, ndersa Arbana e pyet se gjate kesaj jave ata kane qene disi te distancuar, me zenka dhe mosmarreveshje, ai pergjgijet se kjo do jete menyra qe ata t’i sqarojne ato. /t.ch./mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Surprise for Erioni and Bertinen
Last week, residents in some leaflets written by a desire they had. Erioni had written that he wanted to have a romantic night with Bertinen and elder brother of this desire has taken into consideration and realized. Arbana Bertinen invites to go in the white room where she sees that there is a very romantic environment, with double bed above the petal flowers, champagne bottle and a gift for. It says that it takes my mind that this has been the desire of Erioni and while he comes to join. Bertina expecting laughter, while Arbana ask that during this week they have been somehow removed, the brawl and disagreement, he pergjgijet that way they will be to clarify them.
]]

Sunday, 31 January 2010

Erioni dhe Bertina, Ish Te Dashur!?Erjoni & Bertina te dashur para se te futeshin ne "Big Brother"

Duket e cuditshme por mesa duket eshte e vertete. Erjoni, djali 25 vjecar i cili eshte nje nga konkurrentet e "Big Brother 3" por edhe nje nga me te spikaturit jo vetem per fizikun e gjate por edhe per shkathtesite, eshte gjendur papritur ne shtepine e BB bashke me ish te dashuren e tij. Madje ai eshte vene edhe para detyres se veshtire per ta skualifikuar, gje qe ne fakt nuk ndodhi. Nuk e dime nese Erjoni kishte dijeni paraprakisht qe edhe Bertina, vajza 25 vjece me kacurela do te ishte pjese e spektaklit "Big Brother", por tani qe ata do te bashkejetojne se bashku me te tjere te rinj te panjohur per ta, jane vene ne te tjera pozita. Para se gjithash po bejne c'eshte e mundur qe te mos kuptohen se jane njohur me pare dhe aq me shume qe kane qene te dashur.

Miqte e te dyve na tregojne se lidhja mes tyre nuk ka qene nje flirt kalimtar por nje histori e mirefillte dashurie qe me pas mori fund. Nuk dihet se cilat kane qene shkaqet e ndarjes, por me pas te dy jane pare me partnere te tjere. Erjoni nje djale i shkathet, me shume shoqeri dhe frekuentues i jetes se nates, eshte pare gjithmone ne shoqerine e femrave...

Edhe Bertina eshte pare e shoqeruar me djem te tjere, pasi duke qene nje vajze shume e bukur, ka rene vazhdimisht ne sy, edhe te te panjohurve madje. Qe mes tyre ka dicka te vecante, e ka kuptuar dhe shprehur edhe Seldi, nje nga konkurrentet nderkohe qe Erjoni e mohon kategorikisht. Te shohim se si do ta vazhdojne dy te rinjte lojen e tyre. /panorama/30.01.2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: erion
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Erjoni & Bertina lovers before entering "Big Brother"

It seems strange but apparently it is true. Erjoni, 25-year-old boy who is one of the competitors of "Big Brother 3" but also one of the prominent not only long but also fizikun skills, is suddenly found in the BB house together with his former girlfriend. Even he is put before duty difficult to disqualify, which in fact did not happen. We do not know if erjoni was aware in advance that even Bertina, 25 years old girl with kacurela would be part of the spectacle "Big Brother", but now that they will co-exist together with other young unknown to them, are set in other positions. Before you all are doing everything possible not to understand that are previously known and the more that have been loved.

Friends of both show us that the relation between them was not a momentary flirtation but a genuine love story that then ended. It is unknown what causes the division have been, but then both are seen with other partners. Erjoni a resourceful guy, more of society and hanger night life is always first in the company of women ...

Bertina The first is associated with other boys as being a very beautiful girl, has fallen continuously in the eye, even to a stranger even. That among them there is something special, understand and express the Documentary, one of the competitors while erjoni denies. To see how two young people to continue their game.
]]

Saturday, 30 January 2010

Big Brother Albania 3: NOMINIMET #1, 30 JANAR 2010

Big Brother Albania 3 Nominimet

BIG BROTHER ALBANIA 3: DITA 8 (30.01.2010), NOMINIMET E PARA

VALENTINA
GRACIELA
BERTINA

Per te dymbedhjete banoret, kjo mbremje kishte edhe nje te vecante: ata do te benin nominimet e para. Te gjithe banoret shkuan me radhe ne dhomen e rrefimit, ku aty ka thene dy emra dhe argumenta se perse i kane zgjedhur keta banore, duke i dhene keshtu atyre nje mundesi per te lene ne mes lojen. Edhe pse e kane patur te veshtire, banoret kane thene emrat e dy kandidateve. Tre jane banoret te cilet jane te nominuar per kete jave: Valentina me shtate nominime, Graciela dhe Bertina me nga kater nominime secila. Arsyeja se perse Valentina mori me shume nominime ishte sepse banoret e tjere mendojne se Domenika ka qendruar nen hijen e saj e ndaj ata deshirojne qe ta njohin me mire ate duke larguar keshtu nenen e saj. Per keto tre banore sot fillon nje jave e re plot emocione dhe ankth se cila prej tyre do te lere shtepine javen e ardhshme e vendosur kjo gje prej publikut me ane te televotimit.

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

First nominations

For the twelve residents, this evening was also a special: they would make the first nominations. All residents went to the time the confession room, where it said two names and arguments why i have chosen these people, giving them an opportunity to leave in the middle game. Although have been difficult, residents have said the names of two candidates. Three are residents who are nominated for this week: Valentina with seven nominations, Graciela and Bertina with four nominations each. The reason why Valentina was received more nominations for other residents think that Domenika has settled under its shadow over they want to know so well that removing her mother. For these three inhabitants today begins a new week full of excitement and anxiety which of them will leave home next week and decided this thing from the public through televotimit
]]

Saturday, 23 January 2010

Big Brother Albania 3: BERTINA PROFIL!

BIG BROTHER ALBANIA 3: BERTINA PROFIL!Prezantimi i perbashket Pamela, Bertina, Olta, Graciela

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online