All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bertina Mehmeti. Show all posts
Showing posts with label Bertina Mehmeti. Show all posts

Saturday, 20 July 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013

Revista PANORAMA PLUS - 20 Korrik 2013
Revista PANORAMA PLUS, 20 Korrik 2013
 • Ciljeta, rikthehet bomba seksi
 • Franceska: Sapo jam ndare nga nje lidhje, ju tregoj per marredheniet me djemte
 • Ami Toska: Pres te behem nene ne shtator, ushtroj joga per te perjetuar shtatzenine ndryshe
 • Elona dhe Rike fillojne pushimet se bashku
 • Iliri i "BB6": Pushime e para ne Europe me Anisen, pas nje viti lidhjeje ne distance. Deshiroj te moderoj nje konkurs bukurie, per martesen me duhen 5 milione euro
 • Ertemiona Mejdani le Shqiperine, nis jete te re ne Itali si modele. Ish-missi: Devisin do e kem pas vetes
 • Eldora e "BB6": Si u ndjeva ne shtepine e Shpendit. Surprizat e darkes me 100 te ftuar per 28-vjetor
 • Elena, pas ditelindjes se Viganit, perfundon ne krevat me te
 • Maya, Silva, Anjeza e Barbana, aheng ne 21-vjetorin e Hermesit
 • Tuna feston 28-vjetorin dhe mendon te bleje vile luksoze me Cozman ne Prishtine

Tuesday, 2 April 2013

Genta: Ajo qe ndodhi me Bertinen, budallallek...

Genta BB
Genta e “BB”: Ate qe beri Bertina me Gesin, une s’do e beja me te dashurin e dikujt

Javen e pare ajo ishte cuditur kur kishte lexuar lajmin se i dashuri i saj, Gesi, eshte argetuar ne pub dhe ka filluar lidhje te re me Bertinen e “BB3“. Genta Gjalpi vjen kete radhe per te treguar te verteten mbi ndarjen nga i dashuri, pavaresisht asaj se a eshte lidhur apo jo ai tashme me Bertinen, edhe pse eshte pare teksa argetohet ne pub.

Ka pak kohe qe je ndare nga i dashuri, mund te na tregosh arsyen?

Si cdo lidhje ka nje fillim dhe nje fund, arsyet jane te shumta, largesia, jetesa jone, ai nuk do te vinte ketu dhe une nuk pranoja te ikja ne Gjermani dhe nuk kishim kohe te mjaftueshme per njeri-tjetrin.

Bertina: Nuk kam ngelur t'i marr te dashurin Gentes...

Bertina: Nuk kam ngelur t’i marr te dashurin Gentes.

Bertina dhe Genta te “BB”, sherri per nje djale

Pasi u be e njohur ne “Big Brother 3”, Bertina Mehmeti ka qene ne qender te vemendjes per te mesuar me shume rreth jetes se saj private. Prej 1 viti e gjysme ajo nuk ka pranuar te jape asnje prononcim ne media, derisa emri i saj permendet per nje konflikt me Genten e “BB6”, per te dashurin e saj. Bertina ne kete interviste sqaron gjithcka, ndersa flet per here te pare per historine e saj te dashurise se krijuar ne “BB” pasi ajo mori fund, karrieren, dhe si i sheh ajo lojtaret e “BB6”:

Prej kohesh ke qene e pranishme ne faqet e shtypit nepermjet shkrimeve per jeten tende private, apo dhe per stilin e jetes. Vete nuk je prononcuar asnjehere, po mund te na thuash se si po shkon jeta jote keto kohe?

Saturday, 30 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 30 Mars 2013

Suplementi Panorama PlusRevista PANORAMA PLUS, 30 Mars 2013
 • Intervistat: Bertina Mehmeti, Genta Gjalpi. Sherri per te dashurin e Gentes, rrefejne ngjarjen!Bertina: Nuk kam ngelur t'i marre te dashurin Gentes! Genta e BB: Ate qe e beri Bertina me Gesin, une s'do e beja me te dashurin e dikujt
 • Elena harron te dashurin, skena te nxehta ne krevat me Viganin. Motra e Elenes: Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin! I dashuri nuk pranon te flase.
 • Paparazzi; Argita Berisha ben hunden operacion, fotot para dhe pas
 • Big Brother; Plasin skenat lesbike mes Jonildes, Elones dhe Joanes. Festa e beqarise e organizuar nga "Vellai i Madh" ndez fantazine erotike te vajzave
 • Iliri fle me Olten dhe i flet per te dashuren: Unazen do ia blej 2 milione euro
 • Shpendi: Nuk me duket e sinqerte Eldora
 • Banoret: Nuk do pranonim te shkonim me Brad Pitt apo Megan Fox

Tuesday, 26 March 2013

Dy vajzat e famshme te BB, zihen per nje mashkull...

Bertina Mehmeti
Bertina kapet “mat” me te dashurin e Gentes…

Dy vajza te famshme zihen per nje mashkull… Mesa duket, lidhja me keshilltarin e biznesmenit Pacolli, biondin Esad Pushkar ka zgjatur shume pak, sa per te bere zhurme ne media. Mirepo, Bertina nuk gjendet asnjehere bosh. Vijon te frekuentoje jeten e nates ne prani te meshkujve simpatike, si ky me te cilin shfaqet ne keto foto. Per shume nga ju, djali ne foto eshte i njohur nga historia e dashurise me nje tjeter ish-banore te “Big Brother”, Genta Gjalpi. Ne fakt historia e tyre e dashurise ka pasur shpesh ulje-ngritje, por mesohet qe se fundmi, Genta dhe Gesi jane perseri bashke. Banorja e superperfolur e “BB5” eshte preokupuar shume per kete “miqesi” te re te Bertines dhe nuk ka ngurruar ta sulmoje, permes publikimeve ne rrjetet sociale.


Monday, 25 March 2013

Revista PALOMA - 23 Mars 2013

Revista PALOMA, 23 Mars 2013
 • Miriam Cani: Se shpejti, martesa me Albanin
 • Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt nga e dashura
 • Bertina ne nje lidhje te re? I merr te dashurin Gentes
 • Etleva BB6: Djemte pelqejne vajzat si une, jo imoralet
 • Linda Halimi kendon para familjes se Michael Jackson. Stevie Wonder deklaron publikisht: Linda, ti je nje diva qe do shkosh shume larg!
 • Big Brother; Te gjitha femrat e Viganit dhe Edberit
 • Bleona Qereti performon per homoseksualet krah emrave te medhenj te muzikes. Deklaron: Do t'ia kaloj Gaga-s dhe Mary J Blige me performancen time
 • Alma Bektashi dhe Elton Deda rikonfirmohen pjese e jurise se "The Voice". Xhemi prezantuese.
 • Blero bashkepunim me Rita Oren?
 • Pas Bleones eshte radha e Genta Ismajlit te luaje ne nje film te huaj
 • Florent Kullolli (djali i tezes se Elones): "Mikesha e ngushte e Elones, vajza e presidentit"

Saturday, 23 March 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Mars 2013
 • Seks ne "BB6": Anaidi dhe Joana, marredhenie intime nen jorgan. Zgjati tre minuta! Eva: Me mire katunare se sa bitch! Futet sot banorja e re, nje vajze seksi
 • Ermela: Anaidi, halabak rrugesh
 • Cunat e "2XL": Berisha do vije ne "Apartament", cmendet pas nesh. Albano: Une zevendesi i Ermalit? E kam per ndere!
 • Kur te marton Rozana Radi
 • Linda Halimi: Rrugetimi im ne Hollywood. Legjenda Stevie Wonder - Linda Halimit: Je Diva!
 • Bertina dhe Genta, sherr per te dashurin
 • Konkurrentet e dy talent show-ve te vetem ne Shqiperi, "The Voice" dhe "X Factor", kane rrefyer per "Prive" ne "Klan Kosova" pakenaqesite e pjesemarrjes ne keto spektakle. Premtimet false dhe zhgenjimi qe kane pesuar; Arianit Bellopoja, Enur Pakashtica, Lirije Rashiti, Rina Bilurdagu...Fituesja e "The Voice 1": Kontrata me "Universal", premtim fals. Liria: Show-down-i me Sheilen, i manipuluar. "Me nderprene tri here kengen"

Wednesday, 22 August 2012

Bertina Mehmeti, elegante ne bikini...


Bertina shijon pushimet me miqte

Me nje trup shume elegant, nje gote pije ne dore e fytyre te qeshur, keshtu eshte shfaqur keto dite pushimesh ish-banorja e spektaklit “Big Brother” ne plazhet e jugut, teksa shijon relaksin me miqte e saj. Pas ndarjes nga Erjon Zeqiraj, ajo u perfol per nje lidhje tjeter e cila me shpejt mbaroi se filloi. /panorama plus/

Sunday, 29 July 2012

Revista PALOMA - 28 Korrik 2012

Revista PALOMA, 28 Korrik 2012
 • Nora Istrefi: Dasma jone ndryshe... do te kemi dy femije! Roberti: "U puthem 4 muaj pas njohjes, ishte e veshtire Nora"
 • Neda dhe Ogreni: Pas nje viti, dashuria jone edhe me e forte
 • Andos, rrokeri seksi: Buzeqeshja e femrave, dobesia ime!
 • Ronela Hajati: Kam qene si mashkull i shemtuar, avash-avash u bera femer!
 • I dashuri ideal: Getoar Selimi
 • Rezarta Shkurta shijon Ibizen
 • Liam dhe Evelin festojne ditelindjen se bashku
 • Dren Abazi rikthen Ledina Celon ne muzike
 • Rozana Radi, kjo "shqiponje" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Bertina me bikini, pushon apo provokon?
 • Noizy nuk ndalet...
 • Frederik Ndoci behet serish baba, vjen ne jete Nikolo!
 • Linda Halimi - sipermarrese e suksesshme!
 • Emilion ne arrest shtepie, Genta i jep fund lidhjes: Rame viktima te Xhani homoseksualit!
 • Blero, ditelindje ne sallen e gjyqit!

Monday, 2 July 2012

Keshilltari i Pacollit, flirt me Bertinen e Big Brother...


Keshilltari i Pacollit i fiksuar pas vajzave te “BB”, Bertina flirti i radhes

Duket se shfaqja ne jeten argetuese te Tiranes e keshilltarit te ish-presidentit dhe tashme zevendeskryeministrit te pare kosovar, Behgjet Pacolli, ka shtuar kuriozitetin e te gjitheve per te ditur me shume per jeten e tij. Djali biond i quajtur Esad Pushkar eshte nga ata te huaj ne Shqiperi, qe frekuenton ambientet e njohura ne kryeqytet, dhe ndoshta nuk do te binte aq shume ne sy nese nuk do te shihej te dale ne lokale me vajza te njohura, sidomos me ato vajza qe u bene te njohura nga reality show “Big Brother”.

Tuesday, 19 June 2012

Revista PALOMA - 16 Qershor 2012

Revista PALOMA, 16 Qershor 2012
 • Armina Mevlani: Ka nje mashkull ne jeten time, por nuk eshte Dren Abazi
 • Gerta gjuan Erionin...
 • Bertina ne nje lidhje te re?
 • Klajdi Haruni: Femrat shqiptare do te me marrin ne qafe!
 • Liami pa Evelinen, terbohet me femra te tjera
 • Arbri, fituesi i "BB5": Lorik Cana, Blerim Destani, Dafina Zeqiri - vetem disa nga VIP-at qe votuan per mua!
 • Xhesika, vendi i trete ne "X Factor": Me pret nje e ardhme e shkelqyer!
 • Kristo, vendi i dyte ne "X Factor": Kisha punuar shume, me erdhi keq qe s'fitova
 • Vlash Martika ngacmohet seksualisht
 • Beatrix Ramosaj behet maxhorene
 • Martina Ivezaj, shqiptarja qe do perfaqesoj Gjermanine ne "Miss World"

Monday, 18 June 2012

Bertina zhvishet, tregon sensualitetin


Bertina zhvishet per te treguar sensualitetin

Ndarja nga Erjon Zeqiraj ka bere qe Bertina Mehmeti te rikthehet akoma me e forte dhe ne nje forme superseksi, saqe ka mahnitur te gjithe ata te cilet e kane pare vajzen e famshme te ‘’Big brother’’. Versione te shumta qarkullojne rreth lidhjes se tyre, e cila here-here behet edhe mister, pasi ish-cifti i njohur nuk preferon te flase per marrdhenien e tyre, ndersa Erioni ka thyer para nje kohe akullin duke thene se, nese e takon ne rruge Bertinen, do t’i flase. Por nuk dihet se si do te veproje Bertina, e cila ka shume deshire qe t’i kthehet atij dhe te rifillojne lidhjen aty ku e kane lene. Duke dashur te tregohet indiferente ndaj ‘’thashethemeve’’ qe lidhen me jeten e saj, e revoltuar nga shkrimet, Bertina ka filluar pushimet e para ne Mai Tai duke u zhveshur ne bikini e duke dashur te tregoje se, edhe ne mungese te Erionit, ajo eshte nje vajze super seksi, gje qe e vertetojne edhe fotot te cilat i ka postuar ne facebook, ku ka terhequr jo pak vemendjen, sidomos te meshkujve. E veshur me nje pale bikini si zeber, linjat e Bertines duken perfekte, pasi ajo deri me tani nuk ka pasur asnjehere problem me mbipeshen apo celulitin. /panorama plus/

Sunday, 17 June 2012

Bertina kapet mat me nje mashkull...

Zbulohen fotot/ Bertina ne nje lidhje te re, pas ndarjes nga Erjoni

Bertina kapet mat! Po kete here nuk eshte me shoqet e saj duke u argetuar ne klub. Ne krah te saj eshte nje mashkull, i cili nuk eshte nje personazh i njohur per publikun shqiptar. Nje mashkull, me te cilin ish-banorja e “Big Brother” duket se ka nisur nje histori te re dashurie. Bertina Mehmeti te merkuren ne mbremje ka qene ne nje “Latin party”, ku gjate gjithe kohes ka qene nen shoqerine e nje djali “misterioz”. Madje, vajza simpatike nga Delvina shpesh ka qene edhe ne siklet per shkak te syve te shume kureshtareve perreth. Gjate gjithe kohes, Bertina eshte treguar e kujdesshme ndaj njerezve, edhe pse nuk kane munguar kapjet per dore, perkedheljet apo gjestet qe tregonin afersi mes te dyve. Ne kemi mundur te sigurojme disa foto nga paparaci yne ate nate, edhe pse ka qene mjaft e veshtire pasi “cifti” nuk ka lejuar asnje blic aparati te drejtohej nga tavolina e tyre.

Saturday, 16 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 16 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 16 Qershor 2012
 • Bertina zhvishet per te treguar sensualitetin
 • Erjoni kapet mat me nje brune
 • "Miss Shqiperia 2007" Irsa Demneri, 5-muajshe shtatzene. Historia e dashurise se misit me nipin e kryeministrit Berisha.
 • Lorik Cana deklaron se ka te dashur ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen
 • Ermali: Pse nuk dua te bashkejetoj me Francesken. "Lidhja jone eshte nje lidhje normale dhe s'ka arritur ne ate grade qe ne te mos bejme asnje moment pa njeri-tjetrin"
 • Ja cfare ben Ermali kur Franceska eshte ne Vlore. Ermali: Ne shtator do me shihni ne ekran.
 • Ami Toska ne regjim shtrati prej shtatzenise, nuk prezenton dot finalen
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi ekspozon sensualitetin e saj
 • Redon Makashi lidhje te re dashurie ne France

Tuesday, 5 June 2012

Erioni dhe Bertina, takohen ne festen VIP, si dy te panjohur...

Erioni dhe Bertina, ‘takimi’ ne festen VIP

Revista “VIP” ka organizuar kete jave nje feste me rastin e ditelindjes se saj, ku te ftuar kane qene shume personazhe publike. Megjithate, ajo qe ka bere me shume pershtypje ne festen ku kishte shume personazhe te njohura, ka qene takimi i dy personazheve te dashura te “Big Brother”, Erionit dhe Bertines, dikur cift. Te gjithe te pranishmit i kishin ngulur syte nga cifti, per te pare se si do te reagonin ndaj njeri-tjetrit...Reagimi ishte ai nje pritej. Nje shkembim duarsh, pa shume dashamiresi, gati si dy te panjohur. Megjithate, te dy ish-te dashurit e mbajten fjalen. Si Bertina ashtu edhe Erioni kishin thene per “Bluetooth” qe nese shiheshin bashke do te pershendeteshin, dhe keshtu ndodhi...Cifti u pershendet dhe me pas vijuan te shijonin festen nen shoqerine e miqve respektive. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Erion and Bertina, 'meeting' in VIP celebration Magazine "VIP" this week organized a celebration on the occasion of her birthday, where guests have been many public characters. However, what has made more impression on the feast which was very popular characters, has been meeting two beloved characters of "Big Brother", Erion and Bertines, once the couple. All the participants were all staring at the couple, to see how they would react to each other ... was it an expected reaction. An exchange hands without much kindness, almost like two strangers. However, the two ex-boyfriend kept his word. As Bertina Erion had also said to "Bluetooth" if seen together they will farewell, and so it happened ... The couple was greeted and then continued to enjoy the company of friends holiday respective. / bluetooth / ]]

Thursday, 24 May 2012

Bertina Mehmeti: Erioni, kapitull i mbyllur per mua...

BERTINA: Erioni, kapitull i mbyllur per mua

Nje nga ish banoret me te diskutuara te reality show-t “Big Brother”, i eshte rikthyer vemendjes se shtypit roze ditet e fundit. Bertina eshte diskutuar edhe kete here lidhur me marredhenien e saj me Erionin dhe jane hedhur dyshime se nga ana e saj ka nje deshire per ribashkim. Cifti, i cili apasionoi nje pjese te mire te publikut me historine e tyre te dashurise qe lindi dy vite me pare ne shtepine e “Big Brother”, prej gjashte muajsh jane te ndare. Ata kane qene shume te rezervuar lidhur me ndarjen dhe asnjeri prej te dyve nuk ka pranuar te jape prononcim ndonese perpara nje fakti. Nese do te kishte nje ribashkim do te gezoheshin shume fansa te ciftit, por mesa duket per Bertinen nuk eshte aspak keshtu. Pas aludimeve te ketyre diteve ajo ka vendosur qe per here te pare pas shume kohesh te beje nje rrefim ne te cilin tregon te verteten e saj, dhe pakenaqesite qe ajo ka marre nga thashethemet e shumta. Bertina tregon:

Sunday, 20 May 2012

Bertina: Perballja me problemet ne cift e rendesishme sa dhe vete ndjenja...

Bertina Mehmeti: “Te perballosh problemet ne cift eshte e rendesishme sa dhe vete ndjenja”

Ajo qe do te mbahet mend gjate pas daljes nga Big Brother 3 do te ishte vajza e bukur me kacurrelat tipike Bertina Mehmeti.

Me karakter teper te forte por dhe me nje embelsi te parezistueshme, kryenece por edhe lozonjare, inteligjente por edhe shume e sinqerte, Bertina ishte vajza qe beri nje public te jashtezakonshem si rralle mund te kete ndodhur per ndonje personazh te BB.

“Sot vazhdoj te punoj pas dy vitesh ne nje prej kompanive te medha ne treg ne fushen e Siguracioneve te quajtur “Interalbanian-Viena Ensurance Group”, dhe konkretisht si Menaxhere Marketingu.

Ndonese nuk eshte puna e profesionit tim, pasi sikurse dihet prej shumices une jam diplomuar ne Universitetin Politeknik te Tiranes, ne Fakultetin e Inxhinierise se Ndertimit ne nje dege te re qe ka me pak se 10 vjet qe ka hyre ne Shqiperi, konkretisht Inxhinieri Mjedisi”, flet ajo per punen me shume pasion.

Tuesday, 15 May 2012

Bertina e BB3, deshiron t'i rikthehet Erionit?

Bertina e “BB3”, pas pese muajsh ndarjeje deshiron t’i rikthehet serish lidhjes me Erionin

Pas gati pese muajsh ndarjeje perfundimtare nga Erion Zeqiraj, me te cilin u njoh ne lojen e “Big Brother 3”, duket se Bertina Mehmeti nga Delvina ndihet nostalgjike dhe e lenduar, duke shfaqur deshiren per nje rikthim te ri ne lidhjen e saj me Erionin. Edhe pse dy ish-konkurrentet e “BB3” preferuan ta mbanin larg mediave lajmin e ndarjes, ata nuk mund ta mbanin aq te fshehte, per sa kohe nuk u pane te dilnin me bashke, ashtu sic dilnin per dy vite rresht, ndersa jetuan historine e tyre te dashurise qe lindi ne kete reality show. Tashme Erioni vazhdon punen si drejtues i programit “Agon” ne nje televizion privat, ndersa Bertina si agjente marketingu ne nje kompani private. Ata vazhdojne te frekuentojne jeten e nates si me pare, por secili me shoqerine e tij, nderkohe qe as njeri-as tjetri nuk jane pare te kene krijuar ndonje lidhje te re. Keshti qe ky fakt e ka shtyre Bertinen te reflektoje, duke u shfaqur nostalgjike per lidhjen e saj me Erionin ne bisedat me miqte.

Saturday, 12 May 2012

Revista PANORAMA PLUS - 12 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 12 Maj 2012
 • Shperthen Franceska: Do bej seks sa here te dua me Ermalin! Banoret e "Big Brother" shprehin bezdi nga intimiteti i ciftit
 • Pirro Cako merre Sisin me vete ne koncerte, paguhet 1 mije euro nata.
 • Bertina pas 5 muajsh ndarje, deshiron t'i kthehet lidhjes me Erionin
 • Arjan Konomi: Nuk eshte detyre e shtypit te ruaj imazhin e Sonit, ne vetem ia renditem te fejuarit. Na kerkoi para me shume se c'merr ne koncertet me "shukariet" dhe ne menyre ilegale, pa fature tatimore. 
 • Soni Malaj: Hapa gjyq, sepse ne shkrim perdhosej jeta ime dhe e Mirkos
 • Ceshtja Genta, dy te dashurit ne perballje. Melson Kurti, i dashuri tjeter i Gentes: Nuk i trembem Rubensit, do i kerkoj fejese Gentes sapo te dale
 • Liami fle me Gerten, vellai: Ja si e ka pritur Evelin!Arieli: Mendoj se Liami do te jete shok me Ermalin kur te mbaroje lojen

Wednesday, 9 May 2012

Bertina Mehmeti koha per palester, behet gati per stinen e veres...

Bertina merr seriozisht palestren, behet gati per stinen e veres

Te qenit serish single padyshim qe e ka bere Bertinen te ktheje syte nga vetja dhe te tregoje me shume kujdes per pamjen e jashtme. Ne keto foto shohim nje Bertina sic nuk e kemi pare kurre me pare. Me shtanga neper duar, ajo eshte duke u stervitur ne palester dhe duket se e ka marre seriozisht. Tani qe jemi ne prag te stines se veres, dihet qe te gjitha femrat e dyfishojne aktivitetin e tyre fizik, me shpresen per t'u dukur sa me mire ne plazh me kostumin e banjes. Dhe Bertina, me sa po shohim, nese stervitet perdite ne kete menyre, eshte e sigurt qe proven e kostumit e ka te fituar! Dhe bashke me te, pse jo edhe zemren e ndonje djali. /gazeta paloma/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online