All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besa Breca. Show all posts
Showing posts with label Besa Breca. Show all posts

Sunday, 15 April 2012

Besa Breca: Dua qe publiku te vleresoje origjinalitetin e zerit tim...

Besa Breca: Dua qe publiku te degjoje zerin tim, te vleresoje origjinalitetin

Besa Breca eshte konkurrentja me e fundit qe u largua nga shou X-Factor. Me nje ze karakteristik, origjinal dhe fuqi interpretative, vajza e re, e cila ka studiuar kanto, rrefen eksperiencen e saj ne kete spektakel. Si i perjetoi jo vetem rrugetimin ku u be e njohur, por edhe emocionet e eliminimit, Besa i rrefen ne kete interviste per ‘Mapo’-n. Ajo gjithashtu tregon edhe lidhjen e saj te vecante me mentoren e saj Vesa Luma, te cilen e konsideron si nje person te mrekullueshem. Besa shume shpejt premton qe do te jete prezente ne tregun muzikor shqiptar. E ne kete pjese ajo deshiron qe njerezit te vleresojne vecantine dhe fuqine qe del nga kordat e saj vokale. Muzika duket se eshte gjithcka per te, pasi, sic ajo vete pohon, “Muzika eshte inspirim dhe si e tille ushqen shpirtin e njeriut”.

Tuesday, 13 March 2012

Femrat finaliste te X Factor rrefejne per dashurite ne jeten reale...

Shtate femrat finaliste te “X Factor”: Ju rrefejme dashurite tona ne jeten reale

Ato tashme quhen finaliste dhe ia ndiejne rrezikun njera-tjetres ne ethet e gares per kupen “X Factor”, qe po transmetohet ne “Tv Klan”. Jane shtate finalistet vajza qe kane prekur famen, aq sa kane krijuar grupe fansash qe duan te dine me shume per to. Tri vajzat e para jane konkurrente te kategorise mbi 23 vjec dhe udhehiqen nga Vesa Luma, ndersa te tjerat jane kategoria vajza qe trajnohen nga Juliana Pasha. Ne show nuk kane mundesi te thone shume per veten, ndaj per here te pare per “Panorama Plus” zbulojne dashurite e tyre ne jeten reale qe i mbeshtesin ne kete “reality show”, me regji te Vera Grabockes e qe prezantohet nga Alketa Vejsiu.

Monday, 27 February 2012

16 Finalistet e X Factor Albania [VIDEO]

Drejt finales se “X Factor Albania”, zgjidhen 16 finalistet

Eshte formuar tashme grupi prej 16 finalistesh qe do te konkurrojne ne audicionin e pare te “X Factor Albania”. Dje ne mbremje ne ‘Tv Klan’, ne naten e Vilave te Anetareve te Jurise, Pandi Laco, Juliana Pasha, Vesa Luma dhe Alban Skenderaj kane zgjedhur 4 konkurrentet e skuadrave te tyre per te vazhduar nje gare qe do te zhvendoset ne Teatrin Klan, ne nje studio ultra moderne dhe qe do te transmetohet ne teknologjine ‘high definition’.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online