All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besa Haxhaj. Show all posts
Showing posts with label Besa Haxhaj. Show all posts

Wednesday, 16 May 2012

Rilind Reka ndryshon mendje, do martohet per here te dyte...

Rilind Reka, ish-bashkeshorti i Tunes ndryshon mendje, do martohet per here te dyte

Ka ndryshuar mendje rreth marteses dhe, si duket, per here te dyte do te beje nje ceremoni martesore, por kete here jo te shtrenjte e me shume te ftuar si heren e pare. Rilind Reka, ish-bashkeshorti i kengetares se njohur Tuna Sejdiu, do te kurorezoje dashurine e tij me bukuroshen Besa Haxhaj, cuditerisht menjehere pas deklarates se tij se nuk ka ndonje lidhje serioze dhe se sikur te kishte qene per lidhje do te mbante martesen. Por sic duket, vajza qe ka ne krah ia ka marre mendjen djaloshit te pashem, nderkohe qe cifti per momentin po shijojne dite pushimi ne Itali. Lajmin rreth marteses e ka bere te ditur Besa Haxhaj permes nje statusi ne facebook, duke treguar se se shpejti do te jete zonja Reka. Fati eshte ne anen e Beses, pasi familja e Rilindit eshte shume e respektuar dhe intelektuale ne Maqedoni, gjyshi i tij ka qene profesor universiteti, i ati ka ushtruar postin e ambasadorit ne Bashkimin Europian, ndersa per momentin eshte nje nga lobuesit e pavaresise se Kosoves. /panorama plus/

Tuesday, 1 May 2012

Ish bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka, me dashuri te re...

Ish-bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka: Te isha per lidhje, s’do kisha prishur martesen

Ai po perjeton nje romance te re, edhe pse nuk e quan lidhje. Ish-bashkeshorti i kengetares Tuna Sejdiu si duket ka me shume fat ne dashuri sesa ish-bashkeshortja e tij. Djaloshi seksi qe ishte enderr e shume femrave, tashme eshte ne krahet e nje bukurosheje po ashtu bionde, sic dhe Tuna Sejdiu. Vajza seksi qe eshte ne krahet e Rilind Rekes quhet Besa Haxhaj nga Kosova, por disa te njohur tregojne se ajo eshte me profesion modele dhe jeton ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Pas shkrimeve se Rilind Reka ka nje lidhje te re, ne kontaktuam ate te mesojme dicka me shume, por si duket kete lidhje ai nuk e ka me shume seriozitet. ‘’Lidhje? Jo nuk kam lidhje te re, e dini shume mire se une jam shume open ne kete drejtim. Sikur te doja lidhje, une do te qendroja akoma ne martese’’, shprehet Reka, duke lene te kuptohet se martesa per ta ka qene vetem nje moment sprovimi i jetes ne cift. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online