All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besa Kokedhima. Show all posts
Showing posts with label Besa Kokedhima. Show all posts

Sunday, 1 December 2013

Besa, ngadhjen ne "Kenga Magjike 2013"

Këngëtarja Besa Kokëdhima fiton trofeun e Këngës Magjike

Këngëtarja e mirënjohur Besa Kokëdhima ka fituar me meritë edicionin e 15-të të “Këngës Magjike“, mes 20 konkurrentëve.

Festivali “Kënga Magjike 2013”, përmbylli mbrëmjen e tij finale, nën udhëheqjen e Ardit Gjebreas, Ermal Mamaqit, Ervin Bejlerit dhe dy vajzave të përzgjedhura rastësisht nga vetë Arditi, Marjela dhe Evisi.

Fituesja e çmimit të madh të festivalit, në bazë të votave të këngëtarëve pjesëmarrës, u shpall këngëtarja Besa Kokëdhima me këngën e titulluar “Tatuazh në zemër”, me muzikë të kompozuar nga Darko Dimitrov dhe tekst të shkruar nga Alban Skënderaj, i cili i ka dorëzuar edhe çmimin që mbante prej vitit të kaluar. Këngëtarja ka marrë komente pozitive që në momentin e parë që ka prezantuar këngën dhe është cilësuar edhe si favorite për ta fituar këtë çmim.

Sunday, 1 September 2013

Besa Kokedhima, performance e shkelqyer ne Poloni

... takon idhullin e saj, Imany

Kengetarja Besa Kokedhima ka performuar para disa netesh ne skenen “Top of the top festival” te mbajtur ne Poloni. Ky festival ishte ne vitin e tij te dyte dhe per qellim ka mbledhjen e disa prej artisteve me te mire te cdo vendi te Europes, per t’u ngjitur ne skene dhe per te kenduar kenget e tyre “live”. Kengetarja qe na ka perfaqesuar neve ne kete festival ka qene Besa, se ciles i eshte bere ftesa qe vjet per te qene pjese e edicionit te pare, por per arsye te disa impenjimeve gjate asaj kohe nuk ka pasur mundesi. Kete vit Besa jo vetem qe e pranoi ftesen, por edhe shkelqeu mbi skenen e festivalit. Ajo ka kenduar “live” kengen “Fishekzjarre” dhe shoqeruar nga trupa e baletit ka ndezur publikun.

Revista PALOMA - 31 Gusht 2013

Revista PALOMA, 31 Gusht 2013
 • "Miss Mami" Adrola Dushi: Shtatzenia e papritur me ndali ne kulmin e karrieres!
 • Valbona Mema, tregon linjat seksi me bikini
 • Alban Skenderaj: Ky eshte momenti im me i mire!; Planet per dasmen me Miriam Canin, pushimet dhe krijimtaria produktive e ketij viti
 • Genta Gjalpi: "Oferta nga Dubai qe me tundoi te martohem me sheikun"
 • Jane bashke, s'jane bashke... Shpati dhe Aferdita perdorin lidhjen per te qene ne qender te vemendjes?
 • Bleona nuk vesh rroba pa kristale Swarovski: Une jam Sofia Loren, Merlin Monro dhe Liz Tejlor se bashku
 • Pergjohet Dafina Zeqiri: Tuna nuk di te kendoje! Zanfina Ismajli mosmirenjohese; E vetmja kengetare shqiptare qe dua eshte Aferdita Dreshaj. Asaj i kam mbajtur dhe cantat!
 • Anxhela Martini ne lidhje me burrin e Lepa Brenes?
 • Besa takon idhullin e saj, Imany. Performance e shkelqyer ne Poloni

Sunday, 21 July 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013
Revista PALOMA, 20 Korrik 2013
 • Besa Kokedhima: Kur rilind nga nje dashuri...
 • Arian Cani braktis TV Klan?
 • Joana u qendron larg meshkujve
 • "Miss World Kosova", Antigona Sejdiu: I trembem gares me me te bukurat e botes
 • Luran Ahmeti, shqiptari qe interpreton ne "Sulltani i Madherishem": Ne Turqi shqiptaret respektohen me shume se ne vendlindjen e tyre
 • Big Mama: Kam trup perfekt!
 • Erik Lloshi, mesazh meshkujve shqiptare: Mjaft i dhunuat femrat!
 • Hermes Nikaj, feston 21-vjetorin e lindjes mes shume VIP-ash
 • Albana Osmani: Rihanna me ka kopjuar!
 • Bar Rafaeli shijon puthjet lesbike me mikeshen
 • Ermal Fejzullahu, baba per here te trete!
 • Mimoza Ahmeti vjen nga Kanadaja per pushime
 • Fejohet Masiela Lusha, i dashuri i propozon ne Hawaii

Monday, 15 July 2013

Besa Kokedhima dhe surpriza e saj verore...

NE “FOLIE”

"Folie” eshte titulli i kenges me te re, qe pritet te sjelle shume shpejt per publikun shqiptar, kengetarja e mirenjohur Besa Kokedhima... Lajmin e ka pohuar vete artistja, e cila ne nje bisede me “Bluetooth” zbulon detaje nga kjo risi... “Kenga titullohet ‘Folie’ dhe eshte ‘cmenduria’ qe perjeton cdokush kur rilind nga nje dashuri. Nje nga skenat e klipit eshte xhiruar ne ‘Club Folie’, duke qene se fabula e kenges trajton nje histori qe ka nje lidhje te vecante me kete vend”, - tregon ylli i muzikes shqiptare, e cila na zbulon me tej edhe bashkepunetoret e ketij projekti. “Video eshte xhiruar kryesisht ne vendlindjen time, ne Jug te Shqiperise. Gjithmone kam dashur te ekspozoj bukurine e vendit tim te origjines dhe besoj se ky klip i ka sherbyer ketij qellimi me se miri. Video do te promovohet javen e ardhshme ne Tirane dhe eshte realizuar nga “Pro Video”, bashkepunim per te cilin jam shume e kenaqur. Ndersa kenga eshte realizuar nga Elgit Doda dhe eshte e rrymes ‘house’. Kete periudhe ndjej se kam deshire dhe energji per te prodhuar muzike te re dhe se po perjetoj nje ridimensionim artistik”, - perfundon kengetarja e suksesshme.


Saturday, 13 July 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Korrik 2013
Revista BLUETOOTH, 13 Korrik 2013
 • VIP-at ne Plazh; Parada e nxehte e personazheve publike. Fotot provokuese te bukurosheve; Zogu me i mire; Nje dashuri e re nga "Big Brother"?; Rudina e mbyll me "schiuma party"; Nje "miss" ne plazh; Rita Ora s'ka komplekse; Seksi Fjolla; Adelina Tahiri "so hot"; Pozat e nxehta te Anjezes
 • Inis Gjoni ne forme perfekte, pushon me vajzen. 
 • Bleona Qereti, joshja qe vjen nga deti
 • Besa Kokedhima, ne "Folie" rrefen suprizen e kesaj vere
 • Anaidi feston ditelindjen, torta nje dollar me foton e tij. Te ftuar banoret e "Big Brother", mungon Joana
 • Zhvishet Joana, pozon gjysme nudo ne pishina
 • "Baba Stars" nuk e ndjejne krizen
 • Blero, kenge dedikuar zotit
 • Shkendije Mujaj mbulohet per Ramazan
 • Hana Cakuli urren duhanin
 • Mirsa konfirmon se eshte shtatzene

Tuesday, 7 May 2013

Kengetaret e bukura qe joshen nga politika...

Kur mikrofoni te cel rrugen e politikes

Shfrytezojne zerin, pamjen e jashtme dhe popullaritetin si trampoline per tu hedhur ne politike apo e shohin ate si nje element ekstra per te rritur famen. Gjithnje e me shume kengetaret kane nisur te angazhohen dhe te marrin pjese ne aktivitete te ndryshme politike, duke e nisur fillimisht si kengetare ne mitingje partiake.

Eshte ky trendi i ri i kengetareve ne mbare boten qe po preferohet edhe nga artistet ne vendin tone, kryesisht kengetaret femra.

Rosela Gjylbegu, kengetarja me disa vite eksperience mbi supe, prej disa vitesh eshte punonjese e administrates ne kryesine e Kuvendit te Shqiperise. Paralelisht me kenget dhe nxjerrjen e albumeve ne tregun muzikor, Rosela shihet shpesh edhe ne aktivitetet e Partise Demokratike.

Tuesday, 30 April 2013

Besa Kokedhima voton Edi Rames

Nuk do të jenë vetëm politikanët ata që do të shtyhen ndërmjet njëri-tjetrit për një karrige më shumë, e në vend të sigurt në zgjedhjet që do të vijnë në Shqipëri, por edhe artistët, apo figurat e njohura publike.

Sipas një hulumtimi që është bërë në një media në Tiranë, këngëtarja Besa Kokëdhima do t’ia besojë votën e saj kryesocialistit Edi Rama, por nuk do të jetë e vetme nga bota e muzikës.

Mësojmë se pro Edi Ramës do të jenë edhe këngëtaret Rezarta Shkurta dhe Orinda Huta, si dhe Kastro Zizo./Maksim Gjokaj./Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fode support Edi Rama Kokëdhima

There will be only politicians who will be driven between each other for over a chair, and in a safe place in the coming elections in Albania, but also artists, or known public figures.

Tuesday, 16 April 2013

Besa Kokedhima: Shpresoj te martohem se shpejti...

Besa Kokedhima
Politika ne syte e Beses

Besa Kokedhima, eshte pa diskutim nje nder emrat me te spikatur te skenes shqiptare. Ndaj dhe sa here lakohet emri i saj, behet zhurme. Sic ndodhi se fundmi, kur Besa u perfol si nje nga kandidatet e mundshme te Partise Socialiste ne zgjedhjet e 23 qershorit. Vete kengetarja e suksesshme thote per ne se nuk ka asnje te re te kesaj natyre, ama nga ana tjeter ajo pohon se do te loboje fort per koalicionin e opozites ne keto zgjedhje dhe se do te jete me e angazhuar se kurre gjate fushates elektorale. Ne intervisten e sotme, Besa flet edhe per projektet e reja, te cilat shume shpejt do te shohin driten e publikimit. Klipi ne bashkepunim me DJ-in e njohur rumun do te xhirohet shume shpejt, e paralelisht me te do te xhirohet edhe videoja e kenges ne bashkepunim me Mc Kreshen. Dy albume jane ne plan per t’u publikuar se afermi... Dhe po se afermi pritet te behet edhe martesa me Eldin, te cilen Besa duket se po e pret e lumtur. Ende eshte e paqarte per numrin e femijeve qe do te kete, por e sigurt eshte qe ajo do te jete nje nene model. Per te mesuar me shume rreth jetes dhe projekteve te yllit te skenes sone, ju ftojme te lexoni kete interviste mjaft interesante.

Saturday, 13 April 2013

Revista BLUETOOTH - 13 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 13 Prill 2013
 • Politika ne syte e Beses. Kengetarja sjell dy albume te reja dhe nje kenge ne bashkepunim me Mc Kreshen. Rrefimi: Shpresoj te martohem se shpejti. Deshiroj te kem dy femije, edhe pse ndonjehere kam fantazine e "shfrenuar" se mund te ishin kater.
 • Greta Koci emerohet drejtoreshe ne Ministrine e Brendshme
 • Aurela Gace, imiton veten, behet tullace si ne '98: Do jem nusja e pare me koke te rruar!
 • Ulpiana Lama: Aksidentet e mia te perditshme! Cfare do te kete pas "Pasdites", planet per te shkruan nje liber dhe marredhenia me bashkeshortin.
 • Konflikti, mamaja e Enit ofendon rende Noizy-n. Reperi: Ja pse i hoqa kenget ne Youtube!
 • Andresa iken nga "E Diela", e zevendeson Floriana Garo
 • Producenti i famshem Timbaland promovon Bleonen
 • Te rejat e BB6; Shpendi: Me Eldoren vetem shoqeri; Iliri: Elena te dale, i skadoi koha; Banorja e re ne "BB", partnerja e njerit prej djemve; Marselino ne duet me Stinen: "Kengen ia dedikoj nuses"; Iliri dhe Elona: Joana, negative dhe e pafytyre; Joana pas Anaidit ne shtrat me Edberin: "Do kthehem me Janin"; Anaidi: S'kam ndermend te pres Joanen; Vigani-Edberit: Puthe Joanen, qe te bjere ne kurthin qe bene vete.

Sunday, 17 March 2013

Revista PALOMA - 16 Mars 2013

Revista PALOMA, 16 Mars 2013
 • Luana Vjollca vjen me emisionin me te ri kushtuar "Formula 1": "Jam jashte rregullave"
 • Kledi Kadiu le Italine, prezanton nje talent show ne Shqiperi
 • Sexy and Single; Blerina Braka: Flirto me shume meshkuj dhe mbaji te gjithe "varur"
 • Genta Ismajli, zbulohet i dashuri i ri 23-vjecar
 • Astrit Kuka, familjar i Anaidit: Afrimiteti me Joanen eshte loje
 • Eriselda Hadri (mikesha e Jonildes): Jonilda po luan me Ilirin, eshte e fejuar jashte. Operacioni mund t'i ndikoj negativisht...
 • Big Brother; Formohen tre ciftet e para: Joana-Anaidi, Eliri-Elona, Eldora-Shpendi
 • Rita Ora per Rob Kardashian: Ai eshte i semure psiqik!
 • Aida Shtino braktis "Njerez te humbur" per t'u bere deputete?
 • Besa i rikthehet bashkepunimit me rumunet, lancon hitin ne Rumani
 • Shpati dhe Aferdita e kalojne ndarjen lehte, argetohen me te tjeret!
 • Roza Lati ben tatuazh emrin e mamit!

Revista BLUETOOTH - 16 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 16 Mars 2013
 • Redon Makashi prezanton te dashuren e re ne publik. Foto gjate 15 vjetorit te "Miss Shqiperia". Kantautori, ledhatime me vajzen simpatike.
 • Big Brother; Futen dy banore te rinj; Motra e Shpendit: U zu me babain per pune biznesi; Motra e Jonildes: Endrra e saj qe e vogel te kishte gjoks te madh
 • Genta Ismajli, ne lidhje me gazetar nga Kosova. Kengetarja: Jemi vetem miq!
 • Ditmir Bushatit i thyejne makinen, 5 mije euro deme
 • 8 Marsi; Ledina Celo merr dhurate nje "Maserati", Aurela nje "Stripman"
 • Ish-banori: As vete s'e di pse qane vajzat per mua. Olseni dhe Altina, jashte shtepise. "Cdo dite me shtohej merzia nga debatet dhe izolimi, prandaj dola"; Dy modele ne shtepine e Big Brother.
 • Jozefina Topalli, shend e vere
 • Arta Dade mbush 60 vjec
 • Edi Rama dhe Majlinda Bregu shkembejne batuta ne kafe

Sunday, 11 November 2012

Revista PALOMA - 10 Nentor 2012

Revista PALOMA, 10 Nentor 2012
 • Shkendije Mujaj: E vetmja marredhenie qe kam eshte ajo me Allahun! Libri i preferuar: Kurani!
 • Rita Ora dhe Dafina Zeqiri nxjerrin gjoksin... serish!
 • Noizy: Ardit Gjebrea nuk me do, pasi nuk i bej lajka!
 • Argjentina Ramosaj, ne lidhje te re me parukierin nga Kosova?
 • Lisa Kujofsa ne nje rrefim te sinqerte: Kam kater muaj pa ngrene! Tregu eshte shume i ashper, kam presione nga vajzat elegante
 • Oriola Marashi, nje modele e lindur: Gjithmone kam dalluar nga vajzat e tjera!
 • In Love; Julian dhe Armanda Deda: Bashke derisa vdekja te na ndaje!
 • Ema Andrea nderron profesionin, behet Dj
 • Besa Kokedhima behet modele
 • Rrofte dashuria! Xhensila dhe Besi, Ami dhe Ermali
 • Prapaskenat e "Miss & Mister Albania"

Saturday, 20 October 2012

Revista BLUETOOTH - 20 Tetor 2012

Revista BLUETOOTH, 20 Tetor 2012
 • Inis Gjoni ka vendosur te kthehet. Komedia "Klani i te divorcuarave", qe e sjell serish ne teater dhe Coco Antonel qe i ka ndryshuar jeten
 • Lorik Cana: "E dashuroj shume Moniken, plotesojme njeri tjetrin. Ajo i di nevojat e mia dhe me mbeshtet". Dashuria 1-vjecare me studenten e arkitektures, jeta dhe familja e futbollistit te njohur
 • Linda Rama + Delina Fico; Dy "grate" e Rames, nen te njejten cader
 • Vali Corleone: Sali Berisha, nje burre me full karakter dhe trim. Nuk i numeroj dot oret qe kaloj duke bere seks. Shkendije Mujaj me kerkon t'i publikoj videon ku bejme seks. Se shpejti ne treg kenga "Absolut". Nen nje cati me Shkendijen ne VIP Shpija.
 • Ciljeta: E kam cunin demokrat, ja prova ne eko
 • Rita Ora vdes per alkool
 • Sabiani, "hit"-i i vjeshtes: Se bashku me Sali Berishen

Wednesday, 5 September 2012

Besa prezanton mamane...

Besa Kokedhima prezanton mamane

Besa Kokedhima ka treguar se eshte vajza e mbare e familjes Kokedhima. Ajo ka postuar nje foto ku ka dale se bashku me nenen e saj Brixhida Kokedhima. Nena e Beses, nuk eshte nje personazh i panjohur. Ajo eshte nje grua e suksesshme ne boten e biznesit, megjithate kesaj radhe vihet ne qender te vemendjes, fale fames me te madhe te bijes se saj te madhe, kengetares Besa Kokedhima. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa Kokedhima presents mother

Besa Kokëdhima has shown that it is girls around Kokëdhima family. It has posted an image which has come along with its mother Brixhida Kokëdhima. Besa mother, she is not an unknown personage. She is a successful woman in the business world, but this time put in the spotlight, thanks to greater fame of her great daughter, singer Besa Kokëdhima. / bluetooth /]]

Sunday, 2 September 2012

Besa dhe Elvana, te pandashme...

Besa dhe Elvana: Nuk ndahen asnjehere

I kemi pare shpesh se bashku jo vetem ne evente muzikore por edhe ne foto te ndryshme. Behet fjale per dy nga kengetaret me ne ze te skenes shqiptare, Elvana Gjata dhe Besa Kokedhima.

Dy artistet duket se jane mikesha te ngushta dhe nuk lene rast pa e shfaqur kete miqesi te tyre. Por pa harruar edhe pamjen e tyre, e cila eshte gjithnje perfekte dhe e kuruar.

Te dyja do te vijne me projekte te reja muzikore, nderkaq Elvana eshte nisur per nje koncert muzikor ne New York. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa and Elvana: Never apart...


Sunday, 22 July 2012

Besa Kokedhima, ne Rumani per kengen e re

Këngëtarja me një nga zërat më të veçantë shqiptar si duket po shikon shumë larg për të arritur një treg më të madh me muzikën që ajo bën.

Është fjala për Besa Kokëdhimën. Këngëtarja e shumë hiteve shqiptare ka shkuar në Rumani, ku nga një studio e njohur atje është duke regjistruar.

Nuk dihet ende nëse këngëtarja tiranase është duke menduar për të sjellë një këngë shqip, apo në gjuhën e huaj, por si duket talenti i saj duhet të shkojë pak më gjatë në audiencë, pse jo duke u dëgjuar edhe nga të huajit. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa Kokëdhima, in Romania for a new song

Singer with one of the most unique voices Albanian apparently is looking too far to reach a larger market with music that she makes. It comes to Kokëdhimën Besa.

Saturday, 2 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 2 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 2 Qershor 2012
 • Argjentina Ramosaj dhe Besa Kokedhima pretendente per te fituar "Top Fest 9". Finalja neser ne Pallatin e Kongreseve, premtohet nje show me shume te ftuar dhe surpriza, ja te pakenaqurit
 • Ermali bashkejetese me parate e Franceskes, ja planet e ciftit te "BB5" pas lojes. Zyrtarizojne lidhjen edhe ne facebook
 • Genta: Kam marre ftese nga PS per t'u angazhuar ne politike. "Kam oratori, do jem ne politike dhe televizion, tek "Portokallia""
 • Dasma e vitit ne "Sheraton" me 300 te ftuar, krere te shtetit e diplomate per Fabiola Hysenbelliun
 • Pas mohimit te akuzes per seks me te mitur, Besnik Qaka i "NRG Band" shfaqet ne dyert e Gjykates
 • Gjashte shqiptare ne Everest per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Adelina Ismajli: Nuk do te kete duet me Leonora Jakupin!
 • Rovena Stefa: Kenga "Djepi" sensibilizim per te bere femije, une do bej pese
 • Rita Ora, mysafire speciale ne naten finale te "Top Fest"

Saturday, 26 May 2012

Top Fest 9, te kenaqurit dhe te pakenaqurit e festivalit...

Ja te kenaqurit & te pakenaqurit e Top Fest 9

Pak dite na ndajne nga finalja e edicionit te nente te festivalit te muzikes moderne shqiptare, Top Fest. Emra te njohur te njohur te muzikes shqiptare qe kane qene pjesemarres ne kete event, nuk jane kualifikuar ne finalen e madhe, e cila do te zhvillohet ne 3 qershor ne Pallatin e Kongreseve.Edhe kete vit nata finale eshte konceptuar si nje mbremje gala ku do te ndahen cmime per pjesemarresit ne kategori te ndryshme si dhe cmimi i madh, ai i festivalit qe zgjidhet zakonisht nga votat e publikut. Ronela Hajati, Orgesa Zaimi, Kejsi Tola , Laura Nezha, Ciljeta , grupi Lynx, Marsela Cibukaj, Laura Nezha , Enrika Derza etj nuk kane arritur te kualifikohen per te qene pjese e finales.Ne rrjetin social Facebook kengetare te ndryshem kane komentuar lidhur me mosperfshirjen e tyre ne kete event.

Wednesday, 11 April 2012

Besa gati per “Top Fest 9”

Këngëtarja Besa Kokëdhima ka vendosur që sërish t’i kthehet garës së festivalit. Mësuam se ajo po përgatitet të marrë pjesë me një këngë të bukur në “Top Fest 9”.

Kënga është krijuar nga kompozitori i njohur Flori Mumajesi, ndërsa Besa ka vendosur të jetë në ditët e fundit të garës së madhe të këtij festivali, ku këngët konkurrente prezantohen çdo javë, nga e hëna në të premten. Duke parë autorin e këngës dhe zërin e veçantë të Besës, sigurisht që bëhet fjalë për një hit shqiptar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa ready for "Top Fest 9"

Besa Kokëdhima singer has decided to once again return to the festival competition. We learned that it is prepared to participate with a beautiful song in "Top Fest 9". The song was created by renowned composer gold Mumajesi while Besa has determined to be in the final days of the great race of the festival, which presented songs competing each week, from Monday to Friday. Seeing the author of the song and the voice of a promise special, certainly it was a hit in Albania./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online