All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besa Zeqiri. Show all posts
Showing posts with label Besa Zeqiri. Show all posts

Thursday, 9 August 2012

Reagon i ati: Keto qe ka thene Besa jane genjeshtra!...

Reagon i ati: Vajzat i mora ne Kosove, pas 7 muajsh i mori ish-bashkeshortja permes qendres sociale

Pas rrefimit qe ka bere, z. Nebih Bajraktari i qendron faktit se ato cfare ka deklaruar e bija, Besa, nuk jane te verteta, pasi i ka thene nen ndikimin e frikes se mos zbulohen akoma prej shume vitesh. Ai thekson se pas ndarjes nga ish-bashkeshortja eshte kthyer ne Kosove me dy vajzat e tij dhe pas 7 muajsh, ish-bashkeshortja, permes qendres per pune sociale, ia ka marre dy vajzat, Dafinen dhe Besen. Ja se cfare tregon me tej ai: ”Besa sigurisht qe do te flase me gjuhen e se emes, se perndryshe do te kete pasoja, keto qe ka thene Besa jane genjeshtra. Melihatja eshte larguar nga shtepia vete dhe per nje kohe une jam kthyer me vajzat e mia, kurse Melihatja me vajzen e saj ka qendruar ne Suedi. Pas 7 muajsh ajo vjen ne Kosove dhe jep informata kunder meje, keshtu qe qendra per pune sociale me informon se femijet duhet t’i dorezoj ne qendren sociale, ose do te arrestohem.

Besa, motra e Dafines: Babai na braktisi, na shpetoi policia suedeze...

Flet motra e Dafina Zeqirit: Babai na braktisi, ai na donte te vdekura

Reagon motra e Dafina Zeqirit, Besa, pas rrefimit te babait te tyre nje jave me pare.

22 vite histori e dhimbshme, te cilen deri me sot ndoshta askush nuk e imagjinonte. Nebih Bajraktari, i ati i njeres prej kengetareve me te popullarizuara per momentin ne skenen shqiptare, Dafina Zeqiri, zgjodhi gazeten “Panorama” per te rrefyer pengun e madh, sepse nuk arrinte te takonte dhe te njihte te bijen te cilen per here te fundit e ka pare ne moshen 2-vjecare. Pas publikimit te lajmit ne gazeten tone, portale e media te ndryshme e kane publikuar ate ne menyra te ndryshme, duke shfrytezuar rastin dhe per te sulmuar kengetaren, e cila nuk i jep shansin te atit qe te takohet. Dafina hesht dhe nuk flet, madje nuk deshiron te prononcohet rreth ketij rasti, ndersa ne vend te saj flet menaxheri Cekic. Ajo qe flet dhe tregon nje tjeter version te ngjarjes eshte e motra, Besa, e cila per momentin eshte e martuar, jeton dhe punon ne Suedi. Versioni i saj eshte se i ati i ka braktisur kur kane qene te vogla, ndersa policia dhe gjykata suedeze i ka gjetur ato ne nje fshat te Ferizajit.

Saturday, 4 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 4 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Gusht 2012
 • Jonida, pushimet e para me Dan
 • I dashuri rrezikon burgun, Genta e BB ndihet e kercenuar, braktise Shqiperine
 • Flet motra e Dafina Zeqirit, Besa: Babai na braktisi, na donte te vdekura
 • Big Basta dhe Vesa Luma nisin bashkejetesen ne Tirane, parate e koncerteve i menaxhojne si cift
 • Irsa Demneri fotografohet shtatzene, ish-missi ne Dhermi me partnerin, nipin e kryeministrit Berisha
 • "Miss World", Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze
 • Andi Bushati kapet mat me Balina Bodinakun
 • Gazeta britanike "The Sun" shkruan per Noizin, e quan gangster
 • Iva Tico me pushime
 • Big Mama, dalja e pare publike pas tragjedise
 • Menaxheri Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk i jep rendesi ketij rasti
 • Anjeza Branka cudit me trupin e palestruar ne klipin e ri per dashurine
 • Zanfina zhvishet dhe i jep ultimatum te dashurit

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista GRAZZI, 2 Dhjetor 2011

Revista GRAZZI, 2 Dhjetor 2011
 • Besa kjo modele e lindur
 • Vesa Luma vjen me bashkepunim
 • 60 Minuta
 • Ledri Vula c'liron grushtin
 • Linda Halimi
 • Dafina Zeqiri vjen me "Supernova"
 • 150,000 Euro xhanem
 • Samanta bashkepunon me tre pikat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
GRAZZI Magazine, 2 December 2011

Besa this born model
Vesa Luma comes with collaboration
60 Minutes
Vula Ledri fist released
Linda Halimi
Dafina Zeqiri comes with "Supernova"
150.000 Euro xhanem
Samanta cooperates with three points
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online