All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besarda BB5. Show all posts
Showing posts with label Besarda BB5. Show all posts

Saturday, 3 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 3 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Mars 2012
 • Besa Kokedhima: Muziken e bej per pasion, jetoj modestisht. Fotot ekskluzive nga femijeria, marredhenia me te atin dhe te dashurin. "Babai eshte heroi im, ngjajme shume te dy". "Po jetoj dashurine e jetes time... Eldi, partneri me i mrekullueshem". "E vogel doja te behesha mjeke"
 • Adrian Gaxha: Ja pse u ndava nga Luana! Vajza e Top-it ne Facebook 2 jave me pare per Gaxhen: Gezuar Ditelindjen Jeta Ime! "Lidhja me Luanen, si martese qe ne diten e pare"
 • Franceska sherr me modelen. Ja pse u skualifikua nga show i Aurela Hoxhes
 • Klaudja, baristja seksi
 • Graciano, jeta pa te atin
 • Ermal Merdani, berber me kohe te pjesshme
 • Besarda: Kisha frike se me pergojonin, prandaj dola. "S'kam te dashur, mendova vetem per veten time"
 • Emirjeta e BB5: Tani do iki nga Shqiperia. "Arjola vajze e kompletuar, Liamin e shoh si fitues"

Tuesday, 28 February 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 24 Shkurt 2012

Revista GAME OVER, 24 Shkurt 2012

 • Albulena e BB5, ish e dashura e nje te martuari, ne listen e romancave edhe nje personazh VIP
 • Kengetarja Semi Jaupaj, ish e dashura e Gracianos. Pse perfundoi lidhja e tyre...
 • Xhelozia e te dashurit, arsyeja qe Besarda braktisi lojen e BB5
 • Melisa Zaganjori: Marredhenia ime me Edgarin, burrin e mamase sime
 • Agnesa Vuthaj: Ku dhe si e kam njohur Metin e BB5
 • Jeta e Liam (Armandos) dhe fama e tij ne Gjermani

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 24 February 2012

Albulena of Bb5, former girlfriend of a married man, on the list of romances one VIP character
Semi Jaupaj singer, former girlfriend of Gracianos. Why their relationship ended ...
Jealousy of lover, this is why Besarda abandoned the game of BB5
Melissa Zaganjori: My relationship with Edgarin husband of my mum
Agnes Vuthaj: Where and how do I know the Bb5 Metin
Life of Liam (Armandos) and his fame in Germany ]]

Tuesday, 21 February 2012

Pse u largua Besarda nga Big Brother 5? (Video)

Nuk i rezistoi më shumë se 24 orë izolimit nga realiteti i jashtëm dhe vendos që të largohet nga shtëpia e Big Brother 5. Ky është vendimi i marrë nga Besarda, vajza e cila hyri në shtëpi si “vajza e produksionit” që do të hapte derën e shtëpisë për Florianin.

Por cfarë e shtyu vajzën të marrë një vendim të tillë duke hequr dorë nga aventura brenda shtëpisë së Big Brother dhe cmimi i madh? E ftuar në Pasdite në Top Channel, vetë vajza, pasi sqaroi se futja në shtëpinë e BB ishtë një ëndërr që iu realizua, shpjegoi kështu vendimin e saj:


Sunday, 19 February 2012

Besarda largohet nga Big Brother...

Besarda ne gjendje te renduar emocionale, le shtepine e BB

Nuk i ka rezistuar me gjate izolimit nga realiteti i jashtem dhe vendos qe te largohet nga shtepia e Big Brother 5, Besarda. Edhe pse per banoret e Big brother Albania, ka qene nje ender dhe dicka shume e rendesishme perjetimi i eksperiences ne BB, duket se nuk ka ndodhur keshtu per Besarden, vajzen e cila hyri ne shtepi si vajza e produksionit qe do te hapte deren e shtepise per Florianin. Besarda eshte shprehur se deshironte te dilte jashte shtepise sepse nuk ishte mesuar te jetonte ne kete menyre, e izoluar nga realiteti dhe larg nga jeta e saj jashte shtepise. Pas bisedave me ne dhomen e rrefimit Vellai i Madh, ka vendosur qe Besarda te dale jashte Big Brother duke humbur keshtu nje mundesi te madhe per te jetuar nje aventure te bukur, por edhe per te fituar cmimin e madh final. Pasi del nga dhoma e rrefimit, Besarda takon konkurentet duke u uruar suksese dhe u thote se ajo po largohet nga shtepia. /top channel/

Big Brother Albania 5 nise aventuren...

Starton Big Brother 5

“Big Brother 5” ka nisur aventuren me 15 personat qe hyne te shtunen mbrema ne shtepine me te vezhguar.

Ata jane: Gentiana nga Devolli, Meti nga Prishtina, Ermali nga Memaliaj, Graciano, te cilit vendimi per tu bere pjese e lojes iu komunikua ne shtepine e tij, Arjola nga Pogradeci, Edgari, 52 vjec nga Tirana, Emirjeta nga Shkodra, Anila nga Tirana, Flori nga Baldushku, Besarta e cila jeton ne Itali, Albulena nga Prishtina, Erjoni nga Tirana, Elvisi nga Gjakova, Liami i cili jeton ne Gjermani dhe Gjoni i cili jeton ne Itali.

Ne studio Arbana Osmani, opinionist Arjan Konomi, ndersa Vellai i Madh ka nisur menjehere me te papriturat. Asnjeri prej atyre qe hyne nuk konsiderohet ende banor zyrtar i shtepise. Vendimi se cili do te largohet nga shtepia te shtunen e ardhshme mes Ermalit, Metit dhe Elvisit do ta marre Gentjana.

Big Brother u ka ngarkuar atyre te bejne disa gjeste kortezie ndaj vajzes gjate javes dhe ai qe do te rezultoje me pak i pelqyer nga Gentjana do te largohet.

Per te tjeret sfidat jane perpara. /top channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online