All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besart Halimi. Show all posts
Showing posts with label Besart Halimi. Show all posts

Sunday, 17 June 2012

Artistët, te ftuar ne mbremjen suprize

Ashtu siç ishte planifikuar në suprizën e bërë për nder të 40-vjetorit të martesës së botuesit të gazetës më të madhe në vend “Kosova Sot”, ashtu edhe ndodhi. Artistë të shumtë, jo vetëm kanë qenë të pranishëm në këtë mbrëmje madhështore, por kanë uruar me zërin e tyre.

E nisi Roderika Ukelli në duetin me Korab Shaqirin, e më pas Dani, i cili ishte nikoqir i mbrëmjes për të kënduar, por me zërin e tij të madh ka kënduar edhe Ismet Peja, e më pas atmosferën e kanë ngrohur këngëtarët: , e shumë e shumë të tjerë.

Disa prej tyre,  siç po i shihni në këto foto të siguruara nga miku ynë, fotografi i njohur Kastriot Zhugolli./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Artists, surprise guests on the evening

Thursday, 2 February 2012

Besart Halimi: “Pse te mos kendoj kenge te bukura shqiptare”( Video)

Besart Halimi rrefehet ne Top Kosova Radio per "Kacurrelen" e tij

Sapo e ka sjellë një tjetër këngë të përpunuar që njihet nga të gjithë “Kaçurrelja”, e kënduar më parë nga artisti i madh, Muharrem Qena, ndërsa sot e sjellë nga Besart Halimi.

Këngëtari ka treguar për realizimin e kësaj këngë në studion e Top Kosova Radios në programin “Pro Shqip”, madje duke thënë pse të mos këndohen dhe ripërpunohen këto këngë shumë të bukura shqiptare. Por, Besarti ka treguar se aty nga mesi i këtij viti po planifikon të sjellë albumin e tij të dytë, ku i kanë mbetur dhe dy apo tri këngë pa përfunduar.


Sunday, 29 January 2012

Besart Halimi kete here i kendon “Kacurreles”

Të shtunën e 28 janarit këngëtari kosovar Besart Halimi ka sjellë një tjetër këngë të bukur e të njohur shqiptare “Kacurrelja”. Këngëtari ka dashur ta bëjë promovimin e kësaj këngë në një nga klubet më të njohura në Prishtinë, këngë e cila është kënduar më parë nga artisti tashmë i ndjerë Muharrem Qena.

Besarti kështu po vazhdon të mbajë gjallë këngët më të bukura që janë krijuar vite më parë nga artistët kosovare, pasi ai vetëm para dy viteve përpunoi këngën “N’tren për Prizren”. E tashmë pasoi riorkestrimi i këngën së njohur “Kacurrelja”.

Në promovim kanë qenë miq dhe artistë të këngëtarit dhe të grupit “Hali Band” që e shoqëronte solistin./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besart Halimi this time singing "Kacurrelës"

Saturday January 28 Besart Halimi Kosovar singer has brought another beautiful song of the Albanian famous "curly". The singer has had to make the promotion of this song on one of the most popular clubs in Pristina, the song which is sung earlier by the now deceased artist Rena Muharram.

Friday, 23 December 2011

Besart Halimit i Pelqen T'i Perpunoj Kenget e Vjetra...

Besart Halimi, klip i ri por kenge e vjeter!

Besart Halimi se shpejti me nje videoklip te ri.

Kengetari si duket po i pelqejne kenget e vjetra,ku serish ka menduar ta riperpunoje edhe nje kenge tjeter te cilen preferon ta le befasi per vitin e ardhshem.

Kenga do te jete nje hit i viteve 80″. ” Kengen e kam perpunuar dhe modernizuar ne stilin tim, dhe se bashku me videoklipin do te dale ne fund te muajit janar te vitit 2012,shpresoj te kete sukses sikurse kenga, “Ntren per Perzeren”(kliko per video), tha Besart Halimi. /editorial/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besart Halimi, new clips, but the old songs!

Besart Halimi soon with a new video clip.The singer is apparently like the old songs, which again meant to remake also another song to which prefers to leave surprises for next year.

The song will be a hit 80 years. ""I worked song and upgraded my style, and together with the video clip will be released in late January of 2012, hope to succeed like the song," Ntren for Perzeren "said Halimi Besar.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online