All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besart Kallaku. Show all posts
Showing posts with label Besart Kallaku. Show all posts

Saturday, 27 July 2013

Xhensila dhe Besi, foto te "nxehta" prane detit...

... skena erotike gjate pushimeve

Zakonisht jane te permbajtur ne publik, duke u shfaqur si nje cift i dashuruar marrezisht, por pa e tepruar me sjelljet dhe afrimitetin e shfaqur mes tyre. Por keto dite te nxehta, aktori i njohur i “Portokallise” Besart Kallaku dhe kengetarja Xhensila Myrtezaj, ne arratisjen e tyre me pushime jashte Shqiperise, po shijojne dhe momente intime me njeri-tjetrin ne plazh. Ata kane postuar kete foto ne Instagram, te bere se bashku ne pushime. Natyrisht qe duken ne forme, pasi as njera as tjetri s’kane probleme me peshen, ndersa pozojne shume afer njeri-tjetrit per here te pare, pas dy vitesh fejese. Xhensila pohoi se ndihet shume e dashuruar dhe e bekuar me Besin, pak muaj me pare, kur ajo festoi ne nje dite 20-vjetorin e saj dhe dy vjetorin e fejeses se tyre.

Sunday, 2 June 2013

Revista PALOMA - 1 Qershor 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 1 Qershor 2013
 • Elhaida Dani: Tek "Amici" me skualifikuan qe ne audicionin e pare!
 • Eldora Koci: Djali me te cilin frekuentohesha nuk me priti pas "Big Brother"
 • Indrit Mesiti beri buje me kengen erotike "Cicat": Doja te thyeja tabute seksuale!
 • Arnida Capi: Mos e ngaterroni politiken me seksin, pushtetin e parane!
 • Dr.Flori: Tani do flas pas 23 qershorit
 • Berisha dorezohet, vendos te shkoje te "Apartamenti 2XL"
 • Besart Kallaku: Te gjithe shqiptaret jane katunare..."
 • 15-vjecari i cmendur pas Rikes: Nuk me hyn ne sy asnje femer tjeter!
 • Medita turke cmenden per Aferdita Dreshajn. E prezantojne si e dashura e Leonardo Di Caprios
 • UEFA pergenjeshtron Shaqirin: Nuk e penguam qe te mbante flamurin shqiptar

Saturday, 18 May 2013

Revista PANORAMA PLUS - 18 Maj 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 18 Maj 2013
 • Arian Cani, 45-vjetori hot. Politikane dhe artiste mes balerinash seksi topless
 • Flori Mumajesi e akuzon se nuk di te kendoje, reagon Gaxha: Ti je gei! Adriani: Nuk e kam ekzagjeruar me fjalen gei, se ia kam falur shume here ofendimet, nuk ballafaqohem me te se nuk ia vlen.
 • Ja cfare ben Joana pas daljes nga "Big Brother", fotot. Ervini i "BB4": Cfare me tha per Janin dhe Anaidin.
 • Kleoniki Delijorgji vjen me foto shume sensuale. Niki: Do doja te sfiloja per "Victoria's Secret"
 • Anjeza Shahini: Ndihem mire, fejesa eshte ne planet tona
 • Rikja fut ne sherr Ilirin me Elonen, plas xhelozia, e duan te dy per vete
 • Dalja e Joanes, ul adrenalinen e Anaidit. Shpendi i papozicionuar, nuk merret vesh ke pelqen dhe ke jo
 • Ermal Merdani: Finalistet sipas meje!
 • Kush e vesh Ilir Meten?

Sunday, 14 April 2013

Xhensila, dy gezime ne nje dite...

Xhensila Myrtezaj & Bes Kallaku
“Jam e bekuar me Besin”

Xhensila Myrtezaj feston 20-vjetorin dhe 2-vjetorin e fejeses

Kengetarja Xhensila Myrtezaj ka pasur dy gezime ne nje dite kete jave, pasi ka festuar 20-vjetorin e saj dhe dyvjetorin e fejeses me aktorin e humorit te “Portokalli”-se, Besart Kallaku. Kengetarja pohoi se kishte rene ne gjume te thelle mbremjen e se merkures, kur ne oren 12:00 te se enjtes Besi i ben nje surprize per ditelindjen e saj. Ai trokiti ne shtepine e saj, se bashku me familjaret e tij dhe disa miq duke e lene Xhensilen me goje hapur, pasi i kishte pergatitur kete feste me tullumbace e kapelet qe kishin vendosur ne koke me kete rast, ne te cilat shkruhej “Happy birthday!”. Atmosfera u plotesua me nje video mesazh, nje torte te madhe dhe 20 trendafila per 20-vjetorin e saj.


Tuesday, 2 April 2013

"Katunari" Besi, diss qytetareve...

Bes Kallaku
Besi: Kenget e mia, rreptesisht te ndaluara nga qytetaret

I dedikon nje kenge qejfit, sepse ne fund te fundit jeta duhet marre lehte sipas tij. Besart Kallaku, i njohur si Gjini i “Portokalli”-se, i fton fansat e ketij show humori, te argetohen me duetin e tij te pazakonte me kengetaren tropojane, Fatmira Brecani. Kjo eshte hera e dyte qe ai konkurron ne “Top Fest”, me nje krijim te kompozuar nga Shpetim Saraci dhe vargje ne dialektin verior. Ne kete interviste tregon per kete tendence te kengeve te tij dhe albumin qe po pergatit te nxjerre ne treg, duke e identifikuar veten me se miri si nje artist qe ben humor edhe duke kenduar:

Saturday, 30 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 30 Mars 2013

Suplementi Panorama PlusRevista PANORAMA PLUS, 30 Mars 2013
 • Intervistat: Bertina Mehmeti, Genta Gjalpi. Sherri per te dashurin e Gentes, rrefejne ngjarjen!Bertina: Nuk kam ngelur t'i marre te dashurin Gentes! Genta e BB: Ate qe e beri Bertina me Gesin, une s'do e beja me te dashurin e dikujt
 • Elena harron te dashurin, skena te nxehta ne krevat me Viganin. Motra e Elenes: Jemi merzitur me Elenen, po e tepron me Viganin! I dashuri nuk pranon te flase.
 • Paparazzi; Argita Berisha ben hunden operacion, fotot para dhe pas
 • Big Brother; Plasin skenat lesbike mes Jonildes, Elones dhe Joanes. Festa e beqarise e organizuar nga "Vellai i Madh" ndez fantazine erotike te vajzave
 • Iliri fle me Olten dhe i flet per te dashuren: Unazen do ia blej 2 milione euro
 • Shpendi: Nuk me duket e sinqerte Eldora
 • Banoret: Nuk do pranonim te shkonim me Brad Pitt apo Megan Fox

Saturday, 23 March 2013

Revista BLUETOOTH - 23 Mars 2013

Revista BLUETOOTH, 23 Mars 2013
 • Seks ne "BB6": Anaidi dhe Joana, marredhenie intime nen jorgan. Zgjati tre minuta! Eva: Me mire katunare se sa bitch! Futet sot banorja e re, nje vajze seksi
 • Ermela: Anaidi, halabak rrugesh
 • Cunat e "2XL": Berisha do vije ne "Apartament", cmendet pas nesh. Albano: Une zevendesi i Ermalit? E kam per ndere!
 • Kur te marton Rozana Radi
 • Linda Halimi: Rrugetimi im ne Hollywood. Legjenda Stevie Wonder - Linda Halimit: Je Diva!
 • Bertina dhe Genta, sherr per te dashurin
 • Konkurrentet e dy talent show-ve te vetem ne Shqiperi, "The Voice" dhe "X Factor", kane rrefyer per "Prive" ne "Klan Kosova" pakenaqesite e pjesemarrjes ne keto spektakle. Premtimet false dhe zhgenjimi qe kane pesuar; Arianit Bellopoja, Enur Pakashtica, Lirije Rashiti, Rina Bilurdagu...Fituesja e "The Voice 1": Kontrata me "Universal", premtim fals. Liria: Show-down-i me Sheilen, i manipuluar. "Me nderprene tri here kengen"

Tuesday, 26 June 2012

Bes Kallaku ben "katunarin" edhe ne Londer...

Bes Kallaku: Terbohet ne Londer

Te gjithe e njohim natyren e tij komike dhe gazmore. Aktori i “Portokallise”, Bes Kallaku i njohur si Gjini i Portokallise, eshte fotografuar ne Londer, ku ka qene i pranishem me nje sere artistesh te tjere te njohur te skenes shqiptare.

Besi eshte shkeputur nga shoket, dhe ka preferuar te shfaq natyren dhe gjestet e tij komike edhe ne kryeqytetin britanik. Ai ka hipur ne nje top lufte dhe duke bere lojera humori me kete objekt, gje te cilen e kuptojme nga mimika qe Kallaku ka perdorur. /vipat/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bes Kallaku: rage in London

We all know his nature and funny comics. The actor of "Portokallise", known as Bes Kallaku Portokallise Gjini, is pictured in London, where he was present with one variety of other renowned artists of the the Albanian scene.

Besi is disconnected from friends, and preferred to show the nature and his comic gestures in the British capital. He was riding in a ball and doing war games with the object of humor, which is what we understand from that mimics Kallaku used. / Fashion /
]]

Thursday, 31 May 2012

Xhensila Myrtezaj: Besin e shoh si konkurrent te forte ne Top Fest...

Xhensila Myrtezai: Besin e shoh si konkurrent te forte ne Top Fest

Vitin e kaluar Xhensila Myrtezai, kengen “Engjelli im” me te cilen konkurroi ne “Top Fest” ia dedikoi te fejuarit te saj. Kete vit, i duhet te mendohet dy here nese duhet t’ia dedikoje edhe kete kenge tjeter sepse me shume se te fejuar, kesaj radhe Xhensila Myrtezai dhe Besmir Kallaku jane konkurrente.

Ne edicionin e vitit te kaluar te Top Fest, ju patet shume sukses me kengen “Engjelli im”, sa ndikoi suksesi i vitit te kaluar per te marre pjese edhe kete vit?
Eshte shume e vertete qe suksesi i vitit te shkuar me ka nxitur dhe me ka krijuar vetebesimin per te konkurruar jo vetem ne “Top Fest” por me ka hapur dyert edhe ne kompeticione te tjera. “Engjelli im” ka qene si nje ogur i mire per karrieren time.

Tuesday, 8 May 2012

Besi and Xhensila, perkedhelje prane zjarrit

Besi dhe Xhensila, perkedhelje prane zjarrit

Kjo qe po ju sjellim te nderuar lexues eshte nje foto e vecante qe deshmon me se miri afeksionin dhe dashurine qe ekziston mes te dyve, Bes Kallakut, aktorit te Portokallise dhe Xhensila Myrtezait, kengetare. Cifti i fejuar prej pak muajsh ka kaluar nje fundjave ne mal nen shoqerine e miqve. Shume puthje, perkedhelje dhe shaka, ne nje dite te bukur prane vatres se zjarrit, qe gjithcka e persoste ne momente shume romantike.

Te shkujdesur nga ekzistenca e aparateve, cifti nuk e ka vrare mendjen per asgje, thjesht kane jetuar momentet e kendshme, dhe dashurine qe sa vjen dhe ju behet edhe me e bukur dhe kuptimplote. Besi dhe Xhensila jane te dy konkurrente ne festivalin e muzikes moderne “Top Fest”. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besi and Xhensila, hugs near campfire

Thursday, 26 April 2012

Xhensila Myrtezaj: Besi me zemren e tij me beri per vete...

Xhensila: “Nuk ishte vetem humori qe me beri per vete”

Me pelqen Sinqeriteti dhe ciltersia e tij. Jane te rralle besoj njerezit qe i kane te dyja njekohesisht

E kishe menduar ndonjehere me pare se do te dashuroje “Gjinin”, katunar e te prapambetur?
Une vec e dashuroja nga ekrani po se do e dashuroja dhe ne te vertete, s’ma kishte marre kurre mendja. Megjithate me besoni; eshte shume here me i mire keshtu si Besi.

Cfare kishe menduar kur e shihje ne skene dhe nuk e kishe njohur ende nga afer?
Ka qene nje nga figurat me te dashura ne ekran. Shikoja Besin ne televizion dhe pastaj me zinte gjumi… me buzeqeshjen qe na jepte

Thursday, 29 March 2012

Te dashuruarit qe konkurrojne njeri-tjetrin

Në Tiranë quhet një nga çiftet më simpatik të shou-bizit shqiptar. Por, si duket, ata të dy këtë vit kanë tentuar të konkurrojnë njëri-tjetrin edhe në festivalin “Top Fest 9”.

Është fjala për këngëtaren simpatike, Xhensile Myrtezaj, dhe aktorin e dashur të “Portokallisë”, i njohur me nofkën Gjini, por që në të vërtetë quhet Besart Kallaku. Edhe aktori këtë vit ka konkurruar në “Top Fest 9” me një këngë plot humor, me titull “Regga katunari”, ndërsa Xhensila ka kënduar një këngë të bukur, me titull “Edhe një herë”.

Kështu të dy të dashuruarit shumë simpatikë kanë nisur të konkurrojnë njëri-tjetrin vetëm në muzikë, pasi bukuroshja ndoshta kurrë nuk do të provojë rolin e aktores si i dashuri i saj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lovers who compete each other

In Tirana, called one of the most charming couples BIZI show-Albanian. But, apparently, both this year they tried to compete each other even at "The Top Fest 9". It comes to charming singer, Xhensila Myrtezaj, and the actor had to "Portokallise", known by his nickname, Gender, but that is actually called Kallaku Besar.

Friday, 30 December 2011

Besart Kallaku: “Jeta ime quhet Xhensila”


Besart Kallaku, aktori i njohur i humorit, një nga personazhet më të dashur për publikun, tregon ekskluzivisht për revistën “Shqip” lidhjen e tij me këngëtaren e re, Xhensila Myrtezaj.

Si u njohën dhe u dashuruan me shikim të parë. Një lidhje që për disa vjet mbeti e fshehtë dhe që së shpejti do të kurorëzohet me fejesë

Sa mendon se do të ndryshojë jeta pas fejesës,  duke ditur që je një person që nuk të “zë vendi”?
Të them të drejtën gjithë përkushtimi i mëparshëm, tani ka marrë tjetër kuptim. Dhe gjithë ky përkushtim ka marrë vlerat e tij me emrin, Xhensila.

Si e njohe Xhensilën?
Ka qenë duke kaluar me të ëmën e saj në rrugë dhe unë po kaloja me makinë. Qysh aty e mbrapa si jam ndarë më…

Wednesday, 16 November 2011

Xhensila Myrtezaj, Intervista "Shekulli" - Nentor 2011

Xhensila e Besit apo Besi i Xhensiles?

Lidhjen me muziken e ka te forte, aq sa kur flet, e quan “dashuri”. Xhensila Myrtezaj merr pjese per here te pare ne festivalin e fundvitit ne Radio Televizionin Shqiptar. E ka pritur prej kohesh kete moment, pasi donte nje vit jubile. Dhe ai erdhi. Eshte i 50-ti festival i dimrit ne Shqiperi. Ne nje bashkepunim me Genti Lakon, i cili eshte kompozitor i kenges dhe me Jorgo Papingjin, si tekst-shkrues, Xhensila vjen me nje balade.

Deshiron te mbetet surprize, na zbulon vetem se ne kenge ajo eshte ne nje dialog me henen. Ky konkurrim e ka dhe nje qellim, ajo e ka enderr eurovizionin dhe po ashtu pret qe nje dite te jete pjese e tij. Xhensila sapo ka perfunduar Liceun per kanto, por nuk e ka pare te arsyeshme qe edhe studimet e larta t’i vazhdoje ne kete dege, pasi eshte e mendimit se ate cka mundi te merrte, e ka marre ne lice, dhe per kete arsye ka menduar te vazhdoje nje dege tjeter, ate te “marredhenieve me publikun” ne nje universitet privat.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online