All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besarta Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Besarta Krasniqi. Show all posts

Tuesday, 2 October 2012

Besarta Krasniqi pelqen Ardian Bujupin si kendon (Video)

Ka disa vjet që ajo merret me muzikë dhe ka një stil shumë të veçantë në interpretim.

Kjo është këngëtarja Besarta Krasniqi, e cila jeton në Gjermani afër Kassel, por është nga Kosova, ndërsa sapo ka lansuar një video të bukur, e cila ka marrë komente shumë pozitive nga ata që e kanë parë, me titull “Femrat si unë”.

Klipi i kësaj kënga është realizuar nga produksioni “Optix” në Prishtinë, por vajza e muzikës nuk kënaqet shumë dhe do gjithmonë më të mirën. Videoklipi i saj i parë, nëse ju kujtohet, ka qenë ‘Besom’, ku ishte e nominuar në “Best new artist’ në ‘Zhurma Show 2011’.

Është një vajzë shumë çapkëne dhe simpatike, por na ka treguar se është ende beqare, ndërsa e pëlqen shumë zërin e Elvana Gjatës dhe të Ardian Bujupit.M. GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besarta Krasniqi like Ardian Bujupi sings

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online