All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besfort Hasanaj. Show all posts
Showing posts with label Besfort Hasanaj. Show all posts

Wednesday, 28 August 2013

Kush "hengri mut" per Dafinen? [VIDEO]

DAFFY: TUNA KA HANGER M** PER MU

Dafina Zeqiri eshte krejt ndryshe ne biseda private nga ato publike.

Ajo nuk kursen edhe fjalet fyese ndaj kolegeve te saj me te cilat ka bashkepunuar dhe realizuar spote muzikore.

Keshtu, ne nje bisede private, e cila eshte bere publike nga Besfort Hasanaj, Dafina Zeqiri rrefehet per raportet e saj me kengetaret e estrades, perkatesisht me Tunen.

"Se une kam ni koheve te fundit, me falni ne shprehje, se Tuna kish henger goxha shume m** per mu", ka thene Daffy per Altuna Sejdiun. “Une e kam pas idene per kengen dhe ne fund ata kompozitoret e kane marre idene teme. Kemi pas probleme te shumta dhe ajo shume eshte nje femer dyfytyreshe”, ka thene Dafina per Tunen.

Sunday, 2 December 2012

Adrian Gaxha probleme me Besfort Hasanaj

Kenga “Ngjyra e kuqe” u fshi nga kanali Youtube, ndersa per kete sipas Adrianit fajin e ka Besfort Hasanaj.

Ndersa nga ana tjeter Besfort Hasanaj, zotërues i një kanali në YouTube, sqaron duke shkruar: “Vëmendje: Sa i përket fshirjes së klipit të Adrian Gaxhës ft Florianit nga YouTube, duam t’ju tregojmë se fajësinë e ka firma abuzuese ‘Onairmusic’ me në krye Kushtrim Morinën, të cilët, një ditë ma herët na kanë fshirë në kanalin tonë videot e tjera të Adrianit, pa pasur asnjë të drejtë!

Sa për info, ne i posedojmë dhe menaxhojmë videot e Adrianit në YouTube me pëlqimin e Adrian Gaxhës, dhe ka kohë që menaxhojmë kanalin e tij në YouTube. Fshirja e videos nga ana jonë është bërë jo me dëshirën tonë, por vetëm sa për të dënuar ‘Onairmusic’, të cilët, falë Content-ID-së që posedojnë po luajnë rolin e policit në YouTube, duke e shkatërruar të gjithë konkurrencën duke fshirë me mijëra video pa pasur asnjë të drejtë autoriale”.

Sunday, 16 September 2012

Revista PALOMA - 15 Shtator 2012

Revista PALOMA, 15 Shtator 2012
 • Flet Besfort Hasanaj, njeriu qe i ka publikuar videot e kengetares: "Ja cila eshte fytyra e vertete e Bleona Qeretit". Kerkoi te martohej me mua per te bere dokumentet gjermane. Bleonen e kane arrestuar se vodhi ne nje dyqan.
 • Elvana Gjata me e mira ne Ballkan
 • Erioni dhe Lori. Me shume se sa vetem koleg...
 • Genta e BB: Nuk kam bere abort! Na ka zene frika te shkojme te gjinekologu se te bejne me barre!
 • Kastro Zizo: "Vitin tjeter kandidoj per deputet". "Zone e lire" me ka prishur gjithmone pune, nuk shkoj me!
 • Ne dasme me Orinda Huten
 • In Love, Devis Xherahu & Ertemiona: "Pas 20 vitesh? Te rrudhur por te lumtur!"
 • Gena: Pas divorcit, ndihem mire shpirterisht
 • Ish-e dashura e Noizy-t ne shoqerine e Stresit
 • Rita Ora kerkon te dashur
 • Elton Tozaj, ngre shqetesimin e radhes: "Vitin tjeter, do bejme kufja party?"

Friday, 7 September 2012

Besforti ia kthen Bleones: ‘Psikopatja’

Pas deklaratës gjatë konferencës për shtyp të këngëtares Bleona Qereti në Prishtinë, e cila tha se Besfort Hasani është një i sëmurë, një psikopat për videon e hedhur e cilësuar se si këngëtarja këndon serbisht.

Personi që njihet si hedhës i videove dhe që ka një arkiv edhe të artistëve të tjerë shqiptarë, ka reaguar në profilin e tij në facebook, madje duke hedhur edhe video nga xhirimet ‘bruto” që ai mban.

Një video e ilustruar me foto ai e quan se ka ndodhur në Gjermani, ku Bleona ka vjedhur në një market. Besforti madje e quan Bleonën “psikopate”, e ndërsa këngëtarja gjatë konferencës mes të tjerash tha se Besforti është maniak, saqë e ka dashuruar dhe donte të martohej me të dhe një palë bikini të saj i mbante dhe i merrte erë si maniak.

Por kur do të përfundojë kjo telenovelë “Bleona-Besfort” nuk i dihet!/ Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besforti turn Bleonës: 'psychopath'

Monday, 23 July 2012

Historia e vertete e Dafit, Besfortit dhe Cekicit

“Një ditë para se me na ‘hackue’ kanalin, i thashë Dafinës me sms:"Cekici është duke të mashtruar sa me kalue me ata hajnat e Onairmusic, dhe ka ndërmend me ta humbë karrierën, sepse atij nuk i intereson karriera jote, përveç lekëve ...

Kështu që vendos, a me Cekicin, apo me mua për internet?”, - kështu tregon për gazetën tonë Besfort Hasanaj, ndërsa ajo ia ka kthyer përgjigjen kështu:

 "Nëse ma hup ai mua karrierën, është puna ime, unë ballafaqohem me atë punë! Flm". Pas këtyre fjalëve është hequr videoja nga hakerët.

Ndërsa Besforti që është marrë me videot e Dafinës pa asnjë përftim për hir të miqësisë, sidomos me dajën e Dafinës, ka thënë se po pret një prononcim gojarisht në medie nga Dafina, dhe më pas ai do të publikojë çdo fakt rreth kësaj telenovele./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The real story of Duffy, Besforti hammer

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 18 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Shkurt 2012

 • Devis Xherahu, kengetari pohon lidhjen me miss-in, shperthen ish-gruaja. Paola Kondakci: "Me tradhtoi dy vjet rresht, ja intrigat pas shpines sime".
 • Rita Lati ziliqare per format e Alberies
 • Ledio i Portokallise: 14 shkurti me gjeti vetem, femrat jane materialiste
 • Big Brother 5, zbulohet ne nga konkurrentet, ish-mister Albania, Ermali
 • Ermal Merdani, djali qe fale kurores eshte mesuar me vemendje mediatike
 • Flori Mumajesi, shperthen konflikti me "Besfort Video", e akuzon per vjedhje. Flori: Ka publikuar kenget tona ne Youtube dhe nuk na ka paguar.
 • Linda Halimi dhe Big D kurorezojne dashurine me fejese. Dhendrri i huaj i blen kengetares dhurate nje unaze diamanti

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 18 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Shkurt 2012
 • Reality Show. Autori i "Big Brother" Rezart Aga: Surprizat e ketij edicioni? Mes konkurrenteve edhe 60 vjecare. Arjan Konomi opinionist i BB5.
 • Amarda Toska: Ne shtepi me pelqen te komandohem nga Ermali. Une si shtepiake? Me pelqen te bej pune, por e urrej hekurosjen. Surpriza e bashkeshortit per kete Shen Valentin dhe emocionet e "Dancing  with the stars"...
 • VIP-at urojne Kosoven per Pavaresine
 • Mihrije Braha humb te atin
 • Alban Skenderaj: Dita nis mbare kur nis me nje puthje
 • Evi Reci, uje dhe sapun
 • Kur feston vogelushja e Familjes Meta. Era, vajza e liderit te LSI mbush 7 vjec, e organizon vete festen.
 • Besforti i videove dhe Flori Mumajesi sherr me fjale banale ne Facebook. Hasanaj publikon fotot e mesazheve private me kantautorin. Flori: Ja arsyeja e vertete e konfliktit me Besfortin!

Saturday, 18 February 2012

Besfort Hasanaj i pergjigjet Florit...

Genjeshtrat e Flori Mumajesit ne mediat shqipe

Dezinformatat dhe çpifjet e kengetarit Flori Mumajesi dhe kompanies se tij „Threedots“ kunder BESFORT VIDEO M1 jane bere me qellim ti mashtroj opinionin te mos koncentrohen ne faktet dhe biseden e tij banale qe eshte zhvilluar permes Facebokut me Besfortin!

Per ti ja ndrruar kahjen ngjarjes ai dezinformon publikun se kinse BESFORT VIDEO M1 ka materializue Videot e tij ne YouTube ?!!?

E pyesim publikisht z. Flori Mumajasin, a mund te na gjej nje video te tij ne kanalet tona ne YouTube qe e kemi publikue-materializue pa leje?

Na trego vetem nje Video tuaj z. Flori Mumajesi qe kemi materializue ?

A mos valle Flori i paska te drejtat autoriale ne video klipet e Dafina Zeqirit ku dalin ato reklama per te cilat ai e genjen opinionin ? Apo ndoshta Flori qenka autor i emisionit „ODEON“ apo „OP Labi Party“ ku ne disa video te atyre emisioneve ne YouTube jan reklamat e aktivizuara prej ca ditesh ?


Tuesday, 7 April 2009

Besfort Hasanaj, Shqiptari Qe Thyen Rekordet Ne YouTube!

Besfort Hasanaj Chibis
/photo besfort.de/

Besforti thyen rekorde ne YouTube

Ne web faqen me te klikuar ne bote „Youtube“, kosovari Besfort Hasanaj Chibis ( BESFORT VIDEO M1) dhe me User: chibis007, eshte me aktivi. Ne faqen e tij mund te shihen medaljet e fituara nga Youtube, qe do te thote se eshte ne shume toplista te shikueshmerise), me numer rekord videosh te publikuara nga zhanret e ndryshme, si nga muzika, filmi, humori, miss, politike etj. Perndryshe, Besforti eshte kameramani i mirenjohur kosovar i cili realizoi emisionet shume te popullarizuara “Udhepershkrime nga Metropolet boterore” te emetuara ne RTK dhe RTV 21. Poashtu, te gjitha videot i ka edhe ne faqen e tij personale www.besfort.de. Ne e kontaktuam Besfortin dhe e pyetem:

Si po ia arrin te gjitha ato klipe per t’i postuar?
Natyrisht se nuk eshte lehte t’i postosh per disa muaj rreth 1000 video, por qe fale vullnetit tim dhe pasionit qe kam per video, po ia arrij.

Kemi pare shume video private nga jeta e Estrades aty ne faqen tuaj, nga te gjitha ato materiale?
Po aty ne faqen time ne rubriken "Ops…" keni mundesi t’i shihni prapaskenat me estraden shqiptare, te cilat xhirime i kam bere gjate bashkepunimit tim me shumicen e VIP-ave shqiptare dhe te cilat i kam ruajtur me nje xhelozi te madhe dhe te cilat as personazhet qe marrin pjese ne te nuk i kane pare kurre. Natyrisht se, ato qe i kam te postuar, jane vetem nje pjese dhe sa te me premton koha me siguri se do te postoj edhe shume video te reja nga prapaskenat e artisteve.

A mendoni se pas editimit te atyre videove si ekskluzive do te keni telashe me estrade?
Nuk besoj, pasi qe ata e kane kryer detyren e tyre ne skene e une timen prapaskene!

Kur do ta permbyllni me postimin e videove?
Ufff, tek asht fillimi im dhe deri me tani kam postuar vetem diku 10% te materialeve qe posedoj ne arkivin tim. Natyrisht se kam nje arkiv qe mund te krenohen edhe televizionet tjera dhe te cilat i kam ruajtur qe nga viti 1984 e kendej…

Sa ore ne dite i kushtoni ketij pasioni?
Per momentin, deri sa kur nuk kam xhirime zyrtare i perkushtohem shume ketij hobi dhe per momentin jam online deri ne 18 ore ne dite. Kam deshire qe te jem Nr. 1, jo vetem ne mesin e shqiptareve, por edhe ne bote! /vip press/

Besforti dhe Estrada
Besfort Hasanaj dhe Leonora Jakupi Besfort Hasanaj dhe Bleona Qereti
Besfort Hasanaj dhe Diellza Kolgeci Besfort Hasana dhe Adelina Ismajli

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: hasani m1
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Besforti breaking records in YouTube

On the most clicked website in the world "Youtube" kosovar Besfort Hasanaj Chibis (BESFORT VIDEO M1) and User: chibis007, is the most activ one. On his page you can see the medals won by Youtube, which means that he is in many most viewed toplists, with a record number of videos released in various genres, from music, film, humor, miss, political etc.. Otherwise, Besforti is a prominent Kosovar cameraman who made the very popular show "Travel Tales from World Metropolitan Cities" emitted on the RTK and RTV 21 television. Also, all of his videos are in his personal page www.besfort.de. We contacted Besfort and asked him:

How are you getting all those clips to be posted?
Of course it is not easy to post for only few months about 1000 videos, but thanks to my will and passion that I have for video, I can manage it.

We have seen many videos from private life of Estrada in your site, from all those materials?
Yes in my page in the the "Ops ..." column you can see behind the scenes with estraden Albanian, which I made during the shooting of my cooperation with the majority of VIP-Albanians and which I keep with a great jealousy and which neither the characters who participate have not ever seen. Of course, that those that I posted, are only one part and as soon as the time allows will certainly post more new videos of behind the scenes of the artists.

Do you think that after editing as exclusive videos will have trouble with burlesque?
I do not believe, as they have performed their task in the scenes and I did mine behind the scenes!

When will you complete your posting of the videos?
Ufff, it is only my beginning and until now I have posted only some 10% of materials that I possess in my archive. Of course, I have an archive that can be proud of even other televisions and which I have saved since 1984 onwards ...

How many hours a day you dedicate to this passion?
For the moment, until when I have no official shootings I am very committed to this hobby and I'm currently online up to 18 hours a day. I have the desire to be No.1, not only among the Albanians, but also in the world!
]]

Wednesday, 18 March 2009

Blerim Destani, Ekskluzive Nga Xhirimet Ne Hollywood

Blerim Destani - " Edhe ne Hollywood flitet Shqip!

Exkluzive xhirime te prapaskenave te Filmit Holivudian me artistin e njohur Robert Duvallin dhe Bill Marej ne Atlanta - Georgia Amerike -2009
Xhirimet : Besfort Hasanaj - Chibis
© BESFORT VIDEO M1 & LARA EnterpriseNga Shtypi:
Aktori i mirenjohur Blerim Destani sapo ka perfunduar xhirimet e projektit te tij te trete Holivudian. Fjala eshte per filmin “Get Low”, duke pasur parasysh se aktori ka luajtur perkrah Ikones se aktrimit Robert Duvall si dhe yjeve te kinematografise sic jane Bill Murray, Sissy Spacek, Scot Cooper, Lucas Black dhe Bill Cobbs.

Skenarin per filmin "Get low" e kane shkruar C. Gaby Mitchell, Chris Provenzano, ndersa Regjisor i filmit eshte Aaron Schneider (fitues i cmimit Oscar per filmin e shkurter "Two Soldiers" ne vitin 2004).

Per peshen dhe rendesine e ketij filmi flet fakti qe filmi "Get low" eshte ne produksion te kompanise "Zanuck Company" me producent Dean Zanuck i cili eshte nipi i njerit nga themeluesit e industrise kinematografike te Holivudit Darryl F. Zanuck. Angazhimi i Blerim Destanit ne nje projekt me kaq peshe tregon qarte se edhe ne kemi vlera te mirefillta qe mund te jene pjese e kinematografise boterore.

Nga burime prane Blerim Destanit mesuam se puna e tij ka lene pershtypje te shkelqyeshme si te koleget aktor ashtu edhe tek regjisori dhe producenti, keshtu qe gjate kohes se xhirimeve Blerimit i jane bere disa oferta shume atraktive ne projekte te ardhshme hollivudiane.

Pas roleve ne filmat "Truth About Men" dhe "At World's End", angazhimi i Blerimit ne filmin "Get low" eshte nje sukses i vecante per karrieren e tij.

Kjo po ashtu eshte nje gje me rendesi te vecante, pasi qe pas aktorit tone te mirenjohur Bekim Fehmiu, edhe Blerim Destani po ngjitet shkalleve te suksesit ne arenen me te rendesishme te kinematografise boterore.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google]

Actor famous Blerim Destani Filming has just completed the project to his third Holivudian. Word is the movie "Get Low", given that the actor has played Ikones that supports aktrimit Robert Duvall and cinematic stars such as Bill Murray, Sissy Spacek, Scott Cooper, Lucas Black and Bill Cobbs.

Screenplay for the film "Get low" have written C. Gaby Mitchell, Chris Provenzano, while film director is Aaron Schneider (Oscar winning price for the short film "Two Soldiers" in 2004).

For weight and importance of the fact that the movie film "Get low" is the production company "Zanuck Company" with producer, Dean Zanuck, who is the nephew of one of the founders of the cinema industry Holivudit Darryl F. Zanuck. Blerim Destani engagement in a project so clearly shows that the weight we have genuine value that can be part of the cinematic world.

Sources at Blerim Destani learned that his work has left impressed colleagues as an excellent actor as well as the director and producer, so that during the production of Blerim have some very attractive offers in future projects hollivudiane.

After roles in films "Truth About Men" and "At World's End", Blerim engagement in the film "Get low" is a particular success for his career.

This also is something of particular importance, since after our well-known actor Bekim Fehmiu and Blerim Destani are sticky scale success in the arena most important cinematic world.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online