All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besim Mydyti. Show all posts
Showing posts with label Besim Mydyti. Show all posts

Saturday, 15 June 2013

Flaka Krelani, nje fashioniste seksi

Flaka Krelani by Besim Mydyti
Rrokerja realizon foto te reja

Ndoshta po i mungon skenes se muzikes koheve te fundit, por nuk mund te themi se nuk eshte e pranishme vizuelisht.

Pervec se u pa tek Videofesti me nje fustan te bukur, keto dite rrokerja Flaka Krelani vjen me nje set te ri fotografik te realizuar nga fotografi Besim Mydyti, ku ajo josh me imazhin e nje fashioniste seksi.

E shtrire e patrembur ne mes te rruges, duket sikur rrokerja nuk pushton vetem lensen e kameres por edhe ambientin perreth. /Albavipnews/

Sunday, 3 March 2013

Banoret e ‘BB6’, ne syte e miqve


Kanë nisur thashethemet e para për djemtë dhe vajzat, që po e sfidojnë veten në realiti-shoun më të madh shqiptar “Big Brother Albania”.

Por, duhet të themi të vërtetën se edhe ky edicion ka tërhequr vëmendjen, ndërsa pyetjet nuk kanë të sosur nga audienca se cilit i përket ky apo ai sekret.

Kush është modelja Elena, apo çfarë jete bënte para se të hynte në ‘BB6’ djaloshi nga Prizreni, Arsimi. Gazeta ‘Kosova Sot’ kontaktoi me disa miq të banorëve, që jo vetëm mundohen në shumë mënyra sidomos në rrjetet sociale të bëjnë tifo për ta, por edhe rrëfejnë për ne edhe se si po u duken atyre brenda shokët dhe shoqet e tyre.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online