All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besnik Qaka. Show all posts
Showing posts with label Besnik Qaka. Show all posts

Saturday, 13 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 13 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 13 Tetor 2012
 • Franceska: Ju rrefej pasionin tim per Stinen
 • Befasia e Adrian Gaxhes, mbas ndarjes i ben kenge Luanes
 • Personazhet VIP ne 10-vjetorin e gazetes "Panorama"
 • Zbulohen fotot, Seldi e mohonte, por eshte fejuar zyrtarisht ne Suedi. Kengetari ne festat familjare te Dafines. 
 • Kryetares se re te KQZ Lefterije Lleshi, i kerkoi i shoqi divorc ne Gjykate
 • Ja personazhet  VIP te reality show "VIP Shpija". Pjesemarres Shkendije Mujaj, Zhaku, Enver Petrovci, Ronela Hajati, Adelina Tahiri.
 • 5 muaj shtatzene, Ciljeta udheton ne Itali per xhirimet e filmit. "Tani e kam te lehte te aktroj"
 • Rikonfirmohet akt-akuza kunder Besnik Cakes se NRG Band
 • Nik Xhelilaj ne mediat turke, shpallet ylli i ri i telenovelave. Xhelilaj ne gazeten "Hurriyet": Tani qe aktroj te "Qyteti i humbur", ne Turqi ndihem rehat njesoj si ne Shqiperi

Tuesday, 9 October 2012

Besnik Qaka do te akuzohet?

Si duket historia e këngëtarit të njohur Besnik Qaka, vokalistit të grupit NRG Band që dyshohet për marrëdhënie seksuale vite më parë me një të mitur nuk ka përfunduar.

Madje mësohet se avokati mbrojtës i tij, Arianit Koci ka qenë i pakënaqur me vendimin e gjykatës, pasi se shumë shpejt këngëtari do të akuzohet për veprën e dyshuar në fjalë.

Nëse ai dhe të akuzuarit e tjerë shpallen fajtorë, ata mund të dënohen nga 1 deri më 10 vjet burgim./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besnik Qaka will be charged?

It seems that history of Besnik Qaka known singer, vocalist of the group NRG Band suspected for sexual relationship years ago with a minor is not over. Learned that even his defense lawyer, Arian Koci was dissatisfied with the decision of the court, because that very soon the singer will be charged for this alleged act. If he and other accused get convicted, they could be sentenced from 1 to 10 years. / Albavipnews /

Monday, 20 August 2012

Besnik Qaka, shume i lenduar nga skandali qe e perfshiu

Anëtari i grupit ‘NRG’, Besnik Qaka, pas disa kohësh ka rrëfyer në një program në Top Channel lëndimin e tij që mori nga skandali për të, i cili fliste sikur ai ka pasur marrëdhënie seksuale me një të mitur.

Besniku ka treguar se vajzën në fjalë nuk e njeh aspak dhe se pret që të zbardhet rasti, e ai të dalë pa u prekur fare nga ky skandal, sipas tij, i fryrë nga mediet dhe i dalë nga dikush tjetër.

Anëtari i njërit prej grupeve më të suksesshme shqiptare nuk e ka mohuar faktin se ky lajm e ka prekur shumë emocionalisht atë dhe familjen e tij. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Besnik Qaka very hurt by the scandal that swept

A member of the 'NRG', Loyalty Qaka, after some time in a program narrated by Top Channel injury that took him from scandal to which he spoke as if having sex with a minor.

Monday, 4 June 2012

Besnik Qaka falenderon fansat qe besuan ne pafajesine e tij...

BESNIK QAKA FALENDERON FANSAT (VIDEO)

“Rasti i shumeperfolur po shkon drejt se vertetes. Sot ne ballafaqesim me Gjykaten e Qarkut ne Prishtine eshte kerkuar terheqja e ndjekjes penale ndaj meje. Ka qene nje akuze e rende per mua dhe per familjen time. Falenderoj te gjithe ata qe paten besim ne mua dhe ne pafajesine time. I falenderoje fansat per mbeshtetjen tyre.”

Kjo eshte deklarata dhene per Dukagjini.com, nga kengetari i njohur Besnik Qaka, menjehere pas daljes nga Gjykata e Qarkut ne Prishtine, ku sot ai eshte paraqitur nen akuzen per marredhenie me nje te mitur disa vite me pare.

Ja video permes se ciles vete Besnik Qaka falenderon fansat per mbeshtetjen e tyre ndaj tij. /Dukagjini.com/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 2 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 2 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 2 Qershor 2012
 • Argjentina Ramosaj dhe Besa Kokedhima pretendente per te fituar "Top Fest 9". Finalja neser ne Pallatin e Kongreseve, premtohet nje show me shume te ftuar dhe surpriza, ja te pakenaqurit
 • Ermali bashkejetese me parate e Franceskes, ja planet e ciftit te "BB5" pas lojes. Zyrtarizojne lidhjen edhe ne facebook
 • Genta: Kam marre ftese nga PS per t'u angazhuar ne politike. "Kam oratori, do jem ne politike dhe televizion, tek "Portokallia""
 • Dasma e vitit ne "Sheraton" me 300 te ftuar, krere te shtetit e diplomate per Fabiola Hysenbelliun
 • Pas mohimit te akuzes per seks me te mitur, Besnik Qaka i "NRG Band" shfaqet ne dyert e Gjykates
 • Gjashte shqiptare ne Everest per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Adelina Ismajli: Nuk do te kete duet me Leonora Jakupin!
 • Rovena Stefa: Kenga "Djepi" sensibilizim per te bere femije, une do bej pese
 • Rita Ora, mysafire speciale ne naten finale te "Top Fest"

Friday, 1 June 2012

Besnik Qaka ne Gjykate, Menaxheri: "Vajza ka terhequr aktakuzen..."BESNIKU I GRUPIT NRG BAND NE GJYKATE

Besnik Caka, lider i grupit NRG Band, eshte paraqitur ne Gjykaten e Qarkut ne Prishtine. Ai akuzohet se e ka keqperdorur seksualisht nje vajze te mitur. Nje menaxher i NRG Band, qe nuk ka treguar emrin, tha se vajza e ka terhequr aktakuzen.

Frontmeni i grupit NRG Band, Besnik Caka eshte paraqitur para Gjykates se Qarkut ne Prishtine nen akuzen se ka keqperdorur nje te mitur seksualisht.

Sunday, 20 May 2012

Besnik Qaka: Me njollosin pa kurrfare ndergjegje!

Besnik Caka, solisti i NRG Band akuzohet per marredhenie seksuale me te mitur

Nje histori e dhimbshme, e cila ka ndodhur para 4 viteve, keto dite po aktualizohet. Behet fjale per nje aktakuze, e cila po shqyrtohet ne Gjykaten e Qarkut ne Prishtine, ndersa nje prej protagonisteve kryesore ne kete ngjarje eshte dhe vokalisti i grupit NRG Band, Besnik Caka. Besniku eshte i akuzuar se ne fund te tetorit te vitit 2008 ne Prishtine, perkatesisht ne motelin “Rama Petroll”, rruges per qytetin e Lipjanit, ka keqperdorur seksualisht nje te mitur nen moshen gjashtembedhjetevjecare, ben te ditur gazeta “Jeta” ne Kosove. Sipas aktakuzes te cilen e kane gazetaret e gazetes ne fjale, Caka me dashje ka kryer vepren penale te keqperdorimit seksual te personave nen moshen gjashtembedhjetevjecare, veper e denueshme nga 1 deri ne 10 vjet burgim. Bazuar ne emrin e saj, e mitura duhet te jete shqiptare.

Saturday, 19 May 2012

Revista BLUETOOTH - 19 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 19 Maj 2012
 • Prinder per here te pare: Princ Leka & Elia Zaharia, Ermal Mamaqi & Amarda Toska, Erjon Zaloshnja & Eneda Tarifa. Ciftet VIP, ne pritje te femijeve
 • Akuzat per pedofili. Besniku i NRG Band: Po me shantazhojne!
 • Leonora Jakupi reklamon gjoksin
 • Bertina: Erioni, kapitull i mbyllur per mua
 • Elgit Doda prezanton te dashuren
 • Fadil Berisha pozon me Kim Kardashian
 • Alberie Hadergjonaj ndryshon look
 • Shkendije Mujaj serish ne foto me VITHET jashte
 • Gerta Matohiti: Flija me Liamin per te acaruar Arbrin
 • Dritani i BB5: Gocat jo ne shijet e mia, me mungoi flirti. Liami fitues! S'kisha pare ndonjehere  vajza qe t'i hidhnin mbathjet neper shtepi per loje
 • Ciljeta e ndare nga Aleksi prej 4 muajsh
 • Stela Kotri, prezantuesja provon te kendoje me Devis Xherahun

Monday, 14 May 2012

Besniku i NRG BAND akuzohet per seks me nje te mitur

Besnik Qaka është akuzuar se në fund të tetorit të vitit 2008, në Prishtinë, përkatësisht në motelin Rama Petroll rrugës për Lipjan, ka keqpërdorur seksualisht një të mitur nën moshën gjashtëmbëdhjetë vjeçare, shkruan Gazeta Jeta në Kosovë.

Sipas aktakuzës, ai me dashje ka kryer veprën penale të keqpërdorimit seksual të personave nën moshën gjashtëmbëdhjetë vjeçare, vepër e dënueshme nga 1 deri në 10 vjet burgim. Bazuar në emrin e saj, e mitura duhet të jetë shqiptare.

Besnik Qaka është dashur të paraqitet në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë, me datën 30 prill 2012, pasi që kishte një urdhëresë për sjellje nga policia. Por, sipas organeve të drejtësisë, policia kishte dështuar ta sjell atë, e për pasojë seanca ishte shtyrë.

Ai pritet që të dalë para gjykatësit për konfirmimin e aktakuzës më 30 maj 2012. Nëse konfirmohet aktakuza, atëherë Besnik Qaka dhe shtatë të akuzuarit e tjerë do të paraqiten para trupit gjykues për gjykim./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Faithful of NRG BAND charged for sex with a minor

Thursday, 19 January 2012

Adelina Berisha dhe Besnik Cakaj jane shoke

Keqkuptime per afrimin mes Besnikut dhe bukuroshes Adelina Berisha

Edhe pse të dytë janë shfaqur bashkë në programet e Vitit të Ri, mbase kanë krijuar edhe një atmosferë të madhe në show-n e “Op Labi Party” në mes tyre nuk ka diçka më shumë. Bëhet fjalë për Adelina Berishën dhe Besnik Çakaj.

Dyshimet janë ngjallur në rrethin shoqëror, ndonëse thuhet se ata janë në prag të lidhjes së tyre, mirëpo që të dy e mohojnë këtë, duke e quajtur vetëm një spekulim dhe thashetheme në opinion.

“Besnikun e kam vetëm shok dhe asgjë më shumë, edhe pse kam vallëzuar me të në programet e Vitit të Ri, ne thjeshtë jemi vetëm kolegë dhe mund të lozim me të gjithë. Mirëpo këtë spekulim unë e mohoj kategorikisht sepse në mes nesh nuk ka asgjë më shumë”, ka thënë Adelina për “Zëri”.

Wednesday, 23 November 2011

Besnik Qaka Fans i Rovena Stefes...

Shijoni puthjen e Besnikut ndaj Rovenes!

Kur shikon keto foto, ju doni te dini se ku eshte marre apo si eshte bere? Natyrisht ne ua shuajme kureshtjen se kjo foto eshte bere gjate programit te produksionit muzikor “Eurolindi” per xhirimit e Vitit te Ri, ndersa si na ra ne duar neve kete duhet ta dime vetem ne.

Por kaq shume e don Besniku i “Nrg Band’ kengetaren Rovena Stefa? Ne fakt ai sikur don sipas kengen vajzen me emrin Rina, e kengetarja jone vetem shkronja e pare e emrin eshte me “R”.

Megjithese duke hulumtuar pak me shume “Zhurnal Plus” meson se ata te dy si kolege shkojne shume mire dhe puthja duket se eshte shume miqesore. /zhurnal/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 13 November 2011

Ku Shkoi "Rina Rina" me 2 Milion Klikime...?

Largohet nga Youtube klipi “Rina, Rina” i NRG Band me 2 milione klikime

Nje kenge qe vazhdon te kryesoje majat e toplistave ne shume televizioneve, si ne Kosove, Shqiperi e Maqedoni. Nje grup i suksesshem, qe menaxhojne nje karriere qe ua kane zili te gjithe. NRG Band keto dite jane sulmuar nga hakeret, te cilet me sa duket kane xhelozi suksesin e tyre. Kenga dhe klipi “Rina, Rina” ishte nje nga kenget favorite edhe gjate festivalit “Top fest”, ku edhe u shperblye me cmimin “Top Albania Radio”, si kenga me e degjuar dhe me e kerkuar. Te njejtin sukses kjo kenge e kishte edhe ne internet, ku klikimet kishin kaluar shifren prej me shume se 2 milione. Por kjo video, e cila kishte keto klikime, po te beni tani nje kerkim, nuk do ju shfaqet, pasi eshte larguar nga dikush! Ndoshta suksesi i grupit ka penguar ndokend dhe, pas ankesave tek stafi i Youtube, kjo kenge eshte larguar nga faqja. /panorama/nentor 2011/

Saturday, 11 June 2011

Zbulohet "Rina" e Besnik-ut...?

photo: Panorama Plus
A thua mund te jete kjo Rina e Besnikut te “NRG Band”?

Besnik Qaka, solisti i grupit Nrg Band, duket se i ka shijuar me shume se askush tjeter paskuintat e festivalit “Top Fest 8”. Me nje kenge shume ritmike te titulluar ‘Rina, Rina”, ky grup muzikor i njohur ne Kosove dhe tashme shume ne Shqiperi, arriti te bente shume fansa per vete. Por shume mund te pyesnin se kujt i kushtohej kjo kenge, kush mund te ishte Rina balerina qe Besniku ne vargjet e refrenit I drejtohej me fjalet “I imja je”. Paparaci yne ka arritur ta fotografoje kengetaren me nje vajze simpatike bionde, me te cilen qendronte shume afer dhe shkembente puthje e perqafime vazhdimisht. Mbetet thjesht per t’u vertetuar, nese kjo vajze bionde eshte Rina e famshme e kenges se Nrg Band. /panorama plus/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Tuesday, 25 May 2010

NRG Band Te Kenaqur Me Cmimin!

“Energy Band”: Jemi shume te kenaqur per kete fitore

Cmimi “Top Albania Radio”

“Energy Band” eshte mjaft e njohur per interpretimet interesante, por edhe per kenget qe shpejt behen mjaft te dashura per publikun, kjo edhe per shkak te muzikes ritmike qe grupi zgjedh te realizoje. Jo me kot, ne kete edicion te shtate te “Top Fest”, kenga e tyre e titulluar “Duame” eshte vleresuar me teper nga degjuesit e “Top Albania Radios”. “Ne jemi shume te kenaqur per fitoren e ketij cmimi. Eshte nje cmim mjaft i mire, i cili vertet ia ka vlejtur, sepse kenga eshte transmetuar shume edhe ne radio. E falenderojme shume publikun qe e kane ndjekur dhe e ka degjuar kengen. Mbi te gjitha, mendoj se eshte shume emocionuese qe i gjithe publiku ne salle eshte ngritur ne kembe e ka kenduar e kercyer me mua”, ka thene Besniku, kengetari i “Energy Band”. Vitin e shkuar grupi ka fituar cmimin “Grupi me i Mire”. /gazeta shqip/maj 2010/
- - - - - - - - - -
+tag: nrg band besnik qaka caka
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

"Energy Band": We are very happy for this prize

The "Top Albania Radio"
"Energy Band" is very well known for interesting interpretations, but also songs that quickly become quite fond of the public, this is also due to the rhythmic music that the band chooses to realize. Not in vain, in this seventh edition of "Top Fest", their song titled "We" is more appreciated by listeners of the "Top Albania Radio. "We are very pleased to win this price. It is a very good price, which really has vlejtur, because song is very well in the radio broadcast. And thank many who have followed the public and has heard the song. Above all, I think is very exciting that the whole audience in the hall was set on foot and is singing and dancing with me, "said Besniku, singer of" Energy Band. Last year the group has won "best group".
]]

Thursday, 26 March 2009

NRG Band ne Top Koha KTV

NRG Band ne Top Koha KTV, 25.03.09


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online