All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Besnik Rama. Show all posts
Showing posts with label Besnik Rama. Show all posts

Thursday, 19 December 2013

Nata e Modës Shqiptare” nga TMF një nisje me sukses

Një natë plot fashion dhe të ftuar specialë është mbajtur në mbrëmjen e 14 Dhjetorit në Tiranë. “Nata e Modës Shqiptare” kështu është quajtur kjo mbrëmje ku stliste të rinj dhe me emër kanë paraqitur me anë të modeleve veshjet e tyre.

Presidenti i agejnsisë “Top Model Fashion”  Besnik Rama së bashku me drejtorin e kësaj agjenise Endrit Hoxha kishin menduar cdo detaj të këtij eventi, i cili u ndoq nga shumë të pranishëm e media dhe njerëz të modës.

Mes shumë stilimeve të kreatorëve të ndryshëm ra në sy koleksioni i realizuar një vit më parë nga stilistja shqiptare e cila jeton dhe vepron në Stamboll Stela Skenderaj, që tregonte simbolet dhe ngjyrat kuqezi të “100 Vjetorit të Pavarësisë”.

Dhe pikërisht cmimi kryesor ka shkuar për këtë stiliste të zonjën, cmimi i dytë shkoi për stilistin nga Kosova Pajtim Rraci, dhe i tretë për insitutin ‘Burgo’,  ndrësa u ndanë edhe 5 dhurata të bërë enkas për këtë natë nga argjendari i Papës së Romës Michaele Affidato.

Organizatorët e këtij eventi kanë premtuar pas këtij hapi të parë edhe të tjera evente ku do të dominohet puna dhe fashion që mbajnë firmën shqiptare. Ky event u prezantua nga bukuroshja Aurela Hoxha./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian Fashion Night " by TMF a successful start

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online