All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Beti Njuma. Show all posts
Showing posts with label Beti Njuma. Show all posts

Wednesday, 22 August 2012

Monika Stafa vs Beti Njuma, plas sherri ne Top Channel

Sherr mes spikereve te lajmeve ne “TCH”, Monika Stafa dhe Beti Njuma

A mund te ndodhe qe dy personazhe ekrani qe zhvillojne te njejten karriere e qe jane shume te suksesshme, te jene njekohesisht edhe mikesha shume te mira? Teorikisht edhe mund. Por realiteti tregon se ngjitja drejt majave te karrieres kalon ne disa pengesa shpesh edhe jashte te imagjinueshmes, nderkohe qe edhe koleget nuk eshte se jane aq te lumtur se tjetri po shkelqen. Rastet e xhelozive e konflikteve te shprehura si me stil, te kamufluara mire, por edhe te konsumuara deri ne detaje, mediatikisht, te personazheve te njohur, kemi plot, gje qe na ben te besojme se miqesite e sinqerta dhe dashurite mes kolegesh po i hasim gjithnje e me rralle. Ne sot do ju rrefejme nje nga keto histori.

Saturday, 18 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 18 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Gusht 2012
  • Hygerta Sako ruan bukurine e ish-missit, por jo linjat
  • Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate, ceshtja ne gjyq
  • Ezel ben aksident automobilistik
  • Sherr mes foleseve te lajmeve ne "TCH", Monika Stafa dhe Beti Njuma. Konflikti u ndez nga nje editorial i Stafes, ku ajo akuzon rende gazetaret e kultures si injorante te librit dhe si te pandershem.
  • Gjyste Vulaj: Po kaloj shtatzeni te veshtire, kam anuluar cdo aktivitet
  • Flet babai i Elvana Gjates: Si ma shpetoi jeten vajza. Fatmir Gjata: Kartolina qe Sali Berisha i kishte derguar Elvanes, i beri mjeket te na sherbejne
  • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare
  • Ledri Vula fillon te praktikohet si regjisor
  • Desada Metaj, ne gayparaden e Stockholmit

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online