All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Big Basta. Show all posts
Showing posts with label Big Basta. Show all posts

Monday, 8 April 2013

Revista PALOMA - 6 Prill 2013

Revista PALOMARevista PALOMA, 6 Prill 2013
 • Andresa, te "E Diela Shqiptare": Vetem ketu s'me kane paragjykuar per ngjyren! Do behem nene!
 • Fituesja e "X Factor", Arilena Ara: "Do te degjoni per mua!"; "Miqesia me Tunen, shekullore"
 • Jonilda BB: Prinderit te zhgenjyer nga une. Me pelqente Iliri, por nuk doja te sakrifikoja fejesen...
 • Zbulohen fotot e Ilirit te Big Brother ne nje site porno
 • Joana e shqetesuar per te dashurin e Elenes: Elena nuk po sillet mire!
 • Arsim Berisha: Nuk e lashe te dashuren per t'u futur ne Big Brother
 • Gredi Leka (vellai i Oltes): Marredhenia me Arsimin do sqarohet kur te dale nga "BB". Nuk nderhyj ne jeten e saj private!
 • Pas Elenes, eshte radha e Joanes te dale pa mbathje
 • Dafina Zeqiri harron se eshte femer

Thursday, 28 February 2013

Vesa, rrefen planet per martese dhe klipin e ri..

Vesa Luma: Do te martohem me dasme

U be kohe qe kengetarja e njohur, Vesa Luma, eshte fejuar me kengetarin dhe kantautorin e njohur Big Basta, pra dashurine e tyre ata e kane kurorezuar edhe me fejese, mirepo edhe pse bashkejetojne, ata ende nuk jane te martuar.

Vesa martesen e saj do ta beje me nje ceremoni te madhe dasmore, por ende nuk e kane vendosur se kur do te jete kjo date. “Fejesa dhe bashkejetesa me Basten shume here eshte keqkuptuar ne opinion dhe shume prej tyre kane menduar se ne jemi martuar, mirepo e verteta eshte se edhe pse bashkejetojme nuk jemi te martuar. Ne kemi vendosur qe martesen ta bejme me dasme, por ende nuk e kemi vendosur daten e marteses”, ka thene ajo per “Zeri”.

Friday, 8 February 2013

Sipas Big Bastes, Vesa kengetarja me e mire

Ndërsa këngëtarja Vesa Luma shkruan në rrjetin social se ndihet shumë e lumtur në këtë kohë, i fejuari i saj Big Basta rrëfen se ajo është këngëtarja e tij e preferuar.

Kjo është edhe arsyeja jo e rastësishme që reperi nga Tirana e dashuron bionden nga Prishtina – Vesa Lumën.

Big Basta për mediet në Tiranë ka rrëfyer se së shpejti do të vijë me disa krijime të reja në bashkëpunim me të dashurën e tij. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
According to Big Bastes, Vesa best singer

While singer Vesa Luma social network writes that he feels very happy at this time, her husband Big Basta confesses that she is his favorite singer. This is why no coincidence that the rapper from Tirana loves bionden from Pristina - Vesa Luma.

Saturday, 2 February 2013

Revista BLUETOOTH - 2 Shkurt 2013

Revista BLUETOOTH, 2 Shkurt 2013
 • Stine - Roneles: Nesti ty te do! Kantautori feston ditelindjen mes miqve. Ja detajet e festes
 • Big Basta: Flori Mumajesi i mire vetem ne muzike, djale i keq ne jeten reale!
 • Adi Krasta: Nuk vrapoj pas parave, paguhem me bordero. Shqiptaret grimohen keq. Bishti ne syte e femrave na le jashte Evropes.
 • Rozana Radi: Lamtumire muzike, shihemi ne teater
 • Ciftet e debores: Ami dhe Ermali ski ne Itali, Nora dhe Roberti ne Kosove
 • Rezear Xhaxhiu i rikthehet ekranit, ja suprizat e programit te ri ne "News 24"
 • Androniki Kolka: Ne "Nate me Xhaxhiun", per te mos pergjumur publikun
 • Edhe Marina zgjedh "te bardhen"
 • Debati ne rrjetin social "Facebook": Erjon Brace dhe Erion Zeqiraj, "sherr" per Fidel Yllin ne FB
 • "Let's Dance" me kryetaren Jozefina Topalli

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     

Tuesday, 11 December 2012

Aventurat e Veses dhe Big Bastes ne Boten e Disney-t

Cifti Vesa Luma dhe Big Basta e kane idejuar shkelqyeshem si ta kalojne kohen me se miri ne kete fundvit duke vizituar Disneyland-in ne Paris dhe ate pikerisht ne pervjetorin e 20-te te ketij megaparku argetues.

"Po jetoj endrren", ka komentuar Vesa ne twitter njeren nga disa fotot qe ka publikuar ku shfaqet duke u argetuar me te dashurin e saj.

Ne foton qe po publikojme ketu, ne atmosferen e nje bote te enderrave, cifti per nje moment na perkujtuan dy personazhet e dashura te Disney-t, Patokun Donald dhe te dashuren e tij, Daisy, qe shihen ne sfond. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adventures of Vesa and Big Basta in Disney World

Vesa couple Luma and Big Basta have idejuar perfectly how to spend time with the best in this season by visiting Disneyland in Paris and what exactly the 20th anniversary of this entertainment megapark.

"We are living the dream," commented Vesa twitter on one of the few published photos which appear having fun with her ​​boyfriend.


Saturday, 17 November 2012

Revista BLUETOOTH - 17 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 17 Nentor 2012
 • Adelina Ismajli, diva shkelqen ne recitalin e Tiranes. Sjell me klip kryevepren e karrieres se saj, "Skenderbe", kenge e censuruar prej vitesh
 • Zajmina Vasjari: Nuk merrem me pazare, ja pse mbeta jashte finales se "KM"
 • Rikthehen Adriani dhe Luana
 • Rudina Xhunga, 8-muajshe shtatzene, firmos librat ne panair
 • Blerina Braka: Une e ofendova Rozin
 • Avni Mula, ne rradhe per nje autograf te dhendrit
 • Alban Skenderaj: Kenga ime e vjedhur? Nuk e degjoj fare muziken greke!
 • Ermal Mamaqi e rregulloi politiken
 • Guvernatori Fullani, i ftuari special
 • Miriami dhe Albani, DJ ne cift
 • Olta cmend Harisin
 • Sandri zhvesh rrobat e Jonit
 • Renis Gjoka: I njoh armiqte e mi, por nuk do t'i luftoj

Saturday, 10 November 2012

Revista BLUETOOTH - 10 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 10 nentor 2012
 • Floriana Garo behet drejtoreshe ne Akademine e Shkencave. "Miss Albania 2011": Shqiptarja s'ka shanse te fitoje ne "Miss World". Nga i erdhi propozimi per prezantimin e festivalit te RTSH...
 • Skandali ne skene, Rita Ores i del gjoksi
 • Misse Beqiraj cmend Suedine me fotot nudo
 • Suksesi ndjek Inis Gjonin
 • "Kenga Magjike", sot finalja. Big Bastes, akuza per kenge te vjedhur. Armina dhe Olta priten shume mire nga publiku. 
 • Juliana Pasha ne burg per humanizem. Per fat te mire jam kudo me bashkeshortin tim prane.
 • Rrefehen Miss-et e Veres: Te dashurit na perkrahin
 • "Miss Globe" ne vigjilje te finales. 43 bukuroshe te botes konkurrojne per titullin, ne Vlore. Prezantojne Krenar Ahmeti dhe Hygerta Sako
 • Pushoi shqiptaren nga puna? Lopez: Mendova se me njihnit me mire...

Monday, 5 November 2012

Big Basta edhe ne ‘Facebook’ flet per Vesen

Tashmë e kanë konfirmuar edhe me një fejesë se janë bashkë. E kemi fjalën për çiftin Big Basta dhe Vesa Luma, të cilët i sheh bashkë kudo.

Ndërsa reperi tiranas edhe në rrjetin social ‘Facebook’  shkruan se nuk duhet ta fiksojnë më, është fjala për vajzat, pasi ai ka tashmë të dashur.

Nuk dihet se për kë e ka gjuajtur këtë kunj, por tashmë artistët e kanë bërë të modës që shqetësimin dhe çdo gjë të tyre ta shprehin nëpërmjet rrjeteve sociale. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Big Basta in 'Facebook' speaks of vices

Have already confirmed by an engagement together. We mean the couple Big Basta and Vesa Luma, who sees along anywhere. While rapper tiranas in social network 'Facebook' writes that we should not fix it comes to girls, as he has already had.

It is unknown who fired the peg, but now artists have made fashion their concerns and everything to express through social networks. M.Gj.

Wednesday, 10 October 2012

Ke gjuan Vesa Luma ne Twitter?

Reagon edhe këngëtarja e sapo fejuar Vesa Luma në lidhje sipas idesë se këngëtarët po bëjnë klikime false në youtube.

“Turp për të gjithë ata që abuzojnë me videot muzikore. Muzika dhe dashuria janë dy gjëra që nuk shkojnë më zor. Miliona klikime false!”, ka shkruar këngëtarja në rrjetin social Twitter.

Por Vesa duke iu përkushtuar dashurisë së saj të re si duket është mërzitur se ka marrë më shumë komente për lidhjen e saj se sa klikime për ndonjë këngë të re./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who hunts Vesa Luma on Twitter?

Responds well to the newly engaged singer Vesa Luma on the idea that the singers are making false clicks on youtube. "Shame on all those who abuse music videos. Music and love are two things that do not go hard. Millions of false clicks! "The singer wrote on social network Twitter. But Dew by committing to love its new look is upset that he has received more comments than clicks its link to a new song. / Albavipnews /

Saturday, 6 October 2012

Vesa Luma dhe Big Basta fejohen

Ne fillim u raportua nga mediat roze si nje flirt ne mes kengetareve Big Basta dhe Vesa Luma. Me pastaj lidhja u zyrtarizua ne promovimin e albumit te Big Bastes ku Vesa u shfaq si "zonja e mbremjes". Dhe tash, kjo lidhje qe thuhet se ka filluar vitin e kaluar, mediat ne Tirane dhe Prishtine shkruajne se eshte kurorezuar me fejese.

Ka qene nje ceremoni intime dhe shume familjare, ne nje restorant ne periferi te Prishtines. Te pranishem ishin vetem te afermit, e ema dhe motrat e Veses, si dhe familja e Big Bastes. Urojme qe kjo lidhje te jete me jete te gjate.

Para kesaj, Vesa Luma ka qene ne nje lidhje gati dyvjecare me arkitektin qe jeton ne Amerike, Kreshnik Zalli. /Albavipnews/

Sunday, 16 September 2012

"Kenga Magjike 2012"; Zbulohen disa nga emrat...

“Kenga Magjike 2012”, Zbulohen disa nga emrat e kengetareve qe marrin pjese

Kenga Magjike” do te nise ne fund te kesaj jave, si fillim duke prezantuar kenget tek “E diela shqiptare”, ashtu sic eshte bere tradite vitet e fundit. Ky eshte nje festival qe terheq gjithnje vemendjen e medias, e jo ne pak raste shkakton edhe polemika mes kengetareve per cmimin e madh, duke qene se jane artistet ata qe votojne njeri-tjetrin dhe zgjedhin fituesin.

Edhe kete vit thashethemet nen ze kane nisur, por ende kane mbetur zera qe qarkullojne neper tavolina, pa mundur te dalin dot nga guaska e zilise apo thjesht frikes se nje produksioni me te mire. Kengetaret e rinj duket se jane ata qe me shume u druhen emrave te medhenj te skenes, pasi i frikesohen jo vetem emrit, por shpesh edhe prapaskenave qe mund te krijohen, megjithese ne fund te gjithe duken te kenaqur me ate qe arrijne.

Sunday, 9 September 2012

Vesa e feston dashurine me birre

Thuhet se dashuria e tyre është ende e freskët për t’u kurorëzuar në ndonjë lidhje më serioze, apo martesë.

Ndërsa, si duket, kjo dashuri e madhe e këngëtares kosovare, Vesa Luma, për reperin tiranas, Big Basta, ka bërë që artistja të mos sjell këtë verë ndonjë hit në stilin e saj.

Por, nëse i hidhni sy kësaj fotografie, duket që Vesa me një birrë me “krikëll”, siç do të thoshte i dashuri i saj, po feston dashurinë e saj dhe duket mjaft e lumtur./MaksiGjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vesa celebrates the love of beer

Say that their love is still fresh to be crowned in a serious relation or marriage. While it seems that this great love of Kosovar singer Vesa Luma, rapper tiranas, Big Basta has not artist brings this summer a hit in its style.  


Sunday, 2 September 2012

Fejohet Vesa Luma

Këngëtarja shqiptare, Vesa Luma, ka zbuluar se ajo ka marrë propozimin për martesë nga i dashuri i saj, reperi dhe producenti Big Basta.

Vesa publikoi një foto në rrjetin social Facebook, ku shihet një unazë mjaft e bukur, e cila ngjalli zërat se ajo mund të jetë fejuar.Vet Vesa nuk e ka përshkruar këtë foto, por disa prej komentuesve e këshillonin që t’i thotë ‘po’ këtij propozimi.

Vesa është në lidhje me Big Bastan që prej disa muajsh, por vetëm së fundmi vendosën të bëjnë publike marrëdhënien e tyre, e cila ka vazhduar me bashkjetesë në Shqipëri. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Betroth Vesa Luma

Albanian singer, Vesa Luma, has revealed that it has received a proposal of marriage from her boyfriend, rapper and producer Big Basta.Vesa published a picture on the social network Facebook, where you can see a very beautiful ring, which sparked rumors that she may be engaged.

Vesa itself did not describe this picture, but some commentators advised to say 'yes' to this proposal.
Dew is about Big Bastan for several months, but just recently decided to make their relationship public, which has continued with cohabitation in Albania. / Telegraph /

Sunday, 26 August 2012

Dashuria e Veses, e largon Big Basten nga studio

Gerald Xhari, i njohur si Big Basta, ka ndërprerë kontratën e tij të punës me bashkëpunëtorët e “Big City Studio’s” duke u larguar përfundimisht nga kjo studio, ku ai punonte për realizimin e këngëve të tij. 

Kanë qenë disa mosmarrëveshje mes tyre, që kanë çuar në ndërprerjen e këtij bashkëpunimi, ndërkohë që Bigu po mendon të hapë një studio të tij, ndërsa ka nisur bashkëjetesën me këngëtaren kosovare Vesa Luma.

Big Basta tërhiqet nga kjo studio pas një viti që publikoi klipin “Bounce with the star”, dhe publikimin e albumit të tij të dytë me titull “Radio & Club (R&C)”. Promovimin e këtij albumi ai e bëri në një party në “Muza Park”, ku pohoi se prej nga 20 këngët e reja të këtij albumi ishin frymëzuar nga eksperiencat e tij personale.

Me “Big City Studio’s ai realizoi dhe klipin “Sot jam vonë”, klipi që erdhi pas duetit me Vesa Lumën. Këngëtarja kosovare u shfaq si e dashura e tij zyrtare në promovimin e albumit, ndërsa u fotografua pranë tij, duke bërë gjeste përkujdesjeje ndaj tij.

Revista PANORAMA PLUS - 25 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 25 Gusht 2012
 • Bleona, ja si na mashtron. Rikthehet Bleona ne Shqiperi dhe hap thesin e genjeshtrave. Ne faqen e saj zyrtare, kengetarja genjen duke filluar me diten e lindjes e deri tek albumet e shitura e te koncertet qe nuk ekzistojne
 • Ermali dhe Franceska e BB5 i japin fund lidhjes, te tradhtuar nga njeri-tjetri
 • Nik Xhelilaj, roli ne telenovelen turke qe do e shnderroje ne milioner
 • Ezel rimerr veten nga aksidenti, planet artistike te vjeshtes dhe e dashura qe gjeti ne sheshxhirim
 • Big Basta, pas mosmarreveshjeve, largohet nga "Big City Studio's"
 • Akuzohej per fajde, arrestohet John Goci, menaxheri amerikan i Genta Ismajlit
 • Petriti i BB4: Ju tregoj befasine e ardhjes ne jete te femijes tim te pare
 • Tuna refuzon labelin "Baba Stars"

Wednesday, 8 August 2012

Big Basta dhe Vesa Luma nishin bashkejetesen ne Tirane...

Big Basta dhe Vesa Luma nisin bashkejetesen ne Tirane, i menaxhojne si cift parate e koncerteve

Pasi jane shprehur publikisht per lidhjen e tyre 1-vjecare, reperi Big Basta dhe kengetarja kosovare, Vesa Luma, kane nisur bashkejetesen e tyre ne Tirane, duke u deklaruar hapur si nje cift serioz. Duket se Vesa, e cila eshte me e madhe ne moshe se Bigu, e ka marre situaten ne dore, duke marre frenat e lidhjes, njesoj si ne nje familje. Pas bashkepunimit te tyre ne nje duet, ata u perpoqen ta mbanin te fshehte lidhjen e tyre, por duket se tani e kane marre aq seriozisht, sa c’do gje e planifikojne bashke. Ata tashme i planifikojne koncertet bashke si ne Shqiperi, ashtu dhe ne Kosove, Maqedoni apo dhe ne diaspore. Naten festive te promovimit te albumit te tij te dyte me titull “Radio & Club (R&C)” ne “Muza Park”, ata e kishin rezervuar per te bere prezantimin e tyre si te dashur, duke pozuar shume afer njeri-tjetrit para paparaceve.

Saturday, 4 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 4 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Gusht 2012
 • Jonida, pushimet e para me Dan
 • I dashuri rrezikon burgun, Genta e BB ndihet e kercenuar, braktise Shqiperine
 • Flet motra e Dafina Zeqirit, Besa: Babai na braktisi, na donte te vdekura
 • Big Basta dhe Vesa Luma nisin bashkejetesen ne Tirane, parate e koncerteve i menaxhojne si cift
 • Irsa Demneri fotografohet shtatzene, ish-missi ne Dhermi me partnerin, nipin e kryeministrit Berisha
 • "Miss World", Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze
 • Andi Bushati kapet mat me Balina Bodinakun
 • Gazeta britanike "The Sun" shkruan per Noizin, e quan gangster
 • Iva Tico me pushime
 • Big Mama, dalja e pare publike pas tragjedise
 • Menaxheri Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk i jep rendesi ketij rasti
 • Anjeza Branka cudit me trupin e palestruar ne klipin e ri per dashurine
 • Zanfina zhvishet dhe i jep ultimatum te dashurit

Thursday, 26 July 2012

Puthja e pare e Veses dhe Big Bastes ndodhi ne veture

Pas Vesës, edhe Big Basta ka vendosur të flasë për lidhjen e tij me këngëtaren nga Kosova.

“Kemi gati një vit bashkë, por na duket si një jetë, shpresojmë që të jetë e pafund”, ka thënë reperi për Gazetën Shqiptare.

Arsyeja pse e kanë mbajtur të fshehur lidhjen, sipas Bastës, është për të shijuar “në maksimum momentet tona të para, sepse në fund të fundit jemi njësoj si njerëzit e tjerë”.

Ai ka thënë se “Vesa është gjithçka që një femër duhet të jetë - e sigurt, e vullnetshme, suportuese dhe shumë e ëmbël”, ndërsa ka treguar se puthjen e parë e kanë shkëmbyer në veturë.

“Ishte në një vend afër shtëpisë sime, në makinë të parkuar. Ishte pak ftohtë dhe u puthëm pa thënë asnjë fjalë”, ka treguar këngëtari. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
First kiss of dew and Big Bastes take place on earth in the car

Sunday, 15 July 2012

Big Basta dhe Vesa Luma, sillen ne publik si burre e grua...

“Big Basta” dhe Vesa Luma pas nje 1 viti lidhje, sillen ne publik si burre e grua

Mesa duket nuk kane c’te fshehin me. Reperi nga Tirana, Gerald Xhari, i njohur si “Big Basta” dhe kengetarja kosovare Vesa Luma jane shfaqur me shume se nje cift i dashuruar ne naten festive te promovimit te albumit te tij te dyte me titull “Radio & Club (R&C)” te shtunen e kaluar ne “Muza Park”. Albumi i ri, nje prodhim i “Big City’studio”, u promovua ne festen ku ishin te pranishem miq te shumte artiste te Big-ut. Po ate nate, Vesa eshte prezantuar si e dashura ne krah te tij, duke shfaqur ne publik skena perkujdesjeje, njesoj sic do te bente nje grua me burrin e saj. Nga fotot, qe jane realizuar ate nate, duket se Vesa ka madje autoritet ndaj Bigu-t, pasi eshte pare ta mbaje nen kontroll, duke mos e lene per asnje moment vetem. Ndersa Bigu nga ana e tij duket se eshte i dashuruar pas saj, duke lene te kuptohet se per te, Vesa ka qene burimi i frymezimit per 20 kenget e albumit te ri.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online