All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Big Boy Nitti-Arianit Dobraj. Show all posts
Showing posts with label Big Boy Nitti-Arianit Dobraj. Show all posts

Monday, 13 May 2013

Reperi shqiptar ne “Bollywood Awards India” (Video)

Në botën e artit njihet si Big Boy Nitti, por në fakt quhet Arianit Dobraj dhe është reperi i parë shqiptar që e shohim të nominuar me këngën e fundit në “Bollywood Awards India”.

Kënga mban titullin “Wafa” dhe është në duet me këngëtarin e njohur të huaj Shakeb Rashid.

Reperi është nga Kosova po ka vite që jeton në Belgjikë, ndërsa ka shumë këngë dhe bashkëpunime me këngëtarin e njohur amerikan Zeg-z, si dhe me shumë artistë të tjerë internacionalë.

Arianiti është martuar me një modele të njohur shqiptare në diasporë, ndërsa së shpejti pritet të sjellë hite të tjera edhe në gjuhën shqipe, ndërsa urojmë që të fitojë në Indi kënga e tij./Maksim Gjokaj/.Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian rapper "India Bollywood Awards"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online