All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Big D. Show all posts
Showing posts with label Big D. Show all posts

Saturday, 13 October 2012

Linda Halimi “hot” me burrin e saj

Tashmë ata janë të konfirmuar zyrtarisht se janë të martuar me njëri-tjetrin, këngëtarja Linda Halimi dhe reperi me ngjyrë Big D.

Pak ditë më parë Linda kishte sjellë disa foto shumë të nxehta dhe seksi, kur tregonte trupin e saj gati edhe Top-Less.

Por do të thoni ju se ku ka qenë Big D, ja ku është edhe ai ka realizuar foto shumë “hot” me nusen e tij shqiptare. Fotot janë realizuar në studion e fotografit  të njohur shqiptar Veton Osmani./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda Halimi "hot" with her husband

Now they are officially confirmed that they are married to each other, the singer Linda Halimi and black rapper Big D. A few days ago Linda had brought some pictures very hot and sexy when showing her body about the Top-Less.

But I will tell you where he was Big D, here is the photo he realized too "hot" with his bride Albanian. Photos have been realized in the studio of renowned photographer Albanian Veton Osmani. / Albavipnews/

Thursday, 4 October 2012

Linda i prezanton burrin presidentes

Me ftesë të Presidentes së Republikës së Kosovës, Linda Halimi, ka performuar sot  në Samitin Ndërkombëtar të Gruas në Prishtinë.

Por këngëtarja ka realizuar këtë fotografi që po shihni një ditë më parë gjatë provave ku duket se ia ka prezantuar bashkëshortin e saj, Big D, presidentes Atifete Jahjaga.

A thua vallë presidentja e ka pagëzuar këngëtaren me zërin e madh për këtë lidhje./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda presents president husband

At the invitation of the President of the Republic of Kosovo, Linda Halimi, has performed today on International Women's Summit in Pristina. But the singer has accomplished this file you are viewing a day earlier evidence which shows that it has introduced her husband, Big D, President Atifete Jahjaga.

A as to whether the president has dubbed singer with great voice for this connection. / Albavipnews /

Friday, 10 August 2012

Linda Halimi: Disa shqiptare me kercenojne pse u lidha me Big D...

Linda Halimi: Shqiptaret me kercenojne pse u lidha me Big D

Kengetarja Linda Halimi ka kerkuar falje per ate qe kishte thene dite me pare qe “shqiptaret jane popull i cuditshem”, duke thene se nuk e ka ditur se ka prekur ne seder gjithe shqiptaret me nje thenie te pa qellimte. “Ndonese s’kam dashur te tregoj publikisht qellimin pse i kam shkruar ato fjale, duke e lene si dicka te parendesishme, tani po e ndiej si obligim te tregoj historine qe fshihet pas atij statusi”, ka shkruar Linda. Kengetarja ka thene se per nje muaj rresht disa psikopate jane duke e bezdisur familjen e saj. “Gati nje muaj rresht, disa psikopate i bezdisin te gjithe familjaret e mi me telefonata dhe kercenime e fyerje te renda, deri ne momentin qe une ne kulmin e nervozizmit dhe bezdisjes shkrova fjale te renda dhe ofenduese (jashte karakterit tim), ku gjeneralizova te gjithe shqiptaret. Kerkoj publikisht falje me shume respekt e perulje per ofendimin e hidhur e te pamenduar qe e kam bere”, ka shkruar Linda. Linda ka thene se nuk ka mundur te jete e tolerueshme kur per kete behet shenjester familja e saj, por ajo eshte krenare per publikun e saj kosovar dhe shqiptar.

Friday, 3 August 2012

Linda Halimi, martohet apo jo?!

Linda Halimi, pse nuk e pohon martesen me Big D

23-vjecarja qe eshte shnderruar ne harkun e nje kohe te shkurter ne nje femer sharmante dhe elegante, nuk deshiron ta pranoje se ka vene kurore me te fejuarin e saj, reperin amerikan me ngjyre Big D. Ne fakt, qe te jemi te sakte, kengetarja me vokal te admirueshem, Linda Halimi, nuk e ka pranuar ndonjehere se eshte fejuar me te, ndonese vazhdimisht poston video dhe foto me te. Rasti me i fundit ka qene ai i dy neteve me pare, ndersa ajo se bashku me Big D., kane qene te ftuar per darke ne shtepine e ambasadorit amerikan ne Prishtine, Christopher Dell. Ne fundjave u perhap lajmi se Linda tanime eshte nje femer e martuar (te pakten ne gjendjen civile) dhe se po mendon te shperngulet ne drejtim te Amerikes (nje enderr e hershme kjo per te), ku do te jetoje ne shtepine e bashkeshortit, i cili per momentin jeton ne Kosove. Linda, ne rrjetin social te FB-ut ka shkruar: “Martohet Linda Halimi?! E vertete apo jo?! Historia vazhdon…” He pra Linda, se edhe Beyonce po te ishe, do e kishe ndare mendjen qe ta pranoje, apo po pret edhe ti ndonje oferte joshese per ndonje kopertine reviste modeste?! /standard/

Tuesday, 3 July 2012

Linda Halimi, biznes dhe muzike njekohesisht

“Sonte në studio te Florent Boshnjaku , incizoj dy këngë përnjëherë ! Këtë javë gjithashtu xhirohen dy videoklipe .”

Ky ishte komenti në murin e facebookut të këngëtarës Linda Halimi, e cila jo vetëm që bisnezi po i ecën shumë mirë, dhe mendja për ta braktisur Kosovën i ka ikur, por edhe do të sjellë këngë të reja dhe videoklipe.

Linda si duket ka marrë energji shumë pozitive, edhe falë personit të saj të dashur Big D, që e ndihmon dhe i qëndron shumë pranë asaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda Halimi, business and music simultaneously

"Tonight in the studio of Boshnjaku Florent, record two tracks at once! This week also xhirohen two video clips. "This was the comment on the Facebook wall of gengetares Linda Halimi, which not only bisnezi is doing very well, and mind to leave Kosovo has gone, but will also bring songs new video clips.

Linda apparently received very positive energy, also thanks to her beloved person Big D, which helps and is very close to it. / Albavipnews /


Tuesday, 19 June 2012

Baboo Darabuka promovojne albumin, mungojne VIP (Video)


Djemtë e grupit Baboo Darabuka dhe DJ Benity kanë provuar pak ditë më parë albumin e tyre të parë me titull “Part 1” dhe njëkohësisht edhe videoklipin e tyre të ri me titull “Hot girl”, në bashkëpunim me reperin me ngjyre Big D.

Por në Sheshin 21 në Prishtinë ku e kanë organizuar këtë promovim, janë dukur vetëm fansa të tyre, dhe thuajse asnjë Vip.

Vetëm nëse llogarisim praninë e këngëtares Kaltrina Selimi, apo vetë Big D dhe Linda Halimi, apo edhe Cekiq që u panë në këtë mbrëmje, megjithatë djemtë kanë sjellë me istrumentat e tyre edhe atmosferë për fansat që ishin aty./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Baboo Darabuka promote the album, there are no VIP

Boys group and DJ Baba Darabuka Benity have tried a few days before their first album titled "Part 1" and also their new video clip titled "Hot girl", in collaboration with black rapper Big D. But in Square 21 in Pristina, where they organized this promotion.

Wednesday, 9 May 2012

Big D: Mezi pres te martohem me Linda Halimin

Big D: Mezi pres te martohem me Linda Halimin

Mund te hyje ne historine e show biz-it si nje nga deklaratat me te bukura te dashurise te bera publike. Eshte mesazhi qe i fejuari i kengetares Linda Halimi i ka shkruar te dashures se tij. Ja sesi deklaron publikisht ai. “Dedikuar gruas time: Te dashuroj dhe mezi pres te martohem me ty. Faleminderit qe me pranove te jem pjese e jetes tende. Ti me ke ndryshuar boten, ti me bere te shnderrohem ne nje burre me te mire. Njerezit mendojne se une mund te te braktis, por ti e di qe une nuk te le te shkosh. Une do te te dua dhe do te trajtoj si mbretereshe deri ne diten qe do te kem jete. Do te behem mashkulli qe cdo femer enderron te kete. Te dua vajza ime”. Kjo pusulle mbyllet me frazen klasike. “Nga mbreti yt Big D”. /bluetooth/

Linda Halimi martohet ne qershor ne Xhamajka...

Linda Halimi, dasmen ne qershor ne Xhamajka

Kohet e fundit, kengetarja Linda Halimi ka qene nje nder personazhet me te perfolur te shtypit roze. Cdo jave ajo ze faqet e gazetave me nga nje histori te ndryshme, fillimisht per lidhjen me menaxherin e saj me ngjyre, me pas per faktin qe u vuri nje cmim prej 200 dollaresh intervistave te veta dhe se fundmi per debatin publik qe pati me Anila Kalleshin, estetisten se ciles i besoi trupin dhe renien nga pesha per me shume se 20 kg. Megjithate, ne nuk do te merremi me asnje prej ketyre ceshtjeve te konsumuara tashme ne media, sepse lajmi qe kemi eshte ekskluziv. Linda ka caktuar daten e marteses se saj, qe do te jete ne muajin qershor. Ka vendosur t'i thote lamtumire beqarise dhe te kurorezoje dashurine e saj aq te perfolur nga media. Dhe kete ka zgjedhur ta beje pikerisht ne vendin e bashkeshortit te saj te ardhshem, ne Xhamajka. Kjo do te shenoje nje etape te re ne jeten e Lindes, pasi ajo do te shperngulet perfundimisht ne Amerike, ku ka thene qe e presin projekte te reja dhe bashkepunime te rendesishme, por per te cilat nuk deshiron te shprehet ende pa pasur dicka konkrete. /gazeta paloma/

Tuesday, 24 April 2012

Linda Halimi shume e lumtur me Big D...

JETA ME BIG D, NJE MREKULLI

Kengetarja Linda Halimi ne nje status ne facebook e ka quajtur lidhjen e saj me Big D si nje mrekulli dhe kjo eshte nje arsye se pse ajo zgjohet e lumtur.

“The reason I wake up happy and blessed everyday.. LIFE IS A MIRACLE♥!!!!”, (Arsyeja pse zgjohem e lumtur dhe e bekuar cdo dite...Jeta eshte nje mrekulli), ka shkruar Linda ne postimin e saj bashke me nje fotografi me Big D.

Perndryshe, kengetarja kosovare eshte ne SHBA keto dite, ka incizuar edhe nje kenge perderisa ka humbur edhe peshe dhe per te thuhet se eshte ne diete.

Madje, kengetarja me sa duket ka menduar qe te hap edhe nje qender per dobesim ne Kosove, sidomos per personat qe vuajne nga trashesia. /gazeta express/

Wednesday, 15 February 2012

Zbulohet i fejuari i Linda Halimit

Gazeta jonë e para e publikoi lajmin me disa burime se këngëtarja kosovare Linda Halimi është e lidhur me reperin Big D. Vajza u mundua ta mohojë, ndërsa dje ajo e ka vënë në gisht unazën - simbol i dashurisë në Ditën e të Dashuruarve.

Linda nuk do të tregojë se me kë në Facebokun e saj, ndërsa ne kërcyem për ta parë në portalin e reperit me ngjyrë, Big D, edhe ai e kishte vënë po më 14 Shkurt se është fejuar. Atëherë barazimi ynë del se këngëtarja me zërin e veçantë është fejuar pikërisht me reperin Big D. Ne i urojmë lumturi dhe për ne ata të dy shkojnë si çift, apo jo? /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Husband discovered Linda Halimi

Our first newspaper published the story with several sources that Kosovar singer Linda Halimi is connected with rapper Big D. The girl tried to deny, while yesterday it has placed on the ring finger - a symbol of love Lovers Day.

Linda will show you whom to Facebokun her while we jumped portal to see in black rapper, Big D, even if he had put on 14 February that it is engaged.

Then our equation turns out that the singer with unique voice is just engaged to rapper Big D. We wish them happiness and we both go as a couple, right?/Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Friday, 2 December 2011

Big D, Kosova e Beri Kengetar...

Kosova e beri kengetar Big D-ne

Big-D tashme eshte bere nje emer i njohur ne skenen muzikore kosovare, por edhe ne ate maqedonase.

Muziken e ka filluar krejtesisht rastesisht dhe ate ketu ne Kosove, ndersa tani muzika per te eshte bere aq argetuese, sa me kenaqesi vazhdon te merret me te.

Ne intervisten dhene gazetes “Zeri”, ai rrefen per karrieren e tij muzikore, raportet me Linda Halimin dhe me kengetaret e tjere kosovare.

“Jam menaxher i saj dhe Linda ka nje ze te mrekullueshem dhe e meriton te degjohet neper bote. Nje kengetare si Linda mund te jete nje shembull per artistet tjere te talentuar nga Kosova, per te nenshkruar me kompani te medha te incizimit. Me muzike zakonisht merrem pas punes.”, ka thene Big D. /telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online