All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Big Mama. Show all posts
Showing posts with label Big Mama. Show all posts

Sunday, 21 July 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013
Revista PALOMA, 20 Korrik 2013
 • Besa Kokedhima: Kur rilind nga nje dashuri...
 • Arian Cani braktis TV Klan?
 • Joana u qendron larg meshkujve
 • "Miss World Kosova", Antigona Sejdiu: I trembem gares me me te bukurat e botes
 • Luran Ahmeti, shqiptari qe interpreton ne "Sulltani i Madherishem": Ne Turqi shqiptaret respektohen me shume se ne vendlindjen e tyre
 • Big Mama: Kam trup perfekt!
 • Erik Lloshi, mesazh meshkujve shqiptare: Mjaft i dhunuat femrat!
 • Hermes Nikaj, feston 21-vjetorin e lindjes mes shume VIP-ash
 • Albana Osmani: Rihanna me ka kopjuar!
 • Bar Rafaeli shijon puthjet lesbike me mikeshen
 • Ermal Fejzullahu, baba per here te trete!
 • Mimoza Ahmeti vjen nga Kanadaja per pushime
 • Fejohet Masiela Lusha, i dashuri i propozon ne Hawaii

Friday, 19 July 2013

Big Mama, pa komplekse: Kam nje trup perfekt...

... ndjehet me seksi se kurre

Kengetarja Big Mama tani ndjehet me seksi se kurre, mbase ka arritur te realizoje deshiren e saj ne strukturimin e hijeve trupore. Tani ajo ndjehet e kenaqur me peshen qe ka arritur te pakesoje me mbajtjen e dietave me muaj te tere. Mbase tani ajo i ka dhene fund ketyre dietave, duke thene se tani nuk kursehet fare ne ngrenie te ushqimit.

“Tani jam me e lumtur se kurre per shkak se u kam dhene fund dietave tani e disa muaj dhe vazhdoj te kem nje trup perfekt. Nderkaq sa i perket ngrenies se ushqimit, tani nuk po kursehem fare, po ha cdo gje qe me pelqen dhe nuk mendoj se mund te shtoj peshe sepse nuk i fitoj lehte kilogramet”, ka thene ajo per “Zerin”. Edhe pse ka pasur nje peshe te madhe, Bigu asnjehere nuk eshte ndjere e kompleksuar, mirepo kureshtja per te pare veten me nje trup te bukur, e ka shtyre qe ajo te mbaje diete dhe te pakesoje kilogramet.

“Asnjehere nuk me ka penguar trashesia qe kam pasur ne trupin tim, jam nje tip qe nuk kam fare komplekse. Mirepo deshira per ta pare veten se si do te dukem me nje trup te dobesuar ka bere qe te mbaj dieta per muaj te tere. Dhe tani meqe e kam arritur deshiren dhe kam arritur te kem linja te bukur trupore, nuk kam nevoje te mbaje diete”, shton ajo. Bigu tani ne kete sezon vere do te beje edhe disa jave pushim ne ndonje plazh te bukur jashte vendit. Mirepo ende nuk ka vendosur se ku dhe me ke do t’i beje keto pushime.

Monday, 15 July 2013

Big Mama, kerkon nje burre te forte...

Big Mama
Mashkulli im duhet te jete burre, i zoti per shtate gra

Ajo di te vije ndryshe cdo here tek fansat e saj, ben gjera ndryshe dhe eshte karakter ndryshe nga te gjitha kengetaret e skenes muzikore shqiptare. Kete nuk e themi vetem ne, por e konfirmojne edhe dashamiresit e muzikes moderne shqiptare. Fjalen e kemi per Big Mama-n, e cila edhe pas kaq vitesh karriere artistike vazhdon te jete IN dhe shume e dashur per publikun shqiptar, jo vetem per kenget qe sjell, por edhe per natyren sport dhe mjaft origjinale qe shfaq ne daljet publike. Pas suksesit qe kishte me kengen e fundit, momentalisht Big Mama po punon me disa projekte te tjera, qe do t’i prezantoje shume shpejt ne ekran. E nderkohe qe preferon te punoje “pak e sakte”, ajo nuk le pas dore veten dhe pushimet verore qe duket se e mbushin me adrenaline. E shquar per nje komunikim te drejtperdrejte mediatik, e tille vjen edhe ne “Koha Jone”, ku nder te tjera, Big Mama rrefen hapur raportin qe ka me koleget, famen, meshkujt, suksesin, pushimet dhe veten…

Sunday, 9 June 2013

Big Mama, tradhtohet nga miqte me te mire...

Big Mama promovon videon, tradhtohet nga miqte e saj

Te premten e 31 majit, kengetarja Big Mama ka sjelle projektin e saj muzikor me te ri, duke u rikthyer bukur serish ne tregun muzikor shqiptar. Kenga mban titullin “Ku mbeti dashuria” dhe eshte realizuar nga Cekic dhe Vig Popa, ndersa videoja nga produksioni “Entermedia”. Per te sjelle nje promovim ndryshe dhe shume madheshtor, kengetarja Besiana Mehmeti, kishte menduar te ftoje shume miq, te cilet shumica i munguan, sidomos artistet shqiptare nga Maqedonia, gje per te cilen ne fakt Bigu nuk eshte ndier mire, por ka arsyetuar se me siguri kane pasur pune dhe koncerte. Ndersa ishte Blero, Cekic, Adelina Tahiri, Fjolla Morina, pyesim se ku ishin miqte e saj me te mire, Shpat Kasapi, Adrian Gaxha apo Tuna? Por ne ishim aty, dhe promovimi fale energjise dhe mendjes pjellore te Big Mames ka shkuar me se miri, mbajtur ne nje nga restorantet e njohura ne hyrje te Shkupit, ku ne ju sjellim nje foto nga prerja e tortes ne kete mbremje.

Saturday, 8 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 8 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 8 Qershor 2013
 • Video Festi muzikor, triumfon Flori. Elvana & Nora, pa te brendshme. Beqaret e tapetit te kuq nuk kane kuraje te prezantojne partneret. Tuna dhe suksesi i "zogut" te saj. 
 • Joana: Si perfundova ne spital nga stresi, Anaidi me shfaqi shenja xhelozie dhe pendese
 • Elones i thyhet zemra na Rike, krijohet hendeku mes dy vajzave te perfolura te "BB"
 • Merr fund martesa e Almes dhe Shkelqimit te "BB4". Shkelqimi: Kishim divergjenca, nuk mbajme inate dhe meri per hir te vajzes 8-muajshe
 • Ilir Beqiri: Ja pse nuk duhej te fitonte Anaidi. Rikthehem pergjithmone ne Shqiperi, planet pas "Big Brother", per karrieren dhe Anisen
 • Ariani dhe Joana rregullojne marredhenien
 • Ish-banoret drekojne per here te pare jashte shtepise
 • Shperthen Shpendi pas daljes nga BB, i fut duart Jonildes

Tuesday, 4 June 2013

Fjolla dhe Besiana, mikeshat seksi

Një nga mikeshat e saja më të mira që nuk ka munguar në promovimin e videos më të re “Ku mbeti dashuria” të Big Mamës, ka qenë edhe këngëtarja Fjolla Morina.

Madje e  veshur tepër seksi ajo jo vetëm ia ka uruar këtë rikthem të bukur Besianës, por edhe e ka zbukuruar këtë festë ku të dyja janë dukur mjaft seksi.

Kënga më e re e sapo lancuar e Big Mamës është pritur shumë mirë, ndërsa Fjolla shumë shpejt pritet të sjellë dicka të re gjithmonë nën firmën e Flori Mumajesit./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fjolla and Besiana, sexy girlfriends

One of her friends her best to not miss videos promoting the new "Where is the love" of the Big Mame, was the singer Maja Morina. Even more sexy wearing it not only congratulated the Besiana rikthem beautiful, but also has decorated this holiday where both are showing enough sexy.

Saturday, 18 May 2013

Bigu, me videokenge kushtuar dashurise...

Big Mama: Meshkujt shkojne e vijne

“Ku mbeti dashuria” quhet kenga e kengetares se mirenjohur Besjana Kasami, e njohur si Big Mama, e cila se shpejti do ta sjelle per adhuruesit e saj. Sipas Bigut kenga ne fjale trajton nje teme dashurie per ndarjet mes dy te dashuruarve qe ne shumicen e rasteve viktime mbetet gjinia femerore, dhe nepermjet kesaj kenge Bigu ka dashur qe te percoj nje mesazh te caktuar per te gjithe femrat.

“Kenga ka nje tekst te mrekullueshem, te realizuar nga Vigani i grupit ‘Kaos’, qe bene fjale per ndarjet ne mes cifteve dhe si gjithmone femra eshte ajo qe e vuan. Mirepo une kam dashur qe me kete kenge tu them te gjitha femrave qe mos vuani, mos u merzitni ‘mos t’ua ndine’ sepse po shkon njeri vjen tjetri”, ka thene Bigu per “Zeri”.

Saturday, 27 April 2013

Revista BLUETOOTH - 27 Prill 2013

Revisa BLUETOOTH, 27 Prill 2013
 • Per ke do te votojne VIP-at?! Kush ka bere "like" Berishen dhe kush Ramen?!
 • Eralda Hitaj, ne pritje per t'u bere nene e nje vajze
 • Ami pret djale: Ermali, baba i kujdesshem!
 • Rezarta Shkurta, fotot e para te shtatzenise.
 • Fotot e 1-vjetorit te djalit te Ingrid Gjonit
 • Ciljeta pozon me mamin dhe vallezon me babin
 • Big Brother; Xhimi, 9 vite pa e takuar djalin, tani eshte 20 vjec; Joana kerkon te bej testin e shtatzenise
 • Kur pozon Big Mama
 • Rrefehet Xhimi i "Big Brother": Me gruan e pare, njohja, martesa dhe femija brenda 11 muajve. Kozeta, bashkeshortja e Xhimit: "Une ia plotesova formularin, jam e kenaqur qe mori pjese"
 • Anjeza Shahini, specialiste ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve
 • Klajdi Musabelliun e pushojne nga puna

Wednesday, 17 April 2013

Big Mama rikthehet me foto

Këngëtarja Big Mama, pas disa peripecive jo të mira në jetën e saj, pas incidentit të ndodhur vitin e kaluar me humbjen e një miku të saj të mirë, si duket po e merr veten.

Ajo këto ditë është rikthyer me një set fotografik të realizuar në Maqedoni nga Ani Dimi, dhe ku artistja duket mjaft e lumtur. Besiana siç quhet në të vërtetë, ka premtuar edhe projekte të reja muzikore, pas një pauze që bëri. M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Big Mama back with photos

Singer Big Mama, after several vicissitudes not good in her life, after the incident happened last year with the loss of a good friend to her, apparently reeling.

These days she is back with a camera set to be implemented in Macedonia by Ani Dimi, and where the artist seems quite happy. Besiana it is actually called, has promised new musical projects after a break he did. M. GJ.

Saturday, 6 April 2013

Revista BLUETOOTH - 6 Prill 2013

Revista BLUETOOTHRevista BLUETOOTH, 6 Prill 2013
 • Valbona Coba: Ju rrefej ditet e para me Aiden! Simboli i bukurise shqiptare rrefen nga SHBA, gjithcka, qe nga momentet kur e mori te voglin per here te pare ne krahe e deri tek netet pa gjume
 • "Big Brother": Pas Elenes, edhe Joana e nxjerr ne shesh. Mamaja: Anaidi vendos vete, s'bej asnje koment per Joanen. Vigani: Elena me ka dale nga qejfi, kam ulur veten!
 • Bleona "cmend" publikun gay! Fotot e kengetares mes komunitetit LGBT ne Palm Springs
 • Intervista; Ilda, vajza qe ju ben ta doni sportin!
 • Performancat e kopjuara ne "X Factor"
 • Zhvishet edhe Elvana!
 • Rikthehet "Produkt 28"
 • Big Mama behet serish "BIG"
 • Te rejat e BB6; Joana: Elona, histerike, injorante, katundare e shkrete; Anaidi-Joanes: Me kete sjellje do dalesh nga shtepia; Olta: Nuk ndjej per Ilirin, e shoh si shok; Marselini-Ilirit: S'ke per te fituar kurre!

Wednesday, 13 March 2013

Ja, edhe Big Mama me ndryshe

Në suplementet e Tiranës u fol ditë më parë, duke u pasqyruar edhe me foto, natyrisht që me leje dhe dëshirën e këngëtares Big Mama, ku ajo shihej duke iu nënshtruar një liftingu për fytyrë dhe fryrjes së buzëve.

E, në fakt, ja ku jua sjellim në këtë foto Big Mamën më ndryshe, ku vihen në pah sidomos buzët e zmadhuara.

Kaq shumë duket më ndryshe, saqë disa e kishin komentuar këtë foto, duke pyetur nëse është vërtet këngëtarja Big Mama apo jo. M.GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here, Big Mama differently

In Tirana supplements was spoken days earlier, reflecting the picture, of course with the permission and desire of the singer Big Mama, where she was seen undergoing a lifting for the face and lips distension.

And in fact, here we bring you this picture Big Mame different, which highlight particularly exaggerated lips. So many seem different, that some had commented on this photo, asking if it's really singer Big Mama or not. M.Gj.

Sunday, 10 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 9 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 9 Mars 2013
 • Shpati: Aferditen e ndava une. Nuk ka shanse per ribashkim! Cifti ndahet pas 6 vitesh fejese. Dyshohet se shkaku i ndarjes u bene fotot e Aferdites me Leonardo Di Caprion, te publikuara pak jave me pare ne mediat boterore dhe shqiptare. Aferdita: Do te flas ne kohen e duhur per ndarjen!
 • Zbulohet lidhja e djalit te Fatos Nanos me 24 vjecaren, pas kerkeses per divorc
 • Big Brother; Flet Franko, vellai i Marselinos: Nuk eshte turp te punosh si zhigolo. Une di jo 1, por 11 sekrete te tij
 • Paparazzi; Kastro Zizo kapet mat ne pub duke u perkedhelur me nje brune
 • Flet motra: Asnje nga meshkujt ne shtepi nuk eshte ne shijet e Elenes
 • A mund te jete kjo gruaja e Xhimit?
 • Anaidi ka pasur tri lidhje serioze me vajza me pozite, me Joanen po ben loje. Flet miku i ngushte, Emiliano: Me nje vajze shkodrane prishi lidhjen, se ajo filloi te merret me politike

Big Mama, serish fryn buzet...

Per here te dyte, Big Mama zmadhon buzet dhe i ben lifting fytyres

Ka udhetuar perseri ne Turqi, por kete radhe per nje pune tjeter e jo per te realizuar ndonje projekt muzikor. Vizita e Big Mames ne Stamboll kishte te bente me zmadhimin e buzeve, si dhe nje lifting te fytyres. Ndonese i kishte vene vetes kusht qe per nje kohe te shkurter me ane te nje diete natyrale dhe ushtrime gjimnastikore ne natyre, te largonte dhe ata pak kilograme te padeshiruar ne trup, Big Mama kishte menduar qe nje rregullim estetik ne fytyren e saj nuk do te ishte keq, keshtu qe ajo behet femra e pare shqiptare e cila flet dhe pranon hapur nderhyrjet qe ka bere deri me tani. Ajo eshte dhe nje nga emrat e skenes qe deshiron ndryshime dhe freski, keshtu qe ka marre rrugen per ne Turqi te klinika e njohur boterore FBM, te kirurgu Hayati Akbas,, ku Bigu edhe me heret ka bere disa nderhyrje. Nderkohe, ne mesojme se pas kthimit nga Turqia, kengetarja do te filloje xhirimet e klipit te ri, kenge kjo e cila pretendohet te jete nje nga hitet e kesaj vere dhe ne po e presim.

Sunday, 3 March 2013

Big Mama feston 27-vjetorin...

Big Mama
Big Mama mbush 27 vjece, feston e rrethuar nga miqte

Kengetarja e njohur maqedonase, Big Mama, ka festuar 27-vjetorin e lindjes e rerthuar nga miqte e saj te shumte artiste, te cilet kane menduar si ta surprizojne sa me shume miken e tyre. Ata i kane pergatitur nje torte speciale, me elementet e pianos, nderkohe qe kane festuar plot zhurme dhe alegri, karakteristika te tipit te saj. Kete vit, Big Mama premtoi se do te shfaqet me shpesh neper ekranet telvizive, per shkak se ka menduar qe te rikthehet edhe me fuqishem, pasi ka muaj qe fansat e saj nuk kane degjuar ndonje kenge te re. Big Mama e ka marre shume seriozisht kete vit karrieren, duke ndryshuar dhe “look”. Ajo do te shfaqet keshtu me floke me te shkurter kacurrele, si dhe grim te lehte. Me pare jemi mesuar te shohim tjetersimet e saj ekstravagante, ne pamje me grim te renduar dhe eksperimentime me floket.

Saturday, 2 March 2013

Revista PANORAMA PLUS - 2 Mars 2013

Revista PANORAMA PLUS, 2 Mars 2013
 • "Big Brother": Marselino, jeta e djalit qe shiste seksin me para. Zbulohen talasemikja, i martuari dhe sekrete tjera
 • Merr fund martesa e djalit te Fatos Nanos, kerkesa per divorc mberrin ne Gjykate
 • Ermali, ja me ke e ka zevendesuar Francesken, zbulohet e dashura e re
 • Albano: Femrat enderrojne super meshkuj, pastaj martohen me ne. Aktori i humorit tek "2XL", zbraz gjithe humorin dhe ironine e tij per veten, femrat, artistet dhe politikanet
 • "Big Brother"; Flet i dashuri, fotografi Endrit Mertiri: Ju rrefej si e njoh une Elenen; Shpendi, milioneri nga Kosova qe kycet ne "Big Brother"; Pasioni i Arsimit per te fotografuar femrat seksi, flet ish-e dashura
 • "Big Brother", sekretet tjera; Eldora: Jam talasemike; Iliri: Di 1000 tekste kengesh permendesh; Anaida: Ushtroj Taekwondo; Xhimi: Jam i martuar; Elena: Ne moshen 4 vjecare ka pire duhan per arsye shendetesore; Altina: Jam fanse e Real Madridit; Shpendi: Prej 11 vjetesh kujdesem per nje person me nevoja specifike; Joana: Kam 100 pale kepuce; 

Saturday, 12 January 2013

Revista PANORAMA PLUS - 12 Janar 2013

Revista PANORAMA PLUS, 12 Janar 2013
 • Mirjeta e "BB" zbulon intimitetet. Pas marteses, pret nje femije dhe merr dhurate makine BMW X5.
 • Laura Vorpsi: Perse me perzgjodhi Berisha si zedhenese e selise blu. Flet pedagogia e Drejtesise: Frika ime para kamerave kur lexoj deklaratat! Foto seksi m'i kane vjedhur. Nuk me intereson modelingu apo televizioni, ne ekran vetem per Partine Demokratike
 • Jonida Vokshi: Receta sekrete e lidhjes sime te gjate. Vokshi: Se shpejti do me shihni edhe si regjisore.
 • Franceska e "BB5" aksidentohet me makine, peson fraktura ne trup
 • Kastro Zizo: Une doktor i dashurise, tani mekataret me rrefehen mua. Kastro: Martesa me dashuri zgjate shume pak
 • VIP-at ne ski, Drenusha & Ledri ne Brezovice, Emina me te dashurin ne Montage Deer Valley
 • Diellza Kolgeci provokon ne dimer me bikini

Saturday, 22 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 22 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 22 Dhjetor 2012
 • Aurela Gace zbulon intimitetet: "Skerdin e putha vete e para". "Me parat e Arjan Canit do bej gjoksin"
 • Franceska dhe Ermali: Ja dilemat e rikthimit se bashku! Ermali: Per momentin afrimitet shoqeror, rikthimin le t'ia leme kohes!
 • Ardian Bujupi: Ata qe po me lakojne si fitues, po me prishin shume pune!
 • Rezarta perfundimisht e pafajshme, mbyllet ceshtja me Rozana Radin
 • Miss Kosova, Diana Avdiu, fiton "Miss Fotozhenia" dhe kontrate me "Trump Model Management"
 • "Fucking Bitch" i Fjolla Morines ndez debatin e fansave
 • Kryeministri Berisha pritet t'i nderroj vitet ne "Apartamentin 2XL"
 • Sot finalja e Festivalit: Surprizat e veshjeve dhe performancave. Edhe Rosela, Vesa e Flaka pretendente per trofeun
 • Misset sakrifikojne floket per te dhene nje mesazh senzibilizues. Missi i pare i Kosoves, Aferdita Paqarada, e diagnostikuar dikur me kancer, organizon sfilaten e vecante.

Monday, 5 November 2012

ALBA FLASH NEWS: 5 Nentor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Per shkak uraganit "Sandy", Rita Ora detyrohet te shtyj dy koncerte, ate ne New York dhe Filadelfi, ndersa behet e ditur se do kthehet prape me 17 dhjetor.
 • Ministri i Kultures, Memli Krasniqi, eshte shprehur krenar qe ka qene pjese e klipit "Shine Ya Light", ndersa disa e kritikojne se nuk ka bere shume qe te levdohet.
 • Eliza Dushku publikon 25 gjerat qe njerezit nuk dine per te
 • Zanfina ne nje interviste per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt"
 • Rob Kardashian publikon dy foto me Rita Oren ku ata shihen te afeksionuar ndaj njeri-tjetrit
 • Gjyste Vulaj publikon fotot e saj, 6-muajshe shtatzene
 • Shkendije Mujaj ne nje interviste per "Tung": Jam me seksi se Kim Kardashian!

Wednesday, 31 October 2012

Big Mama serish ne diete

Para disa vitesh fal dietes dhe palestres, ishte raportuar ne media se Big Mama kishte humbur plote 14 kilogram.

Dhe nje kohe ajo shijoi nje forme perfekte per habi te te gjitheve dhe madje, as emri "Big" me nuk i shkonte.

Por, si duket, gjerat tani kane ndryshuar pasi kilogramet jane kthyer dhe ajo eshte futur serish ne diete.

"Ushqimi im i ri SlimLine, hajde ta shofim sa do dobesohemi", ka shkruar Big Bama ne rrjetin Facebook.

Veren qe shkoi, Big Mama ka perjetuar nje ankth te thelle pas aksidentit ku humbi shokun me te ngushte. Mesiguri, edhe kjo duhet te kete ndikuar ne gjendjen e saj shendetesore duke kthyer kilet e teperta. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 18 August 2012

Big Mama, pas aksidentit, rri larg plazheve dhe aktiviteteve muzikore...

Big Mama

Lirimin e kisha vetem shok, te dashurin e kam shendosh e mire

Kengetarja Big Mama gradualisht eshte duke e marre veten nga rasti tragjik qe pesoi muaj me pare ne liqenin e Struges, ku humbi jeten shoku me i ngushte i saj, Lirimi. Tani po behen rreth dy muaj qe Bigu ka anuluar te gjitha aktivitet e saj muzikore, madje duke e mbyllur veten ne shtepi.

Ajo na ben te ditur se i ka anuluar edhe pushimet verore deri me tani, nderkaq ne fund te ketij muaji planifikon te vizitoje disa shoqe ne Norvegji dhe SHBA, duke mos dashur te vizitoje asnje plazh bregdetar.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online