All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bjordi Mezini. Show all posts
Showing posts with label Bjordi Mezini. Show all posts

Monday, 17 June 2013

Revista PALOMA - 15 Qershor 2013

Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
Revista PALOMA, 15 Qershor 2013
 • Vildane Zeneli: Po te me njihni nga afer, do dashuroheni me mua!
 • Bjordi dhe Joana me shume se vetem miq?
 • Klajdi Haruni: Sa mire kur je beqar!
 • Alberie Hadergjonaj: Cmimin e doja, por nuk shqetesohem...
 • Kush eshte i dashuri i Oltes se Big Brother?
 • Fituesja e Gjeniut te Vogel 5, Inis Neziri: E dija qe do fitoja! Enderroj skenat boterore!
 • Anet e buta te djemve te forte; Kastro Zizo: Me pelqejne femrat qe nenshtrohen!
 • Jonida Maliqi arratiset me djalin
 • Post Big Brother: Cilat jane miqesite qe i rezistuan lojes?
 • Pese vjet "AS": Ciljeta sfilon bashke me djalin
 • Mc Kresha falenderohet nga lojtari i Liverpool-it
 • Adelina Tahiri pushton Maqedonine
 • Nga Niko Komani: Tendencat e thonjeve vere 2013
 • 1 Minute me Adela Mansakun dhe Rudi Hizmon

Saturday, 15 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 15 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS, 15 Qershor 2013
 • Anaidi & Joana, sfide njeri-tjetrit me partnere te rinj
 • Futbollistet e Kombetares, namin me femra pas ndeshjes me Norvegjine. Loriku kalon naten me Genta Ismajlin! Ujkani preferon Riken e "BB", shkeputet nga miqte; Edgar Cani puthet me nje kacurrelse
 • Sali Berisha, mysafir ne "2XL", regjisori: Cfare pritet ne 25 minuta improvizim
 • Eldora: Ditet jashte "Big Brother" po i kaloj me Shpendin. Mendoj se partneri im duhet te kete karakteristika te tjera nga ai. Eldora: Te lumtur te ben personi i duhur dhe paraja
 • Qetsori: Jam i angazhuar ne fushate, kam ambicie ne politike
 • Anaidi merr oferte per post drejtues ne administrate dhe oferta te tjera joshese
 • Iliri i "BB6" po shijon jeten e Tiranes me Anisen
 • Bjordi ne shoqerine e vajzes se Alberto Castagna
 • Vigani i "BB6" shfaqet ne publik me nje vajze seksi

Sunday, 26 May 2013

Bjordi, regjisor i klipit te Noizy-t

Bjordi behet regjisor i Noizit dhe aktor te klipi i Alberie Hadergjonajt

Bjordi Mezini, djali simpatik qe u be i njohur te “Big Brother 2″, gjithnje ka shprehur deshiren e tij per t’iu perkushtuar botes se filmit dhe regjise. Me sa duket, tani ka ardhur momenti qe ai ta materializoje kete deshire. Pak dite me pare, ai ka qene i angazhuar ne nje projekt shume serioz, sic eshte regjistrimi i klipit te ri te kengetarin hip-hop, Noizy-t. Bjordi ka marre persiper te beje regjine e klipit, se bashku me mikun e tij, regjisorin e “Pop Channel”, Erion Bubullima. Kenga “No worries” pritet te jete suksesi i tij i radhes. Kesaj here ai vjen per dashamiresit e muzikes se tij me nje teme sociale. Ai shfaqet si djali i lagjes, i cili prek perdite hallet e fqinjeve te tij dhe i fton politikanet qe te vijne edhe ata ne lagjen e tij te shohin se c’ndodh.

Saturday, 25 May 2013

Revista BLUETOOTH - 25 Maj 2013

Revista BLUETOOTH, 25 Maj 2013
 • "Malagata"; Ronela: Macja e zeze me ka ndjekur gjithe jeten. Ju rrefej amanetin e tim eti; Elgit Doda: Surprizat nuk kane te sosur, se shpejti me nje kenge solo
 • Joana e "BB6": Jani me kerkoi te ktheheshim bashke. Mendimi im per banoret. Anaidi mashkulli qe dua perkrah meje. 
 • Dafina Zeqiri: Kam 23 vjet pa folur me babin; E verteta e fejeses me Dj Blunt. "Videofestin" kete vit do ta ndjek nga New York-u.
 • Aurela Hoxha, josh me linjat
 • Albano Bogdo semure, mungon ne "2XL" prej tri javesh
 • Vigani: Anaidi fitues, Rikja dhe Iliri s'meritojne finale. Ne facebook 4000 kerkesa e 1000 mesazhe brenda ores. S'e kam takuar te dashurin e Elenes, nese do, eshte i mireseardhur.
 • Falemnderit Elhaida!
 • Noizy xhiron klip me Bjordin
 • Perballja e pare mes Rovena Stefes dhe gocave te "Thumb"
 • "Bota jone ti!" - koncepti krijues pas fushates se AMC

Friday, 26 April 2013

Jua prezantojme kuzhinier Bjordin

Shpeshherë janë vajzat ato që pyesin se ku ka humbur djaloshi simpatik i “Big Brother 2”. Ja ku jua sjellim Bjordin, që si duket i ka hyrë profesionit të kuzhinës dhe ka vite që jeton në Itali.

Bjordi dihet tashmë që ish të dashurën e ka harruar, Adelajdën, që mezi ia dhuroi një puthje kur luante lojën në këtë realiti-shou.

Derisa ajo ka nisur gazetarinë, Bjordi është rehatuar sërish në Itali dhe, sipas një lajmi që një vit më parë jua sollëm ne si gazetë, ai është në lidhje me një vajzë të huaj. M.GJ

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Present you the chef Bjordin

Often, those girls are wondering where the charming boy lost "Big Brother 2". Here we bring you the Bjordin, who apparently entered the culinary profession and has years of living in Italy.

Monday, 4 March 2013

Revista PALOMA - 2 Mars 2013

Revista PALOMA, 2 Mars 2013
 • Nje fillim i ri per Bjordin: E kam mbyllur me te shkuaren!
 • Jeta Faqolli: Kur je singell mungon seksi i rregullt!
 • Big Brother: Arsimi ndahet nga e dashura per t'u futur ne "Big Brother"; Iliri i BB, i dashuruar me nje 61-vjecare; Elena ne shtepine e BB, pa breke
 • Arbana Osmani: Nuk jam shtatzene!
 • Blendi Fevziu rrefehet per pas-kuintat e "Opinion", familjen dhe pasionet. "Personazhet e showbiz-it, qesharake dhe false
 • Rudina Magjistari, prezantuese e "Gjeniut te Vogel"
 • Alisa Braho ne lidhje dashurie me ish-te fejuarin e Ingrid Gjonit
 • Sekretet e banoreve te "Big Brother Albania 6": Olta eshte vegjetariane; Marselino, zhigoloja brenda shtepise?; Anaidi ushtron Taekwondo; Eldora, infermiere per te kuruar talasemine?; Banoret dyshojne per Blendin, ai nuk eshte "vetvetja"; Kanuni prish lidhjen e dashurise se vajzes nga Miloti; Elena ose "Hirushja e 100 pale kepuceve"; Altina nga Kosova, tifoze e cmendur e Real Madrid...
 • Enxhi Nini: Do t'i rikthehem skenes shqiptare!

Tuesday, 28 August 2012

Se shpejti ne ekran, filmi i Ciljetes dhe Bjordit...


Se shpejti ne ekran, filmi i Ciljetes dhe Bjordit

Ka kaluar gati nje vit qe kur media roze komentoi sipermarrjen e re te kengetares Ciljeta Xhilaga dhe te ish-banorit te “Big Brother”, Bjordi Mezini. Te perzgjedhur nga regjisori i ri Jetmir Pjeternikaj, ata udhetuan drejt Italise per te xhiruar skenat e filmit “Floorless”. Filmi flet per disa njerez qe mbeten te mbyllur ne ashensorin e supermarketit dhe aty perjetojne ankth, konflikt e dikush mbetet i vrare.

Sunday, 20 May 2012

Bjordi Mezini: Tani mund te quhem aktor...

Bjordi: “Tani mund te quhem aktor”

Bjordi sapo ka perfunduar se xhiruari nje film ne Itali per te cilin nuk jep shume detaje derisa te perfundoje montazhi dhe filmi te dale ne drite.

“E kam patur gjithnje deshire te behem aktor dhe duke intepretuar ne kete film mendoj se realizova nje deshiren time te kahershme.

Nuk e di si kam interpretuar, thote Bjordi kur e pyesim por te shohim sesi do pritet kur te dale e si do te reagoje publiku. E natyrisht nuk eshte se qe\ me rolin e pare do te marr cmimin Oscar”,- perfundon duke qeshur.

Ai momentalisht eshte ne Itali per pak kohe sa te fillojne pergatitjet per programin Fan Club ne Vizion plus, ku ai eshte bashke moderator me Adelen. “Aty i kemi gjerat e ndara, tregon ai.

Tuesday, 17 April 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Prill 2012

Revista GAME OVER, 13 Prill 2012

 • Adelajda: Thashethemet per ndarjen me Bjordin, shpifje, jemi shume mire bashke
 • Ilir Shaqiri: Ne "Dancing with the Stars" ambiciozi jam vetem une...
 • Babai i Erionit, Adnan Tresa: Erioni me ka prezantuar te dashuren, me Klaudjen vetem shoke.
 • Sinan Hoxha flirton me nje fanse?
 • Arieli, vellai i Liamit: Ai eshte aventurier, nuk e do martesen!
 • Rubensi: Doni foto te tjera te Gentes? Ofroni para!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 April 2012

Adelajda: Rumors for breaking up with Bjordi, slander, we are very well together
Ilir Shaqiri: In "Dancing with the Stars" ambiciozi its only me ...
Erion's father, Adnan Tresa: Erion presented with girlfriend, with Klaudjen just friends.
Sinan Hoxha flirting with a fan?
Ariel, brother Liamit: He is adventurous, would not like marriage!
Rubens: You want other photos Gentes? Give the money!]]

Sunday, 15 April 2012

Bjordi dhe Adela: Nuk jemi ndare, jemi ende bashke...

Bjordi dhe Adelajda mohojne ndarjen, jemi bashke

Javen qe kaloi nje nga lajmet qe qarkulloi jo vetem ne ueb-e te ndryshme, por edhe ne disa gazeta ishte ai i ndarjes se njerit prej cifteve me te dashur te publikut shqiptar. Behet fjale per Bjordin dhe Adelen, dy te rinjte simpatike te cilet kane nje kohe te gjate qe e kane konsoliduar dashurine e tyre. Keto zera qe u perhapen mjaft shpejt nuk dihet nese kane nje burim konkret prej nga dolen. Ajo qe beri pershtypje ishte se ne kete lajm pohohej se Bjordi e kishte lene Adelen per nje femer tjeter ruse. Ne fakt, edhe pse Bjordi eshte larguar per ceshtje pune ne Itali marredhenia e tyre duket se nuk ka ndryshuar.

Saturday, 14 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 14 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Prill 2012
 • Motra e Ermalit: Besoj tek dashuria e tij me Francesken. Historine e te dashurit ne burg do ta zgjidh vete ajo.
 • Aferdita Dreshaj: Shpati me kritikon per kercimin
 • Astrit Gruda: Ju tregoj si arrita te takoj Jennifer Lopez
 • "Babastars" mund te hetohen, ne klipin "High" xhiruan mes plantacionesh marijuane ne Lazarat
 • Per nje fizik te mire, Soni Malaj jep keshilla per nenat e reja
 • Adela & Bjordi. Merr fund lidhja 3-vjecare e ciftit te famshem. Ja arsyet qe cuan ne ndarje dy ish-konkurrentet e Big Brother 2. Fillojne dyshimet se ne jeten e Bjordit, ka nje femer tjeter.
 • Lulja shtatzene, Meda per here te dyte baba.
 • Zbulohen personazhet e pare publike qe mbeshtesin kauzen kunder homofobise: Elsa Ballauri, Arian Cani, Mustafa Nano, Fatos Lubonja, Delina Fico, Gezim Tushe etj.
 • Naim Abazi, bashkeshorti i Mihrije Brahes, perplased nga nje makine.

Monday, 9 April 2012

Bjordi braktis Adelajden per nje ruse

Ka disa ditë që djaloshi karizmatik, që u bë i famshëm falë pjesëmarrjes së tij në “Big Brother Albania 2”, Bjordi është larguar për në Itali. Arsyeja, atje e priste një lidhje e re me një vajza ruse, siç e shihni dhe në këtë foto, sipas një burimi që ka dashur të mbetet anonim, Bjordi e ka braktisur Adelajdën për rusen.

Kujtojmë se ata ishin aq shumë krenarë dhe tregonin se ishin çifti i parë që po e kalojnë shumë mirë të dalë nga një reality-shou i tillë. Bjordi jeton tani për tani në Itali, në Verona më afër të dashurës së re./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bjordi abandoned Adelajden for a Russian

There are some days that charismatic young man who became famous thanks to his participation in "Big Brother Albania 2", Bjordi moved to Italy. Reason, there was waiting a new connection with a Russian girl, as you see in this picture, according to a source who wanted to remain anonymous, has abandoned Bjordi Adelajden for Russians. Remember that they were so very proud and showed they were the first couple that are very well pass out of a reality-show like this. Bjordi lives now in Italy, in Verona next new girlfriend./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Sunday, 18 December 2011

Bjordi Mezini: Une nuk kam FB zyrtar, i kane krijuar fansat...

Bjordi Mezini: Ciljeta me ka habitur!

Te gjithe e dine qe Bjordi Mezini ka pasur perhere enderr kinematografine, gje qe e ka artikuluar edhe kur mori pjese ne “Big Brother 2”. Ndonese nuk ka mbaruar nje shkolle arti, ai ia ka dale te realizoje nje pjese te kesaj ambicieje, sepse ka marre pjese ne filma, si dhe ka moderuar ne programin “Dancing with the stars”. Vetem para pak ditesh ai mbylli xhirimet e nje filmi shqiptaro-italian, ku luan nje rol protagonist perkrah kengetares Ciljeta Xhilaga, eksperience per te cilen flet ne intervisten per “standard”. Te pakten derisa i dashuri i Adelajda Xhamanit te gjeje terren per te tentuar me regjine, do te mjaftohet me ate qe i ofron realiteti…

Bjordi, a ishte e veshtire te interpretoje rolin e nje te semuri me autizem ne filmin “Floorless”?
Te interpretoja rolin e nje njeriu me probleme mendore ishte teper e veshtire. Shume pak aktore ne bote kane arritur ta bejne dicka te tille, si p.sh., Dustin Hoffman dhe Sean Penn. Jo vetem qe ata jane aktore te medhenj, por per te interpretuar personazhe te tilla kane kaluar kohe neper spitale per te studiuar ne detaje sjelljet e te semureve. Ndaj dhe interpretimet e tyre dalin te gjalla dhe te jashtezakonshme. Edhe une kam studiuar simptomat e nje personi autik dhe mendoj se kam krijuar nje “Bjordi autik”.

Friday, 16 December 2011

Jetmir Pjeternikaj: Ja Pse Zgjodha Ciljeten dhe Bjordin per Film...

Regjisori i filmit: Ja pse zgjodha Ciljeten dhe Bjordin

Ai eshte shqiptar dhe sapo ka realizuar nje film Italian. Por ajo qe ngjan me shume me nje film te bukur artistik eshte vete jeta e tij. Jet-i, djali nga Tropoja qe sot njihet ne ambiente te rendesishme te artit dhe kultures italiane e franceze keto dite ndodhet ne Tirane dhe ne nuk mund te rrinim pa mesuar mbi filmin e tij te pare…

Jetmir ne te njohim deri tani vetem si regjisor i nje filmi, por publiku shqiptar nuk di asgje per ty prandaj si fillim do donim te na tregoje dicka per veten. Ku ke lindur, ku je shkolluar…?
Patjeter! Do jua them une te gjitha tani. Quhem Jetmir Pjeternikaj, kam lindur ne Tropoje ne fshatin Shen Gjergj te komunes Lekebibaj dhe shkollen 8-vjecare e kam bere aty. Me pas me familjen u transferuam ne Tirane. Kur isha 14 vjec udhetova drejt Italise dhe qe atehere jetoj jashte Shqiperise dhe gjithmone kam pasur enderr te behem aktor.

Saturday, 10 December 2011

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 10 Dhjetor 2011
 • Armend Rexhepagiqi: Nuk isha i lumtur, duhet Gjebrea tek "E Diell". Cfare do t'i mungoje nga Tirana dhe eksperienca ne Top Channel
 • Prezantuesit e RTSH-se: Pas Nik Xhelilajt, konfirmohen Enkelejda Zeko dhe Hygerta Sako
 • Shqiptarja Rita Ora kunate me Kim Kardashian
 • Regjisori: Ja pse zgjodha Bjordin dhe Ciljeten!
 • Anxhelina Hadergjonaj: Los Anxhelosi ka djem yje!
 • Neda Karafili, Del ne treg libri me proza
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BLUETOOTH Magazine, 10 December 2011

Armend Rexhepagiqi: I was not happy, Gjebrea is needed at "The Sunday". What will he be missing from Tirana and experience in Top Channel
ART presenters: After Nick Xhelilaj, confirmed are Hygerta Sako and Enkelejda Zeko
Albanian Rita Ora in-law with Kim Kardashian
Director: Here is why I chose Bjordi and Çiljeta!
Angelina AGI: Los Angeles has the star guys!
Neda Karafili, Its out in the market the fiction book
]]

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 10 Dhjetor 2011
 • Ciljeta Xhilaga: Filmi im Italian!
 • Blendi Fevziu: Askush s'me ka kundershtuar!
 • Bjordi Mezini: Tani perkrah Ciljetes...
 • Marjana Kondi: Ah sikur te isha aty!
 • Enkelejda Zeko: Si u perzgjedha per festivalin e fundvitit!
 • Ermira Babaliu: Deshira me e madhe qe kam...
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 December 2011

Ciljeta Xhilaga: My Italian film!
Blendi Fevziu: Nobody opposed me!
Bjordi Mezini: Now with Ciljeta ...
Mariana Condi: I wish I were there!
Enkelejda Zeko: How I was selected for year end festival!
Ermira Babaliu: The biggest wish I have ...
]]

Bjordi Realizon Endrren, Luan si Autist ne nje Film Italian...

Bjordi, autist ne film

Endrra ishin, por ndodhi qe u realizuan. Bjordi Mezini, i cili me balluken legjendare trazoi te madh e te vogel, do te jete pjese e nje filmi italian.

Filmi thriller aktualisht po xhirohet ne Itali dhe pervec Bjordit “kombetarja” shqiptare e VIP-ave ka derguar edhe Ciljeten. Fotot e kesaj te fundit shtatzene kane bere xhiron e shtypit te shkruar, por roli i Bjordit mesa duket eshte me i rendesishmi.

Djaloshi simpatik do te luaje rolin e nje djali autik. Sigurisht qe standarti per kete lloj roli eshte ngritur shume nga Dustin Hoffman, por kesaj radhe duhet thene “rendesi ka pjesemarrja”.

I gjithe filmi fokusohet mbi 7 persona te bllokuar ne ashensor dhe eshte pak por e sigurte se sa ngushte do te jete aty nese bllokohet edhe Ciljeta. /top channel/dhjetor 2011/

Kronika:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 3 December 2011

VIP Ballina: Revista PLUS, 2 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 2 Dhjetor 2011
 • Bjordi dhe Ciljeta ne rolet e Tomasos dhe Isabel. Si erdhi oferta, subjekti i filmit dhe seti fotografik gjate xhirimeve
 • Dafina Zeqiri: Lidhja ime me Krenarin u zbeh dhe nuk funksiononte
 • Adela, Fillon pune si gazetare ne median e shkruar
 • Linda Halimi: S'na behet vone se flasin njerezit. E verteta e lidhjes me Big D!
 • Femrat VIP: Bjonde apo Brune, Genta Ismajli, Rezarta Shkurta dhe Adelina Ismajli
 • Aurela Hoxha plastifikon VIP-at ne TV Klan
 • Neda & Ogreni: Do shijojme muajin e fundit te 2011-es pasi ky eshte viti yne
 • Cfare po i thote valle Ronela Stines [foto]
 • Pse duhet te jemi krenare qe jemi shqiptare: Albana Osmani, Frederik Ndoci dhe Bleona Qereti
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 2 December 2011

Bjordi and Ciljeta in Tomasos roles and Isabel.
How did the offer, subject of film and camera set during filming
Dafina: My Relationship with Krenar was overshadowed and did not work
Adela, begins work as a journalist in print media
Linda Halimi: do not mind cares if people talk.
The truth of connecting with Big D!
VIP Women: Blonde or Brun, Genta Ismajli, Rezarta Shkurta and Adelina Ismaili
Hoxha Aurela plastifikon VIPs at TV Klan
Neda & Ogreni: I enjoy the last month of 2011-es as this is our year
What is Ronela saying to Stine [photo]
Why should the Albanians be proud: Albana Osmani, Frederick Ndoci and Bleona Qereti
]]

VIP Ballina: Revista GAME OVER, 2 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 2 Dhjetor 2011
 • Eleni Foureira: "Jam Greke!", Kengetarja qe mohon origjinen shqiptare
 • "Akoma se besoj", Kenga qe paralajmeroi divorcin e Devis Xherahut
 • Bjordi dhe Adela realizojne enderrat e tyre
 • Starton BB5, Cfare duhet te beni per te qene pjese e ketij reality show?
 • Stinet rock te Flaka Krelanit
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eleni Foureira: "I'm greek!", the singer who denies her Albanian origin
"I still don't believe" song that warned of divorce of Devis Xherahu
Adela and Bjordi realize their dreams
BB5 starts, What do you do to be part of this reality show?
Rock seasons of Flaka Krelani
]]

Monday, 14 November 2011

Ciljeta dhe Bjordi Luajne ne nje film Italian...

Bjordi dhe Ciljeta perzgjidhen per te luajtur ne nje film italian

Ne film eshte ftuar edhe mbreti i filmave erotike ,Tinto Brass.
Ai priti diten kur vajza qe ka zgjedhur si shoqe jete te fike 25 qirinj mbi torte, duke shtyre pak ne kohe edhe nje projekt qe e ka fort per zemer dhe po e enderron prej kohesh. Bjordi Mezini, djali terheqes qe beri per vete shume fansa fale pjesemarrjes se tij ne reality show “Big Brother” e me pas ne “Dancing with the stars”, duket se po nxjerr nga sirtari nje nga nje te gjitha endrrat e tij. Pasi ka krijuar nje lidhje te stabilizuar me Adelen, me te cilen ka punuar edhe ne disa projekte mediatike, tashme po kerkon te ktheje ne realitet deshiren e tij per t’u marre me kinematografi. Dhe ia ka dale… Nuk behet fjale per nje projekt dosido, por per nje film qe do te realizohet ne Itali, ku ne kaste do te kete regjisor shqiptar dhe italian, aktore italiane si dhe tre shqiptare, nder te cilet edhe Bjordi. Djali qe kaloi rreth 20 vite te jetes se tij ne Itali, e ka fare te natyrshme kete pershtatje, per arsye te njohjes se gjuhes dhe ambientit, nderkohe qe pasioni per filmin i shemb cdo pengese. Por le te mesojme me ne detaje rreth ketij projekti.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online