All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Bledi Strakosha. Show all posts
Showing posts with label Bledi Strakosha. Show all posts

Saturday, 28 September 2013

Bledi Strakosha, largohet nga puna per ca llafe ne "facebook"...

Bledi Strakosha lagohet nga "Agon"
Nje bisede facebook-u i kushton largimin nga puna

Ka qene nje bisede e lirshme “facebook”-u per veshjet televizive pak dite me pare, qe i kushtoi pozicionin e punes ne televizionin “Agon” moderatorit te njohur me nje karriere 20-vjecare ne televizion, Bledi Strakosha. Atij i eshte komunikuar vendimi per nderprerjen e kontrates me kete televizion, pasi i eshte bere printimi i nje bisede te hapur ne profilin e spikeres se lajmeve ne “Tv Klan”, Daniela Kostandini, e cila shkruante se ndersa ishte me leje ne shtepi, shihte qe veshjet e saj po i perdornin te tjere punonjes te atij televizioni. Brenda ketij debati kishte shkruar dhe nje koment Bledi, i cili thoshte se veshjet e tij ne “Agon Channel” perdoreshin jo vetem per dalje ne ekran, por edhe per ceremoni private. E gjithe kjo bisede ishte bere ne sensin e humorit nga ana e tij, qe kishte marre komentimi i statusit te Danieles ne profilin e saj, por me sa duket drejtuesit e “Agon” e kane marre shume seriozisht.


Sunday, 26 August 2012

Revista PALOMA - 25 Gusht 2012

Revista PALOMA, 25 Gusht 2012
 • Kaltrina Selimi: Do te vishem me te bardha, sa te heq marakun
 • Anjeza Maja, tashme si prezantuese e emisionit te mengjesit: S'mund te mbetem peng e se shkuares
 • Barbana Dini, tregon pse vendosi te ndryshoje: Nuk kam kohe te martohem, jam e zene duke martuar te tjeret!
 • Ledi Vokshi: Dashuro pak, qe te mos vuash shume!
 • Bledi Strakosha zihet ne publik me fotografin e Joni Pecit
 • Cifti i BB5 vazhdon lidhjen. Franceska: "Nuk shoqerohem me kriminela". I ati i Franceskes: "Nuk lejoj me abuzime ne emer te vajzes sime"
 • Arber Cepani, pushimet ekzotike ne Karaibe
 • Stacionet amerikane dokumentar per Bleonen. Kengetarja vjen ne Shqiperi me avion privat.
 • Nik Xhelilaj, ylli me i ri i serialeve turke
 • Kush e urren aq shume Tunen?
 • Jonida Maliqi, pas pushimeve, gati klipi i ri

Thursday, 14 June 2012

Bemat e VIP-ave ne Gjimnaz!

Nga historite e dashurise, tek "sherret" per flokesh dhe perjashtimet nga shkolla

BEMAT E VIP-ave NE GJIMNAZ

Ishte e veshtire te gjeja nje hyrje te pershtatshme gazetareske per kete shkrim, keshtu qe pas perpjekjeve te shumta, thjesht hoqa dore sepse mendova qe asnjera nga fjalite ‘klishe’ nuk do te ishte e pershtatshme apo e mjaftueshme per te pershkruar nje eksperience te jashtezakonshme, keshtu qe vendosa te flas me ju po aq thjesht dhe cliret sa me te gjithe miqte e mi…Ne fillim te shtatorit, kur me ribesuan drejtimin e suplementit “Gjimnazistet”, nuk eshte se e prita shume mire dhe kjo, jo sepse kisha frike te punoja, por per shkak se e dija qe lexuesit e mi do te ishin te vecante, e mbi te gjitha shume te vemendshem ndaj asaj qe une do te shkruaja. Nen presionin e ketij mendimi qe me vertitej hera-heres ne koke, realizova nje takim me bashkepunetoret e meparshem te suplementit... Mjaftoi ai takim per te ndezur driten jeshile ne mendjen time. Ashtu si dhe une mendonin shumica prej tyre...si une mendonin Kejsi, Eralda, Vjosana, Klaudia, Sara, Tea, Elona, Grejdi, Erisi, Ledia, Joni, Kristi dhe gjithe te tjeret, te cileve u kerkoj ndjese qe s’ua kam permendur emrin, por qe gjithsesi i falenderoj shume. Duhet te gjenim nje ze te pershtatshem per te sfiduar heshtjen dhe apatine; donim te krijonim jo thjesht nje suplement, por nje bote me vete, qe te mund te permbante sadopak nga grimcat e atij universi qe quhet gjimnaz.

Monday, 6 February 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 4 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 4 Shkurt 2012
 • Alketa Vejsiu, Prezantuesja dhe bashkeproducentja e X Factor Albania zbulon detajet e neteve te spektaklit! "Me ka marre malli te kendoj"
 • Bleona Qereti nga tapeti i kuq ne "qilimin flutures"
 • Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula shfaqin hapur dashurine
 • Misse Beqiri, modelja shqiptare ne pozon nudo ne Suedi
 • Ervini i Big Brother: Ju prezantoj te dashuren time te re
 • Fansi kercenon: Do vras veten po nuk takova Adelina Ismajlin
 • Tuna dhe Noizy bashkepunim profesional dhe privat
 • Xhani Shqerra ndahet nga e fejuara modele
 • Bledi Strakosha hedh ne gjyq gazetarin
 • Ciljeta shume prane Hollivudit
 • Rezarta Shkurta ben realitet endrren e 15-vjecarit

Thursday, 2 February 2012

Prezantuesi shqiptar, Bledi Strakosha, padit gazeten “Tema”

Ishte shkruar pak ditë më parë në gazetën “Tema” në Tiranë se prezantuesi shqiptar, Bledi Strakosha, përmes profilit të tij në “Facebook”, u ka dalë në mbrojtje të drejtave të homoseksualëve.

Kjo vinte derisa kishte parë në një emision për të rinjtë homoseksualë në Shqipëri, Strakosha ka reaguar duke shprehur habinë e tij për ata prindër që “ndonëse jetojnë në vitin 2012, thonë se nuk mund ta pranonin kurrë fëmijën e tyre homoseksual”.

Por në fund lajmi përfundonte me këtë fjali:“Kjo nuk është hera e parë që ai i ka dalë në mbrojtje komunitetit homoseksual, ndërsa faqet e thashethemeve në Shqipëri spekulojnë se ai është në lidhje me stilistin Joni Peci’. Dhe, për këtë Bledi ka ngritur një padi ndaj gazetarit dhe kësaj gazetë duke e quajtur “Shpifje” ndaj tij.

Saturday, 28 January 2012

VIP Ballina, Revista BLUETOOTH - 28 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 28 Janar 2012
 • Valbona Mema dhe Rezi, sherr ne klipin e Ingritit dhe Ciljetes. Shahen me fjale fyese ne publik. Shkaku? Rozi! Fotot ekskluzive te VIP-ve ne prapaskenat e videoklipit
 • Blero ka frike nga gruaja
 • Linda Halimi: "I urrej femrat qe bejne plastike e behen si Pornostar"
 • Alida Duka: Se shpejti me shihni ne MTV
 • Roberti i Nora Istrefit, "gjuetar" i kolegeve te se dashures
 • Bledi Strakosha ne mbrojtje te Gay-ve
 • Suprizat e "Dancing with the Stars"! Mes konkurrenteve perfliten Dreshaj, Kapexhiu, Gaxha dhe Libohova. Alfred Kacinari ne vend te Canit ne juri!
 • Diellza Kolgeci kombinon recipetat me vathet
 • Seldi ben tatuash emrin e te fejuares
 • Ogreni, menaxheri i Nedes
 • Rikthehet "Apartamenti 2XL". Turjan Hyska: Lisa eshte seksi, Arvizu vdes per te
 • Adi Krasta sulm qeverise dhe Gjebreas?!

Friday, 27 January 2012

Bledi Strakosha mbeshtet serisht homoseksualet

Prezantuesi shqiptar, Bledi Strakosha, përmes profilit të tij në Facebook, u ka dalë në mbrojtje të drejtave të homoseksualëve.

Derisa kishte parë në një emision për të rinjtë homoseksualë në Shqipëri, Strakosha ka reaguar duke shprehur habinë e tij për ata prindër që “ndonëse jetojnë në vitin 2012, thonë se nuk mund ta pranonin kurrë fëmijën e tyre homoseksual”.

Kjo nuk është hera e parë që ai i ka dalë në mbrojtje komunitetit homoseksual, ndërsa faqet e thashethemeve në Shqipëri spekulojnë se ai është në lidhje me stilistin Joni Peci. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bledi Strakosha again supports gays

Albanian presenter, Bledi Strakosha, through his Facebook profile, has come out in defense of gay rights.
While he had seen in a program for gay youth in Albania, Strakosha has responded by expressing his surprise to those parents who "live in 2012, though, say they can never accept their gay children."

Sunday, 29 May 2011

Bledi Strakosha, Intervista Panorama Plus, Maj 2011

 joni peci & bledi strakosha; photo credit: unknown, source: pp
Bledi Strakosha: “Aventura ime e re televizive me modelen 17-vjecare”

Do te risjelle Bledi Strakoshen e viteve 2000, kur prezantonte programet rinore ne TVA. I duhej nje largim nga ekrani pas mbylljes se programit “Blue” me personazhe te maturuara, qe kane cfare tregojne nga jeta e tyre, per t’u shfaqur tashme ne stil ndryshe, si prezantues i spektaklit “Supermodel of Albania 2011 – Tirana Fashion Week”, me te rinj qe jane ne fillimin e tyre.

Tek “Supermodel of Albania 2011 – Tirana Fashion Week” do e shohim serish Bledi Strakoshen me kostumin elegant qe jemi mesuar ne “Blue” apo do te shfaqeni ne stil te ri?

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online